PDA

View Full Version : Абитуриенти 2011



Slawi92
01-23-2011, 13:43
Хайде споделяйте. Взехте ли си костюм/рокля, избрахте ли си с каква кола ще сте, каква 2ра матура сте писали и къде мислите да влизате да продължите да учите.

didenceeto
01-23-2011, 16:35
...........

Remixa92
01-23-2011, 17:04
Втора матура ще ми бъде Английски.
Костюм-Не съм купил, но съм мярнал око на едно Армани за 500 лв. всичко и да кажем 100-200 още за обувки.
Хотела ще е Санкт Петербург гр.Пловдив
Екскурзията в Слънчев бряг, хотел Планет 3 нощувки.....

vagarious
01-23-2011, 17:17
Матура Биология ще държа.
Рокля си избрах и скоро време ще я поръчам.
Екс. до Слънчев бряг, хотел Сън Палас с 3 нощувки. :grin:

anonymous546178
01-23-2011, 18:20
втора матура руски или математика
костюм ще си купя последната седмица, че на пролет пак почвам гребане
втора бална банско-3 нощувки

mrtn
01-23-2011, 18:54
Въй колко такива теми, а всичките са без успех.. дано тази да си остане на първа страница. 8-)
А по темата..
Втората матура реших окончателно да е география, няма да си променя решението до март се надявам. 8-)
Костюм все още не, мисля че е рано, но вече трябва да гледам.
За екскурзията ще ходим в Банско, въпреки че аз много не исках там, но повечето от класа ми са съгласни, няма да се деля, а и все пак ще бъда с класа си, това е целта. :)

marin4itu
01-24-2011, 09:22
Втора матура по английски ще държа.
Бална рокля вече имам! В събота си я взех :grin:
Ние сме в хотел Интернационал на Златни пясъци за 2 вечери! :grin:

Slawi92
01-24-2011, 22:24
втората матура писах география
костиумче вчера си купих
ресторант Sky Plazza в София и след тва само 10-15 човека ще ходим на една хижа за 3 дена на Витоша

Slawi92
01-27-2011, 14:33
само толко малко ли хора приключваме с даскалото тая година

mrtn
01-27-2011, 15:45
Другите сигурно учат.. кандидат-студенти, едно друго.. 8-)
Но като цяло тези теми, нямат добър край. 8-)

poLito36
01-27-2011, 18:37
Втора матура ще ми бъде философия!
Рокля вече си купих и съм много доволна, че си харесах в първият магазин в който влязох и не ми се налага да обикалям, за да си харесам друга..
Балът ще е в хотел Шумен
останалите вечери на една хижа близо до Габрово :)))
А пък за ученето по нататък не съм решила.. :( Може би Варна или Русе ако е рекъл Господ! [/b]

mrtn
01-31-2011, 20:23
Хайде де, бъдете малко по-активни.. 8-)
Как протича подготовката ви за матурите?
Аз днеска си развих първите две теми по география, горе долу добре станаха и утре ще ги нося на господина да ги види как са.. 8-)
А по български все още не съм отворил нищо, наскоро правих матурата от септември, справих се сравнително добре от литературната част, но граматиката малко ми куца.
Използвате ли някакви помагала?

Slawi92
01-31-2011, 21:05
аз все още на съм пипнал нищо да уча :o

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-31-2011, 23:12
мислех си да си взема тази рокличка, какво мислите за нея? :)


http://cf.mp-cdn.net/b3/b7/440f549e39f34398bb35a2f2998b.jpg :-o

Remixa92
01-31-2011, 23:31
a[N]D[i]T[k]a]мислех си да си взема тази рокличка, какво мислите за нея? :)


http://cf.mp-cdn.net/b3/b7/440f549e39f34398bb35a2f2998b.jpg :-o
Добре изглежда, но мисля, че е твърде екстравагантна.

britzy
02-01-2011, 05:54
Aз също съм тази година-ми матура или по био, или по АЕ,та нямам рокля ,нищо :lol: -само бижутата.А не смятам да казвам къде ще е,защото може да се познаем с някого :lol:

Мисля после да пиша ВТУ,СУ,ПУ-СУ ми е лесно,но все пак

anonimchetou
02-01-2011, 07:46
Втората ми матура ще е по руски 100 % : ) Там съм най-сигурна и най-подготвена! Рокля съм си избрала за сега, но ще видим. Иначе някви огромни приготовления за бала на съм започнала..

SlowDownBaby
02-01-2011, 12:58
Аз си взех роклята преди месец и бижута вече имам...само обувките останаха :D Втората матура мисля да ми е италиански ... :)

Lorein
02-01-2011, 21:24
Рокля си взех преди 2 седмици, остават всички останали подробности, които хич не са малко. :D
Втора матура по английски, там съм най-добре. :)
Втора бална - Слънчев бряг, хотел Виктория Палас, 2 нощувки :P
Ще кандидатствам Русе и Варна, но 1то ми желание е РУ с Европеистика. :)

П.С. В раздел Козметика и диети има една тема Бал 2011, там тече доста обсъдени работи има покрай бала. :-D :grin:

britzy
02-02-2011, 05:42
Рокля си взех преди 2 седмици, остават всички останали подробности, които хич не са малко. :D
Втора матура по английски, там съм най-добре. :)
Втора бална - Слънчев бряг, хотел Виктория Палас, 2 нощувки :P
Ще кандидатствам Русе и Варна, но 1то ми желание е РУ с Европеистика. :)

П.С. В раздел Козметика и диети има една тема Бал 2011, там тече доста обсъдени работи има покрай бала. :-D :grin:

Да,тече-но там са глупостите за гримчета,косици,парцалки-а тука е малко по-стегнато 8)

marin4itu
02-02-2011, 09:26
Рокля си взех преди 2 седмици, остават всички останали подробности, които хич не са малко. :D
Втора матура по английски, там съм най-добре. :)
Втора бална - Слънчев бряг, хотел Виктория Палас, 2 нощувки :P
Ще кандидатствам Русе и Варна, но 1то ми желание е РУ с Европеистика. :)

П.С. В раздел Козметика и диети има една тема Бал 2011, там тече доста обсъдени работи има покрай бала. :-D :grin:

Да,тече-но там са глупостите за гримчета,косици,парцалки-а тука е малко по-стегнато 8)

Ееее изказа се.. глупости вика :D Такива сме си момичетата :D

anonimchetou
02-02-2011, 09:34
Не всички момичета сме такива. Мен дразни тази прекалена суета. Някак преувеличено ми е. Да и аз избирам рокля, мисля за грим и прическа , но не се вживявам прекалено като останалите. Разлигавено ми се вижда.

Chacho
02-02-2011, 09:35
Не всички момичета сме такива. Мен дразни тази прекалена суета. Някак преувеличено ми е. Да и аз избирам рокля, мисля за грим и прическа , но не се вживявам прекалено като останалите. Разлигавено ми се вижда.
Ще ти организирам фен група!

britzy
02-02-2011, 09:39
Не всички момичета сме такива. Мен дразни тази прекалена суета. Някак преувеличено ми е. Да и аз избирам рокля, мисля за грим и прическа , но не се вживявам прекалено като останалите. Разлигавено ми се вижда.
Евала

Slawi92
02-02-2011, 11:47
Не всички момичета сме такива. Мен дразни тази прекалена суета. Някак преувеличено ми е. Да и аз избирам рокля, мисля за грим и прическа , но не се вживявам прекалено като останалите. Разлигавено ми се вижда.
Ще ти организирам фен група!ще ти помогна :D а и плус тва има и момчета абитиуренти да го ева

xWandereRx
02-02-2011, 12:32
втора матура английски
ВУЗ - ВТУ (уж) или Русе, не знам още
за бала още нищо не съм си купила

anonymous546178
02-02-2011, 17:37
Не всички момичета сме такива. Мен дразни тази прекалена суета. Някак преувеличено ми е. Да и аз избирам рокля, мисля за грим и прическа , но не се вживявам прекалено като останалите. Разлигавено ми се вижда.
Ще ти организирам фен група!ще ти помогна :D а и плус тва има и момчета абитиуренти да го ева

И аз ще помогна с каквото мога !!!

vagarious
02-02-2011, 18:51
абе хорааа усещате ли, че остават само 2 месецааа .... :((( хах

Slawi92
02-02-2011, 19:01
абе хорааа усещате ли, че остават само 2 месецааа .... :((( хах офффф да :? единственото което искам е въпросният БАЛ ... иначе вобще не искам да завъшвам ... като знам от тук на татук какво следва ... и че този живот никога повече няма да се върне ... :o :? е най - лошото е че време си лети ... а аз не сядам да уча за тези скапани матури ...

mrtn
02-02-2011, 19:03
На доста малко хора им се завършва... но аз пожелавам на всички, които ще кандидатстват да ги примеат. Университета понякакъв начин компенсира училището, до една степен, въпреки че е коренно различно. 8-)

vagarious
02-02-2011, 19:06
Аз пък точно тъпият бал искам да мине ... където ще се разправям с рокли, гримове, прически, обувки, чанти, албуми, фотографи, морета .. ооф тъпня.И всичките тези луди пари за една вечер .. :? Пълна измишльотина.
Наистина времето си лети адски бързо, искам да е вече септември .. дай Боже.

mrtn
02-02-2011, 19:10
Абе.. с класа разбирате ли се? Какви са ви отношенията?
Нас тея екскурзии, балове малко ни посдърпаха, но почнаха сякаш да се нормализират нещата.. :lol:
Наистина не сме много сплотен клас, но когато сме си заедно става голямо шоу, много се смея стях. Ще ми липсват, деба... 8-)

britzy
02-02-2011, 19:13
Аз пък точно тъпият бал искам да мине ... където ще се разправям с рокли, гримове, прически, обувки, чанти, албуми, фотографи, морета .. ооф тъпня.И всичките тези луди пари за една вечер .. :? Пълна измишльотина.
Наистина времето си лети адски бързо, искам да е вече септември .. дай Боже.

Олеее и аз съм по същия начин-мислех,че съм единствена :shock:

Chacho
02-02-2011, 19:44
Абе да, на пръв поглед изглежда, че просто ще хвърлите един куп пари за една вечер и на другия ден ще се приберете вкъщи и живота продължава. Аз обаче никога няма да забравя тази една вечер. Толкова силни емоции и еуфория не съм изпитвал през живота си. Искаше ми се времето да се стопира и цял живот да си живея в една бална вечер. Сега всеки път като се сетя за събитието и ми се появява усмивка на лицето.

vagarious
02-02-2011, 19:52
britzy хаха нали. 8-)

britzy
02-02-2011, 20:04
Да-ама да минава там :D :D

offroad
02-02-2011, 20:18
И аз съм с вас! :D :D :D

Костюм, сигурно март месец! Още е рано..... :D :D :D :D


А, това с матурите направо незнам.............. :( :( :( :(

Slawi92
02-03-2011, 06:44
Абе да, на пръв поглед изглежда, че просто ще хвърлите един куп пари за една вечер и на другия ден ще се приберете вкъщи и живота продължава. Аз обаче никога няма да забравя тази една вечер. Толкова силни емоции и еуфория не съм изпитвал през живота си. Искаше ми се времето да се стопира и цял живот да си живея в една бална вечер. Сега всеки път като се сетя за събитието и ми се появява усмивка на лицето. Сигурен съм, че и госпожиците за който е глупости ще си го спомнят и ще искат да се върне тази вечер ... по дяволите това е веднъж в житова .... то е като финала на първата ти част от живота ... или началото на новата част от живота балът за мене е нещо специално не просто една вечер в която ще се направим мата хари

marin4itu
02-03-2011, 07:20
Ами специално при мене това е първата и последната вечер, в която ще се съберем абсолютно целия клас. Иначе сме си сплотени до толкова, колото да можем да взимаме решения като клас, и можем да се забавляваме заедно и всеки с всеки може да общува, пак си има групички де, но не са толкова строги.
Иначе за това къде да ни бъде балът, отговорничката на класа прочете предложения за 2 хотела и ние решиме за 2 минути.. Ходихме с другите класове да се караме, беше забавно :D

П.С.: Това, че момичетта сме си такива, го казах малко на шега. Все пак ние имаме за повече неща да мислим и затова го обсъждаме толкова този бал. Иначе и аз не съм от лигавите, дето се вайкат, просто си коментирам с мама и с приятелки, и във форума, обменяме идеи. Не мисля, че е разглезено, все пак всеки иска да изглежда добре и то не само на бала, а и попринцип. :)

Slawi92
02-03-2011, 08:37
Ами специално при мене това е първата и последната вечер, в която ще се съберем абсолютно целия клас. Иначе сме си сплотени до толкова, колото да можем да взимаме решения като клас, и можем да се забавляваме заедно и всеки с всеки може да общува, пак си има групички де, но не са толкова строги.
Иначе за това къде да ни бъде балът, отговорничката на класа прочете предложения за 2 хотела и ние решиме за 2 минути.. Ходихме с другите класове да се караме, беше забавно :D
Познато :D и при нас това ще е единствения ден в който ще сме всички ... :D в 11 клас точно 13 пъти сме се събирали всички а в 12ти все още не сме успяли

anonimchetou
02-03-2011, 12:20
И като е важна вечер, която няма никога да забравим и е важна за нас, това означава ли ,че трябва да се държим като някои кокетни лигли, да точим мигли и по цял ден да мислим къде да запишем час при гримьор и дали да си направим ноктопластика? Всеки различно приема бала. Аз също се вълнувам.Както казах в предишния си пост и аз избирам рокли и обувки , но не съм тръгнала да припадам и да се вживявам. Наясно съм ,че тази вечер ще я помня цял живот.Искам да изглеждам добре и ще бъде така. Ще мине за броени часове и после ще останат спомени. Но живота продължава , не можем да тъпчем на едно място. И като обощение бих казала :

И аз се вълнувам за бала точно колкото останалите, но ми е грозно когато момичетата се лигавят така и някак преувеличават ,дразни ме. (лично мнение). Смятам да си изкарам страхотно и да помня цял живот бала си.Също така обаче нямам и търпение да мине , да отгърна нова страница в живота си, може би по-различна..по-инетресна.

Chacho
02-03-2011, 13:14
Съгласен съм с теб, затова написах онова за фен клуба. Просто има хора, които не отиват на бала си. Има такива, които само чакат да мине всичко и от мисълта за събитието им се повдига. Пък нещата са въпрос на нагласа и сами ще се прецакат, ако отидат с така настоени. Това ми е мнението. А панайра на суетата сме го обсъждали многократно, не трябва да се вманиачаваме.

anonimchetou
02-03-2011, 13:28
Така е и все пак всеки си знае за себе си.Не искам да съдя никой.

Chacho
02-03-2011, 13:31
Така е, всеки има право на грешно мнение :D

buba_strelec
02-03-2011, 14:39
костюм си взех и много се харесвам с него 8-)
2ра матура ще пиша руски , а втората бална съм на Съни Бийч
с класа си не се разбирам , поне с по-голямата част , само с 5-6 човека се разбирам и то много , другите са пълни помияри , има хора с които не съм си говорил от 2-3 години , ако изключим псувните де 8-)

Lorein
02-03-2011, 19:50
Не мисля, че щом някой говори и се интересува повече от бала си, е лигав. :) Всеки иска да изглежда добре, всеки иска да си прекара добре. И е вярно, че момичетата имаме повече неща за мислене. Едно момче не слага грим ( :D ), малко от тях слагат някакви бижута, а повечето дори и без никаква прическа да отидат, пак няма да прави впечатление. Лично аз се вълнувам, защото не съм от момичетата, които слагат тонове грим всеки ден, следователно не знам какъв грим точно ще ми ходи, следователно разглеждам и събирам повече информация. Същото важи и за прическите - не умея да си правя и за това не съм сигурна какво ми би отивало. И т.н. Въпросът е, че не бива да се раздават етикети насам-натам.. Тези се интересуват много от бала си, следователно са лигави или обратното - тези хич не им пука, следователно са сдухани. Всеки си има лично мнение и личен възглед. :)
Пък и не виждам някой да е тръгнал да припада и денонощно да мисли и говори само за бала.
И отново - това си е лично мое мнение, не искам да се заяждам или засягам някого. :)

xWandereRx
02-03-2011, 20:00
хора, в събота съм на пробна матура по БЕЛ, стискайте палци ](*,) ](*,)

Lorein
02-03-2011, 21:29
хора, в събота съм на пробна матура по БЕЛ, стискайте палци ](*,) ](*,)

Успех, после сподели как е минала. :)

anonimchetou
02-04-2011, 03:16
Lorein, за мен е лигаво и това е!Както казах и аз се вълнувам, и аз съм момиче, и аз ще имам грим и прическа и рокля и т.н. и т.н. И аз искам да изглеждам добре.Все пак балът е един път в живота !! Разглеждам снимки, събирам информация, разпитвам насам натам, НО не се лигавя , а под лигавя имам предвид да отвориш темата "Бал 2011" в раздел "Козметика и диети" , и да видиш на места кво става. Както казах и аз не съдя никой, едно е вълнение, друго е да започнеш някак да преувеличаваш и да се глезиш.

mrtn
02-04-2011, 05:36
хора, в събота съм на пробна матура по БЕЛ, стискайте палци ](*,) ](*,)
Ще се справиш, стискаме ти палци.. :)
Ама вие всички автори ли сте взели?

Lorein
02-04-2011, 09:16
Lorein, за мен е лигаво и това е!Както казах и аз се вълнувам, и аз съм момиче, и аз ще имам грим и прическа и рокля и т.н. и т.н. И аз искам да изглеждам добре.Все пак балът е един път в живота !! Разглеждам снимки, събирам информация, разпитвам насам натам, НО не се лигавя , а под лигавя имам предвид да отвориш темата "Бал 2011" в раздел "Козметика и диети" , и да видиш на места кво става. Както казах и аз не съдя никой, едно е вълнение, друго е да започнеш някак да преувеличаваш и да се глезиш.

Point taken. :)

Колкото до авторите - нашият даскал по БЕЛ също ни предлага да ходим на пробна матура и след като го питахме за авторите, той каза, че до датата на пробната матура ще влизат всички автори, които БИ ТРЯБВАЛО да са взети до момента. А това значи по графика, който всеки учител би трябвало да следи. Ние мисля, че вървим долу-горе по него, така че всичко до Йовков може би ще влиза. :)

Slawi92
02-04-2011, 09:18
Колкото до авторите - нашият даскал по БЕЛ също ни предлага да ходим на пробна матура само на нас ли никой нищо не ни казва :-o :o

Remixa92
02-04-2011, 09:22
И аз щях да ходя на тая пробна матура, но се отказах, няма смисъл.Аз се готвя за главната матура.Пък мисля, че не съм научил достатъчно до сега за пробната.Т.е. ще отида и само ще си пробвам късмета и общата култура, безсмислено е.Ако толкова ви искате да се пробвате на някоя матура, свалете си миналогодишната или някакви пробни от интернет ле хора.За кво трябва да давате 10лв. и да си губите времето.

Chacho
02-04-2011, 09:29
За да ти оцени някой есето или там какъвто вид текст ще пишете.

Lorein
02-04-2011, 10:02
Не знам дали тук е мястото, но много бих искала да питам нещо. Току-що излезе и най-сетне ( след 5 дена закъснение ) и Кандидатстудентската кампания на РУ. И специалността, която си бях харесала сега вече има 2 наименования:
Европеистика и глобалистика (на английски език)
Европеистика и многостепенно управление
Идея си нямам какво съдържат и 2те, защото все още няма никаква информация... Знам, че в СУ има такава специалност Европеистика, за другаде не знам. Много бих се радвала на мнения на хора, запознати със специалността, както и на такива, които биха изразили мнение коя от 2те специалности изглежда по-добра? :-o

Edit: Намерих малко информация - http://www.ruseinfo.net/news_85050.html
Май Европеистика и глобалистика е по-доброто.

xWandereRx
02-04-2011, 12:34
хора, в събота съм на пробна матура по БЕЛ, стискайте палци ](*,) ](*,)
Ще се справиш, стискаме ти палци.. :)
Ама вие всички автори ли сте взели?
не


някой може ли да ми каже сайт за тестове за авторите, че нямам време да обикалям книжарници и да търся 8-)

Cybershot
02-04-2011, 13:29
Ибаси змията аз по БЕЛ никакъв зор не си давам. Всичко над 3 е добре дошло, е надявам се на едно поне 4,00 да изкарам, да не развалям дипломата все пак 8-)
Препоръчвам ви да не се забивате в Русе а да отидете София/Варна. След като завършите ще можете да се реализирате в по-големия град по-добре.

Lorein
02-04-2011, 15:04
Ибаси змията аз по БЕЛ никакъв зор не си давам. Всичко над 3 е добре дошло, е надявам се на едно поне 4,00 да изкарам, да не развалям дипломата все пак 8-)
Препоръчвам ви да не се забивате в Русе а да отидете София/Варна. След като завършите ще можете да се реализирате в по-големия град по-добре.

Русе изобщо не е толкова зле, колкото си мислите. :)

Remixa92
02-04-2011, 15:16
Не е толкова зле, по-зле е.
Изборите ти според мен са София, Пловдив, Варна.

vagarious
02-04-2011, 18:33
Не е толкова зле, по-зле е.
Изборите ти според мен са София, Пловдив, Варна.

В Плевен също, но вече зависи кой-с какво. :)

mrtn
02-04-2011, 18:37
Е хайде, не всичко хубаво е в София, Пловдив и Варна.. и другите университети не са за изхвърляне. Но все пак всеки си решава сам.

Slawi92
02-04-2011, 19:34
Препоръчвам ви да не се забивате в Русе а да отидете София/Варна. След като завършите ще можете да се реализирате в по-големия град по-добре. и в София вече няма къде от такива който си мислят, че тука валят пари ЕМИ НЕ в грешка сте ...

Lorein
02-04-2011, 19:44
Нищо лично, но не бих искала да живея в София. Бакалавърска степен се надявам да изкарам в Русе, магистратурата в чужбина ( и ако не стане в София ) и след това планирам пак да се върна в Русе. Харесвам града си и знам, че има потенциал тепърва да се развива. :)

Chacho
02-04-2011, 19:46
Препоръчвам ви да не се забивате в Русе а да отидете София/Варна. След като завършите ще можете да се реализирате в по-големия град по-добре. и в София вече няма къде от такива който си мислят, че тука валят пари ЕМИ НЕ в грешка сте ...

Абе не е като в провинцията.

Slawi92
02-04-2011, 21:05
Препоръчвам ви да не се забивате в Русе а да отидете София/Варна. След като завършите ще можете да се реализирате в по-големия град по-добре. и в София вече няма къде от такива който си мислят, че тука валят пари ЕМИ НЕ в грешка сте ...

Абе не е като в провинцията. хах щом казваш ... за това познати вече от 1 - 2 години си търсат работа ... с образование с всичко ... ама не искат работа 12 часа като роб за 200 лева ...
Просто в София наидваха всички "селяни" (под селяни няма предвид хора от провинцията, ами тези който държание, възпитание, манталитет им е като на първобитни хора)

zdrasti9182
02-06-2011, 08:52
Хора, някой знае ли на коя дата е бала на НГДЕК?

Lorein
02-07-2011, 16:23
Аз да запитам - за вас има ли бъдеще психологията в България? :-o

Chacho
02-07-2011, 16:59
Има разбира се, под психология не си представяйте само консултант по брачни проблеми. Повечето големи фирми имат отдел human resources, където може една диплома по психология да ви спечели място. Също така органите за борба с престъпността сигурно имат вакантни постове за психолози. Може да се бутнете в някоя институция на държавна служба, може да се ориентирате към преподавателска дейност. Предполагам, че и медиите търсят такива хора.

Lorein
02-07-2011, 17:30
Под психология лично аз не разбирам само брачни консултанти и т.н., но това, което имам в предвид, е нещо подобно. :) Искам нещо от сорта на терапевт или психоаналитик, още не съм добре осведомена, но работя по въпроса. Разбрах, че за това ще трябва магистратура да изкарам Клинична и консулативна психология в СУ. Отзиви?

gabri3lla
02-07-2011, 17:42
Роклята ми ще бъде готова след около месец-два.Обувки и бижута ми предстои да си търся, а часове за грим и прическа вече съм си записала,въпреки че не съм решила точно още какви искам да бъдат.На бала най-вероятно ще бъда с колата на приятеля ми. За матурата ми дълго време се чудих и най-накрая реших,че ще бъде биология.Ще кандидатствам с дентална медицина във Варна. Да се надяваме,че всичко ще върви по план.

xWandereRx
02-09-2011, 11:30
5,00 на пробната :grin: :grin: :grin:

marin4itu
02-09-2011, 11:54
5,00 на пробната :grin: :grin: :grin:
Браво! На истинската повече ти пожелавам!

Tempest
02-09-2011, 12:26
Нищо лично, но не бих искала да живея в София. Бакалавърска степен се надявам да изкарам в Русе, магистратурата в чужбина ( и ако не стане в София ) и след това планирам пак да се върна в Русе. Харесвам града си и знам, че има потенциал тепърва да се развива. :)

харесва ми оптимизма ти :)

аз в момента правя каквото мога да вляза в ТУ-София.. вляза ли - хващам се в ръце и си сядам на гъзо да уча... макар че, по това, което съм чувал, същия ше се скъса от учене.. :D

anonymous546178
02-09-2011, 12:31
И аз в момента съм се напрънал да изям изпита, който е април месец. За ТУ става на въпрос. И въпреки, че имам сериозни знания от минали години (в профилирана паралелка с математика съм) и подготовката от началото на тази година имам странното предчуствие, че няма да ми стигне времето за една отлична оценка :)

anonimchetou
02-09-2011, 12:54
Аз да запитам - за вас има ли бъдеще психологията в България? :-o

Дали има бъдеще? Честно казано незнам.. Мисля че не , но един Бог знае.Аз лично не бих учила това макар че ми се струва инетересно.

Lorein
02-09-2011, 19:01
Аз да запитам - за вас има ли бъдеще психологията в България? :-o

Дали има бъдеще? Честно казано незнам.. Мисля че не , но един Бог знае.Аз лично не бих учила това макар че ми се струва инетересно.

Според мен има, но наистина никой не би могъл да знае... Беше ми интересно да чуя мнението ви. :) Лично на мен ми е интересно, харесва ми идеята да уча това и след време да работя примерно като психоаналитик/терапевт или нещо подобно, но първо не знам дали бих имала изобщо някаква възможност за работа и второ, специалността никак не е лека, но това вече е друг въпрос.

Tempest, колкото до оптимизма ми - за малко работи проявявам до такава степен положително мислене, но това само ми показва колко много го вярвам и искам да стане. :)

Tempest
02-09-2011, 22:04
И аз в момента съм се напрънал да изям изпита, който е април месец. За ТУ става на въпрос. И въпреки, че имам сериозни знания от минали години (в профилирана паралелка с математика съм) и подготовката от началото на тази година имам странното предчуствие, че няма да ми стигне времето за една отлична оценка :)

ако тепърва почваш да се подготвяш.. мда, малко е късничко.. аз се подготвям по-сериозно от НГ насам.. алгебрата я изядох, сега с геометрията срещам малко затруднения, но.. главно с екстремните задачи.. примерно да се намери конуса с най-голям обем бла бла бла..

anonymous546178
02-10-2011, 11:11
Ами, не, подготвям се от началото на учебната година. По алгебра ми остана да изям логаритми, функции(вкл. производни, екстремални задачи етц.), системи. По геометрия саега съм на лица и ми остава окръжност и тригонометрия. По нещата, които не съм преговорил знам доло-горе всичко (като за ПП), обаче трябва да се минат.

Abigoria
02-11-2011, 11:48
Рокля имам вече :)
Втора матура- Немски език, кандидатстудентски изпити- химия и биология (София и Варна), ще си пратя дипломата и в Германия, стоматология, засега съм се спряла на Фрайбург и Лайпцих :) Ноо, все пак трябва да съм взела ниво на ДСД- изпита...
На втора бална няма да ходя- съучениците ми са идиоти, пък и Мармарис не е от местата, на които бих отишла с удоволствие.. :)

krisito9212
02-11-2011, 17:06
Има ли някой кандидатстващ с бел и история?Или поне матура по история?В Софиийския,УНСС?Нека обсъдим малко обемния материал по история и най-вече изпитите в СУ.Мен ме притеснява този по литература.Чакам отзиви на поста ми :)
А за подготовките около бала съм писала в темата ми Бал 2011.Относно отзивите за нея тук-не мисля че има нещо лигаво в нея.Всеки се вълнува по различен начин около бала си,там обсъждаме именно тези емоции около новото,било то избора на бална рокля,грим и т.н.Честно казано за мен бала в България си е чист "клиширан манталитет" и ако на запад значението на понятието намираме в израза бална вечер,при нас е по-скоро показен,суетен изцяло по български бален ден...но все пак,такива сме си.
За суетнята около ноктопластики,парцалки,гри мчета и т.н...лично за мен тези неща са грубо казано ежедневие и няма нищо особено около тях. :)

alehole
02-11-2011, 18:09
Аз ще държа матура по история :) Ти как се подготвяш? По кои учебници?

krisito9212
02-11-2011, 18:55
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.Иначе и за матурата се готвя пак от курса,но нали има и въпроси от световна история и за около 5 часа ще наблегнем на нея

krisito9212
02-11-2011, 18:56
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.Иначе и за матурата се готвя пак от курса,но нали има и въпроси от световна история и за около 5 часа ще наблегнем на нея

Moderatorius
02-12-2011, 19:32
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.
Всяка тема ти е 20 листа, т.е. 40 страници?

Tempest
02-12-2011, 19:58
да, от 4ма човека компания, 3ма са с история и аз с математика сам.. и знам кво представлява.. :D

много теми, много листи всяка.. оплаквания слушам по цял ден :D

малко геодезия да ме дърпаше, отивах в минно-геоложкия.. :d уви, само компютърните науки са ми присърце.. и имам някакъв избор между СУ и ТУ-София..

mrtn
02-12-2011, 20:28
Много смотано, още 2 месеца остават.. ама няма как. 8-)
Тука само аз ли съм с втора матура География, че кофти.. :lol:

anonimchetou
02-13-2011, 11:06
Има ли някой кандидатстващ с бел и история?Или поне матура по история?В Софиийския,УНСС?Нека обсъдим малко обемния материал по история и най-вече изпитите в СУ.Мен ме притеснява този по литература.Чакам отзиви на поста ми :)
А за подготовките около бала съм писала в темата ми Бал 2011.Относно отзивите за нея тук-не мисля че има нещо лигаво в нея.Всеки се вълнува по различен начин около бала си,там обсъждаме именно тези емоции около новото,било то избора на бална рокля,грим и т.н.Честно казано за мен бала в България си е чист "клиширан манталитет" и ако на запад значението на понятието намираме в израза бална вечер,при нас е по-скоро показен,суетен изцяло по български бален ден...но все пак,такива сме си.
За суетнята около ноктопластики,парцалки,гри мчета и т.н...лично за мен тези неща са грубо казано ежедневие и няма нищо особено около тях. :)

krisito9212 , ако си се почувствала засегната значи все пак има доза истина в думите ми.

Всеки с мнението си нали така : ) За мен едно е да споделяш, а съвсем друго да се суетиш толкова много и да се лигавиш, чудейки се къде да си хвърлиш парите и как да си най -най. Всеки има разлино виждане на нещата.Аз, която се считам за човек с не толкова лесен живот , се дразня на такива лигавщини. Като цяло ме дразнят лигави момичета.Както и да е. Аз ще държа втора матура по руски и съм се ориентирала към Колежа по туризъм в Бургас. Инетерсувам се от това и ми е интересно. Приницпно мненията за колежа не са много добри, но мен не ме интересува. Ако човек иска да научи нещо- ще го научи независимо каква е базата на колежа и т.н.. А и също така ще ходя и на изпит за промяна на оценката по география..

krisito9212
02-13-2011, 13:57
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.
Всяка тема ти е 20 листа, т.е. 40 страници? толкова,да.И като се замисля че имам само 2 месеца до изпита...
Днеск бях на олимпиада по литеретура.Паднаха се Милев и Далчев.Аз писах за Далчев

Chacho
02-13-2011, 14:07
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.
Всяка тема ти е 20 листа, т.е. 40 страници? толкова,да.И като се замисля че имам само 2 месеца до изпита...
Днеск бях на олимпиада по литеретура.Паднаха се Милев и Далчев.Аз писах за Далчев

Че кой би избрал "Септември"? :smt116

krisito9212
02-13-2011, 14:09
Има ли някой кандидатстващ с бел и история?Или поне матура по история?В Софиийския,УНСС?Нека обсъдим малко обемния материал по история и най-вече изпитите в СУ.Мен ме притеснява този по литература.Чакам отзиви на поста ми :)
А за подготовките около бала съм писала в темата ми Бал 2011.Относно отзивите за нея тук-не мисля че има нещо лигаво в нея.Всеки се вълнува по различен начин около бала си,там обсъждаме именно тези емоции около новото,било то избора на бална рокля,грим и т.н.Честно казано за мен бала в България си е чист "клиширан манталитет" и ако на запад значението на понятието намираме в израза бална вечер,при нас е по-скоро показен,суетен изцяло по български бален ден...но все пак,такива сме си.
За суетнята около ноктопластики,парцалки,гри мчета и т.н...лично за мен тези неща са грубо казано ежедневие и няма нищо особено около тях. :)

krisito9212 , ако си се почувствала засегната значи все пак има доза истина в думите ми.

Всеки с мнението си нали така : ) За мен едно е да споделяш, а съвсем друго да се суетиш толкова много и да се лигавиш, чудейки се къде да си хвърлиш парите и как да си най -най. Всеки има разлино виждане на нещата.Аз, която се считам за човек с не толкова лесен живот , се дразня на такива лигавщини. Като цяло ме дразнят лигави момичета.Както и да е. Аз ще държа втора матура по руски и съм се ориентирала към Колежа по туризъм в Бургас. Инетерсувам се от това и ми е интересно. Приницпно мненията за колежа не са много добри, но мен не ме интересува. Ако човек иска да научи нещо- ще го научи независимо каква е базата на колежа и т.н.. А и също така ще ходя и на изпит за промяна на оценката по география..anonimchetou нито съм визирала теб или твои думи в поста си,нито съм се почувствала засегната,незнам защо откри себе си в моето мнение :)
Пак относно бала и суетнята около него-в предишният си пост изказах мнение относно абитуриентските балове в България,а то определено не е положително..А това за лигавщините е много относително,със сигурност за някои твоите реакции също са лигави(нямам впредвид себе си).
А колкото до моето мнение относно емоциите около бала,всеки има право да го преживява както иска,а това не е база за сравнение кой от кого е по-лигав и т.н.Всичко е до характер и възможности :)

krisito9212
02-13-2011, 14:10
Аз ще кандидатствам в СУ,а там са теми и няма как да се готвя само по учебници,затова прецених да започна курс.Много съм доволна,но има мнооого за учене,към 30-40 теми от по 20 листа.
Всяка тема ти е 20 листа, т.е. 40 страници? толкова,да.И като се замисля че имам само 2 месеца до изпита...
Днеск бях на олимпиада по литеретура.Паднаха се Милев и Далчев.Аз писах за Далчев

Че кой би избрал "Септември"? :smt116Аз попринцип не харесвам Далчев и първо започнах да пиша за Септември,но се отказах,прав си-кой би избрал Септември.

Chacho
02-13-2011, 14:14
Много хора не харесваме Далчев, но като чета "Септември" имам чувството, че е стихотворение, писано на машинен код (нули и единици), вместо на български език. А кое е било есе и кое ЛИС?

mrtn
02-13-2011, 14:34
Явно само аз се кефя на "Септември" :lol:

anonimchetou
02-13-2011, 14:47
krisito , не искам да споря с теб. Нито съм опитвала да налагам мнение нито ми се спори с когото и да било.Аз така мисля, така чувствам нещата и съответно така ги изразявам във форума.Не ми допадат лигащини и превземки и това е. Нямам предвид всичко писано в темата "Бал 2011" , а отделни постове и суетни.Спирам по тази тема,че нещо много се проточи.


Аз много харесвам Далчев и Йордан Йовков. Багряна е лесна, а Гео Милев - "Септември" го водят доста сложно произведение. На мен обаче ми допада. Е ако трябва да избирам между Гео Милев и някой друг , бих избрала някой друг,защото там се чувствам по-сигурна.

Tempest
02-13-2011, 15:21
само аз ли ненавиждам литературата? Макар че начина, по който Далчев гледа на нещата, ми допада - различно е, разчупено, няма го това еднообразие, което е при другите автори...

krisito9212
02-13-2011, 15:43
Много хора не харесваме Далчев, но като чета "Септември" имам чувството, че е стихотворение, писано на машинен код (нули и единици), вместо на български език. А кое е било есе и кое ЛИС?Темите в моя град бяха:Диалогът на човека в поезията на Далчев? ЛИС
и
"Прекрасно/-но що е отечество?" Милев Есе

zviar7539
02-13-2011, 18:44
Ех,най-накрая дойде време и Аз да завърша.
Та значи, вторта матура ще ми е по гография,костюм все още не съм си купил, но има малко време,балът ще е в х-л Тракия гр.Пазарджик,екскурзията ще е до Слънчев бряг,х-л Перла-4 нощувки.
И след като завърша най вероятно ще бачкам.
Това е.

KristinCavallari
02-17-2011, 14:42
А матурата по история върху какво е,по кои учебници трябва да се готвя ? :)

Slawi92
02-18-2011, 08:40
А матурата по история върху какво е,по кои учебници трябва да се готвя ? :) Най - добре попитаи учителя си по история

mrtn
02-18-2011, 12:12
А матурата по история върху какво е,по кои учебници трябва да се готвя ? :)
Матурата по история включва материала от 9-10-11 клас, а за учебници те всичките са някви библии, така че мисля че всеки ще ти свърши работа.
Докато учех история, учехме по учебниците на Просвета и си бяха доста добри, доколкото помня. :lol:

krisito9212
02-18-2011, 15:45
А матурата по история върху какво е,по кои учебници трябва да се готвя ? :)
Матурата по история включва материала от 9-10-11 клас, а за учебници те всичките са някви библии, така че мисля че всеки ще ти свърши работа.
Докато учех история, учехме по учебниците на Просвета и си бяха доста добри, доколкото помня. :lol:да.Най-добре се консултирай с учител по история,защото трябва да знаеш и как се развива тема.Има и отворен въпрос

KristinCavallari
02-18-2011, 17:01
^Аха,благодаря все пак :)

krisito9212
02-19-2011, 15:50
Бяхте ли днес на олимпиада по история :) Незнам дали навсякъде е еднаква,но в моя град теста и отвореният въпрос бяха много лесни-отвореният въпрос беше за Калоян и унията

KristinCavallari
02-19-2011, 16:13
При нас е на 26-ти , другата събота :)

xWandereRx
02-22-2011, 18:17
5,53 на пробната по АЕ :grin:

Slawi92
02-26-2011, 14:02
Ако някой ще държи матура по философия да сподели по кои учебници, помагала, тестове и т.н. се подготвя, че се отказах от географията и ще държа по философия.

Everywhere
03-18-2011, 20:43
Мойта ще е биология - вече съм минала двата учебника, в момента решавам тестове и не ми е чак толкова трудно. А по литература учителката ни непрекъснато отсъства и трябва да се подговяме предимно вкъщи..Тя ни е класна и незнайно защо никой не я замества.. Българският ми е добре, но за литературата малко се притеснявам.

vagarious
03-19-2011, 10:28
Мойта ще е биология - вече съм минала двата учебника, в момента решавам тестове и не ми е чак толкова трудно. А по литература учителката ни непрекъснато отсъства и трябва да се подговяме предимно вкъщи..Тя ни е класна и незнайно защо никой не я замества.. Българският ми е добре, но за литературата малко се притеснявам.

Ауууу точно като мен сииииии .... от тази седмица почваме и ние да правим тестчета, а и вкъщи си пререшавам матури.И аз вече не виждам зор. :grin:
По БЕЛ имам още малко работа и започвам да уча официално. :-o :)

Remixa92
03-19-2011, 13:11
Има ли някой който ще кара втора матура по Аглийски Език и конкурсен изпит по същото.
Също има ли някой да иска в ПУ-Пловдивски Университет със специалност ПОЛИТОЛОГИЯ?

xWandereRx
03-19-2011, 15:41
Има ли някой който ще кара втора матура по Аглийски Език и конкурсен изпит по същото.
Също има ли някой да иска в ПУ-Пловдивски Университет със специалност ПОЛИТОЛОГИЯ?

матурата и изпита ми ще са по английски, обаче за ВТУ 8-)

Lorein
03-19-2011, 17:42
И аз съм с матура и изпити по английски, но за Русе и Велико Търново. :)

Red_Devil
03-20-2011, 07:19
Втората матура ще е по математика :) , ще кандидатстав в СУ, или в ТУ София, а пък за костюм не съм си и помислял още, на екскурзия с класа няма да ходя!

Remixa92
03-20-2011, 18:55
И аз съм с матура и изпити по английски, но за Русе и Велико Търново. :)

Как се готвиш за Матурата по Английски, на мен ми дадоха един учебник за матура, но още не съм свършил да уча по БЕЛ за матурата и след това ще почвам по Английски.

Пп:Аз ще кандидатствам в ПУ, защото тва си ми е града и прекалено много финанси ще се изискват да уча в друг град, а и разликата между ПУ,софийския, варненския и т.н. никва.

Lorein
03-20-2011, 19:07
И аз съм с матура и изпити по английски, но за Русе и Велико Търново. :)

Как се готвиш за Матурата по Английски, на мен ми дадоха един учебник за матура, но още не съм свършил да уча по БЕЛ за матурата и след това ще почвам по Английски.

Пп:Аз ще кандидатствам в ПУ, защото тва си ми е града и прекалено много финанси ще се изискват да уча в друг град, а и разликата между ПУ,софийския, варненския и т.н. никва.

Ами ходя в училища Европа на курсове за подготовка за сертификат FCE от Cambridge и това много ми помага и за подготовка за матурата. Има доста сходни упражнения. Иначе учебника, по който учим в даскало - New Opportunities Upper Intermediate ( лилав ) + тетрадката ми казват, че също служат за добра подготовка за ДЗИ-то. :) Аз от там почти нищо не правя, понеже учителката ми е... хм, ще се сдържа от коментар... Ако имаш възможност, преснимай си ги. Ако ги купиш нови ще ти излязат около 50лв някъде. Мен не ми се даваха толкова пари и си ги преснимах и ми излязоха 20 лв общо. :) Също така виж и погледни от интернет матури от минали години. А за каква книжка говориш ти? :-o Какво има в нея, цена?

Remixa92
03-20-2011, 19:26
Пише МАТУРАТА ПО АНГЛИЙСКИ на доцент Вера Деспотова или нещо такова,синя и е 12.00лв., но на мен ми я даде госпожата.Е ти си зарибена, щом ходиш и на уроци, аз не ходя и нямам време за такива работи.

xWandereRx
03-20-2011, 19:34
Пише МАТУРАТА ПО АНГЛИЙСКИ на доцент Вера Деспотова или нещо такова,синя и е 12.00лв., но на мен ми я даде госпожата.Е ти си зарибена, щом ходиш и на уроци, аз не ходя и нямам време за такива работи.

тая и аз я имам, голям боклук е, по - добре си вземи на ПОНС

Lorein
03-20-2011, 19:37
Ами ако не беше курса за сертификат, нямаше да ходя на уроци, ами ей така сигурно просто от стари учебници, даскало, някоя друга книжка... Иначе мерси за инфото. :)

marin4itu
03-20-2011, 19:57
И аз ще държа матура по английски. Как се подготвям, ами внимавам в часовете, поне учителката е готина и обеснява добре. Аз съм учила от 1ви до 7ми клас и после 11ти и 12 клас английски, даже по New Opportunities Upper Intermediate лилавия бях в седми клас, така че мисля, че ще се справя. Мисля да реша матурите от предните години, въпреки че учителката ми на даскало дава текстовете за четене и разбиране от предните матури и интересното е, че се спрявам добре, само когато съм в кондиция, т.е. когато не съм правила контролни предните часове, когато не съм крива и т.н. Иначе в матурата по БЕЛ ме притеснява повече литературата. На граматиката ще се справя, ама тази литература направо.. Абе каквото стане, не мисля, че матурите са чак толкова трудни, нали все пак са направени да се вземат..

Lorein
03-20-2011, 20:12
И аз ще държа матура по английски. Как се подготвям, ами внимавам в часовете, поне учителката е готина и обеснява добре. Аз съм учила от 1ви до 7ми клас и после 11ти и 12 клас английски, даже по New Opportunities Upper Intermediate лилавия бях в седми клас, така че мисля, че ще се справя. Мисля да реша матурите от предните години, въпреки че учителката ми на даскало дава текстовете за четене и разбиране от предните матури и интересното е, че се спрявам добре, само когато съм в кондиция, т.е. когато не съм правила контролни предните часове, когато не съм крива и т.н. Иначе в матурата по БЕЛ ме притеснява повече литературата. На граматиката ще се справя, ама тази литература направо.. Абе каквото стане, не мисля, че матурите са чак толкова трудни, нали все пак са направени да се вземат..

И аз така от 1 до 7 клас учих английски, после 8 клас бях подготве с немски и от 9 пак продължих английския. А Opportunities Upper Intermediate и аз съм го минала в 7 клас, но сега е обновяван и затова има това NEW отпред. Честно казано обаче не мога да ти кажа дали има някаква разлика, сигурно има. 8-) Матурата по английски уж е лесна. :) Имам познати, които са си клатили краката сума ти време и накрая без никакво учене си изкараха 4 и 50, 5... 8-) Та ние, дето си учим ли няма да се справим? 8)
Иначе и мен ме притеснява литературата от БЕЛ матурата. Вие как сте с подготовката? Аз четвъртъка имах класно и се падна Железният светилник, дето най-много не го знаех и май я оплесках работата. :(

marin4itu
03-20-2011, 20:37
Аз по БЕЛ правя матурите от миналите години. На граматиката правя по 1-2 грешки, обаче по литературата повечето са ми грешни 8-) Аз сега на 6ти съм на пробна матура по БЕЛ, а на 7ми по английски.. Ще видим там каква ще я свърша и ще преценя в последния момент от каква допълнителна подготовка имам нужда.. Тамън ще видя и как ще се сместя във времето, защото и това си е важно..

Remixa92
03-20-2011, 21:00
Аз английски уча от 5-ти клас, но го знам на добро ниво.
Относно БЕЛ, притеснявам се повече за ТЕСТ-а, ЕСЕ-то мисля, че ще е лесно,стига поне основно да знаеш за какво се разказва в произведенията и естествено, да можеш да разсъждаваш.В теста не ме притеснява толкова граматиката, колкото, че ще съдържа въпроси свързани с произведенията и авторите, които изискват по-точно изучаване.
Аз се готвя по БЕЛ от този сайт
http://myschoolbel.info/Pomagala/PomagaloDZI/index.html
А по английски ще решавам бивши и пробни матури и от посочения учебник ако ми остане време, същото и за конкурсния изпит, пък ако не го взема здраве да е, ще се бачка и септемврийската сесия.
То и без това от висше в България няма много смисъл.

Lorein
03-20-2011, 21:22
Remixa92, и аз по БЕЛ се готвя от същия сайт най-вече + разни други, които чичко Гуугъл ми намери. 8-) А сигурно ли е, че ще е есе? :shock: Аз от много време насам се опитвам да разбера, но няма особено информация. Преди се обсъждаше като вариант, но така и не знам какво стана в крайна сметка. Аз лично обичам да пиша есета, но не и по литературни проблеми. Не може толкова години да пишем ЛИС-ове и сега накрая да ни задължат да пишем есе. :( Дано поне да има вариант да си избираме. Все пак последният въпрос е напишете коментар в обем до 4 страници...

Remixa92
03-20-2011, 22:59
Еми мисля, че е да избираш между ЕСЕ и ЛИС, но може и да е само ЕСЕ.
Аз бих избрал ЕСЕ.

mrtn
03-21-2011, 03:50
За тея, които ще държат матура по английски, госпожата ми беше казала, че са се падали по цели упражнения от учебника Enterprise Pre-Intermediate и Intermediate. Не знам по кои учебници учите, ама 5 човека от класа ще държат матура и тя беше споменала.. :lol:

marin4itu
03-21-2011, 07:10
На матурата ще се избира дали да пишш ЛИС или есе. Аз ще реша какво да пиша в зависимост от темата. Някои теми идеално бих могла да ги развия в есе, а други не мога.

nikitka_
03-21-2011, 09:07
...

Chacho
03-21-2011, 09:30
Аз ще държа матура по Философски цикъл.
След това ще уча в чужбина.
Балът ще бъде чак в Банско.
Вече си взех всичко необходимо за бала.Роклята е черно с червено.Обувки.. чантичка.. За прическата - косата ще е вдигната,може би на кок.Но няма да е стегнат,по-небрежно да стои.Червено червило и черна очна линия.За сенки не съм решила,но ако слагам,ще бъдат много светли,почти незабележими. :)

В кой хотел сте на Банско? Миналата година бях там на бала и си изкарахме много яко.

anonymous708973
03-21-2011, 10:42
Като ще държите матура, поне се научете, че се пише ЛИС, есе и тест (последните две са с малки букви, защото не са абривиатури). :?

vagarious
03-21-2011, 12:37
Хм и аз се готвя от горе-споменатия сайт,а колкото до ЛИС-а и есето ... миналата година министъра каза окончателно,че ще е само есе.Оттогава насам редовно преглеждам за нова информация и по последни данни,пак ще има избор - или ЛИС,или есе.Е,хайде върви да ги разбереш. :? В крайна сметка есето го има и в двата варианта,но защо трябва така да ни разиграват !? :?

Cybershot
03-21-2011, 13:25
Костюм, обувки и т.н. са готови.
Уча само за матурата по математика и кандидат-студентските по математика, за матурата по БЕЛ не съм сядал да уча и мисля и да не сядам.

nikitka_
03-21-2011, 16:50
...

Remixa92
03-21-2011, 17:02
Кой ще бъде в хотел Планет в Слънчев бряг?

Lorein
03-21-2011, 17:25
Ние първоначално бяхме за Планета, но после сменихме с Виктория Палас в Слънчев бряг. :) Там сме от 28 до 30. :)

Remixa92
03-21-2011, 17:49
Ние сме за PLANET от 27-29 май

PyCoKoCkA93
03-21-2011, 18:40
Аз съм 11 клас,ама горе-долу и рокля и кола съм си избрала отсега :D :D :D А за матура и кандидат-студентски изпити отсега се готвя-изпит и ДЗИ по История на България...Но току виж ме огряло държавния изпит по Банково дело да ми се признае за 2-ра матура... :) :) :)

NqkfaNikakva21
03-21-2011, 19:17
ще ме извинявате, че ви нахълтвам в темата
и аз съм 11 клас
та се надявах да попитам какво мислите за матура по философия
почнах да се замислям и реално не открих по какво друго да карам втора матура ...


иначе и аз се надявам за изпита по БД да се признае за втора матура :)

marin4itu
03-21-2011, 20:41
Еми в нащо даскало философията я карахме като решавахме разни казуси и спореихме на такава тема. При такива положения е абсурдно да се иде на матура. За мене лично ще е сложна. Но ако вие сте разглеждали теориите на различни философи, защо пък да не се справиш?

nikitka_
03-21-2011, 21:12
...

mrtn
03-26-2011, 06:32
5,00 на пробната по БЕЛ, а понеделним ще видим по география какво съм направил...
А вие иначе, подготвяте ли се? Още малко остана, а изобщо не ми се завършва..

Lorein
03-26-2011, 07:15
Браво! :)
Ами аз уж се подготвям, най-вече по БЕЛ, но не съм чела "Железният светилник" и " Тютюн" и се притеснявам какво ще правя, ако се паднат... Айде светилника може, ако се стегна, за няколко дена да го прочета, но "Тютюн" ... Вие всички произведения ли сте чели или само анализи? :-o

vagarious
03-26-2011, 09:02
mrtn Браво!

Lorein аз не съм чела всичко .. особено по-малките разкази, а и онези миниатюри .. не,не.. Не виждам смисъл в тях. :?

Аз по биология мисля,че съм достатъчно добре подготвена вече.Трябва ми само преговор.Но пък за сметка на това литературата съм я зарязала, че даже не ми се и почва,като знам какво ме чака.Не знам как ще го скалъпя. :? А по бълг.език съм перфектна. 8) Абе ще видим...трябва да се стягам,ама пуст му мързел .. :( :( :(

marin4itu
03-26-2011, 09:24
О и аз не съм ги чела всички. Госпожата ги разказва в час и гледам там да слушам, че поне да имам някаква представа. Ох и мене много ме мързи, особено като знам, че скоро свършва..

Lorein
03-26-2011, 09:50
Аз гледам всичко да чета, ама най-голямата ми грешка беше, че лятото не си прочетох баш най-големите прозведения - светилника и тютюна... И сега не знам дали изобщо да се хващам да ги чета или резюмета да търся. Сега през тази мижава ваканция ще седна пак по-сериозно, че абсолютно не остана време, взе вече да ме обхваща баш треската. :(

Yoana
03-26-2011, 10:25
Аз повече се притеснявам за изпитите, не за матурите. Въпреки че нещо и притесненията за изпитите ми намаляват, пък те си идват.. :D Чела съм тетралогията на Талев преди няколко години още и сега сам анализи ще чета преди матурата, а "Тютюн" лятото се опитвах да го чета, ноо стигнах малко след средата и го зарязах - много имена, много събития, и като го четох по-продължително време съвсем изгубих нишката. Аз даже мисля да чета общи анализи за авторите и да пиша есе на 41 въпрос(не съм наясно последно какво решиха за 41 въпрос?!). Иначе изобщо не ми се завършва и на мен :( А като гледам, че вече се събираме по 5-6 човека на у-ще, а след 2 месеца ще ревем за това пропиляно време заедно..

marin4itu
03-26-2011, 11:15
Lorein, аз най-вероятно резюмета ще прочета..

Иначе и ние сме вече по 10 човека на даскало и затов аи аз си взех бележка, защото няма смисъл да си губя времето, тъй като на даскало само белот ирая. А от април даже отсъствия няма да ни пишат.. Ниой няма да идва сигурно.. Да, ще ми липсват малко или много, но ми се завършва.. А да не говорим, че точно сега и 2 момичета от класа ми намериха да се скарат и то заради простотия.. Дано поне на бала да си изкараме хубаво, че да ни остане хубав спомен!

vagarious
03-26-2011, 11:36
Аз повече се притеснявам за изпитите, не за матурите. Въпреки че нещо и притесненията за изпитите ми намаляват, пък те си идват.. :D Чела съм тетралогията на Талев преди няколко години още и сега сам анализи ще чета преди матурата, а "Тютюн" лятото се опитвах да го чета, ноо стигнах малко след средата и го зарязах - много имена, много събития, и като го четох по-продължително време съвсем изгубих нишката. Аз даже мисля да чета общи анализи за авторите и да пиша есе на 41 въпрос(не съм наясно последно какво решиха за 41 въпрос?!). Иначе изобщо не ми се завършва и на мен :( А като гледам, че вече се събираме по 5-6 човека на у-ще, а след 2 месеца ще ревем за това пропиляно време заедно..

Същото се получи и при мен с този "Тютюн". :?
И именно това си развивам - общи анализи за авторите и тях ще пиша на 41ви въпрос.Клоня и към есето,но зависи от темата - на момента ще реша.
Колкото до училището - ние от февруари ходим от дъжд да вятър,всички ни зарязаха в смисъл,нито ни пишат отсъствия,нито ни казват нещо - нищо,даже оценки ей така ни пишат.Не, че се хваля,напротив,доста е зле положението,но поне там не си губим времето,а колко учат/учим само ние си знаем. :? Април месец също няма да ходим,ама изобщо.И то си мина. :o

Lorein
03-26-2011, 14:43
Аз повече се притеснявам за изпитите, не за матурите. Въпреки че нещо и притесненията за изпитите ми намаляват, пък те си идват.. :D Чела съм тетралогията на Талев преди няколко години още и сега сам анализи ще чета преди матурата, а "Тютюн" лятото се опитвах да го чета, ноо стигнах малко след средата и го зарязах - много имена, много събития, и като го четох по-продължително време съвсем изгубих нишката. Аз даже мисля да чета общи анализи за авторите и да пиша есе на 41 въпрос(не съм наясно последно какво решиха за 41 въпрос?!). Иначе изобщо не ми се завършва и на мен :( А като гледам, че вече се събираме по 5-6 човека на у-ще, а след 2 месеца ще ревем за това пропиляно време заедно..

Същото се получи и при мен с този "Тютюн". :?
И именно това си развивам - общи анализи за авторите и тях ще пиша на 41ви въпрос.Клоня и към есето,но зависи от темата - на момента ще реша.
Колкото до училището - ние от февруари ходим от дъжд да вятър,всички ни зарязаха в смисъл,нито ни пишат отсъствия,нито ни казват нещо - нищо,даже оценки ей така ни пишат.Не, че се хваля,напротив,доста е зле положението,но поне там не си губим времето,а колко учат/учим само ние си знаем. :? Април месец също няма да ходим,ама изобщо.И то си мина. :o

Абе да ти кажа е по-добре така, отколкото при нас както е... Още от септември месец буквално всички почнаха да отсъстват. В момента има хора с по 300 и кусур извинени. :shock: Да не говоря, че един съученик искат да го преместват на самостоятелно обучение, защото има над 15 неизвинени. Някои даскали пък казаха, че щели да броят извинените отсъствия по техния си предмет и ако имаме повече от 30% отсъствия (извинени и неизвинени) по техния предмет и ще оставят на изпит хора... :shock: За оценките също толкова са се стиснали, че думи нямам. Имах една ненаписана 6ца по английски и оная ..... не искаше да ми я пише. А аз по принцип си имам само шестици по английски, не знам какво толкова я бъркаше. Абе като цяло - радвай се, че не са ви затегнали коланите както на нас, защото иначе в чудо щеше да се видиш. :o Аз предпочитам да не ходя на училище, а да си стоя вкъщи и да си уча само това, което ми трябва, а да не ми губят времето и нервите с излишни глупости...

vagarious
03-26-2011, 14:49
Lorein точно за това не ходим - за да не си губим времето. :? Така е по-добре наистина,имайки предвид репутацията и най-вече рейтинга на училището ми. :? На всичкото отгоре пък ни карат и на практика да ходим чак до др.край на града и то до последно .. и накрая всички оценени еднакво. :x

Lorein
03-26-2011, 14:58
Lorein точно за това не ходим - за да не си губим времето. :? Така е по-добре наистина,имайки предвид репутацията и най-вече рейтинга на училището ми. :? На всичкото отгоре пък ни карат и на практика да ходим чак до др.край на града и то до последно .. и накрая всички оценени еднакво. :x

Ох, това с практиките в даскалото на приятеля ми го имаше... Наистина си е доста гадно. На мен би ми било много досадно да ме карат да ходя някъде в извънучебно време. :(

mrtn
03-26-2011, 15:02
"Железният светилник" го прочетох, доста интересна книга. А "Тютюн" я четох до половината, и накрая си пуснах филма.. 8-), интересни са като цяло. :)
Иначе и в моето училище е така, всеки си отива, когато си поиска. Само се стои за Български и за втората матура, или някой, който ще кандидатства с даден предмет. А в другите часове се влиза рядко, колкото за оценка. Аз сега ходя, че поне до средата на април да съм се оформил и да не се занимавам.. :)

vagarious
03-26-2011, 15:10
Ние и по БЕЛ не влизаме даже .. слушаме само за проблеми с простатата,за внуците,за риболов,за секс с доста директни понятия и т.н. и т.н.Влизаме си само в зип-а за втората матура. :?

Gwendoline
03-26-2011, 16:41
Хора, искам да помоля нещо :S

Можете ли да ми кажете какви насоки са ви давали вашите учители за писането на резюме за матура, някакви тънкости имам предвид.

Във 2рата част на Матура за отличен има сигурно 1 лист м.ф. за това как се пише резюме и хич не е достатъчно, а и примера, който е даден е много елементарен. В интернет пък са доста общи приказки пише какво представлява резюмето, но и не как правилно да се състави... На мен лично понякога ми се получават резюметата, понякога съм далече от действителността... някакви алгортми има ли при писането им? Примерно наскоро правихме упражнение и аз от текст 1 страница среден формат (нито голям, нито малък формат е книжката, по средата :D ) изкарах резюме половин страница голям формат на тетрадка, а една съученичка двойно повече и госпожата призна и моето, и нейното. Тя беше писала и доста подробности, които аз не бях. Много ми е мътна тая работа с резюметата, ама съм си казала никакви частни уроци!

Аз се водя по следното: Текста трябва да е 1/3 от целия обем на оригиналния текст; трябва да има толкова абзаци, колкото теми съм определила (примерно може да има 5 абзаца оригиналния текст, но аз да напиша в резюмето 3 пасажа); не трябва да има години, имена на градове и други подробности, освен ако не са важни за цялото на текста; трябва така да превърна времето, че да е сегашно, макар и в оригиналния текст да е в минало да речем;
.. и за това се сещам сега..

НАИСТИНА МНОГО МОЛЯ ДА КАЖЕТЕ КАКВО СА ВИ ПОСЪВЕТВАЛИ ВАШИТЕ УЧИТЕЛИ :S

Slawi92
03-26-2011, 18:40
Аз пък грам не съм пипал по нищо 8-)

vagarious
03-26-2011, 19:07
Slawi92 не те ли гризе съвестта,че нищо не си прочел,че ако се изложиш(недай Боже) ще е доста заслужено !? 8-)
Аз не мога така .. просто после ми е ааааадски гузно и си умирам от страх. 8-) :-o

anonymous546178
03-26-2011, 19:27
по бел не ми пука :D :D колкото, толкова, не ми се учи :D :D :D
по математика са ще имам 6 на изпита в ТУ и толко на матурата... а и са се върнах от националната олимпиада по руски

marin4itu
03-27-2011, 08:53
Gwendoline, нашата учителка ни каза, че залавията на самите абзаци трябва да са точни и ясни, без излизшн думи. Например правихме резюме на някакъв текст за захарина (има го в матура от миналите години) и заглавията бяха Откриване на захарина, Спиране на производство и някави такива. Госпожата каза, че не трябва да се стремим към оригиналност, както при есето.


Иначе и аз се притеснявам дали ще се справя, но и ме мързи честно казано.. :D Абе каквото стане, винаги съм успявала някакси да се оправя..

vagarious
03-27-2011, 09:06
Когато съм решавала матурите,никога не съм се заемала да пиша резюмето, а си давам максималните точки. 8-) Попринцип знам какво трябва да се прави още от 7кл.,защото сега никой нищо не ни е обеснил. :? А и когато си проверявам,хвърлям око и над резмето за да видя как е оформено г/д и винаги съм го мислела правилно.Оказва се вярно,нищо,че не съм го писала.Разчитам на себе си. :)

marin4itu
03-27-2011, 10:01
vagarious, не че и аз съм ги писала резюметата, когато решавам матурите от минали години, по текстът, към който има въпроси, се прави и резюме. И от там го знаех. Иначе в час правихме резюметата.

Lorein
03-27-2011, 10:27
Ние пък никога не сме правили резюмета. :( Господинът ни по БЕЛ ни заяви, че по правилник не бил длъжен да ни подготвя за матурата... :shock: И общо взето, както съм споменавала и преди - от 5 години насам сами си преподаваме уроците по литература, сами си учим от интернет, той само ни изпитва и ни проверява класни, писмени и т.н. :?
Така че и аз ще съм много благодарна, ако някой даде някакви насоки за резюмето. Аз за определянето на темите за всеки микротекст мисля, че ще се справя. Както каза marin4itu - точно и ясно, без излишни думи. Но самото резюме ме притеснява. :(
Аз също като си решавам от книжката и винаги пропускам резюмето и 41. въпрос (за там си чета само анализи).

mrtn
03-27-2011, 11:22
Просто резюмето е най-важната част от даден текст, аз това го усвоявам също като си развивам темите по география, пише се най-важното. Всеки го знае, но и зависи какъв е текста.. ако е научно-популярен, тярбва да се запишват научните факти в текста. Например миналата седмица правих резюме на Дяволското гърло, и нали писах аз къде се намира, какво има в него, но не написах дължината и ширината и класния коментира на всеки работата и каза, че тези неща трябва да се пишат щом е научно-популчтен екст и е факт някакъв..

Gwendoline
03-27-2011, 16:30
Да, и аз честно казано не помня кога сме писали резюмета. Учителката ни беше казала да си преговорим в 6 клас, каквото сме учили, защото тогава сме писали резюмета... пф

А знаете ли дали резюмето задължително трябва да следва номинативната верига на текста?

iLovePussyJuice
03-27-2011, 20:06
събота имам изпит...не съм учил грам за него
за матурите не съм отварял :(
а време няма...

иначе като цяло детайлите за самия бал не ме интересуват особено...много се преекспонират нещата и като цяло е доста изкривена представата за бала...
реално повечето (особено момичетата) го приемат като някакво ревю...а да не говорим колко е смешно като си поверват, че са принцески, а всъщност все едно са удряни с права лопата в муцуната пфххахах :lol:

почти готов съм с нещата за бала 8-)

Slawi92
03-28-2011, 10:40
Slawi92 не те ли гризе съвестта,че нищо не си прочел,че ако се изложиш(недай Боже) ще е доста заслужено !? 8-)
Аз не мога така .. просто после ми е ааааадски гузно и си умирам от страх. 8-) :-o Чесно да ти кажа НЕ 8-) не ми пука ... а трябва ... ама съм сигурен, че след тва ще си викам да му е*а майката що не седнах малко да поуча ... ама нищо на следващата сесия 8)

xWandereRx
04-03-2011, 14:01
някой може ли да ми даде линк за семестриалните такси във ВТУ, че вече около час не мога да ги намеря, а би трябвало да ги има, защото веднъж без да искам попаднах на тях :D

Remixa92
04-03-2011, 14:10
Само искам да кажа, първо момче съм.
Второ, всички които казват, че самия бал не е важен, че даже и в кръчма да си го караш, без костюм и без роднини преди бала голямата работа, всички тези хора са едни завидливи олигофрени.
Разбирам, ако нямате възможности и да не правите тези неща, но да имате и да не ги направите е грях.Ще съжалявате цял живот, но просто още не сте дорасли морално, за да го разберете.
Абитуриентската е един път,сватбата може да е няколко

nikitka_
04-03-2011, 15:07
..

Remixa92
04-03-2011, 16:07
Еми толкова са "морално" дорасли тогава.Нека сти стоя у тях на абитуриентската.Ще се минат години, ще погледнат назад и ще се псуват сами.

sweet_kiss_f
04-06-2011, 18:15
Хора, искам да помоля нещо :S

Можете ли да ми кажете какви насоки са ви давали вашите учители за писането на резюме за матура, някакви тънкости имам предвид.

Във 2рата част на Матура за отличен има сигурно 1 лист м.ф. за това как се пише резюме и хич не е достатъчно, а и примера, който е даден е много елементарен. В интернет пък са доста общи приказки пише какво представлява резюмето, но и не как правилно да се състави... На мен лично понякога ми се получават резюметата, понякога съм далече от действителността... някакви алгортми има ли при писането им? Примерно наскоро правихме упражнение и аз от текст 1 страница среден формат (нито голям, нито малък формат е книжката, по средата :D ) изкарах резюме половин страница голям формат на тетрадка, а една съученичка двойно повече и госпожата призна и моето, и нейното. Тя беше писала и доста подробности, които аз не бях. Много ми е мътна тая работа с резюметата, ама съм си казала никакви частни уроци!

Аз се водя по следното: Текста трябва да е 1/3 от целия обем на оригиналния текст; трябва да има толкова абзаци, колкото теми съм определила (примерно може да има 5 абзаца оригиналния текст, но аз да напиша в резюмето 3 пасажа); не трябва да има години, имена на градове и други подробности, освен ако не са важни за цялото на текста; трябва така да превърна времето, че да е сегашно, макар и в оригиналния текст да е в минало да речем;
.. и за това се сещам сега..

НАИСТИНА МНОГО МОЛЯ ДА КАЖЕТЕ КАКВО СА ВИ ПОСЪВЕТВАЛИ ВАШИТЕ УЧИТЕЛИ :S


колкото абзаца е текста точно толкова трябва да е и твойто резюме
всеки абзац се озаглавява
ако в текста има години,имена,точни факти и в резюмето трябва да ги има
поне нас така ни учат,а и госпожата ни всяка година ходи да проверява матурите в софия

TeCHo0o0
04-26-2011, 22:51
Абе някой от Пловдив, който живее там или си е купувал костюм оттам, да ми препоръча някой магазин или модна къща.Само искам малко ориентация, че съм от Хасково и да не си губя времето с търсене :). Благодаря предварително!

rosencetooo
04-27-2011, 02:52
Ухх аз сега съм се хванала да уча за матурата по Биология :) От време на време по БЕЛ , но литературата още не съм я хващала :( и това малко ме притеснява..

Cybershot
04-27-2011, 04:26
Само искам да кажа, първо момче съм.
Второ, всички които казват, че самия бал не е важен, че даже и в кръчма да си го караш, без костюм и без роднини преди бала голямата работа, всички тези хора са едни завидливи олигофрени.
Разбирам, ако нямате възможности и да не правите тези неща, но да имате и да не ги направите е грях.Ще съжалявате цял живот, но просто още не сте дорасли морално, за да го разберете.
Абитуриентската е един път,сватбата може да е няколко

Хахахахахаахаххаахахаха, ти си типичния комплексиран абитуриент, дето мама и тати могат да извадят повечко пари за бала и айде да се изфукаш, че имаш (ти реално нищо нямаш де). Моите мама и тати също могат да извадят пари, но просто аз не искам това да е начина - да дадеш 10 бона за бала и да се правиш на големец и да викаш, вижте мама и тати имат пари. Ти не цениш парите, един ден ще ти е трудно, ако не се научиш да цениш парите.

cairy
05-04-2011, 19:48
Хора, дайте съвет,моля ви!!! Поръчах си рокля от една фирма от София (няма да казвам коя..).След като ми обещаха роклята за края на март/началото на април,аз успях да се доредя за първа проба в края на април!И това не беше всичко- не я бяха ушили по мой размер (ужасно голяма ми беше) и не бяха направили деколтето така,както им казах!!! Както и да е,ще ми е смалят и тн, но въпроса ми е - след като струва 420 лв. (платени са 210), в правото ли съм да искам отстъпка от цената и колко да бъде тя? Самата продавачка е много любезна и малко ми е неудобно да се пазаря за цена,но си мисля,че трябва... какво мислите :booooomb:

vankata5555555
05-05-2011, 15:38
Пак ли се делите на бедни и богати ?Който плаща,той поръчва музиката,като неможеш да си платиш ще слушаш каквото ти пуснат и това е.Така е било винаги,така и ще бъде.

doublet
05-05-2011, 19:50
Всичко съм си взел, освен горната част на облеклото за изпращането ;)
Матурите ми ще са по БЕЛ и Математика...
..а за по-нататък.. дай боже - Симеоново, Пожарникар или Полицай!

:):):)

vankata5555555
05-06-2011, 20:58
И аз така другата година,ако нищо нестане от мен ще стана полицай,там поне няма да ме върнат.