PDA

View Full Version : пъпки



Wikzinka
01-23-2011, 22:49
Преди 2-3 години на сестра ми и излезнаха малки пъпчици по целите ръце , по горната част на краката (бедрата) , по горната част на дупето и по горната част на корема (под гърдите) ...... ходи 2 или 3 пъти на лекар ( не знам какъв точно) , маза се с някакво лекарство и пи противоалергични хапчета , но не и помогнаха :? Искам да попитам някой има/имал ли е същия проблем и намерил ли е начин да се справи с него ? Да уточня , че на моменти пъпчиците почти изчезват , а на моменти са страшно много , но не може да разбере дали е от храна , от дрехите , бръснене или нещо друго

Wikzinka
01-23-2011, 22:51
забравих да добавя , че аз нямам никъде ... много рядко по лицето някоя и друга , но никъде другаде :) Майка ни имаше екземи по ръцете (излекува се) , но са съвсем различни от пъпките на сестра ми

ImmortalSportFreak
01-23-2011, 23:49
Възможно ли е да сте сменяли даден вид сапун и затова да са й изчезвали? Може да е някаква алергия,трябва да намерите източника. :-o Първо сменете сапуна и/или душ-гела,с който се къпе. :)

Wikzinka
01-24-2011, 00:15
мерси за съвета :) душ-гела го смени няколко пъти .... ще и кажа да смени сапуна , но не вярвам да е от него :)

britzy
01-24-2011, 10:15
храна?Шарка?Уртикария-толкова са много.Сигурна съм ,че е от храна.А наскоро да е приемала или в момента да приема антибиотик или лекарства?

Wikzinka
01-24-2011, 12:23
ми тя цяла зима беше болна .... антибиотици не е пила , но доста други лекарства и предписаха :) шарка не е със сигурност .... от храна по - може , но никога не и минават напълно - преди половин месец пробва да яде само определени неща , но нямаше ефект. Пъпчиците по корема , по дупето и по ръцете ги има от няколко години и каквото и да прави не минават и не намаляват .... а по бедрата на моменти са много , на моменти почти ги няма

ImmortalSportFreak
01-24-2011, 14:28
Ако намали сладкото и шоколадовите изделия може би пъпките ще минат(или поне някои хора имат пъпки от шоколада..).Да яде повече зеленчуци и плодове и по-малко боклуци и да пие повече течности.На колко е? Може би като мине пуберететът да й минат.. Трудно е ние да гадаем какво й е,щом лекарите не могат да разберат.. :-o

Wikzinka
01-24-2011, 15:33
на мен ми излизат от шоколада , но само по лицето .... и при нея е така :) на 17 е и ги има повече от 2 години пъпките и не минават никога и от нищо ..... надявах се някой от вас да е имал подобен проблем и да е намерил начин да се излекува , но явно ще трябва да ходи пак на лекар и пак да опитва с кремове и хапчета. Мерси все пак за предположенията .... ще следя темата , ако някой има да добави нещо :)