PDA

View Full Version : Ходите ли на частни уроци?



plezlio
01-23-2011, 20:28
В седми клас съм и вече първият срок мина ,а аз не ходя на частни уроци.Питам моите приятели дали уроците помагат,някои отговарят с да ,а други с НЕ.Вие ходите ли на уроци и как мислите дали помагат?

CrAzYanDlaZy
01-23-2011, 20:45
Когато бях 7. бях не ходих на никакви уроци и успях сама да се справя си изпитите. Просто си постави цел къде искаш да влезеш и се мотивирай- учи уроците, решавай си задачите и всичко ще е ок. Не се сравнявай с другите, защото и моите приятели ходеха постоянно на уроци /Бог знае колко пари са хвърлили!/, а аз със собствени усилия успях да изкарам хубав бал и да вляза с първо желание. Единственото, на което ходих, бяха пробни изпити, но оценките ми от самия изпит бяха по- високи. :D
Отсега ти казвам, че по математика има доста овъртяни задачи, но тях аз ги играх на тото и явно съм уцелила. 8-) Важното е да не се притесняваш, да не го мислиш много и всичко ще мине добре. :)

SmilezZz
01-24-2011, 06:12
Сега съм осми клас,но миналата година ходих на частни уроци по математика..Имаше полза - но то си зависи от теб и от преподавателя..Не разбирах главно геометричните задачи,а сега си ги решавам без проблем..
- Започнах на уроците втория срок,за което съжалявам,че не съм тръгнала по-рано - но станалото,станало..
- Аз ти препоръчвам да ходиш на уроци..Поне веднъж седмично..Но то си зависи и от финансовото състояние на семейството ти..

TheTiger
01-24-2011, 06:31
Студент съм аз, но все още ходя на уроци :)
Ами като няма друг начин да си изкараш изпитите :D

sasec
01-24-2011, 06:43
Ходя, да. Определено има полза. Не мисля, че не бих се справила и без тях, но все пак се усеща разликата. Ако не разбираш нещо, е по-добре да ти го обясни някой, защото понякога колкото и да се мъчиш сам, пак не успяваш. Освен това там се обясняват задачи, които в училище може и да не бъдат обяснени. Не е лошо да отидеш, но зависи вече и от финансовите възможности на родителите ти.

mladostman
01-24-2011, 07:00
В седми клас съм и вече първият срок мина ,а аз не ходя на частни уроци.Питам моите приятели дали уроците помагат,някои отговарят с да ,а други с НЕ.Вие ходите ли на уроци и как мислите дали помагат?

Не ходя на частни уроци, защото се справям сам. Ако си учиш материала няма да имаш нужда от частни уроци,а пък и освен това родителите ти се изръсват бая за тези уроци. Така, че просто няма смисъл. Учи си уроците и няма да имаш нужда!!! :)

unknown0inlowe
01-24-2011, 07:14
Аз ходя на частни уроци по математика и английски и при мен има напредък :) Обаче зависи от теб защото нямаш ли желание нищо не постигаш.Ако си учиш материала няма да имаш нужда от частни уроци! :-D

Jus7DreamBoy
01-24-2011, 07:14
НЕ ходя на уроци и все пак си вързвам петици.Бях ходил в края на четвърти клас за да вляза уж в елитно даскало но нямаше файда.След 7 клас влязох в него без уроци :)

mrtn
01-24-2011, 08:09
7 клас не ходих на уроци.. не виждам смисъл, от това да се ходи на уроци, по Български например. Това е голяма простотия. :lol:
По математика, по ще го разбера, ама по български е голяма глупост.. в училище достатчъно се обяснява.

scrooper
01-24-2011, 08:21
ако ти вървят предметите, учи си сам. Аз обаче ходих на Математика, защото просто го ненавиждах това нещо. Ако вашите имат възможност, нека те пращат на уроци по някой по- мъчен за тебе предмет. Ако не- просто си давай повече зор.

awesomesheepy
01-24-2011, 11:09
и аз съм 7 клас
ходя и по български и по математика

на мен лично ми помагат.

=)

babyy123
01-24-2011, 12:19
Ходя, да. Определено има полза. Не мисля, че не бих се справила и без тях, но все пак се усеща разликата. Ако не разбираш нещо е по-добре да ти го обясни някой, защото понякога колкото и да се мъчиш сам, пак не успяваш. Освен това там се обясняват задачи, които в училище може и да не бъдат обяснени. Не е лошо да отидеш, но зависи вече и от финансовите възможности на родителите ти.

:)

LaChupacabra
01-24-2011, 12:55
и аз съм 7 клас и ходя на уроци по математика...усеща се разликата..разбирам ги алгебричните задачи..[геометричните са ми тъмна Индия...и все още се мъча да ги разбера] на уроци по БЕЛ тръгвам от 2 срок :D

bettinaG
01-24-2011, 12:59
Не аз, а сестра ми, когато учеше, ходи 5 години на частни уроци по английски.Помогнаха и.

iinwisible
01-24-2011, 13:34
Аз съм 7 клас.Тази година ще кандитатцтвам в езикова гимнази и премът е с Български език и Литература и Математика.Ходя на уроци по Български език и Литература и Математика и съм доволна.А ако по време на уроците си разсеян и не слушаш то тогава мн. ясно че няма нищо да научиш! :-D

g0shoyy
01-24-2011, 14:11
Аз не виждам къде слагаш едни прости запетайки ?!

IWannaBeSedated
01-24-2011, 15:22
Аз съм 7 клас.Тази година ще кандитатцтвам в езикова гимнази и премът е с Български език и Литература и Математика.Ходя на уроци по Български език и Литература и Математика и съм доволна.А ако по време на уроците си разсеян и не слушаш то тогава мн. ясно че няма нищо да научиш! :-D
Същото бих казала и за редовните часове. Ако слушаш внимателно и не се разсейваш, ще разбереш основните неща и няма да имаш спешната нужда от уроци.

EsteticLoff
01-24-2011, 15:23
E, aко си пишеш редовно домашната и се упражняваш много на уроците ест, че помагат.. ама ако ходиш само колкото за пред ваще, едвали :?

RY
01-24-2011, 18:25
Аз ходя и мога да кажа,че има голям ефект...По математика особено де,по български и без уроци мога,но все пак.По математика е много полезно,ако има някоя задача която ми е неясна-питам,освен това там си решавам домашната за училище и така хем съм сигурна,хем вкъщи съм свободна. :)

fenastz
01-24-2011, 19:23
Разбира се, че ходя. Това е единствения начин да научиш нещо.

rudi98
01-25-2011, 08:56
Аз съм 6 клас и ходя само на уроци по математика!Лично на мен ми помагат ! :P

iiordanova
01-25-2011, 11:05
Осми клас съм и не ходя на уроци. ;)
Миналата година ходих по математика и се радвам , че взех това решение. Определено мисля , че се справих с изпита и всичко.
Ако математиката не ти е от силните страни определено ще са ти от полза уроците. :wink: И естествено както и преди мен казаха , ако ще ходиш ходи ,за да научиш нещо ,а не за пред родителите. :wink:

Kobayashi
01-25-2011, 11:16
Седми клас не ходих никъде,а сега ходя на уроци по математика и съм доволна. :)

SiSi7yYy
01-25-2011, 11:36
Ходя на СИП по Български и Математика .. достатъчно ми е :grin:

Nqkuf
01-25-2011, 12:10
11-ти клас съм и никога не съм ходил на уроци, но успеха ми е много добър...
Но обмислям да почна да ходя на уроци по Английски, защото тази година не ни е в програмата и не искам да го забравя... :-o

dreamwalker
02-28-2011, 19:07
Аз съм 6 клас и ходя на уроци от втори клас ;dd
Тогава ходех само на уроци по английски. Госпожата беше доста строга ама от нея научих толкова колкото нямаше да науча за 5 години в училище. В трети клас се записах на математика. Там в началото не разбирах много много задачите, но после започнах да ги схващам. Пък миналата година се записах на клуб по литература. Супер е ;]]
Сега се чудя дали да се запиша на флейта :D

lovedanity
03-01-2011, 06:10
Аз сега съм 8 клас, в седми ходих на Български език и уроците определено ми помогнаха не само по БГ ами и по литература, по математика ходя от 5 клас и мога да кажа че уроците много помагат, но тава зависи от теб, защото ти трябва да учиш и редовно да си пишеш домашните (и за училище и за уроците) в противен случай няма смисъл. Ами да може да научиш работите и без частни уроци ами само в час, но има задачи, които са по трудни а в час не винаги има време или дори и да ти я обяснят на урока ще можеш да я упражниш и да видиш вярно ли е решаваш, там можеш не само да си видиш грешките ами и да ги разбереш и да ги поправиш. Това е моето мнение за други не знам! :)[/b]

aygun95
03-01-2011, 06:29
Аз в 7 ми клас също си ходех на частни ураци по математика. Горе долу ги разбрах нещата. Но на теста не направих нищо и имах 4 все пак :grin: :-D

lovedanity
03-01-2011, 07:55
Аз имах 5 по математика и 6 по български :grin: :grin: :grin: влезнах на първо желание там където исках и сега прадължавам да ходя на уроци по математика :oops: :grin: :grin: :grin:

yolaiza
03-01-2011, 09:56
в началото на 8 клас ходих на уроци по немски, но се оказа, че нямам нужда. всичко си разбирах :P . но се замислям дали да не тръгна на уроци по английски, защото малко започнах да го забравям :D

valio95
03-01-2011, 19:45
Аз също ходих в 7 клас на мен ми помогнаха доста, но според мен зависи от теб и донякъде от учителя :) :)

flower757
03-03-2011, 21:30
Аммм .. :( , и аз съм 7 клас , но не ходя на уроци .. и не искам , ако случайно не разбирам нещо , спокойно мога да попитам преподавателите , а и + това , имаме и СИП - ове , където също горе-долу се доизасняват нещата. При всеки е различно , аз лично засега нямам проблеми-уча си уроците и това е , така че не се притеснявай , че не ходиш на уроци .. :)

RaisedOnRock
03-04-2011, 11:32
Не,не ходя,и смея да твърдя,че съм повече от доволна от успеха си.

xxcherry
03-04-2011, 21:00
Не, у нас цялото ми семейство може да ми помага по математика.
Иначе познатите ми ходят и са доволни.

titinkaa
03-05-2011, 06:21
ПРеди и аз ходех,и помагаха само когато се съсредоточа,иначе няма файда.

Greennight
03-05-2011, 08:32
В седми клас ходих по БЕЛ и АЕ,сега ходя по АЕ,само за да си го тренирам,защото 8 клас не го учим в даскало.И да,помага :)

WaterLilly
03-05-2011, 08:46
Не ходих в 7 клас, няма да ходя и за матурите.

MegiBoOm
03-05-2011, 08:57
Ходя.Помагат ми много.

BaffaLsc
03-05-2011, 09:39
Да, ходя. И аз съм 7-ми клас и без уроци няма начин да се справя, защото сама виждам, че материалът е доста труден, така че.. не знам как се справяш без уроци.. и по математика, и по български ходя, просто е необходимо, ако искаш да постигнеш добър резултат..

LeDa
03-05-2011, 09:48
Ходих в седми клас само по математика - и с тях, и без тях щях да си изкарам същата оценка (нямам предвид лоша, 5.100 и нещо беше), а просто по математика, което го разбера, разбера го, което не - не си правя труда. Литературка съм си. 8-) По БЕЛ нямах абсолютно никаква нужда, ходех само на пробните изпити.

onlygiirl
03-17-2011, 15:49
Аз ходя на частни уроци по математика от началото на годината,и мисля,че има полза,но все пак зависи и от теб и от госпожата.Но ти си този,от когото зависи най-много,защото ако разчиташ само на уроците,а в училище си правиш каквото си поискаш,няма да стане работата ! :)

Ayssuu
03-17-2011, 16:09
Да ходя по математика,,помагат ми.

PyCoKoCkA93
03-17-2011, 16:41
Сега съм 11 клас и отново ходя на уроци-по история.Отсега се подготвям за матури и кандидат-студентски изпити,защото изпитът по история не е лесен :D А,когато бях 7-ми клас пак ходех на уроци и по български и по математика,а по математика даже ходех допълнително и на курсове...И наистина уроците страшно много ми помогнаха,защото 40-45 минути час изобщо не е достатъчен,за да разбереш материала изцяло...Съвсем различно е,когато ти го обяснят индивидуално и отговорят подробно на всичките ти въпроси :) Но разбира се всичко зависи и от нагласата ти към уроците и амбициите ти.Ако искаш да ходиш на уроци само за да угодиш на мама и тати нищо не се получава-те си дават парите на вятъра,а ти се мъчиш,за да задоволиш техните болни амбиции...Трябва да го желаеш сам и тогава успехът ти е гарантиран. :) Пожелавам ти успех с кандидатстването и дано да влезеш там,където пожелаеш :)

desituyyu
04-03-2011, 17:33
Сега съм 11 клас и отново ходя на уроци-по история.Отсега се подготвям за матури и кандидат-студентски изпити,защото изпитът по история не е лесен :D А,когато бях 7-ми клас пак ходех на уроци и по български и по математика,а по математика даже ходех допълнително и на курсове...И наистина уроците страшно много ми помогнаха,защото 40-45 минути час изобщо не е достатъчен,за да разбереш материала изцяло...Съвсем различно е,когато ти го обяснят индивидуално и отговорят подробно на всичките ти въпроси :) Но разбира се всичко зависи и от нагласата ти към уроците и амбициите ти.Ако искаш да ходиш на уроци само за да угодиш на мама и тати нищо не се получава-те си дават парите на вятъра,а ти се мъчиш,за да задоволиш техните болни амбиции...Трябва да го желаеш сам и тогава успехът ти е гарантиран. :) Пожелавам ти успех с кандидатстването и дано да влезеш там,където пожелаеш :)

А от кои град си? Аз сащо искам да ходя на уроци по история в град Пловдив :С Били ми дала някаква информация за твоя учиттел

Pamaa
04-03-2011, 22:14
И аз съм седми клас, но не ходя на частни :) . Първия строк имах шестици и мисля, че само 9-10 петици, но то няма как :D . За момента съм изкарала само 3 петички / да чукам на дърво / и то едната по физика / предмета, по който изобщо не уча, а всъщност минах на областен кръг на олимпиадата :lol: /. Майка ми още първия срок ме попита дали искам да ходя на частни уроци, но аз отказах, защото просто не мисля, че ми е нужно :) , когато не разбирам нещо отивам при госпожата и тя си ми обеснява всички наново и лично на мен. Друг въпрос си е, че ходя на СИП и там доста добре си се подготвям. Друг въпрос, когато си 11 клас. За момента амбициите ми са да кандидатсвам медицина така, че повече от сигурно е, че трябва по-отрано да се подготвам за кандидат-студентски и матури :) .

П.П: Оценките съм си ги написала, за да се види, че човек сам може да се подготви :)

BojidarGeorgiev
06-14-2014, 07:41
Аз вчера завърших 7-ми клас , ходих на частни уроци по БЕЛ и Математика , но всичко си зависи от теб. Въпреки частните уроци завърших 7-ми клас с успех 4.07 :( . По БЕЛ и Математика завърших с 4-ки и по двата предмета.

IlovEmyPuffYToY
06-15-2014, 08:52
Да, ходя на уроци по математика...Преди всяка контролна :D Иначе без тях съм за никъде - питай господина :D Човечецът тотално беше изгубил всякаква вяра в мен и като му напрасках петиците и шестиците (добре де, една) втория срок сигурно още малко щеше да намеси ФБР в проучването как съм успяла. Ама сериозно беше много учуден и ме питаше постоянно хаха. Така че ходи, участвай в часовете и съм сигурна, че ще се справиш с което те затруднява. :)

Аа да и п.с. съм 9 клас

KrisiGerasimova
07-09-2014, 21:54
Не. Лично смятам, че не е полезно. Все пак всеки учител има собствен начин за преподаване, а за объркания това е още по-голям минус. Ако се нуждаете от помощ опитайте вкъщи сами, с родителите или консултация с учител.

~The Smile~
07-10-2014, 14:13
В седми клас редовно ходех на уроци по математика, за да бъда добре подготвена за външното оценяване. Имаше полза. Сега не ходя на уроци. Смятам, че мога и сама да се справям. : )

Ouroboros
07-10-2014, 17:24
Преди да завърша - По БЕЛ и Математика. ИМАШЕ ПОЛЗА.