PDA

View Full Version : Да продължавам ли да се надявам? Според мен има смисъл..



Sisito941
01-21-2011, 17:26
Здравейте! На който му се чете,ще съм му благодарна.. :)
Значи,историята е следната:

След 7 клас влязох в ново училище. Отначало знаете как е:никой не познава никого в новия си клас,но постепенно почнахме да се опознаваме.До пo-миналата година юни месец не си мислех,че ще харесам момче,което да е в моя клас. Но..случи се..Повечето съученици ми приписваха връзка с него,по не знам каква причина и как решиха,че ходим. Сигурно защото сядаме заедно по компютри. Та..дотогава не изпитвах нищо към него. Но изведнъж аз почувствах,че го харесвам и то доста. Не е кой знае на външен вид,но пък е умен,забавен..Аз не гледам външния вид,гледам повече характера. По някаква причина точно това момче ми допадна ужасно много..Връзките ми с момчета не са били много успешни,мислех че всичко ще е както с другите-ще го харесвам 2 седмици,макс месец,но мина юни месец,след него юли..Бяхме ваканция,аз имах ужасно голямото желание да го виждам,даже понякога като отивах на центъра го виждах..Той не е от града,затова нямаше начин да го виждам често..С течение на времето осъзнах,че го искам,че е важен за мен-толкова е мил,толкова добре се отнася с хората..просто моето момче-мечта.. :grin: Септември месец дойде,тръгнахме на училище,аз още не можех да спра да мисля за него..Досега момче не съм харесвала толкова силно,не съм искала някого толкова силно..Не съм си мислела,че ще се влюбя така..Да се разсейвам от мисли за него,да ми говорят за нещо и изведнъж да се отплесна в мисли за него..Всеки ден като го видя на училище усещам пеперудките в стомаха ми,краката ми омекват като съм около него.Радвам се на всеки миг,когато сме един до друг и приказваме по някаква тема в междучасията примерно..По едно време даже си тръгвахме заедно от училище,той отиваше на фитнес,а там откъдето е фитнеса,е и моят път за прибиране..Та през всичките дни,в които си приказвахме,сърцето в мен туптеше силно..щеше да изскочи..
Един ден той разбра,че го харесвам..През едно от междучасията дойде при мен и ми каза:"Към центъра си нали?",аз му казах:"Да"..Той ми каза:"Добре,изчакай ме след часовете,искам да поговорим.." И така,изчаках го след часовете,тръгнахме да се прибираме и той ми каза,че знаел че го харесвам и нищо повече..Вечерта с класа бяхме на театър и аз се срещнах с едно момиче от класа,за да отидем на кафе преди театър.Излязохме ние,и седнахме на едно кафе,почнахме да си приказваме за моите чувства/тя знаеше за тях/,по едно време тя ми вика:"Н. ми каза да ти предам,че не бива да се надяваш да тръгнете,кара те да избираш между приятелство или нищо"..И аз й казах да му предаде,че искам приятелство,щом не става друго..Но вътрешно се боря с това решение,искам го по дяволите,искам го толкова много..Преди 5-6 месеца чашата преля,дотолкова бях влюбена,че дори се разплаквах на няколко пъти..страдах,че не мога да съм с него..Декември месец 2010 година бяхме на купон с класа/датата няма да я уточнявам от съображения за сигурност,има хора във форума,които ме познават/..Всичко вървеше добре,докато той не покани една съученичка на танц..аз съм много ревнива и ми стана кофти,че не мога да съм на нейно място..Разплаках се/прекалено чувствителна съм/..приятелките ми забелязаха рязката промяна в настроението ми и ме попитаха:"Какво става,пак заради Н. ли?" И аз им казах,че не е заради него,но те ме познават твърде добре,за да разберат,че излъгах и всъщнот всичко е заради него..Та..купона мина..1 година и 7 месеца аз го искам..мисля и да продължавам..на няколко пъти се опитвах да го забравя,главно летните ваканции,защото тогава не го виждах и някакси не ми действаше така.както като го виждам всеки ден..не мога да го забравя и това е..сърцето си казва какво иска..иска него и това е..Един ден един мой съученик от моя клас ми писа по скайп,писахме си и по едно време той ме пита:"Знам кого харесваш-Н. нали?" Аз отрекох..той ми каза:''Виждам как го гледаш от известно време,не ме лъжи" И се наложи да си призная..той ми каза,че може да говори с него и да опитаме да видим какво ще се получи,но аз не исках защо когато Н. разбра,че го харесвам известно време не ми говореше..и на този мой съученик му казах да не говори нищо с моя човек и той вика,че ако искам помощта му е насреща да ми помогне..
Така де,исках да чуя вашето мнение:Да се надявам ли още,че все някога ще стане нещо между нас?
:-)

bibi7352
01-21-2011, 17:36
Според мен няма смисъл да се надяваш. Ако този Н. искаше нещо повече от приятелство, щеше да направи нещо по въпроса, след като знае за чувствата ти. Не ти е говорил известно време, когато е разбрал, най-вероятно защото му е било гадно, че не изпитва същото. Възможност НЯКОГА да стане нещо, винаги има, но ако разчиташ на това, както се казва, ще си останеш стара мома. Другото момче явно иска да помогне, но не мисля, че ако говори с Н. ще помогне по някакъв начин. Мисля, че е най-добре да оставиш нещата така, просто не си заслужава да си губиш времето - момчета има много! :)

mArMaLaDkA
01-21-2011, 17:37
Такива романи за такава простотия...

Между кои вас? Между теб, приятелите му, приятелките ти и останалите посредници ли? И да е имал някакво минимално влечение към теб, всичко се изпарило в момента, в който е видял колко нерешителна си. Да не говорим, че е възможно приятелката ти да те е излъгала от чиста... мх, момичешка завист, че на теб ти обръщат внимание за разлика от нея и ти, понеже вярваш на всичко, което ти кажат, отдръпвайки се от момчето, навярно си провалила възможността за нещо повече. Научи се да си по-самостоятелна в решенията си.

SladkotoPoly
01-21-2011, 17:39
Намери си друг-накарай го да ревнува.Момчетата понякога проявяват интерес,когато не могат да имат някое момиче ;)

momona
01-21-2011, 17:44
Аз мога да ти кажа следното. В момента имам връзка от 11месеца без малко с момче от моя клас. Това се случи миналата година по това време. При нас нещата отначало не се получаваха,защото ни беше страх,че след известно време след раздяла няма да можем да продължим живота си нормално,но преглътнахме мисленето за последствията и сега сме заедно почти 1година. Така аз бих те посъветвала да спрете да си предавате разни съобщения по приятели/лки,още по-малко по НЕГОВИТЕ приятели! Та съветът ми е да поговориш с него очи в очи,и да го попиташ просто какви са причините поради,които той не иска да бъде с теб.Ако причините са от сорта на : "от един клас сме" , "после какво ще правим" продължавай да се бориш,но ако ти каже,че просто няма чувства към теб,по-добре спри,за да не го изгубиш съвсем,опитай се да го превъзмогнеш с течение на времето и се прави на негов приятел и не показвай чувства!

Sisito941
01-21-2011, 18:05
Благодаря на всички за мненията!!
momona, много любов ви желая!! :grin: :-) :-)

momona
01-21-2011, 18:09
Мерси,а на теб късмет :)

Sisito941
01-21-2011, 18:12
Мерси,а на теб късмет :)

Много ти благодаря!

umri
01-21-2011, 23:12
Как можах да го изчета това...

Съветите, които ти дават по-горе да разговаряш с него са глупави и безсмислени. Щом досега не е направил нищо и с посредник ти е казал да не го занимаваш... какво искаш повече? Като го питаш защо не иска да е с теб ще го направиш по-лошо за себе си. Дай снимка да те видим, ако искаш адекватен съвет.

Тва жена тряа ти го каже, ама айде..., ако си дебела - отслабни с фитнес и диети, прави си косата, слагай подходящи гримове, бъди по-отворена... не е гаранция, че тоя ща хареса, но поне щи е по-добре, пък в бъдеще кой знае...

Eddie
01-22-2011, 00:24
Няма смисъл... намери си друг, захвани се с някое хоби, гледай безумно количество саут парк, почни да учиш здраво, иди на някоя национална олимпиада, сложи си ред в живота, поеми просто нова посока. Мисля, че достатъчно си циклила по това момче две години и само се измъчваш, а той не прекъснато ти показва, че не те желае...

mincheto
01-22-2011, 06:25
Ако искаш нещо много силно,то все някога,става.
Важното е да НЕ се отказваш.
Бъди силна.Накарай го да ревнува.
Както казаха над мене.
Спри постоянно да го дебнеш,и намали малко,интереса си към него.
Не му обръщай толкова много внимание.
Общувай/флиртувай с някое друго момче от класът ти.
Ще видиш,как нещо от вътрe,ще го жегне и дори ще почне,да те ревнува.
Най-важното е да НЕ се отказваш.
И,знай,че ВИНАГИ ИМА смисъл,затова НЕ се сприрай и НЕ се предавай.Успех. :)

novasum
02-06-2011, 15:52
Сис продължи напред :( срещай се с други момчета... :-)

VaMpiRKaTaaa
02-06-2011, 16:07
Момиче,няма симсъл да продължаваш с него.
umri,защо си мислиш ,че само ти даваш адекватни съвети?
не си богоизбран все пак
Така,че дразниш с прекаленото си самочувствие.
Като,че ли то е без покритие?
Или само на мен така ми се струва...

quexxe
02-06-2011, 16:15
Щом е първото момче, което обичаш толкова дълго и истински, предвид написаното и времето, то сигурно това е ПЪРВАТА ти любов. : )

Тя не се забравя лесно. Дори аз не съм забравила своята, а беше отдавна. :> Помни се вечно.

Всичко зависи от това дали си смела, дали си готова да се промениш за него, но лично аз не бих го направила. Поради факта, че има още хиляда "мъжки", НО пък аз говоря от позицията на човек, който не е влюбен и за жалост не мога да се задълбоча в ситуацията и да ти помогна, както бих желала.

Моят съвет е - говори с него, открадни си целувка, поне да знаеш, че не си останала "празна".

umri
02-06-2011, 16:42
Момиче,няма симсъл да продължаваш с него.
umri,защо си мислиш ,че само ти даваш адекватни съвети?
не си богоизбран все пак
Така,че дразниш с прекаленото си самочувствие.
Като,че ли то е без покритие?
Или само на мен така ми се струва...
Изобщо никакво покритие няма. Права си, дейба...

Biiiitch
02-06-2011, 17:01
Момиче,няма симсъл да продължаваш с него.
umri,защо си мислиш ,че само ти даваш адекватни съвети?
не си богоизбран все пак
Така,че дразниш с прекаленото си самочувствие.
Като,че ли то е без покритие?
Или само на мен така ми се струва...

+1 :D

Според мен няма смисъл. Доста хора ти казаха, че ако поне малко се интересуваше, щеше сам да говори с теб. Отделно, че на приятелки не може винаги да се вярва.

Sisito941
02-06-2011, 18:44
Виждам,че темичката ми се е върнала на първа страница..

Той започна да проявява някакви симпатии,понякога идва да си приказваме на чина ми,когато съученичката ми,която седи до мен я няма..понякога в коридорите като отивам примерно да пия вода и той е там ии си приказваме..
Това знак ли е или аз си втълпявам пак нещоо? :-o

gabriellkabe
02-06-2011, 22:57
моя съвет е да изчакаш..ако покажеш безразличие към него,рано или късно ще се осъзнае..азимах подобна ситуация.. но все пак недей говори за това..бъди силна и след време ще бъде обратното..той ще те търси а на теб няма да ти пука.. стой и гледай :) :grin: