PDA

View Full Version : По очите можеш да разбереш много



mincheto
01-22-2011, 10:41
3дравейте.
Замислих се....и ми стана интересно.
Та,реших да споде ля с вас.
Искам да чуя и вашите мнения.
Според мен очите говорят много за човека.
От очите можеш да разбереш що за човек седи срещу тебе.
Както можеш да разбереш и характера на човека.
И много други неща.
Аз,като погледна човека в очите и мога да разбера,що за човек е ,какъв му е характера,какво иска от живота,какви цели има,какво е преживял...
Какъв е от вътре.
Изобщо..от очите можеш да разбереш всичко за хората...
Особенно,ако очите са светли.
Мен не ми трябва,да разпитвам човека срещу мен,зада разбера какъв е той.

Та.....исках да разбера,вие на какво мнение сте.
Можете ли и вие да разберете що за човек седи срещу вас,по очите.... :)

radeberger
01-22-2011, 11:00
Мисля, че си въобразяваш. Може да се разберат някои неща, но не и такива детайли, каквито описваш.

Nam3less3
01-22-2011, 11:09
Има хора с 1 поглед могат да разберат много за теб, то си личи по излъчването. Природни психолози.

NomNomNom
01-22-2011, 11:14
Мисля, че си въобразяваш. Може да се разберат някои неща, но не и такива детайли, каквито описваш.
Така е .
А и реално погледнато едни очи с нищо не помагат , ако ги няма веждите, челото, устата (примерно).

bazingaaaa
01-22-2011, 11:25
Може да се разбере да... затова покер играчите носят очила и гледат да си закриват лицето :(

mincheto
01-22-2011, 11:31
radeberger

Да,за повечето хора е така,както казваш.
Но,има и такива като мен,макар и (рядко),които могат да четат по очите.
Освен себе си,познавам още един,двама такива човека.
Знам,че звучи налудничево и глупаво,за повечето хора,но е факт,че има и такива хора.(ИЗКЛЮЧЕНИЯ),в повечето случаи.
Давам,жив пример:седим един ден с гаджето ми и си говорим,и преди да ми каже каквото щеше да ми казва,аз му отговорих,искаш да ми кажеш това и това..нали?Той ме пита от къде знаеш,какво точно искам да ти кажа?
Аз му казах,просто знам.Често мога да чета мислите на хората,като съм очи в очи с тях.Просто,трябва доста голяма концентрация.Тя е главного действащо лице.Например и предчувствията ми много често се оказват верни.Свързани с мен и приятели.Попринцип,не трябва да се меся,в съдбите на хората,нооо...ако са лоша предчувствията ми,гледам да ги предотвратя.Не мога да знам,че нещо лошо ще се случи на човек,който и да било,и седя безучастно....
Сигурно има и други такива като мен...знам,че ще има и ''съдници'' :) ,но просто исках да споделя и да чуя и чуждото мнение.
3ащото честно да ви кажа,често да виждаш съдбите на хората,да искаш и да им опитваш да помогнеш,а да неможеш...това е голямо напрежение.

mincheto
01-22-2011, 11:37
Може да се разбере да... затова покер играчите носят очила и гледат да си закриват очите :(

Искам да те питам,а и не само теб,и другите като теб,защо като видите тема,която НЕ ви харсва,и незнаете какво да кажете ,пишете в нея?
Да,всеки има право на мнение,но като незнаеш какво да кажеш,и нямаш мнение по дадената тема,не пиши и я подмини вместо да се заяждаш и да се присмиваш.

ZipFail
01-22-2011, 11:55
Има доста такива хора които могат да преценят човек по един поглед, но едва ли е само от очите, езика на тялото също има значение, въреки че едва ли го забелязваш..

Това е изключително важно умение за мениджъри, шефове и въобще ръководни постове..

mincheto
01-22-2011, 12:14
ZipFail,това,което казваш е така,аз не го отричам.

filmimilmi
01-22-2011, 21:08
Някои казват, че очите са дограма към душата, но според мен въобще пък не може да разбереш дали притежателят им не е лъжец или лицемер. Дори да са красиви, сини и да придават благороден вид, то те допринасят само до тук. Характерът вече се забелязва в действията на човека. Но естествено, ако съществото е по-красиво, ти ще му имаш малко повече доверие в началото. Хората просто са повърхностни.

Nam3less3
01-23-2011, 00:50
Някой разбрал ли е какво иска да изрази усмивката на Мона Лиза :D

gandalfepi4
01-23-2011, 13:39
Всеки път щом вляза в този раздел...




















се отчайвам от човечеството.

01-23-2011, 15:01
Моме(ако не бъркам пола) тази случка описана с гаджето ти е моментно-случкова последователност...или пък логика...или...(абе както щеш го наречи)...И аз много пъти знам какво ще ме попитат...но това няма общо с очите...
Ако ме погледнеш, съм сигурен, че изобщо няма да кажеш какъв е характера ми...без поведение, или други послания,,,
Просто си въобразяваш...Спокойно не си гадателка, ясновидка и тн...

п.п. Гандалфе, честно казано споделям мнението ти...

Nam3less3
01-23-2011, 20:07
Всеки път щом вляза в този раздел...



се отчайвам от човечеството.Ми мене питаш ли ма. Разделът има нужда от чистка :D

01-23-2011, 20:28
Всеки път щом вляза в този раздел...



се отчайвам от човечеството.Ми мене питаш ли ма. Разделът има нужда от чистка :D

Твоя коментар потвърждава думите на Гандалф...

Nam3less3
01-23-2011, 20:31
Всеки път щом вляза в този раздел...



се отчайвам от човечеството.Ми мене питаш ли ма. Разделът има нужда от чистка :D

Твоя коментар потвърждава думите на Гандалф...А ти не го ли потвърджаваш?

01-23-2011, 20:47
Всеки път щом вляза в този раздел...



се отчайвам от човечеството.Ми мене питаш ли ма. Разделът има нужда от чистка :D

Твоя коментар потвърждава думите на Гандалф...А ти не го ли потвърджаваш?

Разбра ли какво имах в предвид...?

FairYoFdaRknEsS
01-23-2011, 23:39
Ами аз бих искала да кажа, че за някой неща доста преувеличаваш, като например това с предвиждането на нещата... а и това е съвсем различно нещо от това да познаваш човека по очите... Аз например познавам хората по цялото им изражение и мимиките им, дали се опитват да прикрият нещо, дали ги мъчи нещо и такива подобни, просто ги осещам, но не мога да преценя само по очите. И на мен ми се е случвало да зная какво ще каже някой, но това не е защото "'му чета мислите", а защото просто е такава ситуацията и се случва да предположа и да уцеля и мисля, че на всеки му се е случвало подобно нещо. :)

01-24-2011, 06:17
Ами аз бих искала да кажа, че за някой неща доста преувеличаваш, като например това с предвиждането на нещата... а и това е съвсем различно нещо от това да познаваш човека по очите... Аз например познавам хората по цялото им изражение и мимиките им, дали се опитват да прикрият нещо, дали ги мъчи нещо и такива подобни, просто ги осещам, но не мога да преценя само по очите. И на мен ми се е случвало да зная какво ще каже някой, но това не е защото "'му чета мислите", а защото просто е такава ситуацията и се случва да предположа и да уцеля и мисля, че на всеки му се е случвало подобно нещо. :)

В момента си противоречиш....

Auriss
01-24-2011, 22:17
И как по-точно си противоречи ? Съвсем просто и логично си е написало момичето какво има предвид и не виждам никакви противоречия в изказването й.

И това съм го споменавал вече (100% съм сигурен) в този раздел ,но не в смисъл на "гадаене" и прочие...
Действително по погледа на човек можеш да узнаеш много за личността му - но за да разберете какво ви говоря трябва да имате някакви социални контакти ;) :D

Пример :

Човек ,който избягва пряк контакт очи в очи или го задържа съвсем за кратко е доста затворен и плах и обикновено смята ,че има недостатък спрямо "събеседника" си . От което пък лесно мога да си извадя извода ,че има някакъв комплекс по отношение на външния си вид (все пак в моята възрастова граница - 17-20г - външния вид е определящ за лесната комуникация). Оттам не е трудно да разбера какво не харесва в себе си въпросният човек и да си извадя извод за него на базата на това.
Плюс това по начина ,по който те гледа някой, можеш много лесно да разбереш какво е отношението му към теб.

Има и хора ,които непрекъснато те гледат втренчено или такива ,които шарят с поглед наоколо докато ти говорят...или такива ,които гледат встрани докато ти говориш. И всяко такова поведение си има различно значение.

И да ,погледа (или както се изрази момичето ... "очите" ) , наред с ръцете и позицията на тялото , показват всичко за човека отсреща.
Да ,няма да разберете какво е учил ,какво работи ,на колко години е и прочие ,но 90% от информацията за характера на дадена личност се крие в начина ,по който общува с останалите.

Това за гадаенето какво ще ти кажат и прочие са пълни глупости ,разбира се.



Ако ме погледнеш, съм сигурен, че изобщо няма да кажеш какъв е характера ми...без поведение, или други послания,,,

Виж сега. Начинът ,по който ме гледаш докато разговарям с теб, Е част от поведението ти :) . Ако ти пресека погледа на спирката мога единствено да ти кажа дали си тъп , "нормален" или интелигентен човек. И дали си злобарче или сдухльо ... или нито едно от двете. Това е :)

ПП: Ако на някой от вас му се е случвало да разговаря очи в очи с човек ,който го познава на 100% и да се опитва да прикрие нещо от него , ще знае за какво говоря.

ZipFail
01-24-2011, 23:27
+1 ^

Според изследвания 70% от информацията и впечатлението от един човек са от езика на тялото и само 8% от това, което всъщност казва. Невербалното общуване е изключително важнен фактор, който може да ти каже изключително много за човека отсреща, който обаче много малко хора осъзнават.
Точно такива хора, които смятат че могат да 'четат в очите' на другия в голямата си част(въпреки че съм срещал хора, които могат наистина да преценят от 1 поглед в очите) имат просто вроден талант и усещат всичко това на подсъзнателно ниво..

01-25-2011, 12:22
Едно е само очите, съвсем друго е цялостното поведение....
Това за очите не е най вярно...Аз често като разговарям с някой шаря с погледа...и мога да ти кажа, че никак не съм затворен...
Ако ме погледнеш "на спирката" изощо няма да разбереш " дали си тъп , "нормален" или интелигентен човек"....

Auriss
01-25-2011, 19:38
Теб .....не......ми.....е.....нужно ....


да те ....


гледам ....

Вече ми е ясно :-D

01-25-2011, 19:59
Теб .....не......ми.....е.....нужно ....


да те ....


гледам ....

Вече ми е ясно :-D

Говоря попринцип...не в конкретния случай...
А и от къде знаеш? Аз мога да се правя просто...

Gavra
01-25-2011, 22:22
SmellOfKufte пак bash-ва.

Ориз (Auriss) е стуудж -> http://www.youtube.com/watch?v=hdmosCx__K4

Можеш да фейкнеш това с очите както си поискаш. Тези, които те зяпат непрекъснато, са ретарди а тия, които шарят наоколо, не искат да слушат шита ти, а се оглеждат за мацки :(

Размятането на ръцете (освен ако не е в рап битка) само подкрепя изказванията ти, било то лъжовни или истинни.

Имаше видео извадка от "агенти на ЦРУ" които обясняваха че при лъжене, повечето хора поглеждали (не помня ляво или дясно), а при спомен нагоре и надясно (май).

Някои от нещата може и да са верни, но ако искаш да си добър следовател, подкупвай свитетелите юле :( Не си губи времето с тия шитс и не забравяй да караш чикс да си шейкват еса http://www.youtube.com/watch?v=BkI2RPJhku0

Auriss
01-26-2011, 06:43
Гавра ,ти си идеален пример за абсолютния упадък на българското общество. И вземи се научи да пишеш - българин се водиш ,колкото и да ме е срам. И впрочем този на клипа ,който се води кретенът - мисля че на теб повече би ти отивало да си на негово място :)

А ника ми съм чувал точно двама души да го римуват с ориз - не знам защо ,но само на кретените им идва такава асоциация .

Както и да е - по начало исках да произхожда от aurum (което означава злато на латински - с което съм сигурен ,че не си запознат) ,но впоследствие открих ,че самата дума auris означава ухо. Иначе за протокола и твоята обща култура - трябваше да е Aureum. Даже звучи по-добре.


Имаше видео извадка от "агенти на ЦРУ" които обясняваха че при лъжене, повечето хора поглеждали (не помня ляво или дясно), а при спомен нагоре и надясно (май).

Значи твърдиш ,че не можеш да съдиш по изброените критерии ,но по това накъде гледа някой - може ? Защо ли изобщо споря ...
(впрочем посоките бяха осем - горе долу ляво дясно и междинните им и значеха различни неща според някои психолози).

ПП: Клипчетата от нета и десетте думички на английски ,който си научил ,не те правят печен ,а жалък. Като те слушам се чудя дали изобщо си доближавал жена през живота си

/офф
Gavra ,моля те ,удовлетвори любопитството ми. Искам да науча повече за теб - откъде си ,на колко си ,учиш ли ? Искам да знам как е възможно някой да е толкова интелектуално пропаднал.

01-26-2011, 13:01
^ ти понеже не можеш да кажеш достоверни неща, атакуваш правописа...Еми такива хора наричам дребнави...

Auriss
01-26-2011, 14:27
това ,което правя ,се нарича аргументум ад хоминетм.

И го правя само в случай ,че няма какво да коментирам по мнението на човека отсреща. Той е кръгъл идиот и мнението му е идиотско. Няма какво да се коментира.

Остава да си изразя позицията по отношение на мнението му и точно това направих

01-26-2011, 17:34
това ,което правя ,се нарича аргументум ад хоминетм.

И го правя само в случай ,че няма какво да коментирам по мнението на човека отсреща. Той е кръгъл идиот и мнението му е идиотско. Няма какво да се коментира.

Остава да си изразя позицията по отношение на мнението му и точно това направих

Такива изблици, атакуващи и унижаващи говорят за несигурност, заплашеност, дренавост и тн...Прави си изводите!

NomNomNom
01-26-2011, 17:43
Всеки път щом вляза в този раздел...




















се отчайвам от човечеството.

Точно , кратко и ясно формулирано .
Не бих могла да го кажа по-добре.

Auriss
01-26-2011, 20:20
Такива изблици, атакуващи и унижаващи говорят за несигурност, заплашеност, дренавост и тн...Прави си изводите!

Дренавост не знам какво е

Несигурност и заплашеност -не. Раздразнение - да. Писна ми всеки път като реша да проверя дали има нещо ново писано в "Философия и религия" да чета твоите лишени от всякаква логическа последователност и контекст мнения. А истината е ,че влизам само заради хора като Гандалф и отскоро - ЗипФейл. И винаги ,ама винаги поне 5 теми са оспамени от теб.
И винаги ,когато някой напише нещо ново, ти се "разписваш" с някой безмислен коментар от сорта на "Откъде си толкова сигурен ? ".
Може и моето присъствие тук да не е особено ползотворно ,но поне като си давам мнението го подкрепям с нещичко колкото да не виси. А не хвърлям някакви празни твърдения ,които да защитавам с "аз съм просветен - вие не сте".
И онзи другият дето цъфна ... нищо чудно да си ти с нов акаунт. Такава самозаблуда е рядкост.

Може и да си изпрося някой бан ,но честно казано е по-добре ,отколкото да чета по 50 твои едноредови мнения във всяка тема.

Ето за какво говоря :


Едно е само очите, съвсем друго е цялостното поведение....
Това за очите не е най вярно...Аз често като разговарям с някой шаря с погледа...и мога да ти кажа, че никак не съм затворен...

1.Кой е казал ,че говорим за различни неща. Писах както за погледа ,така и за поведението.
2.Защо ?
3.Е и ?

Извод : не коментираш това ,което съм писал ,нито това ,което е писал ZipFail след мен. Просто ми казваш ,че шариш с поглед като говориш с някой. Питам - Е И ???? Мен това какво ме касае.


Говоря попринцип...не в конкретния случай...
А и от къде знаеш? Аз мога да се правя просто...

Намекваш ми ,че умишлено симулираш поведение на .... заблуден ?
И за какво "говориш по принцип" ? Къде е логиката в това изказване ?
"Говоря по принцип" ? За какво говориш по принцип - че ако те видя няма да си направя извод за теб на базата на впечатлението ,което ми правиш с поведението си ?????????

"Виж , Аурис , по принцип няма да можеш да си направиш извод за мен ако ме видиш|" - WTFFF ?????


Можеш да фейкнеш това с очите както си поискаш. Тези, които те зяпат непрекъснато, са ретарди а тия, които шарят наоколо, не искат да слушат шита ти, а се оглеждат за мацки

Можеш да го "фейкваш" или на български - може да симулираш определено поведение. Да ,вярно е. Кой е казал ,че не е така. Но кой отброява умишлено до 4 ,гледайки някого в очите ,после до 2 ,гледайки в страни и така ,за да запази "златната среда" за зрителен контакт ?
Тези ,които те зяпат непрекъснато не е задължително да са бавноразвиващи се - и аз гледам в очите почти през цялото време ,освен докато мисля над това ,което ми казват. И е умишлено - прави впечатление ,че действително се интересуваш от това ,което ти казват.
Колкото до тези ,които се оглеждали за мацки - ако зяпаш наоколо коя може да ти пусне си много загазил. Get a life ,така да го кажем.


Не си губи времето с тия шитс и не забравяй да караш чикс да си шейкват еса http://www.youtube.com/watch?v=BkI2RPJhku0

Не си губи времето с такива глупости (напомням - раздела е Религия и Философия) и не забравяй да караш мацките да си друсат задниците.

:-o :-o . Признавам - колкото и да ми се иска не мога да намеря смислено обяснение на това. Ще си блъскам (буквално) главата в стената няколко месеца за да падна на подобно интелектуално ниво и сигурно ще разбера какво е имал предвид.


^ ти понеже не можеш да кажеш достоверни неща, атакуваш правописа...Еми такива хора наричам дребнави...

Достоверно ? Какво е достоверно - давам си мнението ,а ти ,понеже явно нямаш нужния капацитет да имаш собствено ,просто се хвърляш да коментираш чуждото. Това е .

Ако не греша имаше съученик победител в национален конкурс по Химия ,а в същото време твърдиш ,че учиш в "пропаднало" даскало ,където учителите не дават пет пари за образованието ти ?

Та в крайна сметка какво казваш ТИ ? Или просто ни разказваш за душевните си терзания и ни подмяташ прикрити факти за своята персона ? Ако толкова ти е мерак - отвори си тема "Аз съм Смелотокюфте и искам внимание".

Gavra
01-26-2011, 22:12
Леко, Вучков. Направи си предаване и оплювай нас невежите низши. Ще прибираш по 20 000 на показ :(

Nam3less3
01-27-2011, 03:27
Всеки път щом вляза в този раздел...







се отчайвам от човечеството.

Точно , кратко и ясно формулирано .
Не бих могла да го кажа по-добре.Всъщност какво му е лошото на раздела? Най-ценният и смисленият е във форума, и има полезна информация, която трудно ще намерите другаде.

Azariel
01-27-2011, 07:48
Само по очите толкова много информация за човек не може да се събере.

ZipFail
01-27-2011, 10:18
Всъщност какво му е лошото на раздела?

Кюфтето е в него.

01-27-2011, 12:29
Auriss повтаряш едно и също...и виждам капацитета на "големия" акъл...
А "Дренавост не знам какво е" ....Б-то ми е прецакано и не винаги се отразява...
Моето мнение е базирано на истинска информация...И никога не съм казвал, че съм много умен, защото знам, че нищо не знам(малко смешно звучи)...Толкова много информация има, а човек не може и 1% да научи от нея.
А ти какво правиш...? До сега само плюеш по незначителни неща, за които просто да чоплиш...това не е "умнотия"...
И като гледам, не разбираш/четеш мненията ми...така, че не коментирай...

NomNomNom
01-27-2011, 18:00
Нормално е, ако се позамислиш , да си направиш някакви изводи за натурата на човека срещу теб, базирани на погледа, мимиките, жестовете.



Нормално е да му стане ясно на човек за някои неща, ама пресилени изказвания от рода - аз и още някого сме супер надарени и правим чудеса - това вече е глупост.

Nam3less3
01-27-2011, 18:08
Идеята ми е : надарените се крият . Никой тук не попада в тази категория.Няма нищо надарено в това да прецениш човек като го погледнеш. Лично аз и още 1 от моето семейство го можем, и до сега 95% от случайте не съм грешил, хората са си отворена книга. Даже по профила им във фейсбук или след 1 чат в скайп всичко за човека ми става ясно, пък кво остава ако го видя и даже си разменим 1-2 думи. Проблем единствено са хората с развит ум, те могат да имат всякакви мисли и никога да не знаеш какво точно си мислят(но те са малко).

filmimilmi
01-27-2011, 18:20
Идеята ми е : надарените се крият . Никой тук не попада в тази категория.Няма нищо надарено в това да прецениш човек като го погледнеш. Лично аз и още 1 от моето семейство го можем, и до сега 95% от случайте не съм грешил, хората са си отворена книга. Даже по профила им във фейсбук или след 1 чат в скайп всичко за човека ми става ясно, пък кво остава ако го видя и даже си разменим 1-2 думи. Проблем единствено са хората с развит ум, те могат да имат всякакви мисли и никога да не знаеш какво точно си мислят(но те са малко).

Грешиш! Обикновено, ако една книга е стойностна, не се чете за 5 минути.

Nam3less3
01-27-2011, 18:24
Идеята ми е : надарените се крият . Никой тук не попада в тази категория.Няма нищо надарено в това да прецениш човек като го погледнеш. Лично аз и още 1 от моето семейство го можем, и до сега 95% от случайте не съм грешил, хората са си отворена книга. Даже по профила им във фейсбук или след 1 чат в скайп всичко за човека ми става ясно, пък кво остава ако го видя и даже си разменим 1-2 думи. Проблем единствено са хората с развит ум, те могат да имат всякакви мисли и никога да не знаеш какво точно си мислят(но те са малко).

Грешиш! Обикновено, ако една книга е стойностна, не се чете за 5 минути.За 1 минута се разбира дали е или не е.

NomNomNom
01-27-2011, 18:33
Една минута е едно , друго е преувеличените изказвания за един поглед.
Нормално е, както съм казала в ГОРНИЯТ СИ ПОСТ, но никой не е забелязал , че може да си направиш някои изводи за човека, но не , ебаси , на му прочетеш мислите и живота.

Честно, който тук твърди, че е свръх човек, който с ЕДИН поглед разбира всичко, говори глупости. А на няколко места го видях написано.

filmimilmi
01-27-2011, 18:34
@Nam3les, пак грешиш. За минута какво ще успееш да прочетеш освен рецензията на корицата или страницата със съдържанието? Ако развиваш повече социалното в себе си, ще разбереш какво се опитвам да ти кажа. Иначе не виждам смисъл да те оборвам защото съдейки по коментарите ти ми изглеждаш самовлюбен? Сега трябва ли да анализирам първите причини, които ми идват на ум за това защо ми изглеждаш такъв? Да дам воля на фантазията си и вече да си помисля, че те познавам от зората на спомените ти така сякаш съм успял да прочета целия ти живот?...
Няма лошо да си фантазираш, но обикновено представата на човек за друг е ограничена защото изхождаш от собствения си опит, за да дадеш оценка на неговия живот. Това до някаква степен означава, че всъщност описваш себе си. Така че каквато и представа да си направиш от 1 мин. приказки за някого, тя е обикновено е погрешна. Не може да ме убедиш в тези свои 95% попадения дори да имаше диплома за медиум.

Nam3less3
01-27-2011, 18:36
Една минута е едно , друго е преувеличените изказвания за един поглед.
Нормално е, както съм казала в ГОРНИЯТ СИ ПОСТ, но никой не е забелязал , че може да си направиш някои изводи за човека, но не , ебаси , на му прочетеш мислите и живота.

Честно, който тук твърди, че е свръх човек, който с ЕДИН поглед разбира всичко, говори глупости. А на няколко места го видях написано.Под всичко никога не се има предвид абсолютно всичко. Имам предвид онова всичко, което е достъпно от ситуацията. Не става въпрос за четене на мисли и т.н., ами за обща представа за някой качества и характер на човека.

Nam3less3
01-27-2011, 18:40
@Nam3les, пак грешиш. За минута какво ще успееш да прочетеш освен рецензията на корицата или страницата със съдържанието? Ако развиваш повече социалното в себе си, ще разбереш какво се опитвам да ти кажа. Иначе не виждам смисъл да те оборвам защото съдейки по коментарите ти ми изглеждаш самовлюбен? Сега трябва ли да анализирам първите причини, които ми идват на ум за това защо ми изглеждаш такъв? Да дам воля на фантазията си и вече да си помисля, че те познавам от зората на спомените ти така сякаш съм успял да прочета целия ти живот?...
Няма лошо да си фантазираш, но обикновено представата на човек за друг е ограничена защото изхождаш от собствения си опит, за да дадеш оценка на неговия живот. Това до някаква степен означава, че всъщност описваш себе си. Така че каквато и представа да си направиш от 1 мин. приказки за някого, тя е обикновено е погрешна. Не може да ме убедиш в тези свои 95% попадения дори да имаше диплома за медиум.Не мога да ти обясня за какво точно става въпрос, това си е чувство. Все едно съм психолог, не ти говоря за някакви схвърхестествени способности. Навярно знаеш как психолозите успяват да преценят хората, и аз с поглед съм преценял доста неща(от дрехите, погледа, жестовете, от цялото излъчване и т.н.) които са се оказвали правилни, та тази преценка винаги ми е помагала в социалните конфликти.

NomNomNom
01-27-2011, 18:47
О, Неймлес, виж как започна да свеждаш нещата на по-ниско ниво.
Това, което имаш в предвид , единствено не го умеят хората, които не се интересуват.
Нещо съвсем нормално е , ако вкараш малко мисъл.
Все едно си психолог ..
Просто имаш съвсем нормални човешки умения, които хората са приели за такива и не се изхвърлят като теб.

Баси, приятеля ми какво да каже, като преди при всяко посещение на заведение почвах с анализ на всеки вътре. Да не говорим за ежедневието ни.
Занимавам се любителски с психоанализа, което не включва мизерните книжки от рода на "Езика на тялото", "Какво ни мислят другите" и т.н.
Сега съм се прехвърлила на антисоциалното поведение.
Както и да е. Ако аз започна да се самоизтъквам, ще станем много комплексари на едно място.

filmimilmi
01-27-2011, 18:51
Естествено, че за една книга може да съдиш най-напред по кориците й. Колкото по-скъпа е тя, толкова повече достойнства си мислиш, че притежава. И защо? Ами защото човек е свикнал да измерва стойността на нещо с цената му. Ако нещо е евтино или безплатно, то ти няма да посегнеш към него защото не ти трябват усилия, за да го притежаваш. Нещо общо има и с хората. Ако застане срещу теб някой дрипав, но интелигентен човек, то истински разговор между вас едва ли ще възникне защото първото ти впечатление ще ти каже, че е отрепка, която заслужава съдбата си, защото интелигентен човек не би могъл да се разпусне до такова положение. Подминаваш го, а фантазията ти вече е обработила това, което си видял и си стигнал до заключението, че такъв човек изглежда няма никакви достойнства щом животът му е отредил такава съдба. Но естествено един красив човек, с когото просто ти е приятно да общуваш заради погледа му, неизлъчващ комплекси благодарение на хубавите си дрехи и аксесоари, ще задържи много повече твоето внимание дори да няма никакви ценности. Ще измине повече време преди да разбереш, че е боклук докато първосигнално ще отсечеш, че просякът на улицата е боклук. Това до някъде са и стереотипи, но това, че им вярваш не те прави психолог. Естествено може и да преценяваш хората с мнение досущ като на такъв и да им даваш смислена оценка, но просто е трудно да я формираш за 5 минути диалог. И ако казваш, че хората са като отворена книга, пак зависи на коя страница си попаднал. Може да попаднеш на кофти глава от неговия живот, но това не означава, че личността му е за изхвърляне...

Nam3less3
01-27-2011, 18:56
Много пишете. Просто NomNomNom написа, че всичко това е някаква дарба(или нещо такова не помня), и аз отговорих че това си е нормално психологично преценяване и интуиция което улеснява общуването с хората. Просто с поглед става ясна част от характера и качествата на човекa.

NomNomNom
01-27-2011, 18:59
Много пишете. Просто NomNomNom написа, че всичко това е някаква дарба(или нещо такова не помня), и аз отговорих че това си е нормално психологично преценяване и интуиция което улеснява общуването с хората. Просто с поглед става ясна част от характера и качествата на човекa.
НЕ Е ВЯРНО !
Казах, че е нормално, а ти почваш да се правиш на надарен.
А аз ДОПУСНАХ, че може да има хора с дарби и написах какво би могло да бъдете тяхното поведение.
Моля те, ЧЕТИ.

Nam3less3
01-27-2011, 19:04
Много пишете. Просто NomNomNom написа, че всичко това е някаква дарба(или нещо такова не помня), и аз отговорих че това си е нормално психологично преценяване и интуиция което улеснява общуването с хората. Просто с поглед става ясна част от характера и качествата на човекa.
НЕ Е ВЯРНО !
Казах, че е нормално, а ти почваш да се правиш на надарен.
А аз ДОПУСНАХ, че може да има хора с дарби и написах какво би могло да бъдете тяхното поведение.
Моля те, ЧЕТИ.Ами то на това не се учиш, или го можеш - или не, съответно е дар(както вярата е дар). Дар, талант ли не знам, но знам хора които го могат и които не го могат - тия, които го могат, не са го учили ами просто интуитивно го умеят, а тия, които не го могат, за тях е като недостъпно.

NomNomNom
01-27-2011, 19:08
Неймлес, няма ли най-накрая да видиш какво съм написала и да го зацепиш.
Спамиш си като развален грамофон едно и също.
Допуснах нещо и написах евентуалните следствия.

Nam3less3
01-27-2011, 19:09
Неймлес, няма ли най-накрая да видиш какво съм написала и да го зацепиш.
Спамиш си като развален грамофон едно и също.
Допуснах нещо и написах евентуалните следствия.Добре де не чета всичко, но виж че и по-добре е така - дадохме повече информация, иначе изобщо никой нямаше да напише нищо.

filmimilmi
01-27-2011, 19:10
Подписът в един форум също може говори много за човек. :) 8-) А ти щом не четеш чуждите мнения до край, тогава защо пишеш във форума, а не в дневника си?

Nam3less3
01-27-2011, 19:11
Ако застане срещу теб някой дрипав, но интелигентен човек, то истински разговор между вас едва ли ще възникне защото първото ти впечатление ще ти каже, че е отрепка, която заслужава съдбата си, защото интелигентен човек не би могъл да се разпусне до такова положение.Напротив, точно такива неща преценявам, заради това написах че става въпрос за излъчване и интуиция(аура ако щеш), а не толкова за дрехите.

filmimilmi
01-27-2011, 19:14
След като съдиш по аурата на човек, както казваш, ако желая и така да го възприемам, то как съдиш за човек от чат или форум? Ако приемем, че аурата е излъчването, то от постовете на човек тук как придобиваш представа за самия него или излъчването му? Обоснови се някак си. Иначе не е интересно и по мнението ти човек ще си каже, че си просто самовлюбен.

Nam3less3
01-27-2011, 19:15
Подписът в един форум също може говори много за човек. :) 8-) А ти щом не четеш чуждите мнения до край, тогава защо пишеш във форума, а не в дневника си?Не ги чета, щото ся съм изморен и искам нещо привличащо вниманието(т.е. забавно или отправено към мен).

Nam3less3
01-27-2011, 19:16
След като съдиш по аурата на човек, както казваш, ако желая и така да го възприемам, то как съдиш за човек от чат или форум? Ако приемем, че аурата е излъчването, то от постовете на човек тук как придобиваш представа за самия него или излъчването му? Обоснови се някак си. Иначе не е интересно и по мнението ти човек ще си каже, че си просто самовлюбен.Аурата на човек е навсякъде, и в мненията му, и в съобщенията му :D

NomNomNom
01-27-2011, 19:31
Ако застане срещу теб някой дрипав, но интелигентен човек, то истински разговор между вас едва ли ще възникне защото първото ти впечатление ще ти каже, че е отрепка, която заслужава съдбата си, защото интелигентен човек не би могъл да се разпусне до такова положение.Напротив, точно такива неща преценявам, заради това написах че става въпрос за излъчване и интуиция(аура ако щеш), а не толкова за дрехите.
Но ако засегнем дрехите - може да не са скъпи, но има друго.

Момиче, което е на кафе и е с деколте "циците са ми навън" , а няма повод да се е изхвърля толкова.
Според психоанализата на Фройд това израз на женската завист за пениса на мъжа , следователно момичето има по-силно развит комплекс за малоценност , като се опитва да компенсира с предизвикателно облекло. Показва гъдите си , които символизират липсата на пенис, желанието за притежание на такъв +заблудата, че всъщност и тя има такъв орган.
И сега усещам как ще ме гаврят всички , които са нямали допир с Фройд. Както и да е.

Всяка суб-култура си има различно облекло + различен модел за поведение , идоли, ценности.

По облеклото можеш да предположиш за материалното положение на човек, или за приоритетите му . Познавам заможни хора, които се обличат изключително скромно, не ги интересуват дрехите. Интересуват се повече от развитието на бизнеса си , от учене и т.н.

Просто дадох примери как облеклото може да се вземе като фактор за преценка на човека срещу теб.

NomNomNom
01-27-2011, 19:43
Подписът в един форум също може говори много за човек. :) 8-) А ти щом не четеш чуждите мнения до край, тогава защо пишеш във форума, а не в дневника си?Не ги чета, щото ся съм изморен и искам нещо привличащо вниманието(т.е. забавно или отправено към мен).
Искам да ми направиш екзорсизъм, написала съм ти в друга тема, но ти ме игнорираш. :P

Auriss
01-27-2011, 20:51
Съжалявам че се намесвам малко "след дъжд - качулка".

@Nom и @Filmi

Първо до Филми - виж ,като цяло съм сългасен в теб. Напълно. Но само и единствено при положение ,че книгата действително е дебела и има какво да се чете в нея. Вече стана дума и за това ,че по-умен човек лесно може да симулира някакво поведение и първоначалното впечатление за него да бъде манипулирано. Това също няма смисъл да го ровя - вярно е .
Но знаеш също ,че по-голямата част от хората не са като Шрек или лука :) . Тоест каквото виждаш - това е .
И за примера ,който даде с просяка - тук също трябва да се съглася с теб. Но колко такива просяци ,които са интелигентни и приятни събеседници ,незаслужили съдбата си има ?

Няма лошо да си фантазираш, но обикновено представата на човек за друг е ограничена защото изхождаш от собствения си опит, за да дадеш оценка на неговия живот.

Това също е вярно ,но - житейският ти опит е пряко свързан с общността ,от която изхождаш.
Генерално впечатлението за дадена личност на германец и на българин ще е различна. Просто всяко общество си има определени морални норми и граница на поносимост.

@Nom


Това, което имаш в предвид , единствено не го умеят хората, които не се интересуват.
Нещо съвсем нормално е , ако вкараш малко мисъл.

Може ,казвам само МОЖЕ ,но от личния ми опит (който на фона на 30-40г човек няма да е нещо особено ,но предвид възрастта ми е повече от достатъчен) хората ,които могат да мислят ,са рядкост.
Не че защитавам тезата на Неймлес - обратното.
Всеки ,който умее да разсъждава ще обърне внимание на начина на изразяване ,на облеклото ,погледа и прочие. И ще си извади някакъв извод.


В крайна сметка се опитвам да ви кажа ,че в свят ,в който всеки е уникален ,образован и интелигентен ще сте напълно прави.
Но светът не е такъв и болшинството от хората не са такива.

Ето за пример за вас двете на базата на начина ,по който пишете бих си извадил извода ,че сте добре образовани. Което ви прави стойностни за четене ,независимо дали съм съгласен с вас. От гледна точка на това какво пишете - че сте доста хуманно настроени и характера ви е такъв ,че винаги бихте застанали в защита на "човека" (като универсално понятие).
Затова и си спестих коментари от сорта на "болшинството от хората са идиоти" - щеше да ви подразни ,прав ли съм ?

Nam3less3
01-28-2011, 03:54
Подписът в един форум също може говори много за човек. :) 8-) А ти щом не четеш чуждите мнения до край, тогава защо пишеш във форума, а не в дневника си?Не ги чета, щото ся съм изморен и искам нещо привличащо вниманието(т.е. забавно или отправено към мен).
Искам да ми направиш екзорсизъм, написала съм ти в друга тема, но ти ме игнорираш. :PАко повярваш в Бог, злият дух на неверието ще те напусне и така сама ще се самоекзорсираш 8)

gandalfepi4
01-28-2011, 11:37
злият дух на неверието за който говориш е джизъс.

знаеш го ако си чел библията.

той е този който причинява невярване в себе си.

на аз, не ти, не баба гина от панагюрище.

Nam3less3
01-28-2011, 13:21
злият дух на неверието за който говориш е джизъс.

знаеш го ако си чел библията.

той е този който причинява невярване в себе си.

на аз, не ти, не баба гина от панагюрище.омг

gandalfepi4
01-28-2011, 14:03
damn straight

01-28-2011, 14:34
Подписът в един форум също може говори много за човек. :) 8-) А ти щом не четеш чуждите мнения до край, тогава защо пишеш във форума, а не в дневника си?Не ги чета, щото ся съм изморен и искам нещо привличащо вниманието(т.е. забавно или отправено към мен).
Искам да ми направиш екзорсизъм, написала съм ти в друга тема, но ти ме игнорираш. :PАко повярваш в Бог, злият дух на неверието ще те напусне и така сама ще се самоекзорсираш 8)

А какво лошо има в злия дух...? Какво прави той..?

filmimilmi, мисля че единствен ти си 100% прав тука...

ZipFail
01-28-2011, 14:38
Какво лошо има в злия дух ? Ти сериозно ли ? о.0

А колко струва една дъвка от 5 стотинки ? :razz:

01-29-2011, 18:44
Какво лошо има в злия дух ? Ти сериозно ли ? о.0

А колко струва една дъвка от 5 стотинки ? :razz:

Еми дори и малко парадоксално да звучи...какво лошо има в злия дух...? Все още не е дадена точна дефиниция на зло, добро етц...

01-29-2011, 18:58
По очите на човека не можеш да разбереш нищо, и няма причина, поради която да можеш. Ако вече не мислите така, надали ще ви помогне много ако изложа доказателство, но ето едно:

2-4% от хората са психопати: това означава, че нямат почти никакви емоции, освен инстинктите, скука, гняв, може би желание за доминация, и може би могат да се наслаждават на добра музика и добър хумор, но не съм сигурен за последните. Освен това са много харизматични, и никога не си признават, че са психопати (защо да го правят?).

Аз знам един човек, който е такъв, и имам предположения за други. Погледа на този, който знам, не се различава с абсолютно нищо от погледите на другите. В очите му не се четат никакви емоции, и никаква липса на емоции. Просто хората си внушават, и придават на това неща, които не съществуват. Всъщност, този психопат, който познавам, минава за сравнително "чувствителен". Ето колко са ограничени хората.

Знам, че след коментара ми ще последват критики. Но поради прекалено ниската вероятност някоя от тях да е от някой, който е успял да разбере, да приеме, да осмисли коментара ми, и след това да е направил реална преценка, и да е написал нещо, което е логически правилно, смятам, че не си струва да поглеждам темата. А ако я погледна, шанса да отговоря на глупав коментар е нисък.

01-29-2011, 20:15
По очите на човека не можеш да разбереш нищо, и няма причина, поради която да можеш. Ако вече не мислите така, надали ще ви помогне много ако изложа доказателство, но ето едно:

2-4% от хората са психопати: това означава, че нямат почти никакви емоции, освен инстинктите, скука, гняв, може би желание за доминация, и може би могат да се наслаждават на добра музика и добър хумор, но не съм сигурен за последните. Освен това са много харизматични, и никога не си признават, че са психопати (защо да го правят?).

Аз знам един човек, който е такъв, и имам предположения за други. Погледа на този, който знам, не се различава с абсолютно нищо от погледите на другите. В очите му не се четат никакви емоции, и никаква липса на емоции. Просто хората си внушават, и придават на това неща, които не съществуват. Всъщност, този психопат, който познавам, минава за сравнително "чувствителен". Ето колко са ограничени хората.

Знам, че след коментара ми ще последват критики. Но поради прекалено ниската вероятност някоя от тях да е от някой, който е успял да разбере, да приеме, да осмисли коментара ми, и след това да е направил реална преценка, и да е написал нещо, което е логически правилно, смятам, че не си струва да поглеждам темата. А ако я погледна, шанса да отговоря на глупав коментар е нисък.

Напротив...зашо да те критикуват като казваш как стоят нещата...
Идеята, че по очите можеш да видиш какво представлява човека е очебийно несмислена...

NomNomNom
01-29-2011, 22:05
@StringTheorist , именно, само по очите - нищо .
Ние вече отклонихме дискусията към други елементи от поведението и визията на човек.
За психопатите - познавам и аз един. Даже близките му не са го усетили .

Nam3less3
01-30-2011, 03:08
Какво лошо има в злия дух ? Ти сериозно ли ? о.0

А колко струва една дъвка от 5 стотинки ? :razz:

Еми дори и малко парадоксално да звучи...какво лошо има в злия дух...? Все още не е дадена точна дефиниция на зло, добро етц...Всеки луд с номера си...
Ся пък не била дадена дефиния за добро и зло :razz:
Нямам думи вече то сякви хора има на тоя свят ама чак пък такива :lol:

tacho33
01-30-2011, 08:03
Не само по очите се разбира какъв е човекът , чрез мисленето и говоренето си той прави не вербални мимики и жестове от които се разбира много повече информация за него (по точно 2/3) . За всички които са заинтересовани от тази наука им препоръчвам книгата на Торстен Хавенер "Знам какво си мислиш" . Там ще намерите много интересни неща който ще запазя в тайна засега .

01-30-2011, 13:31
Какво лошо има в злия дух ? Ти сериозно ли ? о.0

А колко струва една дъвка от 5 стотинки ? :razz:

Еми дори и малко парадоксално да звучи...какво лошо има в злия дух...? Все още не е дадена точна дефиниция на зло, добро етц...Всеки луд с номера си...
Ся пък не била дадена дефиния за добро и зло :razz:
Нямам думи вече то сякви хора има на тоя свят ама чак пък такива :lol:

Еми няма дефиниция на добро и зло...това го пише дори в учебниците по психология за 9 клас(ако не се лъжа)...но може би нямаш време да прочетеш от дългите молитви в параклиса...че Бог може да те изпържи...

gandalfepi4
01-30-2011, 13:38
http://www.google.bg/search?hl=bg&biw=1680&bih=860&defl=en&q=define:good&sa=X&ei=jWlFTcGWKIjDswaouuSxDg&ved=0CB4QkAE

http://www.google.bg/search?hl=bg&biw=1680&bih=860&defl=en&q=define:evil&sa=X&ei=ymlFTaWcGMPDswbylqSfDg&ved=0CBYQkAE

just sayan'

01-30-2011, 13:52
http://www.google.bg/search?hl=bg&biw=1680&bih=860&defl=en&q=define:good&sa=X&ei=jWlFTcGWKIjDswaouuSxDg&ved=0CB4QkAE

http://www.google.bg/search?hl=bg&biw=1680&bih=860&defl=en&q=define:evil&sa=X&ei=ymlFTaWcGMPDswbylqSfDg&ved=0CBYQkAE

just sayan'

Еми така са ми преподавали и учили...Така пише в учебника...

Nam3less3
01-30-2011, 15:21
Какво лошо има в злия дух ? Ти сериозно ли ? о.0

А колко струва една дъвка от 5 стотинки ? :razz:

Еми дори и малко парадоксално да звучи...какво лошо има в злия дух...? Все още не е дадена точна дефиниция на зло, добро етц...Всеки луд с номера си...
Ся пък не била дадена дефиния за добро и зло :razz:
Нямам думи вече то сякви хора има на тоя свят ама чак пък такива :lol:

Еми няма дефиниция на добро и зло...това го пише дори в учебниците по психология за 9 клас(ако не се лъжа)...но може би нямаш време да прочетеш от дългите молитви в параклиса...че Бог може да те изпържи...Ами как да има като е повече от ясно? Всяко нормално човешко същество може да прави разлика между добро и зло.

NomNomNom
01-30-2011, 15:26
Баналните въпроси ..
Да оставиш ли пациента да се мъчи, или по негова молба да му биеш смъртоносна доза .

Бтв , кажи ми кое е доброто и кое е лошото:

Представи си , че имаш въжки. Много те сърби главата . Добро ли ще направиш, като ги убиеш?

Аналогично с глистите.

И с мухите.

Бтв, курбаните изобщо не ги харесвам. И всякви жертвоприношения.

gandalfepi4
01-30-2011, 15:27
така ли?

добър ли е тогава долуописания индивид или зъл?

Харалампий е ревнив човек, който отмъщава; той въздава и се гневи; Харалампий отдава възмездие на противниците си, и таи гняв за враговете си, никому не прощава.

Nam3less3
01-30-2011, 15:28
Баналните въпроси ..
Да оставиш ли пациента да се мъчи, или по негова молба да му биеш смъртоносна доза .

Бтв , кажи ми кое е доброто и кое е лошото:

Представи си , че имаш въжки. Много те сърби главата . Добро ли ще направиш, като ги убиеш?

Аналогично с глистите.

И с мухите.

Бтв, курбаните изобщо не ги харесвам. И всякви жертвоприношения.Ти как мислиш?

Nam3less3
01-30-2011, 15:29
така ли?

добър ли е тогава долуописания индивид или зъл?

Харалампий е ревнив човек, който отмъщава; той въздава и се гневи; Харалампий отдава възмездие на противниците си, и таи гняв за враговете си, никому не прощава.Ами не върши добро в случая.

Всичко е относително, за някой едно е добро а друго лошо, но всеки човек може да реши умишлено дали да извърши добро и правилно нещо или зло и неправилно, несправедливо, грешно.

gandalfepi4
01-30-2011, 15:36
Наум 1:2-8

2Господ е ревнив Бог, който отплаща; Господ въздава и се гневи; Господ отдава възмездие на противниците Си, И пази гняв за враговете си.

3... никак няма да обезвини нечестивия; гневът на Господа е във вихрушка и буря, И облаците са праха на нозете Му.

4Смъмрюва морето, и го изсушава, И пресушава всичките реки; Васан и Кармил повяхват, И ливанският цвят се изнурява.

5Планините треперят от Него, И хълмовете се разтопяват; А земята се раздвижва от присъствието Му, Да! светът и всичките му жители.

6Кой може да устои пред негодуванието Му? И кой може да застане, когато пламне гневът Му? Когато яростта Му се излива като огън, Скалите се разпадат пред Него.


8 C потопно наводнение Ще направи пълно разорение на мястото на Ниневия, И ще прогони враговете Си в тъмнината.



Я, оказа се че без да искам съм цитирал началото на един пасаж описващ нечий господ съвсем случайно. Брей, брей, брей.... лоша работа неймлес, нарече богът зъл


http://www.threadbombing.com/data/media/13/75378-TrollFace.png

Nam3less3
01-30-2011, 15:39
Написано е според съзнанието на хората които са живели по това време.
В Новия Завет пише съвсем противоположното. Всъщност защо не почнеш него да цитираш, или не ти е изгоден?

gandalfepi4
01-30-2011, 15:55
34Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.

35Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;

36и неприятели на човека ще бъдат домашните му.

21А останалите бидоха набити с меча на яздещия на коня (джизъс), с меча, който излизаше от устата Му. И всичките птици се наситиха от месата им.

12тъй щото гледащи да гледат, а да не виждат, и слушащи, да слушат, а да не разбират, да не би да се обърнат и да им се прости [греха].

( значи джизъс говори трудно за разбиране СПЕЦИАЛНО за да има неверници?)

4Защото Бог каза: “Почитай баща си и майка си”; и � “Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви”.

5Но вие казвате: Който рече на баща си или майка си: Това мое имане, с което би могъл да си помогнеш, е подарено Богу,

6� той да не почита баща си, [или майка си]. Така, заради вашето предание, осуетихте Божията дума.

7Лицемери

29И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

9И каза им: Хубаво! Вие осуетявате Божията заповед за да спазите своето предание! (ох, лошите евреи не са избили децата си както повелява законът и сега джизъс ги сколдва)

25Защото който има, нему ще се даде, а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

13И като видя отдалеч една разлистила се смоковница, дойде дано би намерил нещо на нея; но като дойде до нея, не намери нищо, само едни листа, защото не беше време за смокини.

14И Той проговори, думайки й: Отсега нататък никой да не яде плод от тебе до века. И учениците Му чуха това.

15И дойдоха в Ерусалим; Исус като влезе в храма, почна да изпъжда ония, които продаваха, и ония, които купуваха в храма, и прекатури масите на среброменителите и столовете на ония, които продаваха гълъбите.

7И онзи слуга, като е знаел волята на господаря си, но не е приготвил, нито постъпил по волята му, да бъде много бит.



трудно е да ги копирам и с източник, ако се съмняваш в нещо просто го копирай в гугъл и ш'ти изплюе веднага пасажа къде е.

http://www.google.bg/

ако се затрудняваш да разбереш за какво точно ги цитирам (заради ШИБАНИЯТ превод) ще видиш идеите тука

http://www.evilbible.com/what_would_jesus_do.htm




EDIT: забравих любимият си:

има скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.

Nam3less3
01-30-2011, 16:24
Ами аз пък за пореден път ти казвам да си купиш книгите Добротолюбие ако искаш да разбереш защо пише това. Аз знам защо, но ти явно не искаш да разбереш и квото и да е обяснението няма да го приемеш.

gandalfepi4
01-30-2011, 16:28
ми обясни ми де.

никъде не бягам, а често казано се съмнявам въпросната книга да минава цялата библия от-до и да обяснява какво "всъщност" се има предвид тук и там че да е в нормата на днешното общество и статукво

Nam3less3
01-30-2011, 16:31
ми обясни ми де.

никъде не бягам, а често казано се съмнявам въпросната книга да минава цялата библия от-до и да обяснява какво "всъщност" се има предвид тук и там че да е в нормата на днешното общество и статуквоАко искаш да разбереш библията - купи си тази книга. Ако не искаш, то няма смисъл да коментираме тези цитати, защото е писано "който търси - намира", съответно ти не търсиш и няма да намериш :idea:

01-30-2011, 17:51
ми обясни ми де.

никъде не бягам, а често казано се съмнявам въпросната книга да минава цялата библия от-до и да обяснява какво "всъщност" се има предвид тук и там че да е в нормата на днешното общество и статуквоАко искаш да разбереш библията - купи си тази книга. Ако не искаш, то няма смисъл да коментираме тези цитати, защото е писано "който търси - намира", съответно ти не търсиш и няма да намериш :idea:

А тя(библията) не е ли написана, за да се разбира от простите хора(а те като цяло всички са такива...)...а не да се тълкува всяка дума което никога не е имало смисъл...

gandalfepi4
01-30-2011, 19:10
кьофьо, горе точно постнах пасаж в който джизъс сам си казва че библията е объркана за да може хората да не я разбират.

какво има още да се обсъжда?

01-30-2011, 21:25
кьофьо, горе точно постнах пасаж в който джизъс сам си казва че библията е объркана за да може хората да не я разбират.

какво има още да се обсъжда?

Не съм чел библейските дрънканици... 8-)

Nam3less3
01-31-2011, 05:34
Не, написана е в притчи и не може всеки да я разбере.

gandalfepi4
01-31-2011, 07:01
за да може хора да отидат в ада.

напълно си прав нейм

12тъй щото гледащи да гледат, а да не виждат, и слушащи, да слушат, а да не разбират, да не би да се обърнат и да им се прости [греха].


ако си отида в дюнераджийницата и, плюскам два часа и после отида в кенефа ще сътворя нещо по-милостиво от джизъс...

или пък не разбирам пак нещо (да не би да ми се прости)?

не мисля че може да има кой знае какъв смисъл освен очевидния този път.

ако пък толкова ти пука ни обясни, не е толкова дълго или сложно, само генералната насока ще ни стигне

Nam3less3
01-31-2011, 07:05
И да я разбира библията, и да не я разбира, човек пак може да върши добро или зло и сам да избере какъв да е. А просто хората сами отказват да разберат библията, всичко го има разтълкувано. Т.е. и да беше напълно ясна библията хората пак щяха да си бъдат същите, тъй че не виждам зло в това да е написана в причти. Щом е такава, значи такава е трябвало да бъде.

gandalfepi4
01-31-2011, 07:13
хе, хе. защо ли не съм изненадан че за енти път стигаме до "ти не си прав ПЪК *туп с краче*! това че аз не знам защо си прав не е проблем защото аз ИСКАМ да не си прав *намръщ*.

ако желаеш ни просветли какво означава това доооооста недвусмислено изреченийце, защото не всичко се изчерпва с едно видиотено c'est la vie



аз : ти
1249 : -1

Nam3less3
01-31-2011, 07:21
хе, хе. защо ли не съм изненадан че за енти път стигаме до "ти не си прав ПЪК *туп с краче*! това че аз не знам защо си прав не е проблем защото аз ИСКАМ да не си прав *намръщ*.

ако желаеш ни просветли какво означава това доооооста недвусмислено изреченийце, защото не всичко се изчерпва с едно видиотено c'est la vie



аз : ти
1249 : -1Значи твоята теория е че библията е написана трудна за четене за да може повече хора да отидат в ада тъй ли :D
Ами тия дето не могат да четат или живеят там където няма библия?

gandalfepi4
01-31-2011, 07:29
НЕ!!!!!!

така казва лично, кратко, ясно и недвусмислено твоят бог (в новият завет)

Nam3less3
01-31-2011, 07:33
НЕ!!!!!!

така казва лично, кратко, ясно и недвусмислено твоят бог (в новият завет)Не мисля, че го тълкуваш правилно. Неведоми са пътищата Божии. Може и да отидат в ада за малко само, а и може да си добър човек без да си чел и разбрал цялата библия. 8-)

gandalfepi4
01-31-2011, 07:43
12тъй щото гледащи да гледат, а да не виждат, и слушащи, да слушат, а да не разбират, да не би да се обърнат и да им се прости [греха].


ми първо ходенето да ада за малко не е равно на ходенето до кенефа за малко (понеже те измъчват)

и второ КАКВО ДРУГО МОЖЕ ДА ОЗНАЧАВА ТОВА???!!!!!

01-31-2011, 12:53
Еми Неймлес то навсякъде може да търсиш подсмисъл...но въпроса е, че просто няма такъв...