PDA

View Full Version : Спешен проблем с телефона



sm_95
01-25-2011, 19:16
Имам нокиа 5530. Снощи си рових в нета през него и по едно време се заби и сам се рестартира. След това си работеше напълно нормално. Вечерта го оставих и си легнах.
Тази сутрин като се събудих всичките съобщения ми се бяха изтрили, не ми отваря бързото избиране, нито телефонния указател. Както и като тръгна да влизам в дневника през зелената слушалка също не го отваря... Беше ми настроени така че отгоре да има лента с галерията, съобщения и още две неща и тези иконки също ги няма. Телефона е в гаранция.
Въпроса ми е дали ако го занеса в глобул ще ми го оправят и за колко време? И мога ли някак аз да си го оправя от настройките и т.н. ?

Nam3less3
01-25-2011, 23:00
Направи му Factory Reset.

Jus7DreamBoy
01-25-2011, 23:22
Направи му Factory Reset.

Кажи и комбинацията на бутоните защото нокиа-та има хардуерни бутони само за звука и камерата и в нета няма много информация ..

Nam3less3
01-25-2011, 23:28
1.. *#7780# - Restore factory settings - resets all the settings to the default ( you will not lose any data) Make sure you back up your data as you will lose all of it when you perform option 2 or 3 on this list. The default code for ALL operations listed here is 12345.



2.*#7370# - Reformat your phone (out of the box, tho keep in mind that most newer nokia phones at least n series, e series and s60 based phones have udp - user data preservation so not ALL data may be lost. still it is a good idea to always do a back up of your stuff.)3. This you perform as a last resort. Nothing else is working.If the phone is not showing any activity, proceed with hard formatting , turn off your phone, hold the following buttons while pressing the power button. (the default code is 12345)

Набираш някое от тия. Някой неща се запазват, други ще се изтрият, не знам как е при Symbian. При Андроид всичко се изтрива и телефона ти е като купен от магазина, но така се оправят 90% от софтуерните проблеми.

GLaDOS
01-26-2011, 09:25
Моя беше изгорял . Даваш го в глобул и процедурата е следната:
Взимат го и го пращат към София . Оставяш си телефон за връзка ,след като пристигне отремонтиран ще ти пратят SMS за да ти кажат че е при тях.Ако не получиш съобщение си длъжен/а да отидеш 30 дена след приемането ,за да видиш какво става.
Надявам се да не се стига до гаранция ,но това е ако ти потрябва .

sm_95
01-26-2011, 12:17
Да де, но ако не представя гаранция няма ли да искат да платя ремонта? А именно това е въпроса че телефона е в гарация и няма смисъл да плащам при положение, че нищо не съм му направила?

Nam3less3
01-26-2011, 12:21
Да де, но ако не представя гаранция няма ли да искат да платя ремонта? А именно това е въпроса че телефона е в гарация и няма смисъл да плащам при положение, че нищо не съм му направила?Мисля че има клауза в гаранцията, че тя опдата ако проблема идва от инсталирането на софтуер. А всъщност си браузвала в нета, може да си влязла в сайт и да ти е влязъл вирус в телефона(колкото и да е малък шанса). Сервиза е за хардуерни проблеми или проблеми с инсталацията на нова версия на операционната система, недей да даваш пари за ремонт преди да пробваш с ресет на софтуера.

sm_95
01-26-2011, 12:27
Тъй като нищо не разбирам от тези неща, ще ми дадеш ли малко повече инфромация.
Набирам едно от горепосочените неща... И на практика какво става след това? Кво значи че някой неща се изтриват? И има ли вероятност тела ми съвсем да се прецака?

Nam3less3
01-26-2011, 12:34
Тъй като нищо не разбирам от тези неща, ще ми дадеш ли малко повече инфромация.
Набирам едно от горепосочените неща... И на практика какво става след това? Кво значи че някой неща се изтриват? И има ли вероятност тела ми съвсем да се прецака? Не знам как е при симбиан, с 2рия код сигурно ще ти се изтрият номерата, програмите, настройките и т.н., но може да се оправи, форматира наново системата. Иначе мисля че шанса да се повреди е минимален, но така или иначе в сервиз ще ти го оправят.

sm_95
01-26-2011, 13:22
Ами опитах и нищо не става. 1. Не ми отваря шайбата за набиране, а когато го въведох като контакт и се опитах да ги набера... Ами изписа ми "искането не е изпълнено"... Явно ще трябва да ходи в сервиз, но се притеснявам защото не знам колко пари ще излезе и дали ще приемата гаранцията. Не знам дали е от сайта в който бях защото всеки ден влизам там и нищо не е ставало...

Jus7DreamBoy
01-26-2011, 13:59
Гаранцията му би трябвало да важи отиди и го дай нищо не губиш.Ако гаранцията не го покрива ще го върнат и ще ти кажат колко пари искат за да го поправят :) !

GLaDOS
01-26-2011, 14:40
На моя му изгоря нещо вътре и се рестартираше сам ...после просто изгасна (нокиа) . Мися че аз го изгорях ,но отидох в Глобул, дадох го и казах че просто така ,без каквито и да било изпускания ,е спряял да работи.
Взеха го хората и след месец беше нов :D Треперих му ,че ще ми искат пари ,но нямаше такова нещо...
В смисъл ,грабвай гаранцият и го давай без да се чудиш .Кажи им че просто ти е забил и т.н. ,ако можеш не споменавай че си ровила в нета .
Щом е в гаранция ,следва че няма да ти струва нищо \:D/ \:D/ \:D/

sm_95
01-26-2011, 18:00
Наистина ли ще ми дадът телефон? Защото точно това ме притесняваше, че нямам резервен апарат, а не искам да казвам на нашите. Баща ми ще откачи...
Хора мерси... Ще видя да го занеса тия дни...

Jus7DreamBoy
01-26-2011, 18:49
Наистина ли ще ми дадът телефон? Защото точно това ме притесняваше, че нямам резервен апарат, а не искам да казвам на нашите. Баща ми ще откачи...
Хора мерси... Ще видя да го занеса тия дни...
Да дават ти ако не ти предложат ти си искай :)

sm_95
01-26-2011, 18:58
Хора златни сте... Страшно много ви благодаря за всичко.
Утре или вдруги ден ще го нося в Глобул и ще видим какво ще стане.
Още веднъж благодаря на всички... :-)