PDA

View Full Version : Много ми е нужно това !



___mimity___
01-21-2011, 10:35
Здравейте хорааа :) Много ми е нужно да разбера IP на един комп .. просто ми е нужно инфо как да го открия и какви програми се използват или там каквото и да е :) Благодаря ви предварително !! :) наистина се надявам да има отговори .. :-)

GLaDOS
01-21-2011, 10:50
Сядаш на компютъра , пишеш в Гуглето "My ip address" Цъкаш и ти го показва . :)

___mimity___
01-21-2011, 12:38
А възможно ли е,от даден коментар в някакъв форум например,да се разбере IP на компютъра ,от който е пуснат този коментар ?

GLaDOS
01-21-2011, 13:04
Ами по принцип Администраторите могат да видят на всеки един IP-то .
Така и банват . За модераторите незнам - зависи.
А за прогрма отделно някой да види IP си нямам и на представа :)

dubi95
01-21-2011, 16:33
старт меню--->run------>ipconfig

___mimity___
01-21-2011, 20:05
хора благодаря ви много .. просто знам че не се изразих правилно .. :
) искахх да ви питам: Как мога да разбера кой е писал даден коментар ( например в струма.бг ) и за това ви попитах за ИП след като си мислех че като го намеря ще ми помогне .. :) надявам се вече да ме разбрахте :) и пак чакам отговори :) :-P :-P :-) :-)

GregoryHouse
01-21-2011, 20:39
Елементарно, просто хакваш сървъра на сайта, гепаш инфрото разкодираш го и воалаа...имаш IP-то. След това използваш известен сайт, разбираш от кой град е, кой провайдър е, хакваш сървъра на провайдъра виждаш на кой на името се води IP-то и готово.

Е сега като се замисля има и по-лесни начини...поне за мен де :)

JDeel
01-21-2011, 20:41
IP-то в интернет е малко като ЕГН-то - не се показва просто така. Обикновено само администраторите на сайта го знаят. Ако в Струма можеше да се види, ти вече щеше да си го видяла :)

Utopia
01-23-2011, 11:22
ламерите да не се занимават с глупости :)
това е моя съвет