PDA

View Full Version : Грижи за косата



justifysex
01-21-2011, 13:56
Здравейте! Казвам се Полина и съм на 13 г. Както много тийнове на моята възраст, започнах да изправям косата си всеки ден. НЕ знам как се случи, защото уж беше само днес, после само утре и накрая стана ежедневие. В началото косата ми се изправяше лесно, седеше уникално, докато сега забелязвам вредата от топлината. Тъй като не искам съвсем да я оплескам, започнах да си пръскам нощна възстановяваща терапия на oriflame (btw не знам вашето мнение за тази марка, но така или иначе съм дистрибутор и реших да пробвам какво ще излезе) . Също така си купих балсам за изтощена коса (oriflame) . От скоро започнах да гледам клипове в youtube как разни мацки са правят косите. Забелязах, че използват поне 5-6 продукта всеки ден. Сега смятам да си взема и топлинен протектор, за преди пресата и вакса за след. Въпроса ми към вас е относно това какви продукти използвате, на какви марки са те? Дават ли някакъв резултат и вашето лично мнение дали oriflame за боклуци.
Благодаря предварително! :) :oops:

cAnDyYy
01-21-2011, 16:45
За протектор аз препоръчвам на Loreal Paris Studio Hot & Straight :grin:

justifysex
01-21-2011, 17:20
За протектор аз препоръчвам на Loreal Paris Studio Hot & Straight :grin:
Благодаря за отговора :) Използваш ли други възстановители и увредена ли е косата ти :-)

justifysex
01-21-2011, 17:24
И също така аз съм от Пловдив...някой може ли да ми каже откъде да си купя продукта...щом е на лореалл нямам съмнения :grin:

evalongoriq
01-21-2011, 17:36
Значи аз като си мия косата си ползвам балсам и маска..после на влажна коса си пръскам един спрей на Сайъс,след това си слагам кристален крем който предпазва косата от изправяне и сушене и накрая като изсъхне слагам кристали...сега ще си слагам едно не знам точно какво е за краищата на косата..

justifysex
01-21-2011, 18:02
тнкс :) имам още 1 досаден въпрос,, какво точно представляват тези кристали, защото на много места ги водат протектори, а на други не :lol:

evalongoriq
01-21-2011, 18:51
Eми течни са..слагаш си в шепата и си слагаш по дължината на косата...ама трябва да е малко щото иначе косата става като мазна
Иначе косата от тях става много хубава,мека..

justifysex
01-21-2011, 19:49
Eми течни са..слагаш си в шепата и си слагаш по дължината на косата...ама трябва да е малко щото иначе косата става като мазна
Иначе косата от тях става много хубава,мека..
И се използват като хийт протектори? :lol:

sunshine955
01-21-2011, 20:56
Прави си маски за да я подхранваш и слагай кристали..

xdennyx
01-21-2011, 21:00
Еми аз си слагам балсам на Шаума,маска за коса на Ейвън след като се изкъпя,а преди да се изправя си слагам кристали за коса на Биофарма.Друг път вместо маска за коса след изкъпването слагам Флуид за изправяне,който ми прави косата супер яка!!!
http://butiche.com/identity-fluid-za-izpravqne-na-kosata-p-1701.html

mynichka
01-22-2011, 09:25
^ от къде си си го взела. По- голям магазин DM примерно или си го поръча от интернет

cAnDyYy
01-22-2011, 12:29
За протектор аз препоръчвам на Loreal Paris Studio Hot & Straight :grin:
Благодаря за отговора :) Използваш ли други възстановители и увредена ли е косата ти :-)
Моята коса не е толкова увредена,защото се изправям най-много веднъж в седмицата. Иначе ползвам един балсам-спрей на Gliss за цъфнали краища и на мен ми помага. Даже почти е свършил и скоро ще си взимам нов,но някакъв по-различен.

justifysex
01-23-2011, 13:00
За протектор аз препоръчвам на Loreal Paris Studio Hot & Straight :grin:
Благодаря за отговора :) Използваш ли други възстановители и увредена ли е косата ти :-)
Моята коса не е толкова увредена,защото се изправям най-много веднъж в седмицата. Иначе ползвам един балсам-спрей на Gliss за цъфнали краища и на мен ми помага. Даже почти е свършил и скоро ще си взимам нов,но някакъв по-различен.

Благодаря :) Аз използвам на oriflame възстановяваща терапия, но ми се струва че косата ми щръква от нея, защото след балсама косата ми беше уникална и като сложих нощната терапия и всичко се развали :(

Hilary_
01-23-2011, 13:14
Орифлейм ИЗОБЩО не ме кефи!! .. :?
Причислявам ги по - скоро към масовата козметика, от която НЕ съм доволна!! .. :?

колкото до хубав протектор:
от доста време избягвам пресите и сешоарите и за момента нямам протектор, но по натам със сигурност ще си взема ..

ZaicheNaXeroin
01-23-2011, 13:45
аз мисля че няма смисъл да се мажеш с хиляда глупости от които няма полза .. ползвай хубав шампоан,балсам и маска (маските на Lorys i Miosotis ми харесват) след баня ползвам спрей-серума на Gliss и един термозащитен спрей (забравих му марката)
веднъж в седмицата си прави маска със зехтин или бадемово масло ,също така спри да ползваш лак за коса,защото той доста я прецаква

justifysex
02-02-2011, 19:41
Благодаря :) Накупих си някои неща....прословутия протектор на лореал (много хвален) , маска гарниер фруктис , един скъпичък спрей за след баня, имам и балсам на орифлейм и спрей за възстановяване... не знам какво ще ми помогне, защото и аз не знам точно какъв е проблема ми. Косата ми не цъфти в краищата, а по дължина. В смисъл може да е уникално мека и бляскава, но винаги има някакви косъмчета които щръкват и не знам дали това е нацъфтяване. Вмомента търся точната комбинация между продуктите като мисля и да си купя и кристали за коса :-D

MimiKalcheff93
02-04-2011, 15:35
№ Щръкналите косъмчета може да са от изпраявянето ,ако изправяш ,или да са ти мънички косички.Най-често бебешката коса... Нормално , не се шашкай, а цифтенето представлява косъма в края да се раздели на две , или повече... :)

Иначе по темата ,за да не е спам. Ползвам шампоан + балсам без отмиване на Пантен ,за въстановяване мисля. Иначе си ползвам , понякога маска на Лорис , редовно Кристали на Биофарма и хининова вода. :) И позлвам Syoss термозащитният спрей. :) Когато се изправям , или къдря . :) [/img]

foreverr
02-04-2011, 16:17
По принцип аз преса не използвам и не третирам косата си, но фризьорката ми ми е казвала, че продуктите на лореал за коса били хубави...

justifysex
02-04-2011, 17:45
№ Щръкналите косъмчета може да са от изпраявянето ,ако изправяш ,или да са ти мънички косички.Най-често бебешката коса... Нормално , не се шашкай, а цифтенето представлява косъма в края да се раздели на две , или повече... :)

Иначе по темата ,за да не е спам. Ползвам шампоан + балсам без отмиване на Пантен ,за въстановяване мисля. Иначе си ползвам , понякога маска на Лорис , редовно Кристали на Биофарма и хининова вода. :) И позлвам Syoss термозащитният спрей. :) Когато се изправям , или къдря . :) [/img]

Благодаря за отговора :) Не знам защо, но като се изкъпах вчера и си сложих балсама и спрея за уплътняване косата ми стана УЖАСНА, за разлика от първия път, когато използвах същите продукти :shock: Тези косъмчета не са просто косъмчета а космища... появиха се изведнъж и не знам какво да ги направя. Ако например навия един кичур от косата си на страна, виждам как от него излизат адски много други.. наистина не знам как да го обясня, но е ужасно :oops:
Доколкото термозащитния спрей на сайъс може ли да се използва на суха коса, тъй като си взех онова розовото на Лореал, което за съжаление се оказа само за мокра коса :?

MegiBoOm
02-04-2011, 17:47
^ползвам розовото на суха коса ВИНАГИ и нямам никакъв проблем... ;)

justifysex
02-04-2011, 19:17
^ползвам розовото на суха коса ВИНАГИ и нямам никакъв проблем... ;)
Наистина ли :grin: тогава сигурно си слагаш по-малко , защото аз нанасям колкото почти 1 малък орех и пак ми се струва много .. :) Много благодаря....моите въпроси нямат край,ама нали трява да са ограмотявам :lol: :-)

MegiBoOm
02-04-2011, 19:36
^ами ддз, слагам що годе като орехче, защото все пак косата ми е малко под раменете, а пък това е много мазно иии..... 8-)
иначе след като си го сложа на ръцете, хубво размазвам, все едно си ги мия и след това нансям навсякъде (:

justifysex
02-04-2011, 19:58
Мерси :-D http://www.teenproblem.net/teenid/gallery/justifysex/77862.html

не знам дали ще се получи с този линк, но аз съм момичето с по-тъмната коса и това е проблема ми с "стърчащото" :razz: :oops:

MimiKalcheff93
02-04-2011, 20:19
Да те питам ти с къдрава коса ли си ? Ако си , нормлано е , дори след изправянето да имаш разни такива зарунтени , стърчащи неща.Ако не - то тогава , имаш просто къси косички, нормлано,ако си на стъпала ,а и да не си косата ти все пак расте спокойно. Да ти кажа , като се позамисля и аз имах такъв проблем , преди време , но не отидох на фриизъор както обиковенно да ми скъси косата и уж да изчезне проблема до следващият път , а изчаках и се оправи попораснаха и така . :) Вземи си няккава маска за коса , тя ще заглажда косата и няма да имаш тия стърчащите... :)
А ти иначе, колко често си ползвала преса, всеки ден ли ,а и каква преса?

justifysex
02-05-2011, 15:12
Да те питам ти с къдрава коса ли си ? Ако си , нормлано е , дори след изправянето да имаш разни такива зарунтени , стърчащи неща.Ако не - то тогава , имаш просто къси косички, нормлано,ако си на стъпала ,а и да не си косата ти все пак расте спокойно. Да ти кажа , като се позамисля и аз имах такъв проблем , преди време , но не отидох на фриизъор както обиковенно да ми скъси косата и уж да изчезне проблема до следващият път , а изчаках и се оправи попораснаха и така . :) Вземи си няккава маска за коса , тя ще заглажда косата и няма да имаш тия стърчащите... :)
А ти иначе, колко често си ползвала преса, всеки ден ли ,а и каква преса?


Ами значи моята коса е права, но като не идеално :D ..Започнах да се изправям от около 3 месеца през няколко дена горе-долу. Вече ползвам маска за коса, купих си балсам, термозащитен крем, имам един спрей за уплътняване на косъма, който не е на известна марка, но е скъп и мисля, че е хубав,, също така и от време на време изполвам едно пръскало за през нощта, което уж възстановява косата :) Преди да започна да използвам каквито и да било продукти (но използвах преса) след баня започна да ми щръква по същия начин косата и тогава си взех балсама..след първото нанасяне на балсама и спрея косата ми беше уникална :shock: след това започнах да комбинирам продуктите, за да намеря перфектната комбинация, но пак си сложих балсама и спрея, но този път не изсуших косата ли и аз не знам, но нямаше резултат.... и ето ме сега :D относно пресата допреди седмици изполвах една на ровента, но не бях доволна и си купих bellissima creativity :grin: сега смятам да се подстрижа на пластове, защото усещам как косата ми уредява и се изтощава все повече и повече :(

Обяснението е отново дълго и заплетено ... :lol: :) :-)

justifysex
02-28-2011, 20:50
От всичките продукти, които изпробвах съм най-доволна от кремчето на Лореал.. от маската на гарниер не съм впечатлена, въпреки че прави косата много мека и блестяща...

BrokenInnocence
03-01-2011, 14:23
Почти не си изправям и суша със сешоар косата, избягвам топлинното й третиране колкото се може повече, но все пак се случва... Иначе винаги използвам балсам за коса (различни, най-често такъв какъвто е шампоана ми за момента), веднъж в седмицата маска (в момента тая с плацента, костен мозък и т.н.), иначе имам термозащитния спрей на Syoss за преди сешоар/преса и кристали (след къпане, съвсем малко само на връхчетата на косата). За сега не ми цъфти косата, жива е и изглежда добре.

geri9519
03-01-2011, 15:17
Аз ползвам шампоана на Gliss-hair repair ,тоест за възстановяване на косата ...и направооооо имам чувството, че е вълшебен :grin: . В смисъл аз всеки ден си изправям косата (веднъж след като се изкъпя-цялата коса, а после само където се е начупила) и започна да цъфти и овладях цъфтежа с този шампоан :shock: .Но зависи от пресата ,виж в Технополис има едни пресички ,които не горят косата ..нали вече 99% от пресите са с керамично покритие ,но тази която видях беше малко по-специална :D и такамм.. Надявам се да съм помогнала :)

justifysex
04-06-2011, 19:55
Благодаря за отговорите, помогнахте ми много .... :) :grin:

justifysex
04-06-2011, 19:55
Благодаря за отговорите, помогнахте ми много .... :) :grin: