PDA

View Full Version : Търся си телефон



Uplo1d3r
01-21-2011, 20:04
Здравейте!
Решил съм да си купувам нов телефон с тъч скрийн. Имам нещо наум, но мисля да не казвам засега какво си мисля, а да чуя вашите мнения.
Основните ми изисквания са: телефонът да има Wi-fi, хубава камера (~5 МР), светквица и по-големичък екран...
Това ми е най-важното в телефона, който ще си взимам. : ))
Давам около 300 до максимум 400 лв.

Очаквам предложения. :)

val181
01-21-2011, 20:18
нокиа ц6 има това което искаш даже има и кверти клавиатура и от интернет можеш да я вземеш за около 420 лв

Nam3less3
01-21-2011, 20:34
Първо кажи с каква ОС искаш да е, това е най-важното при избора на смартфон. Windows Mobile, Windows Phone, Android, iOS, Symbian, Bada, Maemo/MeeGo, webOS, BlackBerry OS? Най-добрите са iOS и Android, след това са Windows Phone и Symbian. Но за тая цена ако искаш да е чисто нов без договор до 400 лева избора ти е малък с твойте характеристики. Примерно SE Vivaz и Nokia X6 се сещам.

Uplo1d3r
01-21-2011, 22:13
Първо кажи с каква ОС искаш да е, това е най-важното при избора на смартфон. Windows Mobile, Windows Phone, Android, iOS, Symbian, Bada, Maemo/MeeGo, webOS, BlackBerry OS? Най-добрите са iOS и Android, след това са Windows Phone и Symbian. Но за тая цена ако искаш да е чисто нов без договор до 400 лева избора ти е малък с твойте характеристики. Примерно SE Vivaz и Nokia X6 се сещам.
Да ти кажа честно, не ги разбирам много. :D Видът на Операционата система оказва ли голямо значение?

Иначе към Vivaz и аз съм се ориентирал, но искам да чуя и други предложения. А Нокията нещо не ми харесва...
Нещо друго?

Nam3less3
01-21-2011, 22:26
Първо кажи с каква ОС искаш да е, това е най-важното при избора на смартфон. Windows Mobile, Windows Phone, Android, iOS, Symbian, Bada, Maemo/MeeGo, webOS, BlackBerry OS? Най-добрите са iOS и Android, след това са Windows Phone и Symbian. Но за тая цена ако искаш да е чисто нов без договор до 400 лева избора ти е малък с твойте характеристики. Примерно SE Vivaz и Nokia X6 се сещам.
[b]Да ти кажа честно, не ги разбирам много. :D Видът на Операционата система оказва ли голямо значение?
Много голямо(както и на лаптопа ти оказва голямо значение дали си с Windows, Linux, Mac и т.н.). Е по-обикновените неща като слушане на музика и т.н. могат да се правят на всякакъв телефон. Но фукнционалността, интерфейса(съответно това колко лесно се работи с телефона), броя на приложенията са различни при различните системи. Android и iOS са най-функционални, лесни и приятни за ползване и с по над 200000 приложения. След тях се нареждат новата Windows Phone 7 и Symbian^3.
Всъщност си зависи от човека, зависи колко често и за какво ще ползваш телефона, на някой хора им харесва даден интерфейс, на други им е труден и досаден, зависи от това дали ще искаш да си инсталираш приложения и игри и какви по-точно(примерно най-добрите и интересни игри са за iOS(плътно след него е Андроид и след това всички останали)).

Uplo1d3r
01-22-2011, 09:00
Еми, телефонът ще го ползвам главно за слушане на музика, играене на игрички и сърфиране в нета. :)
Както казах, насочил съм се към Vivaz. Операционната му система е Symbian S60. Това нищо не ми говори. :D За този вид ОС има ли много приложения? Добър ли е интерфейсът? И като цяло, добра ли е операционната система, или е поостаряла и няма смисъл да си взимам това телефонче?

ЕДИТ: А, да, смятам да ползвам и GPS-a на Vivaz. :)

Nam3less3
01-22-2011, 10:11
Еми, телефонът ще го ползвам главно за слушане на музика, играене на игрички и сърфиране в нета. :)
Както казах, насочил съм се към Vivaz. Операционната му система е Symbian S60. Това нищо не ми говори. :D За този вид ОС има ли много приложения? Добър ли е интерфейсът? И като цяло, добра ли е операционната система, или е поостаряла и няма смисъл да си взимам това телефонче?

ЕДИТ: А, да, смятам да ползвам и GPS-a на Vivaz. :)В сравнение с конкуренцията за нищо не става, игри все ще има някакви, но най-добрите и интересните както казах са за iOS(iPhone, iPad, iPod)/Android. Иначе ще ти свърши работа.

ElenaGilbert
01-22-2011, 17:34
Аз си купих този месец НОКИА C5-03 има wi-fi и 5МР камера но няма светкавица :( иначе телефона е 6ица. Нов модел е. В Хенди е за 399 а във виваком 420 ;)

asp1r1n94
01-22-2011, 21:13
Има едно LG има си всичко с андроид за 300 лв ,по-добре събери още малко за htc

sToyAncHo
01-23-2011, 09:46
за S40, мисля че, бачка с Java, т.е. имаш по голям избор от игри и работи. Препоръчвам ти iOS, Android или Symbian. Android сега е модата и има много функции. Съвет: не си вземай телефон с QWERTY клавиатура. Стават за нет, на иначе са много гадни. Също и телефони с 320х240 рез. Нокиа 5530 са хубави. На внос мога да ти намеря нещо хубаво (айфон някакъв). Има хора, дето внасят нови телефони, последна мода за по 300-400 лв. и има и за тях пари :-D. Така, че можеш да си намериш такива телефони.

Nam3less3
01-23-2011, 17:30
Има едно LG има си всичко с андроид за 300 лв ,по-добре събери още малко за htc+1
LG GT540 Optimus е най-изгодното нещо като цена/качество някога появявало се на пазара. За телефон под 300 лева е нереално добър, а Андроид-а му може чак до 2.2 да се ъпдейтне. Ако искаш бюджетно решение, по-добро от това няма накъде.

Vikito0o
01-23-2011, 18:29
А каква е цената на Sony Ericsson Vivaz?

Nam3less3
01-23-2011, 19:09
А каква е цената на Sony Ericsson Vivaz?Към 500 лева. Става за снимане и мултимедиени неща, но ако ще го ползваш като смартфон(да му инсталираш хубави програми, игри и т.н.) е далеч от конкуренцията.

Uplo1d3r
01-23-2011, 20:54
Все пак се спрях на два телефона.
Колебая се между Sony Ericsson XPERIA X8 и Sony Ericsson Vivaz. Вие какво бихте ме посъветвали?
По принцип съм се насочил към Vivaz, защото е с по-добрите характеристики - 8МП камера, светкавица, голям дисплей и като цяло дизайнът много ми харесва. Докато XPERIA-та е с доста по-слаба камера, няма светкавица и е с по-малък дисплей... НО е с Андроид, докато Vivaz е със Symbian.

Струва ли си само заради тази разлика в операционните системи да си взема XPERIA-та (който не ми харесва чак толкова много), а не Vivaz (който страшно много ми харесва)?

Nam3less3
01-23-2011, 20:57
Все пак се спрях на два телефона.
Колебая се между Sony Ericsson XPERIA X8 и Sony Ericsson Vivaz. Вие какво бихте ме посъветвали?
По принцип съм се насочил към Vivaz, защото е с по-добрите характеристики - 8МП камера, светкавица, голям дисплей и като цяло дизайнът много ми харесва. Докато XPERIA-та е с доста по-слаба камера, няма светкавица и е с по-малък дисплей... НО е с Андроид, докато Vivaz е със Symbian.

Струва ли си само заради тази разлика в операционните системи да си взема XPERIA-та (който не ми харесва чак толкова много), а не Vivaz (който страшно много ми харесва)?Дисплея на Х8 е по-добър(капацитивен е а не резистивен като на виваз) и разликата в големината е дребна. Виваз има само по-добра камера. Дизайна не е важен при такива функционални устройства. Ако ще го ползваш основно за снимане - виваз, ако искаш истински смартфон - X8(а и е с капацитивен екран отново да напомня).

bebzgirl
01-23-2011, 21:52
Ами аз лично харесвам виваз като телефон но има една тънка уловка ...
Той е със симбиян .. симбиян няма никакъв маркетинг а повечето телефони използващи симбиян са нокия - с техният ови стор за приложения ... Сони нямат такъв маркет ... съответно няма откъде да сваляш приложения =))
Аз ако си търся смартфон за камера ще си взема Нокия N8 ... (ако си се насочил към нокия и симбиян)
Иначе за андроид - Сони х10 или някое HTC =))

Nam3less3
01-23-2011, 22:07
Ами аз лично харесвам виваз като телефон но има една тънка уловка ...
Той е със симбиян .. симбиян няма никакъв маркетинг а повечето телефони използващи симбиян са нокия - с техният ови стор за приложения ... Сони нямат такъв маркет ... съответно няма откъде да сваляш приложения =))
Аз ако си търся смартфон за камера ще си взема Нокия N8 ... (ако си се насочил към нокия и симбиян)
Иначе за андроид - Сони х10 или някое HTC =))Всъшност новите Нокии са със Symbian^3 OS, а Vivaz е със Symbian S60v5, който не е поддържан а и няма маркет за него. Е приложения има доста но стари и не толкова добри колкото за другите ОС. HTC Desire HD и XPERIA X10 имат хубави 8мп камери(както виваз).

Uplo1d3r
01-24-2011, 11:44
Така...
Ходих в магазина и разгледах много телефони. Харесах си и още един. :D
Така че колебанията ми вече са между Sony Ericssons Vivaz и Nokia X6 16 GB.

От тези двата, кой бихте ми препоръчали и защо?

bebzgirl
01-24-2011, 16:32
Аз бих ви взела Нокия х6 , защото е с капацитивен екран (ако не знаеш какво е - по чуствителен)

dubi95
01-24-2011, 18:28
Все пак се спрях на два телефона.
Колебая се между Sony Ericsson XPERIA X8 и Sony Ericsson Vivaz. Вие какво бихте ме посъветвали?
По принцип съм се насочил към Vivaz, защото е с по-добрите характеристики - 8МП камера, светкавица, голям дисплей и като цяло дизайнът много ми харесва. Докато XPERIA-та е с доста по-слаба камера, няма светкавица и е с по-малък дисплей... НО е с Андроид, докато Vivaz е със Symbian.

Струва ли си само заради тази разлика в операционните системи да си взема XPERIA-та (който не ми харесва чак толкова много), а не Vivaz (който страшно много ми харесва)?

И аз около май месец може да си взимам виваз.Значи взимай виваз много е добър и е с бърз 750 мгз процесор с хд видео и 8 мп.Не се чуди взимай виваз.

Nam3less3
01-24-2011, 20:27
Все пак се спрях на два телефона.
Колебая се между Sony Ericsson XPERIA X8 и Sony Ericsson Vivaz. Вие какво бихте ме посъветвали?
По принцип съм се насочил към Vivaz, защото е с по-добрите характеристики - 8МП камера, светкавица, голям дисплей и като цяло дизайнът много ми харесва. Докато XPERIA-та е с доста по-слаба камера, няма светкавица и е с по-малък дисплей... НО е с Андроид, докато Vivaz е със Symbian.

Струва ли си само заради тази разлика в операционните системи да си взема XPERIA-та (който не ми харесва чак толкова много), а не Vivaz (който страшно много ми харесва)?

И аз около май месец може да си взимам виваз.Значи взимай виваз много е добър и е с бърз 750 мгз процесор с хд видео и 8 мп.Не се чуди взимай виваз.Ако искаш смартфон - не взимай виваз.

Nam3less3
01-24-2011, 20:33
Така...
Ходих в магазина и разгледах много телефони. Харесах си и още един. :D
Така че колебанията ми вече са между Sony Ericssons Vivaz и Nokia X6 16 GB.

От тези двата, кой бихте ми препоръчали и защо?Щом ще избираш между тия макар че не е добър избора - нека да е X6.

val181
01-24-2011, 20:57
Взимай виваз защото процесора е по мощен а и камерата е много добра а и освен това снима и hd освен това симбиян е много добра операционна система

asp1r1n94
01-24-2011, 21:30
nokia 3310 ,това е най-доброто ...

Nam3less3
01-24-2011, 21:38
Че то нокиа имат ли смартфон :D

elf4o
01-28-2011, 13:29
Здравейте!
Решил съм да си купувам нов телефон с тъч скрийн. Имам нещо наум, но мисля да не казвам засега какво си мисля, а да чуя вашите мнения.
Основните ми изисквания са: телефонът да има Wi-fi, хубава камера (~5 МР), светквица и по-големичък екран...
Това ми е най-важното в телефона, който ще си взимам. : ))
Давам около 300 до максимум 400 лв.

Очаквам предложения. :)
iphone 4
:)

Nam3less3
01-29-2011, 02:29
Той е фенбойче - с аватар на ябълка и препоръчва айфона във всяка тема. Убийте го с ябълки! :D

mima7a
03-23-2011, 18:07
Здравейте!
Решил съм да си купувам нов телефон с тъч скрийн. Имам нещо наум, но мисля да не казвам засега какво си мисля, а да чуя вашите мнения.
Основните ми изисквания са: телефонът да има Wi-fi, хубава камера (~5 МР), светквица и по-големичък екран...
Това ми е най-важното в телефона, който ще си взимам. : ))
Давам около 300 до максимум 400 лв.

Очаквам предложения. :)
Продавам Нокиа Експрес музик 5800 нов за 170лв