PDA

View Full Version : Ах, Това АКНЕ! (Поредната тема, ама...)



MeLikesPie
01-23-2011, 20:25
Та, искам да си взема продукт против акне (каквото имам), който да няма нужда от отмиване, щото всички тези отмиващи се са ми много неудобни... Искам да си взема нещо, което просто да нанасям сутрин и вечер, а не да прекарвам 10 минути в банята докато отмия целия продукт!

Мерси предварително!

kalpazanka
01-24-2011, 05:09
Имекс крем е без отмиване, Скинорен също и т. н.
Дай подробности за проблема, кажи какво си ползвал/а досега, за да не се повтарям с препоръките.

MeLikesPie
01-24-2011, 11:27
Ползвала съм това, което прочетох после, че е просто гел за почистване - не е против акне...

http://www.ivis.bg/products_images/pompa-essent-normal.jpg

Ползвала съм и това, което също е просто тоник за почистване, не е със специално предназначение...

http://i10.ebayimg.com/06/s/000/77/57/abf4_2.JPG

Брат ми ползва Имекс, но той е с по-тежко акне, пъки е по лекарско предписание, аз не искам медицинска козметика, а нещо по-леко...

ПП Майка ми беше тръгнала да ми взима продуктите от Гарниер Пюр, но аптекарката казала, че не са предвидени за деца, защото са твърде силни...

ППП На 13 съм...

poncho
01-24-2011, 11:34
незнам .. познавам много хора,които имаха проблемна кожа, но ползваха сребърна вода(от аптеката се купува) и бяха доволни .. някой ако е ползвал да пише :)

Infinity
01-24-2011, 11:49
http://www.razkrasime.com/products/1257811264.jpg
Нощен крем за проблемна кожа. :)
Невероятно добър !!
Препоръчвам цялата серия. :)

MeLikesPie
01-24-2011, 11:51
http://www.razkrasime.com/products/1257811264.jpg
Нощен крем за проблемна кожа. :)
Невероятно добър !!
Препоръчвам цялата серия. :)

Кво ще рече "нощен крем"??

chocolatedidi
01-24-2011, 13:07
http://prikachi.com/images/793/2897793b.jpg Найстина мн-доброо,медицинска козметика е !!!

Infinity
01-24-2011, 13:10
MeLikesPie означава , че се нанася вечер / тогава действа най-добре :) /

ledenakrasota
01-24-2011, 13:18
Зинерит,Делацин Д (или нещо подобно беше),Акне аУт. 8)

brutaLxxbunny
01-24-2011, 13:40
Аз имам големи проблеми с акнето и днес си взех Зинерит,защото много го хвалят,да пробвам какво ще стане.Искам да ти кажа,че всичките тези козметики против пъпки не помагат,за съжаление :/ Минала съм на Орифлей,Ейвън,Нивеа .. много наистина.Нещата,които помагат наистина се намират в аптеките :)

Infinity
01-24-2011, 13:49
^ Не виждам от изброените неща , които си използвала да е имало някаква медицинска козметика. :)
Не очаквайте чудеса от Ейвън или Орифлейм.
Обикновено по-качествените продукти са по-скъпи , но пък поне от моя личен опит разбирам , че парите напълно си заслужават. :)

AbbeyDawn
01-24-2011, 14:01
Зинерит е лекарството, което за 3 месеца превърна кожата ми в... безупречна. Мога да ти пратя снимки на лично за сравнение, ако искаш ;)) Умопомрачителен ефект. Нанася се сутрин и вечер, добре е да постояваш с него 15 минути и после да нанасяш крем, който да овлажни кожата, тъй като в Зинерит има цинк и изсушава кожата. Аз ползвах на Авене (Аvene, една френска фирма) Cleanac (23 лв. струва крема на Авене, Зинерит е 15 лв.)
Мога да ти кажа, че още от първите слагания се вижда подобрение, на първия месец разликата е огромна, а на 3тия си просто 6.
Казвам ти, изобщо не се чуди, тичай, взимай го и ще забравиш за проблема. Аз бях в тежка форма, но след 3 месец не можех да се позная и го препоръчвам горещо. Десетки хора са си решили проблема с този Зинерит. Наистина действа.

MeLikesPie
01-24-2011, 15:03
Сигурно ще взимам Зинерит, обаче то крем ли е, какво е...

И за колко време стига?

soni4kuu
01-24-2011, 15:10
Та, искам да си взема продукт против акне (каквото имам), който да няма нужда от отмиване, щото всички тези отмиващи се са ми много неудобни... Искам да си взема нещо, което просто да нанасям сутрин и вечер, а не да прекарвам 10 минути в банята докато отмия целия продукт!

Мерси предварително!
:razz: :razz: после що имаш акне,трябва да си миеш лицето ВСЕКИ ден,защото иначе мъртвите клетки от кожата ти запушват порите и за тва си се появява акнето... за тва трябва да си миеш лицето ...и аз бих ти препоръчала Garnier 3 in 1 за тая цел...иначе след тва можеш да слагаш крем-аз ползвам acne out

koshtramba
01-24-2011, 15:15
Зинерита е като течност в рол-он... и се мажеш с помощта на рол-она На спиртна основа е, така че не прекалявай :)

mar7inaaa
01-24-2011, 15:52
А на каква цена е Зинерита ?

koshtramba
01-24-2011, 16:03
15-тина лв... Поне преди аз като си го купувах беше 15 :)

MeLikesPie
01-24-2011, 16:20
Та, искам да си взема продукт против акне (каквото имам), който да няма нужда от отмиване, щото всички тези отмиващи се са ми много неудобни... Искам да си взема нещо, което просто да нанасям сутрин и вечер, а не да прекарвам 10 минути в банята докато отмия целия продукт!

Мерси предварително!
:razz: :razz: после що имаш акне,трябва да си миеш лицето ВСЕКИ ден,защото иначе мъртвите клетки от кожата ти запушват порите и за тва си се появява акнето... за тва трябва да си миеш лицето ...и аз бих ти препоръчала Garnier 3 in 1 за тая цел...иначе след тва можеш да слагаш крем-аз ползвам acne out

Не съм казала, че не си мия лицето бе... Просто не ползвам почистващи продукти...

Infinity
01-24-2011, 16:27
^ Хах, ти да не си помисли , че " миенето " само със вода се брои ? :) 8)

koshtramba
01-24-2011, 16:35
От няколко дни използвам сода за хляб за измиване на лицето си. Принципно трябва по 2-3 пъти в седмицата, действа като пилинг, ама понеже ми действа добре, последните 3-4 дни го ползвам. Много е яко, кожата ми става много мека и загладена :) Може да се добави и към пяна за миене на лице. Препоръчвам :)

kalpazanka
01-24-2011, 16:47
Авторке, не искаш Имекс, защото бил по лекарско предписание, обаче се нави да ползваш Зинерит. Как стана номера?
Момичето си каза, че не иска медицинска козметика. В такъв случай разните серии българска козметика биха свършили работа откъм препоръка.
Скоро си взех това- http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_waschgel_gr%C3%BCn.jpg
Преди него бях доста доволна от това- http://www.yopi.de/image/prod_pics/4448/e/4448021.jpg

MeLikesPie
01-24-2011, 16:55
Авторке, не искаш Имекс, защото бил по лекарско предписание, обаче се нави да ползваш Зинерит. Как стана номера?


А, значи и той е по лекарско предписание? Е, не, вече не разчитам на форуми и тва е...

foreverr
01-24-2011, 18:36
По принцип кожата се почиства най-добре когато се измие.За това по-ефективен продук ще е този, който се измива...А за други продукти които не се мият освен за тоник за лице не се сещам.Има ги на всякъкви марки, но за мен това не е подходяща грижа без миене....

brutaLxxbunny
01-24-2011, 18:48
Авторке, не искаш Имекс, защото бил по лекарско предписание, обаче се нави да ползваш Зинерит. Как стана номера?


А, значи и той е по лекарско предписание? Е, не, вече не разчитам на форуми и тва е...

Ъм,Зинерита не е по лекарско предписание,днес си го взех :D

kalpazanka
01-24-2011, 19:15
По принцип е желателно да се предприема лечение с него след консултация с дерматолог.

koni
01-24-2011, 19:38
То вече и за витамин С искат предписание да не би да се съобразяваме с всички глупости на управниците?

kalpazanka
01-25-2011, 06:29
^Тук вече говориш глупости.

Идеята за такива медикаменти е да се изписват след консултация с дерматолог, както в случая с брата на авторката. Всяко останало ефективно самолечение си е било чист късмет.

За конкретния случай на авторката- детето е на 13. Защо се втурвате да препоръчвате далацин, зинерит и т. н., като са само 2-3 пъпчици за определене период. Докато излезе от пубертета, ще има да се маже с тежка артилерия, "докато се изясни". По-добре сега да зареже орифлеймски и ейвънски алабализми, Гарние и прочие и да си вземе най-обикновен измиващ гел.

Искам да си взема нещо, което просто да нанасям сутрин и вечер, а не да прекарвам 10 минути в банята докато отмия целия продукт!
Ако изсипваш половината тубичка за едно измиване, не се чуди защо се плакнеш 10 минути.

Infinity
01-25-2011, 08:02
Защо не искаш медицинска козметика ? :o :? :-o

MeLikesPie
01-25-2011, 09:18
Защо не искаш медицинска козметика ? :o :? :-o

Защото не съм със тежък проблем и не искам да ползвам тежка козметика!

ПП Не ми се щеше да разказвам що не искам с отмиване, но явно се налага... Просто кранчето на топлата вода в банята е развалено вече от повече от година и докато тръгне да тече топла вода се чака мин 3 минути, тече много леко и за нищо не става, пък студената вода си е студена... Освен това няма да бъде поправено до късното лято, така че няма вариант да го поправят...

ППП Тва за "отмиването на целия продукт" си го измислих, за да не разказвам 8-)

neeDaBosS
01-25-2011, 09:32
Разбирам те :-o аз винаги си мисля лицето със студена,топлата я мрязяяя 8-) Предлагам ти това http://www.buyersguide.com/images/Acne/AvonClearskinProfessionalDailyCorrectingLotion.jpg знам,че казахте да изостави ейвън,орифлейм и тем подобни,но това наистина помага.Бях писала тема за него понеже не бях много сигурна нали да го поръчам,ето че го поръчах и ми подейства много добре! Попринцип имам 2-3 пъпчици и все пак използвам измиващи продукти,но това няма равно.Като крем е..аз си го слагам сутрин когато стана и вечер преди да легна.Не се измива.На антибактериална основа е ..със спирт :) Много съм доволна,успех и на теб!

MeLikesPie
01-25-2011, 09:40
^ Колко струва туй?

ПП Продължавам да питам за Garnier Pure, щото съм чувала много добри отзиви за него, а е по-леко от медицинска козметика...

neeDaBosS
01-25-2011, 09:48
Попринцип са 3 стъпки.И 3те са около 25 лева и нещо,но по отделно са по 7,90-8,90.За кой продукт на Гарниер пюр точно питаш?

MeLikesPie
01-25-2011, 10:09
^ Питам за цялата поредица (звучи странно) дали действа, когато се ползва ежедневно...

neeDaBosS
01-25-2011, 10:19
М,незнам..най-вероятно все ще има някакъв ефект.Аз тея съм позлвала http://www.hey-dollface.com/images/Garnier-pure-active.jpg пъпките незнам,ама черните точки ги нямаа :grin:

MeLikesPie
01-25-2011, 10:46
Те пъпките си вървят в комплект с черни точки...

ПП Колко струва тва на Ейвън?

neeDaBosS
01-25-2011, 11:20
казах по-горе по отделно са по 8,90 макс

MeLikesPie
01-25-2011, 11:47
Аха, мислех че говориш за Гарниер Пюр...

iiordanova
01-25-2011, 12:15
http://www.razkrasime.com/products/1257811264.jpg
Нощен крем за проблемна кожа. :)
Невероятно добър !!
Препоръчвам цялата серия. :)

А колко струва ? :) И кои други продукти си използвала на тази марка ? :)

Infinity
01-25-2011, 12:51
Много ми е странно ,защо авторката е решила , че медицинската козметика е " по-тежка " от тези измислени серии ? :-o

iiordanova страшно съм доволна от цялата серия на Ивостин за проблемна кожа. Използвам още измиваща пяна и тоник.
:)

fanpire
01-25-2011, 15:28
Не искам да ви отказвам от Зинерита.Аз като прочетох,че много помага и се засилих да го купувам.Казах на мама да провери в аптеките.А тя ми каза,че от това като порасна лицето ми ще заприлича на нищо защото има цинк.После питах баба дали цинка вреди и тя каза,че нейни колежки като са били млади са го използвали като маски с др неща и сега много са се сбръчкали от този цинк.И сори,че използвам друга тема,но някой знае ли нещо друго което да помага освен Зинерит???

kalpazanka
01-25-2011, 16:56
^Да, дерматологът например!

MeLikesPie
01-25-2011, 19:08
Много ми е странно ,защо авторката е решила , че медицинската козметика е " по-тежка " от тези измислени серии ? :-o
:)

Защото е предвидена като лекарство, което премахва проблеми, а не като кремче, което помага.

MeLikesPie
01-25-2011, 20:28
iiordanova страшно съм доволна от цялата серия на Ивостин за проблемна кожа. Използвам още измиваща пяна и тоник.
:)

Едновременно ли ползва всичко от серията? Колко бързо си оправи проблемите? Мога ли да ползвам (според теб) само нощния крем и пак да има достатъчно добро действие? Колко струват продуктите от серията?

raqtaaa
01-25-2011, 21:15
Горещо ти препоръчвам Зинерит.. Аз ползвам вече 2-ро шишенце, но вече само ако ми се появи някоя самотна пъпка.. Моята програма е такава: Сутрин си измивам лицето с матиращ гел и нанасям зинерита по пъпките.. той е течен и изсъхва, така че може и да не го измиваш за училище.. А вечер, преди да легна, измивам мръсотията събрана през деня пак с матиращия гел (може да е и против черни точки и разни др ) и пак със Зинерита.. Моите пъпки, а те бяха мноого, изчезнаха точно за 2 седмици..!! :grin: Пробвай, ще останеш мн доволна..

bloodyF
01-25-2011, 21:24
да се вмъкна и аз в темата (:
препоръчайте някакъв гел или пяна или нещо подобно за измиване до 10-12 лева (да не ми се включват мегабогатaшките, които дават по 100 лева за козметика ,в криза сме!!! 8-) )

ScarletBite
01-25-2011, 21:31
Е как така без отмиване?
Ежедневните грижи за кожата са в 3 стъпки: измиване с ексфолиант, почистване с лосион и мазане с крем.
Ако си сложиш крем без да си почистила кожата преди това, ще стане... лошо.

Вземи си Акне Аут. Изключително силна формула! Скрива шапката на Зинерита даже.

ScarletBite
01-25-2011, 21:33
да се вмъкна и аз в темата (:
препоръчайте някакъв гел или пяна или нещо подобно за измиване до 10-12 лева (да не ми се включват мегабогатaшките, които дават по 100 лева за козметика ,в криза сме!!! 8-) )
На Нивеа е хубаво.
Също на Клийн енд Криър.

Infinity
01-26-2011, 08:10
MeLikesPie не знам колко са сериозни твоите проблеми с кожата, но може би трябва да кажа, че моите никога не са били сериозни и дори не мога да кажа, че съм имала такива. :)
Радвам се на чиста и хубава кожа , но смятам, че го постигам благодарение на редовната и правилна грижа с качествени продукти. :)
В момента ползвам измиващата пяна :
http://www.e-farm.pl/large/1836.jpg
и крема , който показах.
Преди използвах и тоника , но кожата ми е нормална към суха, а той допълнително ми я изсушаваше и го спрях. От двата продукти / крема и пяната / съм изключително доволна , кожата ми е супер чиста. :)
Ето тук можееш да прочетеш по-подробно за продуктите им :
http://iwostin.bg/rozwiazania_iwostin/purritin/purritin-zel-do-mycia-twarzy

kalpazanka
01-26-2011, 08:13
да препоръчайте някакъв гел или пяна или нещо подобно за измиване до 10-12 лева
http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_waschgel_gr%C3%BCn.jpg
http://www.yopi.de/image/prod_pics/4448/e/4448021.jpg

ScarletBite, ползвай бутончето за редактиране. ;)

vIKToriYa
01-26-2011, 18:44
отговорът е ЗИНЕРИТ - 15 лв.... измиваш си лицето вечер там с каквото имаш ии си намазваш пъпките с зинерита лицето ми се изчисти цялото !!!! само да ми излезе пъпка със ЗИНАРИТ-а за 24 часа я няма... даже сега ме е страх да не ми излязат изведнъж и си минавам лицето вечер профилактично :D :D :D

koni
01-26-2011, 18:48
Препоръчвам ти серията срещу акне на RYOR.

MeLikesPie
01-27-2011, 13:41
Препоръчвам ти серията срещу акне на RYOR.

На каква цена са тези продукти?

lamoon
01-27-2011, 14:42
Няма как без да си миеш лицето.. ти чуваш ли се?

1- най-важното е да си миеш лицето всеки ден по 2 пъти с антибактериален гел или пяна
2- колкото и да е неприятно отиди на козметик, ако кожата ти е чуствителна не ти препоръчвам да те стиска, по-добре кажи да ти напари само лицето, а после някакви професионални маски и/или пилинг/веднъж на месец е достатъчно/
3- използвай след всяко измиване на кожата слънце защитен крем с прикриващ и успокоянащ ефект/много доволна съм от този - http://www.avonteenzone.com/products/clearskin/blemish/cover-spf-15 /
4- когато ти излезе някоя пъпчица я мажи със Зинерит по 3 пъти на ден
5- използвай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО маска с глина или хума/може и термална маска което е по-добрия вариант/ 3 пъти седмично след баня
6- добре е да си вземеш някакъв гел с пилинг ефект или просто да смесиш 1лъжичка сода и 1лъжичка сол и да го втриваш вниматено без натиск. Премахват се мъртвите кожни клетки и содата избелва черните точки като ги прави по-малко видими докато стане време за козметик. Не ти препоръчвам повече от 2 пъти в седмицата да го правиш.
7- използвай тоник , който ще балансира и освежи кожата след всяко измиване.

*за махане на черните точки можеш също да си напариш лицето и да използваш пръстен, но не ти препоръчвам тъй като ако имаш пъпка и ще я разнесеш, а после става ужасно..

ии това е.. ако спазваш този режим ще се радваш на чисто лице без нито една пъпчица или черна точка 8)

koni
01-27-2011, 20:07
За гела с пилинг ефект не е подходящо, защото частиците му запушват порите и акнето се увеличава.

MeLikesPie
01-27-2011, 20:14
Няма как без да си миеш лицето.. ти чуваш ли се?

1- най-важното е да си миеш лицето всеки ден по 2 пъти с антибактериален гел или пяна
2- колкото и да е неприятно отиди на козметик, ако кожата ти е чуствителна не ти препоръчвам да те стиска, по-добре кажи да ти напари само лицето, а после някакви професионални маски и/или пилинг/веднъж на месец е достатъчно/
3- използвай след всяко измиване на кожата слънце защитен крем с прикриващ и успокоянащ ефект/много доволна съм от този - http://www.avonteenzone.com/products/clearskin/blemish/cover-spf-15 /
4- когато ти излезе някоя пъпчица я мажи със Зинерит по 3 пъти на ден
5- използвай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО маска с глина или хума/може и термална маска което е по-добрия вариант/ 3 пъти седмично след баня
6- добре е да си вземеш някакъв гел с пилинг ефект или просто да смесиш 1лъжичка сода и 1лъжичка сол и да го втриваш вниматено без натиск. Премахват се мъртвите кожни клетки и содата избелва черните точки като ги прави по-малко видими докато стане време за козметик. Не ти препоръчвам повече от 2 пъти в седмицата да го правиш.
7- използвай тоник , който ще балансира и освежи кожата след всяко измиване.

*за махане на черните точки можеш също да си напариш лицето и да използваш пръстен, но не ти препоръчвам тъй като ако имаш пъпка и ще я разнесеш, а после става ужасно..

ии това е.. ако спазваш този режим ще се радваш на чисто лице без нито една пъпчица или черна точка 8)

Ъъ, доста дълъг списък...

Аз май ще си купувам Ивостин, нощен крем и почистваща пяна, защото са по евтини, сиромаси хора сме ние, пък и криза е...

vampire_girl_
01-27-2011, 20:29
да препоръчайте някакъв гел или пяна или нещо подобно за измиване до 10-12 лева
http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_waschgel_gr%C3%BCn.jpg
http://www.yopi.de/image/prod_pics/4448/e/4448021.jpg

ScarletBite, ползвай бутончето за редактиране. ;)

мда,много са хубави и по нищо не отстъпват на продуктите на Нивеа и др. по-известни...дори са по-хубави :)


Иначе,най-добре Зинерит!Едва ли ще съжеляваш :)

iwonka
01-28-2011, 07:59
Аз, когато бях на 12-13 имах страшно много пъпки, тогава какво ли не, то не беше Акне аут, после някъв крем и тоник на Биле, то на Ейвън, помагаха ама не достатъчно.Сега всеки ден си минавам лицето с Гарниер пюр актив (който ми свърши и трябва да си купя) , мажа се с крем на Гарниер пак от същата серия, и след това се гримирам (когато съм на дскл) после като се прибера, махам грима с тоалетно мляко на Нивеа после чакам да попие малко мия си лицето и пак си слагам крем, и вечерта вече преди да си легна пак си слагам крем.Пъпките ми значително намаляха, сега само преди менстуация да ми излязат тук таме на челото или някъде, иначе пак си имам едни ама много мънички на места.

lamoon
01-28-2011, 08:22
не, не съм съгласна :?
защо пилингът да запушва порите,
напротив дори, когато е напарено лицето, той почиства
порите и "остъргва" мъртвите глетки, които ги запушват
заедно с мръсотията :wink:
Друг е въпроса дали да е химически или не..
според мен химическия е прекалено силен и не е подходящ
за нашата кожа.. но това че частиците запушват порите е
пълна глупост.

lqlq89
01-28-2011, 09:16
Моята козметичка ми каза, че на Нивеа измиващите гелове са много добри.
И да ви попитам как си нанасяте маските на лицето, смисъл на сухо лице ли, на мокро ли, след парна баня ли? Ам четох, че като имаш разширени пори по лицето, не е хубаво да се прави парна баня..вие как мислите?

lamoon
01-28-2011, 09:30
Защо да не е хубаво да се прави парна баня?
Мама също е с разширени, но козметичката й прави парна баня за да излязат по - лесно трънчетата.
А за маската - на мокро лице, попринцип се слага за да се затворят порите след почистване/зависи каква е - ако е термална не е необходимо да е почистена, ако е от хума - трябва да е чисто тъй като стяга порите/..

jmotoo
01-28-2011, 09:51
http://ehealthbeauty.com/images/acne_out.jpg
Аз лично изпозлвам продукта от снимката + сапун за почистване на кожата също на Acne out, пъпките изсъхван страшно бързо и лицето се почиства. Трябва само редовно да се използва. Мажат се директно върху пъпките и местата, на които често излизат...

lqlq89
01-28-2011, 10:17
Защо да не е хубаво да се прави парна баня?
Мама също е с разширени, но козметичката й прави парна баня за да излязат по - лесно трънчетата.
А за маската - на мокро лице, попринцип се слага за да се затворят порите след почистване/зависи каква е - ако е термална не е необходимо да е почистена, ако е от хума - трябва да е чисто тъй като стяга порите/..

И на мен ми го напарва лицето и ми го почиства..ама това четох в онзи ден. Утре ще ходя при козметичката и ще я попитам. Аз си правя маска с белтък, трябва и с хума да започна да си правя.

koni
01-29-2011, 12:12
Разбира се, че няма нищо лошо в парната баня. Друг въпрос е дали маската да се поставя веднага след това - зависи от маската и от типа кожа, но в повечето случаи няма противопоказания.