PDA

View Full Version : Да продължавам ли да си затварям очите?



silberweisse
01-21-2011, 18:44
Уморих се вече, хора ... уморих се да се правя, че не ми пука! Уморих се всеки ден, като прекрача вратата на даскало, да усещам как хората ме коментират злобно зад гърба ми, при условие че даже не ме познават! Да знам, аз не съм като другите, не съм някое популярно момиче, което всеки ден си изправя и топира косата, гримира се, слага си високите токчета и когато излезе всички я поздравяват и й се усмихват. Не съм и от хората с големите компании, на които винаги им е яко и не им пука за нищо, освен за това да се забвляват. Не съм и от тези с перфектните слаби и стегнати фигури. Да, знам, че мога да отслабна, ако имам воля. Пък и може би, ако се нося като тях може, може и да успея да `оцелея` по- лесно... Има едва няколко човека от класа ми, с които се разбирам и мога донякъде да нарека приятели, но и те понякога не ме разбират, защото винаги си налат тяхното мнение и не зачитат това, което аз мисля. Останалите от класа се подмазват на `най- великите` , за да могат и те да `се издигнат`, не знам защо по дяволите ги е страх да си отстояват тяхното собствено мнение!! Често си казвам, че не трябва да обръщам внимание на всичко това, че трябва да се концертрирам върху ученето и да завърша с добри оценки, за да мога да отида да уча там, където искам и това, което искам. Не си мислете, че съм затворен в себе си човек без цели, напротив- обичам да се запознавам с нови хора и има много неща, които съм си поставила за цел и искам и се опитвам да постигна, но ми е трудно, когато трябва всеки ден трябва да търпя едно и също нещо! Не съм от хората с многото връзки, които набиват всеки, изпречил им се на пътя... не мога мога да бъда злобна, груба и да обиждам хората. Винаги съм се опитвала да постигна всичко мирно и спокойно, без спорове и разправии. Но вече се съмнявам ... дали не съм грешала? Винаги съм се стараела да видя хубавите качества на един човек и винаги съм си опитвала да помагам на хората, с каквото мога, но може би това е причината да са ме използвали толкова пъти... наистина не знам, така ли трябва да продължавам- да игнорирам всичко лошо или най- накрая да събера смелост и да се озъбя на всеки, който се отнесе лошо с мен?

Remixa92
01-21-2011, 18:47
Ако говорят зад гърба ти, значи все още са зад теб.

ysmivka
01-21-2011, 18:59
Продължавай си живота и това е. Нека се мислят за нещо повече от тебе. Не им обръщай внимание. Гледай си училището.. пък те да се спасяват. Изобщо да не те интеренсува кой какво мисли или говори .. щом е зад гърба ти значи нямат смелост да се исправят пред тебе.

mincheto
01-22-2011, 04:55
НЕ трябва да те вълнува толко чуждото мнение.
С тях ще си още няколко години.
После като завършите,който от където е.
Не се превъщай в това,което не си само,за да им се харесаш.
Бъди,такава каквато си.
Бъди естествена.
Който ти е приятел,ще те харесва такава,каквато си.

scrooper
01-22-2011, 11:24
следвай си целите, в бъдеще ще се изплати. И не са малко хората като тебе, които не се правят на велики и не лижат задници. Убедена съм, че ще се срещнеш с поне един.

GD
01-22-2011, 12:42
Да не ти пука от другите и каквото си си го поставила за цел го направи ;)

againstyou
01-22-2011, 14:37
И аз бях точно като тебе преди година, но си казах : " По дяволите,спри да бъдеш толкова наивна,слаба,тиха и безпомощна,спри да се интересуваш от мнението на хора,за които не даваш и 5 пари " и да ти кажа .. помогна ми,просто трябва да имаш воля да се промениш ( ако го искаш разбира се ) . Вярвай,че те са под нивото ти че не заслужават даже и да мислиш за тях,хората които говорят за теб лоши неща,значи че ти завиждат и че искат да са като теб.А ако те обидят и ти кажат нещо на въпреки - един голям среден пръст за тях,кажи им да го духат и толкова. На мен не ми пука какво мислят другите,макар да съм наясно че негативното им мнение е в повече.Трябва да се интересуваш само от мнението на семейството и приятелите ти.

VampireLover3
01-22-2011, 21:10
Аз съм същата .. не мога да се държа лошо с другите .. винаги когато някой ми каже нещо предпочитам да си замълча.. сега не се оставям толкова,но....
И да- определено това е грешка .. опитай се малко да се промениш .. когато ти кажат нещо отговаряй и ти! Не се оставяй защото така ще те тъпчат до края на живота ти! :)