PDA

View Full Version : Преинсталация на лаптоп



EdHunter
01-24-2011, 15:53
Тръгвам да се преинсталвам лаптопа за Windows Xp sp2 и ми излиза син екран с надпис че компмютърът се спира защото може да довете до сериозен проблем някакви идей ?

Utopia
01-24-2011, 16:12
явно има сериозно проблем.
щом инсталацията не минава, значи някой хардуер се е смарангясал.

EdHunter
01-24-2011, 17:03
явно има сериозно проблем.
щом инсталацията не минава, значи някой хардуер се е смарангясал.

Принципно ми тръгва Windows 7 но е x84 и бая ми спича ..затова исках да го сменя(демек искам да кажа че снощи сложих 7-ца,а днес немога да сложа XP)

Utopia
01-24-2011, 21:01
явно има сериозно проблем.
щом инсталацията не минава, значи някой хардуер се е смарангясал.

Принципно ми тръгва Windows 7 но е x84 и бая ми спича ..затова исках да го сменя(демек искам да кажа че снощи сложих 7-ца,а днес немога да сложа XP)

по принцип 7цата, .. как да кажа, в някои случай може да работи по добре от ХП, друг е въпроса дали ще има подръжка,
моя лаптоп тошиба, малко по стар модел, но въпреки това с две ядра, оргинално беше с 500рам, сложиш му 2гб, 7цата върви идеално.
НО. Тошиба решили, че за тоя модел няма да правят драйвери за 7ца :)


да не би да ти е повреден диска ?!

Cybershot
01-25-2011, 06:33
Инсталацията започнала ли е? т.е. % вървят ли? Качи снимка на това което ти дава.

DarkAngelOfHope
01-25-2011, 10:57
Предполагам че ти дава син екран малко преди да си избираш на кой дял да инсталираш ОС ... това е така защото Win XP няма вградени Sata drivers и не може да ти подкара диска, за целта:

Вариант 1: Влизаш в BIOS и търсиш дали има някакви настройки на хард диска, на харда сега му е зададено да бъде Sata/Achi а трябва да го направиш на IDE. Запаметяваш настройките и пробваш инсталацията пак

Вариант 2: Намираш си или си правиш Win XP с вградени drivers за Sata конторлера и инсталираш (в замунда има готов който работи)

Вариант 3: Намираш си от някъде външно Flopy. Влизаш в сайта на производителя намираш си твоя модел и си сваляш Drivers за Sata-та, записваш ги на дискетата и трябва да ги инсталираш на лаптопа (би трябвало при самия driver да има опътване за записване)

Petrow
01-25-2011, 17:40
Както каза DarkAngelOfHope виж харда често срещано явление е това.. :)

EdHunter
01-25-2011, 18:19
От това е :) благодаря много

elf4o
01-27-2011, 15:01
Тръгвам да се преинсталвам лаптопа за Windows Xp sp2 и ми излиза син екран с надпис че компмютърът се спира защото може да довете до сериозен проблем някакви идей ?
Maшината фабрично с виста или 7ца ли идва ?
Пробвай с xp sp3 ,защото sp2 е много стар. иначе най лесния вариянт xp с интегрирани сата driveri или правиш от биос от сата на ата харда и готово :)