PDA

View Full Version : Затруднено дишане :X ..



Yunna
01-21-2011, 20:35
:-k :neutral: .. Значи незнам как да ви го опиша но имам чуството, че нещо много здраво ме е стегнало през гръдния кош и сякаш не мога пълноценно да си поема въздух :( .... въздуха стига до някъде и край :? ..Трябва да се прозея , за да си поема въздух дълбоко и тогава чувствам облекчение. :? .. И след около 3-4 минути се повтаря едно и също .. Незнам от какво се получава аз не пуша нито имам астма в интернет около 60 % от хората казват , че това всичко се дължи на някаква нервна реакция на организма :( .. Та така де случвало ли ви се е и ако да с какво сте се излекували и изобщо някакъв вид болест ли е това ? :-k :neutral:

britzy
01-21-2011, 21:09
Олеееее имам същият проблем -не стига докрай като си поема и ми се появява болка-никой не знае какво е-правиха ми кардиограма и тн.Накрая тая вика настинка е и пих тавипек и инфлуцид.Но вече 2 пъти като се разболея подред и ми става така-ужасно е и аз се прозявам за да стигне докрай-нз как точно да го обясня.И все стоя на въздух,че много зле ми става

Yunna
01-21-2011, 21:22
Да и аз понякога усещам болка но не е силна за което много се радвам .. Ето какво намерих в интернет : В допълнение към дихателната система, затруднено дишане може да се появи като симптом на заболявания, нарушения и на други системи на тялото. Например сърдечно-съдовата система, проблеми с дишането, може да бъде симптом на застойна сърдечна недостатъчност или сърдечен удар. В нервната система, проблеми с дишането, може да бъде симптом на нервно разстройство .. :( :( Затрудненото дишане може да е придружено от шок. Затруднено дишане може да се получи и от болката при дишане поради фрактура на ребра или плеврит. Затруднено дишане може да се дължи на различни причини като травматични, като гръдна травма, която води до увреда на белия дроб или хемопневмоторакс. Травма на гърлото може да доведе до проблеми с дишането в резултат на перфорация на ларинкса... Има и още много ... Незнам как мога да се излекувам повечето пишат , че преди 1-2 години са имали същият проблем лекували са се със мента, глог и валериана но не действало особено :? .. Ужасно кофти е не го пожелавам и на най-големият си враг да му се случи :(

britzy
01-21-2011, 21:29
:( :( :( мен уж ми изключиха нещо сърдечно и не знам-аз имам хроничен фарингит ако има някакво влияние.Ох ужасно е и никой да не знае от какво е :? :?

mincheto
01-22-2011, 05:10
Щом не е астма,значи е на нервна почва.
Се пак иди на лекар.
Тук,не можем да ти помогнем.

krissy7
02-03-2011, 18:37
Имам абсолютно същия проблем ходих на кви ли не лекари в крайна сметка се оказа , че е на нервна почва .

ThisIsMe
02-03-2011, 18:52
Имало е случаи да не мога да си поема въздух както трябва,но не съм го взела на сериозно,нито съм го смятала за някакъв проблем.Много рядко ми се е получавало.

NAPAST94
02-03-2011, 21:12
Напоследък е много нашумяло възпаление на обвивката на сърцето, в следствие на някъв вирус, изкаран на крак. При мен се оказа това.
Не можех да си поема въздух изцяло и ме боляха гъдите. Ама пък вие казахте, че са ви пуснали изседвания за сърцето...

SmilezZz
02-04-2011, 11:39
Отиди на лекар..
Все пак е възможно да е симптом на някакво заболяване или пък просто да е на нервна почва..Все пак посети специалист..

awerw
02-04-2011, 13:52
Случвало ми се е няколко пъти и няколко пъти ми се е случвало да имам чувството, че мога без кислород :D Не съм ходил на лекар и то е за няколко минути и ми отминава.

britzy
02-04-2011, 14:29
Аз все пак си мисля,че може да е нещо сърдечно,въпреки че не намери нищо Докито :?

mariam123
02-04-2011, 14:33
И аз имах такъв проблем. Пратиха ме на невролог. Беше от нерви. Изписа ми хапчета,и на 3 ден ми нямаше нищо.

BlackEyedPeas
02-04-2011, 19:16
И аз преди бях така, но вече се оправих. Отидох на УНГ, от там се оказа, че затрудненото дишане е свързано с някакви каналчета в ушите. Прочистиха ми тези каналчета и сякъш от тогава нямам никакъв проблем.

Red_Hair
02-04-2011, 20:28
колебаех се за стенокардия но ако не лъжеш в описанието на симптомите е възможно да има някакви нарушения отностно капацитетът на белодробните паренхими или диафрагмални белодробноребреномускулни нарушения което може да се дължи в объркване на парасимпатикуса,което както виждам е възмозната теорията на тези 60% от хората в нета,но така от анамнеза без диференциална диагноза и изследване е трудно да се прецени така че и аз както останалите ще ти предложа лекар за да останови нарушенията :) успех

yamaha436
02-05-2011, 10:27
И аз имам абсолютно същият проблем ! Ще се консултирам с лекар и ще ти кажа какво да правиш.