PDA

View Full Version : Косата ми? Помощ?



simpleplann
01-24-2011, 22:11
Здравейте,току що се регнах в сайта и това е първата ми тема.Искам да ви помоля за съвет.От много време ползвам преса за коса и косата ми много се изтощи.Прочетох в сайта за-тривитаминол [незнам дали така се пише] и въпроса ми е дали ще ми помогне? И как точно да го използвам? А ии още нещо,ще ви бъда много благодарна ако някой ми препоръча някакъв продукт [може би на Гарниер?] за премахване на петна :)

ThisIsMe
01-24-2011, 22:41
1.Първо се подстрижи,за да се махнат цъфтежите и косата да ти се подхрани.
2.Ограничи използването на преси,сешоари,маши и др до минимум.
Използвай преса само за по-специални поводи,а през останалото време си прави прически от типа на =рибена кост,опашка,кок,сплитане на косата на малки плитки,за да стане на вълнички,ползвай ролки за едри къдрици!
3.За да подрханваш косата и за да не загуби тя блясъка и формата си е нужно поне 2 пъти месечно да си правиш домашна маска за косата.Тя действа много благоприятно и подпомага за нейното подхранване и нейната красота.Има много домашни маски за коса в гугъл.Не е никак сложно да потърсиш :)
Колкото по-често правиш домашни маски,толкова по-добре ще е за косата ти,но разбира се не трябва и да прекаляваш.
4.Друго нещо ,което е от значение е да не прекаляваш с количеството на шампоана и балсама.
5.Забравих да спомена,че през специалните поводи,когато мислиш да ползваш преса,е нужно да изполваш термозащитни продукти,които да предпазват до колкото е възможно косата ти от изгаряне и изтощаване.Такива продукти са например кристалите за коса,които можеш да закупиш от всеки козметичен магазин или аптека.
Може да опиташ и с тривитаминол.Отразява се много добре върху косата,но не го знам от личен опит.Потърси го във ветеринарните аптеки.Разрови се в гугъл ще намериш стотици теми ,мнения и маски за тривитаминол.
Успех! :)

Hilary_
01-25-2011, 09:27
тривитаминола е нож с две остриета разберете го най - после!!! :o

Аз ти предлагам първо да понамалиш пресата, второ да си вземеш КАЧЕСТВЕН термопродукт (ти си прецени крем или спрей) .. и трето маски за коса!! .. ако косата ти е прекалено изтощена домашните маски няма да й помогнат особено и ще ти трябва нещо по - силно!! .. :-o
(както споменаха може и да се подстрижеш) ..

andreaaaaa
01-25-2011, 10:10
Защо да е нож с две остриета?Би ли казала нещо повече за тривитаминола.....и аз мислех да си го взимам,казаха ми че е страхотен.

MeLikesPie
01-25-2011, 10:33
Тривитаминол е силен продукт за драстично забързване на растежа на косата, продава се във ветеринарни магазини.

AnnaBella
01-25-2011, 11:28
Преди и аз имах същия проблем. Често използвам преса за коса и за това пробвах този продукт "Syoss Heat Protect" както използвам и тази маска за всякакъв тип коса "Genera". . . Препоръчвам ги на всички, защото ги пробвах и наистина действат! :) Дано да съм помогнала![/b]

MeLikesPie
01-25-2011, 11:48
Преди и аз имах същия проблем. Често използвам преса за коса и за това пробвах този продукт "Syoss Heat Protect" както използвам и тази маска за всякакъв тип коса "Genera". . . Препоръчвам ги на всички, защото ги пробвах и наистина действат! :) Дано да съм помогнала![/b]

Не си сложила линкове...?

iiordanova
01-25-2011, 12:07
Първо се подстрижи , да ти махнат всичко нацъфтяло и т.н.
Спри пресата , не я използвай изобщо. Ограничи се най - много до два пъти в месеца. Когато използваш преса , изполвай и продукт за термозащита.
За да се съживи косата ти, ти препоръчвам да я подхванваш добре.
Като за начало си купи хубав шампоан според косата ти , купи си маска за коса (на Лорис със змийско олио е много добра) , купи си ампули за коса (използвам на Rene Furterer за подхранване , много съм доволна , има и други марки , отиди в аптека да ти препоръчат , използвам един път седмично) , ако желаеш си купи и кристали за коса ( например на Биофарма са добри ) ..
Също така можеш да си правиш маска с бадемово масло , просто нанасяш масло по скалпа (като втриваш) и по дължина , стоиш около 20 - 30 минутки и измиваш.

FuckingFreak
01-25-2011, 13:35
Съгласна съм с Hilary_ . 1000 пъти по-добре да пие Геритамин нео, отколкото това тривитаминол.. Няма ефект само за косата ами за нокти, кожа, зрение, акне .. а съдържа абсолютно същото : витамини А и Е. И няма опасност да се предозира както при тривитаминола, защото се пие 3 месец и се прави почивка пак толкова (поне на мен ми го изписаха така, от гинеколог защото има благоприятно действие и в/у яйчниците..)

Hilary_
01-25-2011, 13:49
Защо да е нож с две остриета?Би ли казала нещо повече за тривитаминола.....и аз мислех да си го взимам,казаха ми че е страхотен.
така .. на кратко всички знаете, че е "витаминозна бомба" от А, Д3 И Е ..
лошото е, че при такава огромна концентрация на тези витамини може да се получи хипервитаминоза, което съвсем не е желателно!!
На някои хора им действа добре, защото им липсват тези витамини, но на други може да доведе до сериозни проблеми!! ..

както казаха вече има таблетки с въпросните витамини, които са съобразени с дозите, които човек може да приема без да има опасност за здравето му!!

на кратко е това .. аз лично не бих рискувала здравето си за 10 см повече израстнала коса .. :?

simpleplann
01-25-2011, 14:42
Ами аз още миналия месец се постригах за да ми махнат всичко нацъфтяло и сега косата ми е до раменете.Но пак е рядка.Сега ползвам флуид които предпазва косата от вредното действие на пресата.И мисля точно както каза ThisIsMe да накарам майка ми да ми прави рибена кост.Мислех наскоро да си взимам Тривитаминол,но сега вече се отказах и реших,че ще е по-добре ако си купя Геретамин нео.Мерси страшно много за отговорите :-)

andreaaaaa
01-25-2011, 14:55
Hilary_ благодаря ти....... ще си вэема таблетките....... :)

Hilary_
01-25-2011, 15:14
Hilary_ благодаря ти....... ще си вэема таблетките....... :)
предлагам ти хубаво да разгледаш таблетките и най - вече в какви количества се предлагат нужните витамини за косата (предполагам за нея ще ги пиеш) .. :)

аз лично вече съм си избрала едни, но ще ги поръчвам от ihreb .. :)

andreaaaaa
01-25-2011, 16:00
Да за косата ще ги пия.Ще взема Геритамин нео и ще питам по колко да пия.

vagarious
01-25-2011, 16:15
Ще ти кажа аз как възтанових косичката си:
- 2години бях руса, много хубаво русо, но не перхидролено.Естествено косата ми мноого се изтощи от ежемесечното боядисване на корени, постоянното използване на сушоар, преса, лак, пяна и всевъзможни глупости.Е, не съм я оставяла без маска/балсам, но то е нищо в сравнение с нещата, с които я тормозех.Така .. после се боядисах с моя си цвят и когато повечето боя падна - нямаш си и на идея за каква кошница си говорим.Колкот изгоряла и изтощена беше, милата.Докато косата ми беше руса, косъмът беше къде-къде по-добре изглеждащ от тъмния цвят сега...
Беше дълга 3-4 пръста под рамената и октомври месец я намалих с 3 пръста.От тогава до сега всяка седмица й правя домашни маски, НИТО ЕДИН път не съм допирала преса до косата си, а и я скъсявах още 3 пъти(друг е въпроса, че така ми отива повече де - на теб може да не се налага дръстично скъсяване.).Вече е изцяло моят си цвят и си нямаш на идея колко по-красива е и колко по-здрава е станала.Преди страашно много падаше - сега нито 1 косъм не се откъсва.И всичко е заради пресата - спрях я и вече всичко ми е ок(да чукна на дърво).Правя си маски, топирам я, но пак изобщо не е тормозена.
Мисълта ми е - ако не й махнеш изгорелите краища, ако не се грижиш за нея, ако продължаваш с тормоза - косата ти няма да се възстанови!!!

AnnaBella
01-26-2011, 12:06
AnnaBella написа:
Преди и аз имах същия проблем. Често използвам преса за коса и за това пробвах този продукт "Syoss Heat Protect" както използвам и тази маска за всякакъв тип коса "Genera". . . Препоръчвам ги на всички, защото ги пробвах и наистина действат! Дано да съм помогнала![/b]


Не си сложила линкове...?

Все още съм нова в този сайт и не ми е разрешено, но напиши в google и ще видиш как изглеждат :P .... "Syoss Heat Protect" е около 8лв и наистина помага, а маската мисля, че беше около 6/7 лева голяма опаковка :)

mik_i
01-17-2012, 19:50
моята коса е изтощена и къса и вече започна да се омазнява, но се реших да направя нещо по въпроса , така купих си бадемово масло, хума и хининова вода всяка седмица ще си правя маски максимум по 2 пъти, ще си купя jonsons baby и термопродукт и кристали, записах си час за фризиъор, търенирам 3 пъти в седмицата по 2 ч и половина и не ям мазнотии и мн месо което значи че косата ми трябва да порасне доста скоро!!! ако искате здрава коса трябва да ядете здравословно и да не сте под стрес !!!