PDA

View Full Version : Въпроси не за всеки ... !



FinleyQuaye
01-24-2011, 16:56
Ще задам някои въпроси,които може би на някои са доста известни-на други не .. но моля да отговорят хора които наистина мислят въпросите за интересни ...

Защо тръпката при зарибявката между 2ма човека е много ПО-интересна и емоционална отколкото връзката след това ... защо повечето пъти приемаме хората като даденост след като сме ги спечелили,защо почти винаги предварителната игра е по-забавна от връзката (поне в началото) ? Защо тръпката се губи при повечето двойки .. Получих мнения на мои приятели и приятелки,но искам да видя и вие какво ще ми кажете .. интересно ми е :) ... 1000% има хора които са чувствали тези чувства ..

BladeDancer
01-24-2011, 16:59
Защото сме хора.

nymphadora
01-24-2011, 17:07
Finley Quaye-Dice :-({|= сетих се от ника ти

А иначе на въпроса ти-винаги е по-интересно,когато не можем да имаме някой и като го получим,вече започваме да го приемаме за даденост,като си мислим,че той винаги ще е там.Най-простият пример-родителите ни,с които се държим както си искаме без да се замисляме докога ще са с нас.

А защо тръпката се губи?Това става по-често при женените двойки.Любовта е силно чувство,но не вечно.Накрая остава привързаността.Не казвам,че задължително тръпката си отива,но при повечето женени хора съм го забелязала.

fenche22
01-24-2011, 18:04
Винаги е по-интересно да искаш това което нямаш... когато вече си го спечелил, то не ти става потребно, от там и израза - `Оценяваш нещо чак когато го загубиш.` 8) :)
А относно тръпката ... когато са постоянно заедно, така с времето хората си омръзват, темите им за разговор лека полека започват да се изчерпват, до толкова са се опознали, че вече дори им става безинтересно (това в повечето случаи се отнася за хората които са се оженили на по-млада възраст). Накратко в края се приемат един друг за дадености и чувствата се охлаждат, в последствие и напълно изчезват... 8)

unknown0inlowe
01-24-2011, 18:40
Finley Quaye-Dice :-({|= сетих се от ника ти

А иначе на въпроса ти-винаги е по-интересно,когато не можем да имаме някой и като го получим,вече започваме да го приемаме за даденост,като си мислим,че той винаги ще е там.Най-простият пример-родителите ни,с които се държим както си искаме без да се замисляме докога ще са с нас.

А защо тръпката се губи?Това става по-често при женените двойки.Любовта е силно чувство,но не вечно.Накрая остава привързаността.Не казвам,че задължително тръпката си отива,но при повечето женени хора съм го забелязала.
+1

valdesbg
01-24-2011, 18:56
Най-сладки са първите няколко хапки от шоколада. Ако го изядеш целия на един път после почва да ти е тежко и да ти се гади. Или в най-добрия случай, просто не усещаш същото като в началото, защото вече си се наситил/а на вкуса.

Приемаме хората за даденост защото свикваме с присъствието им. И забравяме че те не са част от нашия свят, а съвсем отделен свят, който се допира до нашия.

Навсякъде в животинския свят за да спечелиш женска, трябва да покажеш колко си готин. Хората не правим изключение. Обличаме си шарените дрешки и показваме колко сме готини. След това ако женската ни е харесала, шарените пера изчезват и заедно се крием из шубраците.

А тръпката се губи, защото повечето изяждат целия шоколад на веднъж.

fenastz
01-24-2011, 19:32
Защото любовта е тъпо нещо...

akinom
01-24-2011, 19:41
Защото любовта е тъпо нещо...

Всеки си има право на мнение, но ти се опиташ да оригиналничиш.. не ти се получава!
Подкрепям valdesbg

MaLkaTa_LaDy
01-24-2011, 19:46
Обичаме да ловуваме.
Да се стремиш към поставените си цели е игра, а след като се събереш с някого вече нямаш върхове за покоряване спрямо него.

FromAutumToAshes
01-24-2011, 20:15
Новото винаги е интересно ;)
Просто свикваш дадения човек винаги да е до теб независимо какво правиш или му причиняваш - макар аз лично да не го правя.
Относно писването - е както си го направите. Майка ми и баща ми са женени 25 години и още са влюбени ;)

eXxXciTeD
01-24-2011, 21:55
Тръпка може да има и много след така наречената "зарибявка", от вас си зависи. Естествено, че ако боготвориш човека до теб, тичаш при него с 101 рози всеки ден и всичко е еднообразно, той или тя ще ти каже това за тръпката. За след брака не мисля, че можем да говорим, просто не сме го изпитали за да има заключения... :D

saskou
01-24-2011, 22:41
Ще задам някои въпроси,които може би на някои са доста известни-на други не .. но моля да отговорят хора които наистина мислят въпросите за интересни ...

Защо тръпката при зарибявката между 2ма човека е много ПО-интересна и емоционална отколкото връзката след това ... защо повечето пъти приемаме хората като даденост след като сме ги спечелили,защо почти винаги предварителната игра е по-забавна от връзката (поне в началото) ? Защо тръпката се губи при повечето двойки .. Получих мнения на мои приятели и приятелки,но искам да видя и вие какво ще ми кажете .. интересно ми е :) ... 1000% има хора които са чувствали тези чувства ..
Защото не си намерила правилния човек. :smt008

mincheto
01-25-2011, 05:34
3абраненият плод е най-сладък,за това.

againstyou
01-25-2011, 11:39
Искаш нещо,което нямаш.След като го получиш,вече не те кефи и го захвърляш.Забранения плод е най-сладък.А и все пак нищо не е вечно,чувствата ( ако има такива ) рано или късно отшумяват.

ledenakrasota
01-25-2011, 15:52
То и любовната игра е по-вълнуваща от секса. :P

А за тръпката,според зависи...ако съумееш да я запазиш след това.Защото прераства в нещо много повече после. :)

anonimchetou
01-25-2011, 16:11
Защо тръпката при зарибявката между 2ма човека е много ПО-интересна и емоционална отколкото връзката след това ? - Зарибявката е голяма тръпка спор няма. Тогава има намеци, чудене дали другия ще се обади , прехвърчащи искри. Връзката обаче според мен също е интересна и емоционална.Аз лично не мисля ,че зарибявката е нещо по-емоционално от една хубава връзка.


защо повечето пъти приемаме хората като даденост след като сме ги спечелили?-- Човек приема другия за даденост тогава, когато е напълно убеден ,че този другия му е вързан в кърпя. Тва е много голяма грешка. Приемеш ли някой за даденост отношението ти към него се променя и със сигурност към лошо.


защо почти винаги предварителната игра е по-забавна от връзката (поне в началото) ?
Вече отговорих. Мога да добавя,че в началото , когато двама души не се познават е по-различно. опознават се и т.н. Докато на по-късен етап те вече се знаят от глава до пети.+ тва предварителната игра е просто забава да кажем докато връзката е доста по сериозно нещо.

Защо тръпката се губи при повечето двойки ? - Тука мога да ти пиша до утре.. а нещо ме хвана мързела.

fenastz
01-25-2011, 21:07
Защото любовта е тъпо нещо...

Всеки си има право на мнение, но ти се опиташ да оригиналничиш.. не ти се получава!
Подкрепям valdesbg

Да кажем, че постът ми е 50% мое мнение и 50% опит за оригиналнечене 8-)

Slawi92
01-25-2011, 21:11
Защото сме хора. Съгласен!

ScarletBite
01-25-2011, 22:10
Защото е така. :)

Обяснения ще намериш много, всичките различни, но и правдоподобни. Накрая ще ти стане умряло и меланхолично, задето хората сме такива неблагодарни задници, които не ценят любовта и я приемат за даденост. Даже може да решиш вътрешно, така за себе си, да станеш играч и да не се оставяш да се отпуснеш в рутината на любовта.
Но всичко е безсмислено. Каквото трябва да изживееш - ще го изживееш, пък ако ще и да си премислял същото нещо 10000 пъти и да имаш съвсем различни възгледи по този въпрос. Ще надскочиш възгледите си, ще се разшириш болезнено, ще надминеш себе си и ще видиш смисъла чак накрая, когато всичко (включително и любовта) е приключило или си е отишло. А смисъл винаги има. И тъкмо този смисъл ни поддържа живи и пламтящи и ни възпира да изгорим в собствените си пламъци. Същият смисъл балансира любовта и превръща разтопения, пламтящ метал в нужния за пребиваването ни хладен, но здрав съд.

umri
01-25-2011, 22:27
Защото сме хора и искаме нещо силно,докато не го получим.След това чувстваме удовлетвореност и сигурност, което е грешка.Когато свикнем с даден човек си мислим,че той винаги ще е насреща.Тръпката се губи,защото хората се отпускат.Като стана въпрос за женените... Преди да се ожениш обикновено си доста време с избрания човек, познаваш го много добре и почти предвиждаш реакциите и действията му- това ок,няма лошо,но при повечето двойки романтиката се губи и затова са виновни само партньорите,спират закачките,спират изненадите,неочакваните целувки и т.н, а когато дойдат децата повечето се предават съвсем.. Уморени са, изнервени понякога и вместо да потърсят утеха в ръцете на любимия я търсят във възглавницата.Начин да се запази тръпката винаги има,за съжаление прекалено малко хора полагат необходимите усилия. :)
В повечето случаи тръпката не е само в подаръците и неочакваните целувки, а и в постоянното напрежение, че мъжът никога не ти е в кърпа вързан, и във всеки момент можеш да го изгубиш. Връзката тръгва на зле, когато жената излезе от филма.

JDeel
01-26-2011, 01:30
Още се обяснява с насищането. В края на краищата емоциите представляват произвеждането на специфичен набор от вещества в тялото... зад всяка емоция стои различен състав, нещо като рецепти за различни ястия.
Но тялото има склонноста да се насища, да привиква с едни вещества, ако те се получават в повече. Или да се пристрасти към тях, да усеща липсата им, да ги изисква ако те са недостатъчно.
Получава се една сложна, динамична и трудно обяснима буря от емоции :-D

С храната е същото. Ако ни се налага всеки ден да ядем от шоколада на valdesbg, до няколко дена вече ще ни се повдига при вида му. Тялото изисква умерено разнообразие - иска да опитва различни неща всеки ден, но обожава да се връща към тези, които не е опитвало вече месец :-D

Сещам се за едно интересно филмче, в него се говори за емоциите и който е любопитен (а го е пропуснал) може да го види - What the bleep do we know

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-26-2011, 01:55
затова когато срешнеш някого с когото тръпката няма да изчезне след това ще знаеш че може би трябва да направиш всичко по силите ти за да го запазиш до теб :)

грр оплетох се :D

fakesmiles
01-26-2011, 07:51
То си е човещина да искаш това,което не може (или поне за момента) да имаш. Затова се и опитваш да впечатлиш този човек,той ти отвръща,флиртувате и всичко изглежда вълнуващо,защото е ново.И непознато.На мен това ми е любимата част,но това е защото попринцип не мога (пък и не искам) да поддържам дълги връзки.
Мисля,че ако се опитвате да се изненадвате взаимно или пък да правите нови неща заедно може да запазите тръпката във вашата връзка :)

SugarLolLipoPsS
01-26-2011, 07:57
Ще ти кажа, че при някой тръпката не изчезва.. просто си свикнал с даденият човек, но повечето разбират, че още я има чак когато се разделят.. :) [/i]

Epik
01-26-2011, 09:53
Защото като цяло животът е предизвикателство, а и не само в любовта се губи тръпката след определено време, пък и тази така наречена тръпка си отива, защото самата любов по-скоро вече е станала ежедневие и всеки ден прилича все повече на предишният. Както се казва ще си купиш нещо, ще му се нарадваш и след това ще искаш да го върнеш. Това е моята гледна точка 8)

П.П. - Не мисля, че дадената "любов" е наистина такава 8-)

GossipGirl89
01-26-2011, 10:21
За съжаление всички писали по темата са прави - искаш нещо докато не е твое, получиш ли го ти става безинтересно... В началото тръпката е по-голяма, защото не знаеш какво ще стане - гоните се с един човек, зарибявате се, седиш притеснено до телефона и се чудиш ще ти звънне ли, няма ли... мечтаеш си да си с него и да имате страхотна връзка... и в следващия момент, когато мечтата ти се сбъдне - разбираш, че тръпката е намаляла или си е отишла, защото вече си получил това, което си искал, приел си го за твое (даденост) и си мислиш че вече ти принадлежи до живот и никога няма да си тръгне от теб... Точно там бъркат хората - приемеш ли един път нещо за даденост, развръзката накрая почти винаги е гадна... И винаги съм се дразнела на това, защото и аз съм такава в някои моменти... Когато имаш възможността да бъдеш с някого и да му показваш и доказваш колко много го обичаш и колко много значи за теб - не го правиш, а се сещаш чак когато го изгубиш :? Човек оценява какво е имал, само когато го загуби...

Иначе тръпката през самата връзка дали ще я има или не си зависи само от конкретните хора. Ако когато усетиш, че нещо не е както трябва и се помъчиш да го оправиш - всичко си е ок, но ако просто седиш и чакаш решението да падне от небето...

rebeccaa
01-26-2011, 10:29
Защото сме човешки същества.Така сме устроени.Но като се замислиш връзките са само губене на време ...

XTREMEFREERIDE
01-26-2011, 11:10
Защото всеки иска онова, което не притежава.

FinleyQuaye
01-26-2011, 14:40
Защото сме човешки същества.Така сме устроени.Но като се замислиш връзките са само губене на време ...

Да и аз доста съм си мислил,че е губене на време,но разбрах,че не е губене на време а - Губене на време и средства ! :D