PDA

View Full Version : есе по философия



Boradost
01-23-2011, 15:47
имам нужда от помощ трябва да пиша есе по философия доста се порових и нищо не намерих ако някой може да ми помогне темата е причинност или случайност властват в света предварително ви благодаря

SmilezZz
01-23-2011, 17:00
Според теб кои властват в света - причинността или случайността ?
Есето е вид съчинение,в което споделяш ТВОЯТА ЛИЧНА ГЛЕДНА ТОЧКА,своето мнение по въпроса..Даваш примери от твоя живот и така нататък..Така,че помисли върху темата и си го напиши..
Може да започнеш с въпроси - "Според вас причинността или случайността властват в света или и двата едновременно ? Според мен ..........,защото......"
Не е трудно..Аз също преди време си мислех,че не мога да пиша есета - поради причината,че даже въобще не бях се опитала да ги пиша..Сега си си правя доста добри есета и учителят ми по БЕЛ ги харесва доста..

Boradost
01-23-2011, 18:00
ще споделиш ли малко какво мислиш според теб и може би ще ми е много по лесно да продължа извинявай ама все още не съм писала есе

SmilezZz
01-23-2011, 19:25
Според мен в света властва причинността,макар на нас да ни се струва случайност.. Случайни събития са тези,за които не знаем как са се получили,за които нямаме достатъчно факти и данни..Но всъщност нищо не е случайно..
А причинността съществува,само ако изберем сами да вярваме в нея..Ако се опитаме да разберем себе си,родителите си,да видим какъв е житейския ни урок свързан с това и кой е начина да не се превърнем жертви на жертвите..Всеки сам трябва да реши по кой път да поеме и да бъде щастлив,макар да му трябва доста житейски преживявания,изпълнен с препятствия..В това няма нищо случайно..Предопределеност та е причината за това..Даже по теория "падането на "ези" и "тура" е еднакво възможно..
И така нататък..Разсъждавай..Лесно е..

Boradost
01-25-2011, 11:48
Благодаря ти ще се опитам да го продължа