PDA

View Full Version : Умолявам тези които знаят Английски да ми помогнат.



iinwisible
01-24-2011, 11:57
Трява да преведа един текст но се затруднявам.Може ли някои които разбира Английски да ми помогне.

Това е текстът за превеждане от Английски в Български
Daniel has played in six Harry Potter films up to now.He has also had parts in several others.His first part was in David Copperfieled.

He is a great fan of the Harry Potter books.He has read all off them.His favourite is The Prisoner of Azkaban.

Daniel has earned over 6 million pounds for his Harry Potter role.He is one of the richest teenagers in Britan together with Prince Harry and Charlotte Church.

Daniel has admitted on several occasions that his biggest challenge is girls.

Although he is rich and famous, he still gets tongue-tied when he fancies someone.

When Daniel met Emma Watson for the first time,he had a crush on her but now they are just good friends.

Daniel believes in magic 100%

kukuchev711
01-24-2011, 12:01
Даниел е играл в 6 филма на Хари Потър за сега. Той е взимал роля в няколко други. Първата му роля е била в Дейвид Копърфилд.
Той е велик фен на Хари Потър. Той е чел всички книги. Любимата му е затворникът от Азкабан.
Даниел е завоювал 6 милиона паунда за неговата Хари Потър роля. Той е един от най-богатите тийнеджъри във Великобритания с Принц Хари и Шарлот Чърч.

Т’ва не знам.

Даниел вярва в магията на 100%.

Това е, което знам, надявам се, че съм ти помогнал.

iinwisible
01-24-2011, 12:06
Прекрасно :-) помогна ми :-) мерси мн. :-)

kukuchev711
01-24-2011, 12:07
За нищо, пак заповядай. :)

UnkNoWn12
01-24-2011, 13:07
Частта ,която kukuchev711 не е превел:
Даниел е доказвал няколко пъти,че неговото най-голямо предизвикателство са момичетата.
Въпреки,че е богат и известен,той все още си гълта езика,когато си пада по някой.

Не е преведено дословно,защото на бг не би звучало добре.

iinwisible
01-24-2011, 13:20
UnkNoWn12 Благодаря :smt041

HoKKurT
01-24-2011, 13:54
Също така може да избегнеш в началото на всяко изречение да слагаш той или Даниел. На мен по-прегледно и хубаво ми звучи когато на места се започне изречението например: не - Той е спечелил 6мил, или Даниел е спечелил 6мил, а да кажеш само-спечелил е 6мил. Естествено не навсякъде, но на 1-2места можеш да го изпуснеш. Твое решение :)

iinwisible
01-24-2011, 14:01
Дам :)

sladkatafenka78
01-28-2011, 17:59
А за това изречение:
When Daniel met Emma Watson for the first time,he had a crush on her but now they are just good friends.
Когато Даниел среща Ема Уотсън за првъ път,той се влюбва в нея,но сега те са просто добри приятели.

HoKKurT
01-28-2011, 18:03
Когато Даниел срещна Ема за първи път, той се влюби в нея, но сега са само/просто добри приятели.

mim4enceto00
01-28-2011, 19:19
има един много бърз начин за превод на дълги текстове - копираш, поставяш в Гугъл преводач и после само го дооправяш, защото нали Гугъл преводач превежда буквално...и оттам нататък, ако искаш, може да си промениш някои изрази

HoBoJIyHuE
01-28-2011, 23:52
Ето ти правилният превод:


Даниел е участвал в 6 филма на Хари Потър до сега.Той също е имал и роли в няколко други филма. Неговата първа роля е била в Дейвид Копърфилд.Той е голям фен на книгите от поредицата Хари Потър.Той е прочел всичките.Любимата му е "Затворникът от Азкабан".Даниел е спечелил над 6 милиона паунда за неговата роля като Хари Потър.Той е един от най-богатите тинейджъри във Великобритания, заедно с Принц Хари и Шарлът Чърч.Даниел признава в някои ситуации, че най-голямото му предизвикателство са момичетата. Освен, че е богат и известен, той все още си преплита езика когато си харесва някой. Когато Даниел среща Ема Уотсън за първи път, той си пада по нея, но сега са просто добри приятели. Даниел вярва в магията 100% .

UnkNoWn12
01-29-2011, 06:51
Ето ти правилният превод:


Даниел е участвал в 6 филма на Хари Потър до сега.Той също е имал и роли в няколко други филма. Неговата първа роля е била в Дейвид Копърфилд.Той е голям фен на книгите от поредицата Хари Потър.Той е прочел всичките.Любимата му е "Затворникът от Азкабан".Даниел е спечелил над 6 милиона паунда за неговата роля като Хари Потър.Той е един от най-богатите тинейджъри във Великобритания, заедно с Принц Хари и Шарлът Чърч.Даниел признава в някои ситуации, че най-голямото му предизвикателство са момичетата. Освен, че е богат и известен, той все още си преплита езика когато си харесва някой. Когато Даниел среща Ема Уотсън за първи път, той си пада по нея, но сега са просто добри приятели. Даниел вярва в магията 100% .

Само дето не мога да разбера какво в стария превод е грешно :-o