PDA

View Full Version : Симеоново - мечта



xAnAConDAx
01-22-2011, 21:32
Здравейте.Казвам се Ива>Момиче на 16 години съм. Още от малка мечтата ми е да работя в сферата на МВР.Винаги съм била мъшкарана (биех се с момчетата),в добра физическа форма съм , бивша спортискта, националист съм и честно казано нямам никакъв проблем със психиката (на принципа съм "каквото трябва да се направи в името на родината - трябва да се направи без излишни въпроси") от 2 години искам да вляза в Симеоново , но си нямам идея какво трябва да се прави.Изпитите знам какви са ,но всички ми казват ,че там е невъзможно да влезеш ако нямаш пари или връзки.Има и друг проблем... аз съм с един бъбрек и се водя инвалид ... но съм на 100% сиг че физическият тест ще го изкарам и незнам дали това няма да е проблем ... но евентуално ако за това ме скъсат смятам да съдя университета....
Моля кажете си мненията и ако има някой завършил там моля да напише тук скайпа си :) мс предварително

mincheto
01-23-2011, 07:49
Като имаш проблеми със здравето,не е особено добре да си в училище в,което се извършват натовар ващи физически упражнения.Един приятел завърши там.Влезе си без да му трябват пари и връзки.Сега е полицай в 5-то РПУ.

xAnAConDAx
01-23-2011, 08:53
знам,че не е хубаво.... но освен ,че ми е мечта .... аз мисля ,че споменах ,че имам националистични виждания ....и съм изцяло за каузата... и честно казано съм готова да се жертвам ... това е нещото което искам да работя .... ако има някой някакво инфо моля пишете :)
аз не смятам и да спирам след бакалавър продължавам нагоре нооо можеш ли да ми кажеш на какъв пост е твоят приятел в 5-то ??

mincheto
01-23-2011, 09:01
3а себе си ,си права до някъде и за мечтите си.
Но,аз въпреки всичко ти казвам,че не е хубаво и нормално да рискуваш животът си.

xAnAConDAx
01-23-2011, 09:04
ок мерси за загрижеността но все пак ... на какъв пост е твоя приятел В 5-то?

mincheto
01-23-2011, 09:20
Той е полицай даже няколко пъти е залавял престъпници.
И иначе обикалят с един негов колега,с патрулката.
По района.

xAnAConDAx
01-23-2011, 10:10
И е завършил симеоново ?!?! е то значи дипломата му не му влиза в употреба... то принципно трябва да е началник ако работи с дипломата ? или бъркам?

mincheto
01-23-2011, 10:26
Чак такива подробности,не знам.

xAnAConDAx
01-23-2011, 10:30
окей благодаря ти :)
Моля ако някой знае нещо по въпроса... да си остави скайп или да пише

amk933
01-23-2011, 12:54
Ако си мислиш, че като завършиш Симеоново веднага ще станеш началник си далече от истината. Баща ми е завършил ТУ, след това Симеоново и вече над 15 (мисля, че толкова бяха) работи в полицията. И не е започнал като шеф, а е израстнал. Сиреч няма да станеш началник сектор като отидеш и си покажеш дипломата. Ще ти трябва време. А сигурна ли си, че ти се работи за 500-600 лв, защото в началото ще си с толкова...И няма Коледа, Нова Година, Великден, събота, неделя...когато ти с падне си на работа. Иначе не мисля, че ще ти е трудно да влезнеш в школата, защото не са се наредили жени на опашка там, така че в известен смисъл имаш предимство... :)

Cybershot
01-23-2011, 13:28
Не съм се интересувал, но военноморското във Варна имат строги изисквания към курсантите. Няма да можеш да ги съдиш, защото 100% са упоменали някъде че трябва да са здрави курсантите(май и там са курсанти). Не знам колко са им строги мерките, но ако приличат като на военноморското няма шанс да те приемат. Там могат да не те приемат от отклонение на зрението с някакви мизерни стойности, до някой кариес...

Slawi92
01-23-2011, 13:38
Щом имаш здравословен проблем, няма да те приемат.

ludiqtzubar96
01-23-2011, 14:31
5. Да са клинично здрави, физически годни и не по-ниски от 168 см за мъжете и 160 см за жените.
6. Да са психично здрави и психологично пригодни за служба в Министерството на вътрешните работи.
Това го копирах директно от сайта им,обаче какво точно означава "клинично здрави" не знам
Иначе,ето още инфо:
http://lmgtfy.com/?q=%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B 2%D0%BE+%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8 %D1%8F

xAnAConDAx
01-23-2011, 15:41
както казах... аз няма да спирам след бакалавърска степен ... ще прължа магистър и после докторант... така,че и 600 кинта да са... съм доволна колкото семестъра да си платя....

alehole
01-26-2011, 14:48
Здравейте!Тъкмо щях да пускам тема на Академията в Симеоново и надявам се не е проблем да полвам тази :)
Аз съм момче на 18 и тази година искам да кандидатствам там.Проучих нормативите,физическите и психически тестове,само остана кандидатстудентските....На някои места пише,че се влиза с оценката от матурата,други казват,че с изпит по Бълг.език и История..ако някой е запознат,моля да ми обясни :))))

Slawi92
01-26-2011, 18:25
мисла че тук си пише всичко http://www.academy.mvr.bg/default.htm

kr15k0
03-04-2011, 09:45
До колкото разбрах тази година махат изпита по история и БЕЛ

Cybershot
03-04-2011, 09:54
Акъл няма - полицай става.

neredovna
03-21-2011, 15:29
да тази година пак няма да има изпити по история и български...влиза се с диплома...

Nam3less3
03-21-2011, 15:44
знам,че не е хубаво.... но освен ,че ми е мечта .... аз мисля ,че споменах ,че имам националистични виждания ....и съм изцяло за каузата... и честно казано съм готова да се жертвам :lol:
Излез от филма, много кино гледаш. :razz: