PDA

View Full Version : След 12-ти клас... какво да правя?



Nqkuf
01-21-2011, 13:17
Правя темата, защото днес си говорихме на тема "Какво ще правим след 12-ти клас" и осъзнах, че все още не мога да реша по кой път да поема...
Какво ме влече?
Едното нещо е актьорско майстворство => НАТФИЗ
Това ми е мечта, но проблемът е, че съм от Варна, следователно трябват много средства и подготовка...
Добре, да кажем, че се запиша там, има къде да живея и т.н.
100% ще се наложи докато уча да си намеря работа, но дали ще ми остане време за работа? Разбрах, че докато учиш в НАТФИЗ не ти остава никакво свободно време... Ако е така, няма начин да се осъществят плановете ми... :(
Друг вариант е да се запиша Фотография във Варна (мисля, че има)
и да се запиша в МОНТФИЗ (Варна) и да уча актьорство там?

Не знам, не знам (пф) ... давайте идеи и предложения, че сега съм 11 клас и мисля, че нямам никакво време за подготовка... :(

Nqkuf
01-21-2011, 16:29
Идеи? :-o

slicky
01-21-2011, 17:35
ако си добре с чужд език бягай извън България..

DaVinciCode
01-21-2011, 17:41
Виж сега..можеш да идеш в НАТФИЗ,но няма да имаш много пари,а и е почти сигурно ,че няма да си намериш работа после във филм или нещо такова ..поне така са ми разказвали много хора,които са завършили там,предимно приятели на братовчедите ми и т.н в София..Можеш да запишеш НАТФИЗ и да се пробваш,но нали знаеш,че никога няма да станеш като БРАТ ПИТ или АНДЖЕЛИНА ДЖОЛИ,защото по принцип мечтите са много големи ,на някои от хората,в което няма НИЩО лошо,но искам да знаеш,че едва ли ще станеш известен ..а да не говорим за световно известен,защото едно е да гледаш известните личности по телевизията,друго е да осъществиш тази си мечта,защото почти всички известни такива звезди,са или от ЛОС АНДЖЕЛИС или от НЮ ЙОРК , или са в АМЕРИКА ,но са имали връзки и пари за да станат известни,не е толкова лесно колкото изглежда,и не става само с амбиция..иначе успех!

scrooper
01-21-2011, 18:26
сам реши. Да се пробваш в актьорството в твоето положение е риск, но може да се оправдае. Другият избор е по- сигурен, но до колкото разбирам не е мечта #1.
На твое място бих рискувала :))

Nqkuf
01-21-2011, 19:13
Да стана световноизвестен актьор... да, това ми е само мечта и нищо повече... Един ден живот и здраве може и да стане реалност, нищо лошо, но сега целите ми са други...
Може би ще започна актьорство като хоби, пък ще видим след това...
Ако бях от София нямаше да се замислям, ама какво да се прави.
До края на тази учебна година трябва да измисля нещо... :smt069

DaVinciCode
01-21-2011, 19:38
Братле,каквото учиш след 12ти клас ти определя какво ще работиш,а ти питаш нас ти какво искаш? ЧЕ НИЕ ОТ КЪДЕ ДА ЗНАЕМ ??ТИ РЕШАВАШ КАКВО ИСКАШ,НЕ ДА ПИТАШ НАС ОМГ!

NeverForget
01-21-2011, 19:43
Това е прекалено важно да го определяме ние. От това зависи до голяма степен остатъка от живота ти.. :)

Nqkuf
01-21-2011, 19:58
Питам ви според вас осъществим ли е първия вариант?
Ако отида в НАТФИЗ ще имам ли време да работя нещо или постоянно ще съм ангажиран с нещо, знам ли?
Като цяло това ме интересуваше :) оставете другите ми разсъждения на страна :lol:

monics
01-21-2011, 20:01
Избери това, което най-много те влече и ще го изучаваш с кеф, а не да си губиш 4-5 години с простотии.

TheBeliever
01-21-2011, 20:20
Не забравяй, че за актьорството се изисква преди всичко талант. Да си актьор не се научава. Или го имаш или не.

Мечтите са хубаво нещо. Но за жалост живеем в реалността. Аз бих те посъветвала да се захванеш с нещо по-практично и перспективно. След това вече си преследвай мечтата.

Nqkuf
01-21-2011, 20:43
Мисля, че таланта го имам...
А относно това да се захвана с друго.... не знам, нищо друго не ме влече (освен фотографията, но слабо)
Ще продължавам да търся информация и ще направя всичко възможно да уча това, което искам...
А вие може да оставяте предложения, ако имате...
Междудругото да ви питам какви са цените в МОНТФИЗ, защото никъде не пише... :-o

ПС: А някой знае ли нещо за фотографията? Трудно ли се влиза ? Натфиз или НБУ е по-добре и трябва ли да имам професионален фотоапарат... ?

Nqkuf
01-26-2011, 19:34
Ъп :-o

meganet
01-26-2011, 19:57
Абе и аз съм Варна и аз имам желание да ходя там обаче найстина като се замислиш кво ще правим ако го завършим ще участваме по тетатрите за по 500 лв и ако имаме късмет ще станем водещи на някое предаване

rudi98
01-26-2011, 21:11
Това трябва ти да си го решиш, защото е голяма стъпка в живота!

eatmysocs
01-26-2011, 22:01
Привет, приятел. Сега съм 12-ти клас... И до скоро и аз не знаех какво, и как... От години насам мислех за НАТФИЗ. В софия съм, но това не е кой знае какво предимство. Всички ми казват, че съм луд, че нямало пари и перспектива... Но пред алтернативата - предпочитам това! Това ми е в сърцето и това смятам да правя... Всички са се изтрепали да стават адвокати и лекари... Кой, както прецени. За работата... Да, сложно е. Но много хора са били изправени пред същия проблем... Повечето са намерили начин и са го преодолели. Защо аз, или ти... Или който и да било, да не успее!?
И все пак - всичко зависи от теб... Успех. :) :) :)