PDA

View Full Version : Бавен компютър



zloto
01-23-2011, 06:30
Вчера компютъра ми умря. Буквално. Никога не е бил от най-бързите, на повече от 6 години е, макар че са му сменяни някои джаджи. Но сега е просто неизползваем. Не мога да отворя дори мозила. Просто го включвам и... дотам. Ако натисна каквото и да е, цикли 10 минути и накрая се отказвам. Не мога да тръгна да си чистя харда и да трия програми, защото просто ще забие...
Въпроса ми е дали преинсталиране на уиндоус-а би могло да го оправи, или просто е за боклука?

van1
01-23-2011, 10:35
Пълен си с вируси. Преинсталирай.

mlakniwe2
01-23-2011, 13:01
Сканирай за вируси с Malwarebytes' Anti-Malware: Malwarebytes и си почисти малко компа с CCleaner-може да не се налага преинсталация

JDeel
01-23-2011, 17:12
Освен вирусите, понякога и фалшиви бед сектори по харда правят глупости. Имам един хард, който понякога след дефрагментиране получава такива травми и може да се оправи само с формат.

На въпроса дали след преинсталиране ще се оправи можеш да отговориш само ти. Действай.

Tennnnn
01-23-2011, 22:00
Този проблем може да се е появил поради ред причини.Има вероятност херците на процесора да са се повредили от толкова работа, 6 год е тва .. Не искам да те плаша заштото може и да не е това , преинсталираш линдолса и ако не се оправи може да се наложи да му смениш процесора..Ако не ползваш компутара за игри не ти е нужен процесор за повече от 80-100 лв. :)

Utopia
01-24-2011, 06:00
Сканирай за вируси с Malwarebytes' Anti-Malware: Malwarebytes и си почисти малко компа с CCleaner-може да не се налага преинсталация

много яка програма.
много съм доволен от нея.