PDA

View Full Version : Има ли вече романтика ? Какво мислите за нея :)



TheTiger
01-24-2011, 06:11
Интересни ще бъдат коментарите на господата и дамите в подрастващата възраст :)
Нека да добавя и още въпроси:
- Какъв е бил най-романтичният момент в живота ви ?
- Как реагирахте на него ?
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин :)
- Какви романтични моменти сте си представяли: опишете ги :)

Приятно четене :)

kalpazanka
01-24-2011, 06:51
Ако си го направиш романтично, ще има романтика. Ако не си го направиш по някаква причина, няма да ти бъде романтично. Най-романтичен момент не мога да определя- просто са били безброй. Сещам се, обаче, за един подарък, от който ме бе втресло в първия момент. Лежим си, гушкаме се, хубаво ни е и в един момент моя се засилва към секцията, бърка в едно от чекмеджетата и вади плюшена кутия от тези, в които се поставят пръстени най-често. И аз изтръпнах "Ей сега вече ми предложи". Бяхме от около година двойка и аз въобще не бях навита за такава стъпка /не че сега съм :D /. Разтрепериха ми се ръцете, отварям, а вътре златно сърце висулка с много елегантно камъче.

ShtrudeL
01-24-2011, 09:15
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин

Трябва да е доста добро стихче, че да реагирам някак. Ама мега добро. Иначе е лигаво, особено ако е от онези "Не мога без теб, за теб живея, ти си слънцето на моя ден"...повръща ми се от такива. А и като цяло не мисля писането/посвещаването на стихове за романтично.
Романтично е да стоя в мизерна стая на леглото с човек, който ме обича,да лежим и да си говорим с часове...Да има огромен прозорец,ама огромен и навън да вали дъжд.

w0sh
01-24-2011, 09:19
Може и да има, но в ранните години, когато филмите все още диктуват как да се случват тези неща.

TheTiger
01-24-2011, 09:40
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин

Трябва да е доста добро стихче, че да реагирам някак. Ама мега добро. Иначе е лигаво, особено ако е от онези "Не мога без теб, за теб живея, ти си слънцето на моя ден"...повръща ми се от такива. А и като цяло не мисля писането/посвещаването на стихове за романтично.
Романтично е да стоя в мизерна стая на леглото с човек, който ме обича,да лежим и да си говорим с часове...Да има огромен прозорец,ама огромен и навън да вали дъжд.
А срещу жест от 1 червена роза и мили думи преди среща как би реагирала, и като какво би го определила :)

ShtrudeL
01-24-2011, 11:16
Не обичам рози. Мило би било, но фалшиво. Истинско е ако ми откъснат цветенце в настоящия момент и ми го подарят. Това е романтично. Това е красиво.
Бих реагирала също толкова фалшиво. Щях да благодаря от любезност и толкова.

soni4kuu
01-24-2011, 12:10
естествено,че романтика има...е много зависи от хората де.
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин Smile
за мен е голяма лигавщина,се 1 си с 5 годишно дете... нз поне аз лично така го приемам... имаше едно момче което ми беше написал един смс "както тревата е част от полето,както водата е част от морето,така и ти си част от сърцето ми" е направи ми впечатление,защото беше първият такъв смс,който получавах...но наистина не ми допада особено :-o

колкото до романтичните моменти ...еми на мен би ми харесало да съм с някое момче на плажа,късно вечерта,да гледаме отражението на луната в морето... и той да ми говори романтични неща ...е разбира се ще бъдат включени и целувки и т.н ...

Danny9
01-24-2011, 14:28
Напоследък съм забелязал че в подрастващото поколение романтиката си отива, но аз все пак съм нейн почитател. :)
Смятам я за много красиво нещо. Няма да разказвам най-романтичния си момент. Само ще кажа че не беше ко знай кфо, ама го помня сякаш беше одеве.. За мен романтиката е нещо, без което една връзка няма да е красива. Вече рядко намирам момичета, които да я харесват, но когато ги намеря, с тях се чувствам наистина прекрасно. :)

djipsito
01-24-2011, 14:39
Аз си падам по романтиката когато съм влюбена, иначе ако ще да ме заведът на луксозен ресторант на вечеря на свещи :? ...
За мен романтично беше когато отидох с момчето което обичам да ядем дюнер :D и романтично беше когато ми разказваше какво било станало в университета, раздавали някакви лепенки... Даде ми лепенката и се бяхме уговорили да я залепя в дискотеката, ама забравих. Наскоро я намерих зад бюрото си и си я прибрах, защото е единственото нещо, което ми е давал с усмивка.
Като чуя за романтика се сещам, че ме беше включил в една негова романтична представа, няма да я разкажа, ще я запазя за себе си. Въпреки че ми е чудно как човек, който няма чувства към мен си представя романтични неща и то с мен.. ама тва е друга тема :)

Сега съм алергична към романтиката и квото и да ми кажат/направят за мен, едва ли да се трогна...

mynichka
01-24-2011, 15:05
Аз не съм много романтична :)
Точно преди няколко дни и аз се бях замислила и обяснявах да една позната как искам да видя някаква супер влюбената двойка и.. :) Аз самата рядко бих направила нещо романтично, но пък никога нищо не се знае :)

mmm_sweet
01-24-2011, 15:37
на 16 съм и не мисля,че не е имало такова момче в живота ми,което да се е постарало да направи нещо романтично без аз да му кажа,което естествено убива романтиката и изненадата... И съм останала с впечатлението,че мъжете не са способни на романтика,явно не им се отдава.

Вероятността този "приятел" да е преписал от някъде стихотворението е почти сигурно,както и моето моментално разочарование от жалкия му опит. Ако обаче не е преписано,не ми звучи познато и го няма в нета бих се поласкала. :D

w0sh
01-24-2011, 15:39
някои мъже са машини за романтика 8)

XTREMEFREERIDE
01-24-2011, 16:20
Романтика има ако я потърсиш. Ако я намериш. Ако я създадеш и оцениш.
Повечето свързват романтиката с червени рози, свещи, изискана вечеря и пр. Аз, явно защото още съм дете, намирам най-наивните жестове и разговори за най-романтични. Откъсвайки ми едно свежо пролетно цвете от някоя крайпътна градинка, моят приятел ме кара да се чувствам специална, помага ми да разбера, че той мисли за мен във всеки един момент, че ми се радва като малко дете. /Докато, примерно, подаряването на една червена роза или готов букет от цветарката би ме накарал да се замисля дали не цели нещо с подаръка си, дали не го прави просто защото иска нещо в замяна и т.н./

- Какъв е бил най-романтичният момент в живота ви ?
Трудно е да се каже кой момент е бил НАЙ-романтичен, но за да не оставя автора без примери ще кажа: когато лежим сгушени под завивките, говорим си, а навън е адски студено.

- Как реагирахте на него ?
Мисълта за времето извън стаята ме кара да се гушкам в него още повече.

- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин
Странно би било той да пише стихотворения за мен, просто защото е такъв характер и съм свикнала с това. Но за сметка на това е писал текст за песен (която вече е свирена дори пред аудитория), в който има някаква мисъл за мен, а това е уникално.

FreakBitch
01-24-2011, 16:46
Боже!! Убивам за романтика!
Лично аз ужасно много държа на тези неща. Мили думи, мили жестове, нежно поведение. Това за мен е романтика.

Най-романтичен момент, не мога да кажа. Може би е нещо завършващо в леглото. Всъщност 100%.
Относно стихотворението.. От мъжо ми подобно нещо не очаквам, така че, ако го направи ще знам, че не му идва естествено и за това не бих се зарадвала, кой знае колко.

Представа за романтичен момент?
Ами топъл летен дъжд, аз и той, прегърнати, целувайки се.
Или по-скоро.. топла лятна вечер, ясно небе осеяно със звезди, аз и той лежащи на едно одеалце на покрива на блока, гледайки звездите.

SuperBadSuperFresh
01-24-2011, 19:52
Непоправима романтичка съм,имам късмет с момчето с което съм.Макар че всеки различно възприема романтиката.
-Най-романтичният ми момент беше тази Нова Година.Момчето ми ми падна на колене,подари ми кутия "Мерси",изпя песничката от рекламата,а после и нашата песен (може да пее 8-) ),пред погледа на слисаните ми най-добри приятелки
-В общи линии говорих глупости,за да не се разрева пред всички.
-Ами писал ми е много мили неща в рими,предполагам се брои.
-Студено време,камина,шампанско и една специална песен :)

MaLkaTa_LaDy
01-24-2011, 20:09
- Какъв е бил най-романтичният момент в живота ви ?
Промня го все едно беше вчера... Беше студено в стаята. Аз бях легнала в скута на въпросното момче. Бяхме вплели пръсти. Той сложи ръка на сърцето ми и каза: "Усешам колко силно тупти.". Не звучи нищо кой знае какво, но чувствата ми към него бяха ужасно силни тогава.
- Как реагирахте на него ?
Това е бил един от малкото моменти, в които съм се чувствала абсолютно на мястото си, сякаш всичко беше перфектно подредено в цялата вселена.
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин?
Сигурно ще ми е странно, но ще оценя жеста. Има къде къде по-романтични неща обаче...

TheBobqk
01-24-2011, 20:10
Интересни ще бъдат коментарите на господата и дамите в подрастващата възраст :)
Нека да добавя и още въпроси:
- Какъв е бил най-романтичният момент в живота ви ?
- Как реагирахте на него ?
- Как бихте реагирали ако вашият приятел/приятелка ви напише едно стихотворение и ви го поднесе по подходящ начин :)
- Какви романтични моменти сте си представяли: опишете ги :)

Приятно четене :)
Не съм много романтична, но когато приятеля ми се появи с красива розичка се разтапям :grin: .
-До сега най-романтичният момент в живота ми е на нова година, когато задрямах за малко в прегръдките на приятеля си и щом отворих очи видях прекрасното му личице.
-Тъй като ми се спеше не можах да реагирам, но след като се наспах се почувствах на върха.
-Приятеля ми е писал за мен стихотворение. Разплаках се от щастие.
-На лажа с любимия човек, гушнати сме и гледаме изгрева :) .

eXxXciTeD
01-24-2011, 21:46
Има много тънка граница между романтично и лигаво/превзето. Не трябва и да се прави насила, аз съм правил на моята сеньорита и серенади и други подобни, но така ми дойде отвътре. :D :-)

burpp
01-25-2011, 04:01
За мен романтика съществува. Само веднъж съм се показвал като такъв човек, всъщност продължавам, но само за един човек. Щом я обичам романтичните ми възгледи са най-малкото, което мога да направя.


Ами случвало ми се е, но много рядко. Тя не си пада много човек поет. Но аз и пиша много често и й ги поднасям, точно когато най-малко очаква.

Просто трябва да знаеш какво правиш и как да подходиш ;)

TheTiger
01-25-2011, 07:24
Интересни коментари има :) Споделяйте моля ви и на каква възраст сте :)
за да се добие някаква пълна представа за момента :)

mincheto
01-25-2011, 07:42
Обичам романтичността,но до някъде.
Не,в големи дози,тогава е вече лигавщини,a за мен едно от най-важните неща е да чувствам,че имам истински мъж до себе си.
Да чувствам неговота (топлота и нежност) да,но не и прекалената романтичност,която води до лигавост.Също е важно за мен,както почти (всяка жена),да се чувствам закриляна от мъжа до мен.
Сигурността....това искаме ние жените.
На 20 съм.