PDA

View Full Version : Обичам я...но естествено никога няма да я имам



ForzaFelipe
01-21-2011, 23:01
В този късен час стоя и си мисля как ще се излекувам този път...Влюбих се в неподходящото момиче,всъщност не,тя не е неподходящата,а просто е момиче което сърце не може да бъде спечелено от такъв като мен...В последно време не мога без да мисля за нея,всеки ден я виждам и забравям за всичко,освен че не мога да я имам...толкова ми се иска аз,момчето което не е заслужило тъпата си съдба(или поне така си мисля) да успея да и стопля сърцето и да стана нещо повече от "Just a friend".Именно и от там идва проблема,да бъдеш приятел на момиче което харесваш и обичаш е ужасно...да стой до теб,да те прегръща...и в следващия момент да усетиш че тази топла прегръдка е само между приятели...тежко ми е да излизаме навън всеки ден,а тя да се гушка в мен защото и е студено,а аз мен тя да значи толкова много...винаги съм можел да излъжа,роден съм на 1ви април и в мен е заложено да лъжа без да се замисля и толкова изкусно че никой да не ме разбере,но пред нея не мога,не мога да изрека и една лъжа,не мога дори да си помисля да излъжа...когато ме попита харесвам ли я,аз казах да с глупава усмивка и тя си помисли че е лъжа...бих направил всичко за нея,бих се променил изцяло ако знаех че това ще промени нещата...но няма...исках да не обръщам внимание на това но не мога,не мога да се правя че не я виждам...и докато се базикаме как след 10 години ще се оженим,аз не го приемам като базик и искам да е истина,искам това да стане истина,искам да съм щастлив с нея,искам да се събуждам до нея...това ще е нещото което ще прави целия ми ден щастлив...

Като всичко останали на който никога не чета разказите и аз исках само да споделя,защото всеки на който тръгна да го говоря ми казва че съм луд...а аз не съм,аз просто обичам едно момиче...и дори тайно се надявам тя да прочете това........

TheBeliever
01-21-2011, 23:11
Защо се предаваш без дори да си опитал?

ForzaFelipe
01-21-2011, 23:15
Предавам се защото знам какво тя мисли по въпроса.Когато ме попита харесвам ли я тя ми каза:
"моля те кажи ми че не ме харесваш,моля те"
Казах и че я харесвам и тя очевидно не го прие добре за това и се усмихнах все едно се базикам...
Както казах аз си падам леко смотан,просто не знам с какво мога да успея да се докажа пред такова момиче...

modjodjodjo
01-21-2011, 23:23
Като си такъв голям лъжец, излъжи я да ти стане гадже. :D

TheBeliever
01-21-2011, 23:26
Защо трябва да се доказваш? По написаното от теб си личи, че сте близки. Явно й допадаш по характер. В противен случай нямаше да сте приятели.
Това, което може да се направи в случая е да направиш всичко възможно тя да те види не само като приятел, но и като мъж (не знам на колко сте години и дали това определение е подходящо, но се надявам да схващаш смисъла). Флиртувай с нея, накарай я да се чувства желана. Опитай се да разпалиш огъня. Не просташки, разбира се, и без нахалстване.
Естествено всичко зависи от химията, именно тя е разликата между любовта и приятелството. Но нищо не пречи да опиташ.

umri
01-21-2011, 23:29
Когато спреш да се подценяваш. Мъжът води жената, не обратното. Как може да имаш жена, която си мислиш че е повече от теб? Невъзможно е.

Някой път, като усетиш, че момента е подходящ, просто я смляскай. Ако сте подпийнали - още по-добре, но не е задължително. Не се обяснявай в любов и не говори за чувства... безтестостеронните изляния няма да ти помогнат. Трябва да живееш с мисълта, че можеш да имаш всяка жена на тоя свят, и тогава ще имаш поне половината.

Шансът тази да те отреже е голям, но ако го направиш това, дет ти казвам могат да станат 2 неща. Едното е да се получи нещо, а другото да те отреже. Седмица, две ще си скубеш косите и ще биеш вратите и чупиш гардероби у вас и накрая щи мине. Бездействието не е вариант. Реално, приятелство с това момиче не ти трябва. Или всичко или нищо.

Eddie
01-22-2011, 00:10
Аз бях в подобна ситуация скоро и открих топлата вода като разбрах, че жените не знаят какво искат, така че й покажи на твоята мома, че те иска. Бъди по-решителен, целуни я, говори открито, ако пак не отвръща на твоите емоции й обърни гръб, изолирай се за малко от нея, да я оставиш да осъзнае дали наистина й липсваш. Ако те потърси и сама иска да имате по-сериозни взаимоотношения, тогава всичко ще е тип топ. Ако не те потърси значи наистина не е изпитвала нищо към теб и няма смисъл да се занимаваш с нея щом не искаш да сте само приятели. Гадно, или не това е живота, човек трябва да действа, а не да се чуди какво да прави, че времето си минава и идва момент когато остава само съжалението, че не си опитал.

ПП: Да го еа, да бях направил една диаграма с блок-схема за алгоритъма как се забива мадама, май щеше да стане по-ясно. Plain text is lame...

ScarletBite
01-22-2011, 01:30
Това е толкова мило и трогателно... :)

mincheto
01-22-2011, 04:16
Мисля,че трябва да седнете и да поговориш открито с нея.

ForzaFelipe
01-22-2011, 05:56
Мерси на всички,вдъхнахте ми малко кураж и надежда :)


@Eddie : еми то тва с целувката се получи по нова година,ама бяхме много пияни и го приехме като лигавщина покрай пиянските ни истории.

mincheto
01-22-2011, 06:37
ForzaFelipe
Бъди по-смел.
НЕ се отказвай,от това,което искаш.
Карай до край,пък то каквото е писано,ще стане.
Признай и искренно чувствата си.
Да изразиш чувстата си,НЕ е признак на слабост,а напротив на смелост.
Иска се голяма смелост,за да изразиш чувствата си,особено при условие,че не си сигурен,човекът срещу теб,как ще реагира и дали изобщо,той/тя има нещо към теб.Но,ти трябва да говориш открито с нея.
Няма друг начин да си изясните отношенията.
Късмет ти пожелавам и малко,повече кураж.[/quote]

GLaDOS
01-22-2011, 06:47
Малко не дочетох всички коментари ,но ще ти кажа едно .
Колкото и да е безнадеждна ситуацията не се предавай . Нищо няма да изгубиш и по-лошо от това да страдаш по нея ,няма .
И аз съм в подобно положение ...
Успех ! :)

nymphadora
01-22-2011, 06:59
Никое момиче не обича путьовци,БЪДИ МЪЖ! Не й тичай по гъза,но й прави намеци.Някой път може да я целунеш,дори и да не сте подпийнали..Абе има шанс 8-)

ForzaFelipe
01-22-2011, 07:57
Честно казано единственото което ме е спирало е че сме съученици и добри приятели и при евентуален неуспех ще загубя много повече от един опит въпреки че то не се знае че дори и да не отвърне на чуствата ми няма да си запазим приятелството :) Както и да е,ще продължавам да опитвал,или по точно ще започна и ще се надявам на повече възможности от онази на нова година в която я целунах :)

Greennight
01-22-2011, 08:17
Познато....Имах същата история миналата година,беше ужасно...Непрекъснато си пишехме и тя ми казваше,че ме обича прегръщахме се,но просто не можех да я имам...И ситуацията беше същата,щях да загубя много повече от 1 опит...Даже ми е идвало да рева за нея,но си казах,че не може 1 мъж да реве за няква путка и се сдържах...Поне 5-6 месеца мислех за нея постоянно....Лятото 3 месеца не се виждахме,чувствата ми се охладиха,сега сме приятели и повярвай ми,тя ми е в джоба,ако искам 8),но разбрах,че нито е най-перфектната нито нищо...просто бях влюбен... Бтв,на колко си години ?

ForzaFelipe
01-22-2011, 09:23
на 17,както и тя.

4o4ina
01-22-2011, 11:09
Намеквай и,че я харесваш,бъди романтичен,но внимавай да не я объркаш :)

fenastz
01-22-2011, 11:12
Welcome to the Friend Zone

MaLkaTa_LaDy
01-22-2011, 14:52
Вземи да си повярваш...

jghgh
01-22-2011, 17:43
Когато спреш да се подценяваш. Мъжът води жената, не обратното. Как може да имаш жена, която си мислиш че е повече от теб? Невъзможно е.

Някой път, като усетиш, че момента е подходящ, просто я смляскай. Ако сте подпийнали - още по-добре, но не е задължително. Не се обяснявай в любов и не говори за чувства... безтестостеронните изляния няма да ти помогнат. Трябва да живееш с мисълта, че можеш да имаш всяка жена на тоя свят, и тогава ще имаш поне половината.

Шансът тази да те отреже е голям, но ако го направиш това, дет ти казвам могат да станат 2 неща. Едното е да се получи нещо, а другото да те отреже. Седмица, две ще си скубеш косите и ще биеш вратите и чупиш гардероби у вас и накрая щи мине. Бездействието не е вариант. Реално, приятелство с това момиче не ти трябва. Или всичко или нищо.

Колкото и да обичам романтиката, ти си напълно прав.
Нежните думи в началото на една връзка действат много разколебаващо.
Поне на мен де.

yordans
01-22-2011, 18:34
Защо се отказваш толкова бързо? Покажи й, че я харесваш, пък може и да стане нещо. (:

YoUcANNOtiMaGiNe
01-22-2011, 19:38
Виж сега, при нас-момичетата много пъти се получава така. Може привидно да отрича и да изглежда сякаш не иска друго, освен приятелството ти, но вътрешно да си умира за теб. Опитай се да поговориш с нея, да отключиш в нея скритите емоции, ако успееш, тя е твоя. Ако не се държи като човек, значи не е дорасла, не знае какво иска и е от онези лигли дето освен да разиграват и да вървиш зад тях с тоалетната хартия под ръка, друго не знаят. Все пак дано не е от тези ледени кралици, които те гледат с пренебрежение и незаинтересованост. Намери подходящ момент и стопли сърцето на ледената кралица. Ако отказва да я затоплиш с чувства, винаги можеш да и изпратиш една топла вълна като я препикаеш :lol: :lol: :lol:

FromAutumToAshes
01-22-2011, 20:32
Първо - опитай, не се предавай току-така, дори и да е обречена кауза.
Второ - Времето лекува. Две мнения по този въпрос няма. Макар и да не ти е сегашна утеха, след време ще видиш, че е така. Чувствата изстиват.
Има една макар и много тривиална поговорка - "Няма песен без край". С всичко е така приятелю, на този свят, рано или късно всичко идва към своя край...

mmm_sweet
01-22-2011, 20:47
Евала на такива момчета като теб,които се влюбат в едно момиче и за тях тя е живота им,по принцип всяко момиче иска такова.Не знам какво точно е момичето,но не трябва да се комплексираш от това,че тя е твърде добра за теб.Не се знае просто :) Живота е твърде кратък,за да отлагаш,когато на мен гаджето ми предложи първо му казах НЕ.Но в последствие,като го опознах в напълно нова светлина,го обикнах истински така,че ако си й верен достатъчно дълго можеш да я спечелиш.Сигурна съм в това :)

fenche22
01-22-2011, 21:02
Според мен тя те харесва, но не може да ти го признае. Опитай, дори и да не стане нищо, няколко месеца ще си сърдит и ядосан на целия свят, докато чувствата ти не изстинат (макар това в момента да ти се струва най-невъзможното нещо) ... Мисля, че имаш шанс, използвай го! 8) :-D

bratignat
01-22-2011, 21:16
Ако се чувстваш скапаняк и си прав, то иамш възможност да се промениш ид а станеш готин. Номерът е че има толкова гледни точки какво е да си скапаняк и готин, че трябва да решиш какъв точно искаш да бъдеш. Всеки успял в едно или друго е тръгнал от нулата, имай го предвид. Така, че ако си скапаняк, това нищо не значи.

Както сам си писал, ако имаш силни чувства към момиче не може да си й истински приятел, просто е лицемерно да я лъжеш колко се кефиш, че друг я има (или пълни...). Според мен пред теб има 3 пътя:

Бъди и най-добра приятелка (родът не е случаен) и изгаряй от ярост.

Атакувай веднага - има голяма вероятност да я изплашиш.

Или поработи върху това да бъдеш този, който искаш - това отнема време, вероятно друг ще я гепи преди теб, но знаеш, че се развиваш.

Първият избор е най-презираният от мен. Правил съм и такъв или от страх или от липса на опит и никога не бях честен към себе си.

bratignat
01-22-2011, 21:21
Евала на такива момчета като теб,които се влюбат в едно момиче и за тях тя е живота им,по принцип всяко момиче иска такова.Не знам какво точно е момичето,но не трябва да се комплексираш от това,че тя е твърде добра за теб.Не се знае просто :) Живота е твърде кратък,за да отлагаш,когато на мен гаджето ми предложи първо му казах НЕ.Но в последствие,като го опознах в напълно нова светлина,го обикнах истински така,че ако си й верен достатъчно дълго можеш да я спечелиш.Сигурна съм в това :)

О много е готино, особено ако си момичето, а ако си момчето, губиш какъвто и да било характер. Адски противно е да издигаш когото и било на пиедестал и да му се кланяш. Губиш самоуважение, посока, най-важното баланс. Всичко в прекалено големи, количества е отровно, най-вече възхищението.

ForzaFelipe
01-22-2011, 21:21
Божее,хора не съм очаквал такава подкрепа,дано сте прави :) След всичко тези коментари просто нямам право да се откажа и да се мъча да забравя :) Наистина ви благодаря,преди 24 часа бях готов да се откажа и да се превърна в онези който само стоят и гледат как живота им и любовта им заминава,но днес след една много добра новина (след за жалост една много лоша която обаче не засяга любовния ми живот) вече знам че ще получа своя шанс и това ще е точно на 14 февруари :grin: На тази дата ще ми се промени живота след като 2 години и половина нося едно бреме точно на 14сти в 14 то ще изчезне :) В тази дата ще се възползвам от момента и ще направя всичко да я спечеля ! А в 20те дни до тогава ще се подготвям психически,както и ще подготвя и нея :)

Пожелайте ми късмет ! :)

umri
01-22-2011, 22:03
В тази дата ще се възползвам от момента и ще направя всичко да я спечеля ! А в 20те дни до тогава ще се подготвям психически,както и ще подготвя и нея :)

Пожелайте ми късмет ! :)
Бате, успокой са малко... не се пренавивай и надявай много, че ща боли повече.

jghgh, май, май е така, и юни е така, и не само в началото. 8)

jghgh
01-23-2011, 09:21
В тази дата ще се възползвам от момента и ще направя всичко да я спечеля ! А в 20те дни до тогава ще се подготвям психически,както и ще подготвя и нея :)

Пожелайте ми късмет ! :)
Бате, успокой са малко... не се пренавивай и надявай много, че ща боли повече.

jghgh, май, май е така, и юни е така, и не само в началото. 8)
Абе не е винаги тъй.. Стига се до момент в който няма проблем да показваш чувствата ти, защото няма да те отхвърлят, а и ще е приятно и за двама ви. Хубаво е човек да дава. Усещането е прекрасно.
Но за да стигнеш дотам, трябва да си минал (поне според мен) периодът на унижения, а после на реваншиста, който за да не загуби самоуважението си, слага граница на поведението си и прави всичко възможно само да не изглежда "смотаняк"
Всичките имате право. Примерно братигнат е прав в голяма степен, но има и една тънкост...
При истинската любов не може вечно да мислиш реваншистки, тип "Няма да показвам на никого нищо, за да не си загубя характера", за момент забравяш за себе си, но за да я получиш тая любов трябва да си минал през всички периоди, поне според мен. Защото това те изгражда силен характер, който хем не се унижава като балък, хем предизвиква респект, но е надживял "скръндзавото" мислене "сакън да не дам нещо от себе си"
Просто нещата са много пипкави.

Аз тря'а призная, че не съм яла чак толкова горчилка и все още не мога да оценявам добрите и стойностните мъже, но усещам, че съм на този път. И няма нищо по-хубаво нещо от нежността и любовта.
Просто не мога да си обясня защо все още са ми необходими играта на котка и мишка, гоненето, правенето на мъжа на недостъпен и т.н. :-o
Но и това ще мине.

bratignat
01-23-2011, 09:37
Както умната психология е стигнала до заключение: "единствено любовта към децата ни е безусловна." Което е много нормално, ако не мотивираш онзи отсреща, естествено е да търси. Хората търсим и не сме спокойни, докато не разкриваме нови територии. Не става дума за реванш.

Реванша от своя страна е загуба на време, просто защото го правиш за някого друг, който по този коствен начин те управлява.

BlindedAngel
01-23-2011, 10:33
Не съм чел предишните 2 страници с коментари, но само ще ти кажа че това твойто не е мъжко поведение, а поведение на путка.И сам си си виновен че си влязъл в графата "приятели".Кат ти е толкоз акъла, и кат не си се решил навреме стой си там и си блъскай главата в стената че не може да я имаш.Или правиш нещо или нищо. :)

DiDinKaKiSs
01-23-2011, 13:46
значи всичко е 100% ясно само от това че ти казва така.Значи аз правя същото нещо не усъзнавайки колко наранявам с това.Тя просто те харесва като приятел и то нещо като най-добър.Опитай се да го промениш.Казва ти кажи ми,че не ме харесваш защото и е неудобно и гадно зааради примерно неща които ти е споделяла при мен например имаше и натякване от страна на неговите приятели и мойте.Просто с две думи те има за брат. Ако не споделяй и други неща имам много тези :D

DiDinKaKiSs
01-23-2011, 13:56
Забравих да добавя ,че е също толкова възможно и просто да я е страх да ти каже. А и не винаги е така ама нали знаеш,че пияния човек винаги си казва и си прави това дето му е на сърцето :P

RaisedOnRock
01-23-2011, 17:39
Стискаме палци,дано всичко да се получи. :)

Sisito941
01-23-2011, 19:42
ForzaFelipe
Бъди по-смел.
НЕ се отказвай,от това,което искаш.
Карай до край,пък то каквото е писано,ще стане.
Признай и искренно чувствата си.
Да изразиш чувстата си,НЕ е признак на слабост,а напротив на смелост.
Иска се голяма смелост,за да изразиш чувствата си,особено при условие,че не си сигурен,човекът срещу теб,как ще реагира и дали изобщо,той/тя има нещо към теб.Но,ти трябва да говориш открито с нея.
Няма друг начин да си изясните отношенията.
Късмет ти пожелавам и малко,повече кураж.

Съгласна съм с това.
ПС:И аз съм родена на 1 април.. :lol:

modjodjodjo
01-23-2011, 21:25
ForzaFelipe
Бъди по-смел.
НЕ се отказвай,от това,което искаш.
Карай до край,пък то каквото е писано,ще стане.
Признай и искренно чувствата си.
Да изразиш чувстата си,НЕ е признак на слабост,а напротив на смелост.
Иска се голяма смелост,за да изразиш чувствата си,особено при условие,че не си сигурен,човекът срещу теб,как ще реагира и дали изобщо,той/тя има нещо към теб.Но,ти трябва да говориш открито с нея.
Няма друг начин да си изясните отношенията.
Късмет ти пожелавам и малко,повече кураж.[/quote]
Съгласен съм с всичко, което каза, само с това не.
Да не можеш да изразиш чувствата си към този когото обичаш е по-скоро признак на слабост. Показва, че си неуверен в себе си.
От това не зависи живота ти, и дори да те скъса, знай че грешката ще е единствено и само в тебе. Или не си подходил както трябва или вече те чувства само като приятел, тоест си изчаквал прекалено много.
Смел наречи този, който отива на война и загива за родината си, този който би защитил приятелката си от 10 сигани знаейки, че ше го смлатят яката и т.н. :-D Разбирам, че искате да вдъхнете кураж на човека, ама не го лъжете.
Все пак авторе, искрено ти пожелавам много късмет и дано се получат нещата между вас двамата

FreakBitch
01-23-2011, 21:54
Абе путьовска работа, с извинение.
На нас жените ни трябва мъж, а не путка. П***и си имаме. А претендирате, че сте силния пол.
Дръж се по-мъжката, бе авторе. Срамиш мъжкия род.
'Оди и удари един език. Какво се офлянкваш тук и се самосъжяляваш.
Действие! Действие!

fenastz
01-24-2011, 19:50
Абе путьовска работа, с извинение.
На нас жените ни трябва мъж, а не п***а. П***и си имаме. А претендирате, че сте силния пол.
Дръж се по-мъжката, бе авторе. Срамиш мъжкия род.
'Оди и удари един език. Какво се офлянкваш тук и се самосъжяляваш.
Действие! Действие!

После обаче и права искате :?

Dollystar
01-25-2011, 08:41
Преди да й покажеш, че можеш и без нея и че тя губи, а не ти, тя дори няма да забележи нещо повече от приятелство. Момичетата искат да се чувстват "водени от мъж" - бъди мъж и няма как да не усети някакви по-силни чувства. И най-важното не допускай пред теб да говори за други момчета, в такъв случай тя те приема само като приятел, с който си споделя, покажи й че не ти е приятно да 'плямпа- този, онзи еди си какво!'

vikipf
01-25-2011, 08:46
За да ти е приятелка, най-малкото те счита за симпатичен. Но ако и кажеш, че много я харесваш, няма да ти отвърне със същото. Много рядко момиче е приятелка с човек, с когото не е отписала. Предполагам, че те е харесала, но приятелките й като са казали " Ама той такова..." и тя набързо си е сменила мнението. Щом си й приятел може да си сигурен, че те харесва, но не мисля, че е по начина, по който ти искаш. Недей с това "разкриване" - нищо не излиза от него. Измисли нещо друго.

Kobayashi
01-25-2011, 09:32
Както казват другите,трябва да опиташ.Иначе няма да разбереш какво е могло да бъде. :) А и нищо не ти пречи да опиташ. Може би се страхуваш,че ако се опиташ да си с нея приятелските ви взаимоотношения ще се развалят? Все пак,рискувай. :)

kay4yk
01-25-2011, 13:26
Това е толкова мило и трогателно... :)

+++! Разтопих се..

n1k0l1nka
01-25-2011, 17:31
кфи са тия тия глупости ми разбирам го момичето и аз да съм да видя че някой е хлътнал по мене ще го разкарам , то човек от тези чувства не може да се контролира , дрогата е много по-полезна от любовта , щото поне ти е яко хехе :)

petyakoleva20
01-25-2011, 19:37
Не се вманиачавай по нея, покажи й добрите си страни. Тя вероятно те познава много добре, но защо не й покажеш нещо непознато и вълнуващо...Заведи я на някое уникално, красиво място. Накарай я да се почувства добре, спокойна и всичко ще си дойде на мястото...А ако нищо не проработи, пробвай това-хвани ръцете й, но не твърде силно, добри я до стената и я целуни. Така поне, ако отговори на целувката, ще знаеш дали имате някакъв шанс... УСПЕХ с момичето!!! :) :) :) :) :) :) :P

DNA
01-25-2011, 20:50
Лесно е да се каже "- Не изпускай шанса си". Много е трудно да се говори с човека към който имате чувства, а той ви счита за "приятел". Не питайте от къде знам :|

Slawi92
01-25-2011, 21:08
аз ще ти кажа само едно: Никога няма да спечелиш, ако не рискуваш..Никога няма да разбереш какво ще бъде, ако не опиташ..И винаги ще се чудиш какво е могло да бъде...

franky95
01-26-2011, 14:42
при мене е абсолютно същото от моя клас има едно момче и отношенията ни са същите но просто нямам кураж да говоря с него .Поне ти се опитай и да знаеш че не си единствения в такава ситуация :oops: :( :( :oops: