PDA

View Full Version : Нямам менструация



meredittt
01-22-2011, 08:33
Здравейте приятели ! Тъй като вече нямам сили и незнам какво да правя..реших да се регистрирам в този сайт за да получа някой отговори.Имамм сериозен проблем..миналата година за последно май месец ми дойде ..след това започнах диета защото не харесвах тялото си и ми спря...сега съм с идеално тегло..но не може да ми дойде вече година..постоянно имам проблеми с нашите и се чудя какво да правя.. :( :( :( :( не искам да качвам килограми но и не искам вече проблеми !! моля помогнете !! :) тежа 49кл. 174 см съм висока..ПОМОЩ..моля пишете.......

Местя темата в правилния раздел.
kalpazanka

kalpazanka
01-22-2011, 08:41
Килограмите са ти малко малко.
Заминавай на гинеколог. Ще те понатъпче с препарати, но поне има шанс да ти се възстанови отчасти МЦ. Ако искаш поколение и семейство, се взимай в ръце. На фона на ин витро техниките малко са мъжете, които биха се навили да гледат осиновено дете и по-скоро биха се развели, ако репродуктивните проблеми не се дължат на техни фактори.

PinkMojo
01-22-2011, 09:35
Имах същия проблем като твоя, заради диета първо цикълът ми почна да идва когато си пожелае, да изпуска месеци, накрая напълно спря за 8 месеца. Не се оправиха нещата, докато не напълнях. Една позната пък ходи на разни инжекиции :( Ако искаш за в бъдеще деца се стягай и отивай на лекар. Пробвай се да ядеш здравословно, не се ограничавай до крайности и яж протеини. Успех

spopi
01-22-2011, 10:18
Най-добре отивай на лекар тук не можем да ти помогнем много. :)

meredittt
01-22-2011, 10:51
благодаря че ми отговори бързо..въпросът е че не искам да кача и 1 кг. просто с някакви лекарства да може да ми дойде..ще посетя гинеколог но се опасявам че той ще ми каже повече да ям...а в известен смисъл аз се храня съвсем нормално..не гладувам но незнам какво става :( :( :( :(

kalpazanka
01-22-2011, 11:20
49 кг за 174 см ръст са безбожно малко. Трябва ти и психолог.

mincheto
01-22-2011, 13:23
психолог
Подкрепям.
Момиче,зада върви всичко нормално,трябва да си минимум-58кг..Ти анорексичка ли искаш да станеш,те питам?

superstar01
02-01-2011, 20:49
Аз към 51кг. 8) Но си ми върви нормално само ,че когато ми идва вместо да дойде на точната дата идва с един ден по рано ,но това не е проблем надявам се.ОЩЕ НЕ СЕ Е НОРМАЛИЗИРАЛ!Дори веднъж ми закъсня с една седмица ,но и това е нормално чела съм.А на авторката предлагам да бяга веднага при генеколога. :D Иначе ако не са минали 2 години от както ти е дошло и ти закъснява с не повече от 8 или 9 месеца не е проблем,НО ГОДИНАА! :shock: Предлагам ти да отидеш на гинеколог или да се съветваш с майка си , ако имаш по-голяма сетра на която и е дошло по-добре говори с нея защото тя е за да с помагате взаимно. :-) :lol: 8) Така ,че ако искаш деца направи това което ти казах. :-DИ нищо няма да ти стане ако качиш един два килограма.Няма да станеш по дебела на външен вид. :razz: За тийнейджърка е нормално да е от 50 до 58 или 59 килограма така че ако станеш горе долу колкото мене тежка вичко ще се оправи. :lol: 8-) :oops:

ThisIsMe
02-02-2011, 12:12
Гинеколог!!!
Не знам какво си чакала толкова време.
Ако искаш да не останеш без деца в бъдеще,заминавай!

van1
02-02-2011, 20:35
Гинеколог > диетолог > психолог

Харесваш се така слаба, ама момчето очаква дупе, пипnе - то кости само :razz:

marin4itu
02-03-2011, 07:07
Прекалено слаба си.. Миля, че ако качиш някой друг килограм би трябвало да почне пак да ти идва.. Осъзнай се малко! Остави това, че искаш да си клечка, мисли как един ден ще искаш да имаш деца..

meredittt
02-03-2011, 10:16
извинете ме също и за латиницата :booooomb: :(

kalpazanka
02-03-2011, 10:18
Кирилизирай си горното мнение.
Не можеш да ме убедиш, че цял живот ще ти е драго да пиеш хапчета, за да имаш що-годе редовна овулация и менструация. Рисковете на хиперестрогенемичните състояния не са за подценяване. Да не стане така заради дисморфични изживявания и пуберски комплекси да си блъскаш главата някой ден...

ri41
02-03-2011, 15:33
била съм в това положение на 45 кила бях като ми спря след 3 месеца чак ми дойде, бях качила само 2/3 кила, а и твоите са много малко, ако качиш 3 или 4 кг може и да ти дойде, а година е много време, ако искаш да си цял живот слаба, няма да имаш деца, избирай :)

sexita
02-03-2011, 16:11
Абе хора, вие нормални ли сте? :shock:
Ако съм ти майка, такава диета ще ти дам, че...
Един ден ще искаш да имаш бебе и ще даваш хиляди пари за инвитро процедури, заради 2та килограма, дето ти се свидят сега.
Знаеш ли какво е анорексия, натам си тръгнала, особено психически.
Вземи се в ръце и започни да ядеш нормално, след време много ще съжаляваш, заради глупавите ти комплекси.
Няма значение колко е теглото ти, стига да не е екстремно високо, но като гледам, твоето и преди диетата си е било нормално, тъй че стига глупости, че пак казвам, си за пребиване :(
Аз съм същия ръст и съм 56кг, качвала съм и до 60 в даден момент, но никога не съм мислила че съм пълна... тъй че не ми разправяй, че ти личат тези килограми!

sexita
02-03-2011, 16:13
Е ме на - 174, 57кг. И аз ли съм дебела, да почвам и аз тая диета, ако е така 8)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs375.snc4/45798_1398782334503_1380602669_31086718_4688587_n. jpg

Infinity
02-05-2011, 14:36
Всичко е от липсата на мазнини !
Бях в абсолютно същото положение и много добре мога да ти кажа какво те чака. В момента дори и да започнеш да се храниш пак няма да ти дойде. Задължително ходи на гинеколог !!!!
Ще ти се направят кръвни изследвания , за да се видят нивата на хормоните. Предполагам нивата на прогестерона са ти ниски , след като си толкова слаба. Ще пиеш Дуфастон , от който съответно ще ти идва всеки месец , но през това време освен, че трябва да го пиеш ТРЯБВА и да започнеш да се храниш !!!
Яж ядки , месо , яйца .. нищо не ти пречи да се храниш само със здравословни храни , но просто увеличи количеството и го направи още от днес , защото в противен случай наистина рискуваш да се лишиш от най-ценното за една истинска жена - децата ! :)