PDA

View Full Version : Правих си тест и пак имам притеснения.



KrisiNik
01-22-2011, 12:58
Значи нещата стоят така. Последно съм правила секс на 1ви януари, трябваше да ми дойде на 19ти, т.е. закъснява към 3,4 дни. Имам признаците на идващ мензис, но него го няма.. :? Подути гърди, леки болки в кръста и т.н. (от тук филма в главата ми е ,че тези признаци могат и да са на евентуална ранна бременност. дали е възможно това?)
В крайна сметка ви взех тест, направих и излезе една чертичка. Сега пък чета по форумите, че имало и друго като "неясна втора"... понеже ми е за първи път да си правя ми е интересно как точно изглежда тази неясна черта?? При мен цялото пространство , където трябваше да се покажат тези черти беше едно размазано.. имаше си ясно една черта над C и останалото пространство беше като опръскано с розово(цялото , не само това над Т ) Друго притеснение е ,че на теста пишеше,че не трябвало да си пил много течности и най-ефикасно било със сутрешната урина. да, ама аз не можах да издържа до сутринта и го направих следобед. И да..бях пила вода преди това например, но не някакви литри..просто колкото ми се е пиело,както обикновено. Дали е възможно да е повлияло това? Писнало ми е всеки месец да се панирам по този начин и мисля да ходя на доктор да почвам едни противочатъчни вече... :?

MedSestrata
01-22-2011, 13:03
Изчакай 2 дни и си направи втори тест. това те съветвам. Ако не ти дойде пак, отиди на преглед. Ако не можеш с направление, може на частно 20 лв. е. Въпреки че не мисля, че нещо ти има. дай повече инфо защо мислиш, че ти има нещо

Emilen
01-22-2011, 13:03
Според мен, тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...

KrisiNik
01-22-2011, 13:06
Изчакай 2 дни и си направи втори тест. това те съветвам. Ако не ти дойде пак, отиди на преглед. Ако не можеш с направление, може на частно 20 лв. е. Въпреки че не мисля, че нещо ти има. дай повече инфо защо мислиш, че ти има нещо

Няма кой знае какво да се случило. Правихме го с презерватив, всичко точно. Просто паниката ми е постоянен спътник стане ли въпос за това..

п.с. Защо пък да е невалиден този?

MedSestrata
01-22-2011, 13:06
Според мен тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как тестът си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...

Колко теста си си правил, че знаеш, че е невалиден :) понякога така се случва, но не е невалиден

TheBeliever
01-22-2011, 13:07
Пазихте ли се по време на секса? Имаше ли проблеми с презерватива? Вземи си още един тест и си го направи сутринта. Но имай предвид, че те не са 100% сигурни. Ако не ти дойде до седмица отиди на гинеколог да ти пусне един кръвен тест. И, да, симптомите при ранна бременност наподобяват ПМС.

MedSestrata
01-22-2011, 13:08
Изчакай 2 дни и си направи втори тест. това те съветвам. Ако не ти дойде пак, отиди на преглед. Ако не можеш с направление, може на частно 20 лв. е. Въпреки че не мисля, че нещо ти има. дай повече инфо защо мислиш, че ти има нещо

Няма кой знае какво да се случило. Правихме го с презерватив, всичко точно. Просто паниката ми е постоянен спътник стане ли въпос за това..

п.с. Защо пък да е невалиден този?
Е тогава се успокойм не си трови нервите напразно. А и колкото се притесняваш, толкова е по-възможно да ти закъснее

Emilen
01-22-2011, 13:08
Според мен тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как тестът си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...

Колко теста си си правил, че знаеш, че е невалиден :) понякога така се случва, но не е невалиден

Много. Женен съм, да не влизам в подробности. Второто дете така се появи. Беше неясен тест. Между другото, не знам за теб, но съпругата ми действително е медицинска сестра и щом видя омазаното поле, каза, че тестът е положителен, а аз се запъвах, че не е. Сменихме с друг - отрицателен. Взехме трети - положителен. И ето го сега, отрицателният, плаче в другата стая. :)

MedSestrata
01-22-2011, 13:09
Пазихте ли се по време на секса? Имаше ли проблеми с презерватива? Вземи си още един тест и си го направи сутринта. Но имай предвид, че те не са 100% сигурни. Ако не ти дойде до седмица отиди на гинеколог да ти пусне един кръвен тест. И, да, симптомите при ранна бременност наподобяват ПМС.

няма нужда от кръвен и допълнителни разходи, ако отидеш ще те види на видеозон и при съмнение чак ще назначи кръвен

Emilen
01-22-2011, 13:12
Какъв видеозон толкова рано?! Само кръвен тест може да каже категорично. Предполагам, знаеш как трябва да расте

katqzaimova
01-22-2011, 13:13
А иначе презервативът ли се е скъсал или какво?

KrisiNik
01-22-2011, 13:16
А иначе презервативът ли се е скъсал или какво?

Не се е късал. До колкото и двамата знаем и можем да гарантираме нищо не е станало. Целия проблем ми идва от това,че ми закъснява.

Biskfitka
01-22-2011, 13:17
Според мен, тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...След 10тата минута (след като е направен теста) той става невалиден :) .. а ти говориш за часове ;д

Emilen
01-22-2011, 13:18
Вземи си още един тест. Понякога дават дефекти - машина ги прави, все пак. Възможно е някой от индикаторите да се е разлял встрани от полето. Важно е кой - за контрол на теста или за

KrisiNik
01-22-2011, 13:19
Според мен, тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...След 10тата минута (след като е направен теста) той става невалиден :) .. а ти говориш за часове ;д

Да! една приятелка ми каза същото. А и на опкаовката си го пише. След 10тата минута той става невалиден и могат да станат и два черти. точно за това се гледало от 5тата до 10тата най-много

MedSestrata
01-22-2011, 13:20
[quote=Emilen]Какъв видеозон толкова рано?! Само кръвен тест може да каже категорично. Предполагам, знаеш как трябва да расте

Emilen
01-22-2011, 13:21
Според мен, тестът е невалиден. Повтаряй с друг. Наживо видях как си "променя" мнението само за няколко часа. Дано да не е, както си мисля...След 10тата минута (след като е направен теста) той става невалиден :) .. а ти говориш за часове ;д

Да! една приятелка ми каза същото. А и на опкаовката си го пише. След 10тата минута той става невалиден и могат да станат и два черти. точно за това се гледало от 5тата до 10тата най-много

Не. Същият тест не се ползва. Май не се изразих ясно. Втори тест, от друг тип, показа негативно. Но, понеже жена ми беше сигурна, че лъже, изстреля ме за трети. Чертичката за бременност беше МНОГО бледа, едва забележима. Дори прокоментирах, че пак е отрицателен. На другия ден, обаче, чертичката се виждаше много по-ясно(четвърти тест).

Евентуалната втора чертичка къде ще завърши - в родилното или на магарето за кюртаж?

kalpazanka
01-22-2011, 13:30
Кръвен тест се прави на 11-ти ден. Тогава, дори и да има бременност, тя няма да се види на ехограф. С УЗИ ще се види къмто 4-5 седмица, а това е ценно време откъм решение за аборт.
Авторке, щом не си имала гаф с презерватив, що се шашкаш?

KrisiNik
01-22-2011, 13:33
Кръвен тест се прави на 11-ти ден. Тогава, дори и да има бременност, тя няма да се види на ехограф. С УЗИ ще се види къмто 4-5 седмица, а това е ценно време откъм решение за аборт.
Авторке, щом не си имала гаф с презерватив, що се шашкаш?

Защото ми закъснява ..

kalpazanka
01-22-2011, 13:35
Добре, перифразирам, къде е логиката да правиш тестове, като не е попадала семенна течност?!

Emilen
01-22-2011, 13:39
Не бива да се шашка, но може в играта да са пропуснали някой момент, който да се окаже решаващ. Случаи, макар и не много, все пак - има.

KrisiNik
01-22-2011, 13:48
Добре, перифразирам, къде е логиката да правиш тестове, като не е попадала семенна течност?!

Така е ,права си. И всичко ми е напълно ясно. Просто,когато не ми идва започвам да си мисля какви ли не глупости и да се съмнявам за това, за което най-малко друг път бих..

KrisiNik
01-22-2011, 14:05
А сега ми дойде на ума друго... Това размазване на розовия цвят дали не е възможно да се е появило от намокрянето ? защото беше размазано , все едно мокро,размазано мастило например. но бледо..

Emilen
01-22-2011, 14:23
Всичко е възможно. Направи втори тест и спри да гадаеш.

KrisiNik
01-22-2011, 14:31
Всичко е възможно. Направи втори тест и спри да гадаеш.
+1

Със сигурност. Утре сутринта,за по-сигурно. Благодаря на всички за бързите и адекватни отговори:)

KrisiNik
01-24-2011, 03:34
Направих втори. Със сутрешната урина. Много ясна една черта,без никакви разсейки и странни цветове .. :) По-спокойна съм и ще чакам вече да ми дойде тези дни. Цялото това напрежение покрай тестовете, а и отделно съм подложена на стрес тези дни може би е подпомогнало самото закъснение... :?

kiki1991
01-24-2011, 03:41
Направих втори. Със сутрешната урина. Много ясна една черта,без никакви разсейки и странни цветове .. :) По-спокойна съм и ще чакам вече да ми дойде тези дни. Цялото това напрежение покрай тестовете, а и отделно съм подложена на стрес тези дни може би е подпомогнало самото закъснение... :?

браво и другия път по-внимателно:)))

marti93
01-24-2011, 08:24
спокойно не си бременна ,на мен честичко ми закъснява и не се плаша ,пък и щом си го правила с презерватив и той не е бил скъсън не виждам защо си се паникьосала

vasko9933
01-24-2011, 14:36
[quote=Emilen]Вземи си още един тест. Понякога дават дефекти - машина ги прави, все пак. Възможно е някой от индикаторите да се е разлял встрани от полето. Важно е кой - за контрол на теста или за

thefreak
01-24-2011, 16:40
Тук в този форум съм чел и неща от сорта на: "Правихме го с презерватив, не се е късал, дойде ми с 2 дена закъснение има ли възможност за цветна бременност?"

Това го казвам защото, ако се паникюсваш сега въпреки, че е нямало причина, това не значи, че пак няма да се паникюсваш като взимаш протизочатъчни. Това цялото ще приключи когато започнеш да мислиш логично. И недей казва - "ааа ама аз таковата онаковата аз знам че бла бла бла ама все пак...".
Щом има едно все пак и си пуснала темата, това което казваш са глупсоти и явно си несигурна щом се допитваш до други(нищо лошо в това, просто недей да твърдиш, че мислиш иначе въпреки, че очевидно не е така)

bybz
01-24-2011, 19:40
Зимата от студеното, напрегнатите ситуации, стрес, нерви - всичко това толкова пъти ме е карало да полудявам от ужас, че ми закъснява, че чак не ми се мисли! Спокойно, т'ва жените сме страшна работа!

rakiQ
01-24-2011, 19:52
целия проблем ти идва от това,че се притесняваш! Спри!
просто отиди на лекар и го питай за противозачатъчни. Аз пия от близо 3 години и нямам проблеми нито притеснения ...

DarkTemplar
01-24-2011, 22:17
т'ва жените сме страшна работа!
true, true.

kalpazanka
01-25-2011, 05:59
целия проблем ти идва от това,че се притесняваш! Спри!
просто отиди на лекар и го питай за противозачатъчни. Аз пия от близо 3 години и нямам проблеми нито притеснения ...
Да бе, тогава пък да се притеснява от бучки в гърдите и да трепери пред кабинета на мамолога. Мани беги.

rakiQ
01-25-2011, 20:38
ахахаххаха :D

rudi98
01-25-2011, 20:45
Щом е било с презерватив и то не скъсан не се паникосвяй!