PDA

View Full Version : СУ право



silityyy
01-25-2011, 19:52
Здравейте,насочила съм се към СУ и то не с кое да е ами с право..чета постоянно по форумите и има много плашещи мнения,които могат да накарат човек да се откаже.Затова пиша намерила съм си всички теми ако има някой ,който изучава право в СУ и не само моля нека да ми пише,защото в момента съм на кръстопът.Искам да знам с точност как е изпита дали е тест или развиваш тема и кои теми обхваща ,че навсякъде пише различно.Ще се радвам ако ми пишете![/i]

Auriss
01-26-2011, 07:19
Уж си чела ,пък не знаеш.

Изпитите за специалност право в СУ са по Български език и литература и История.

Взимат се предвид също и оценките ти от дипломата или матурата по БЕЛ и История - която оценка е по-висока - тя се гледа.

Изпитите са развиване на теми ,не тестове.


Затова пиша намерила съм си всички теми

Темите по История са всичко от създаване на ПБД през 681г. ,Византийско робство , ВБД , османско робство , периода през османското робство , българско Възраждане , освобождение , период след освобождение , ПВС и ВСВ.
Купуваш си учебник профилирана подготовка по История за единадесети клас.
Издателството е Просвета - автори са Александър Николов , Митко Делев , Ал. Иванчев и Веселин Янчев.
Учебникът е 448 страници формат А4 и съдържа всичко ,което ти е необходимо за да се подготвиш.
Препоръчвам ти да си го купиш от борсата за употребявани учебници в НДК и да си го избереш сама ,тъй като е ДОСТА вероятно да попаднеш на книга ,в която е подчертана важната информация :). Така ще си спестиш поне малко усилия.

Относно изпита по БЕЛ - ще трябва да те разочаровам ,но не помня кои "творби" (по-скоро мозъчни пръдни) влизаха в програмата на изпита ,но бяха доста. Но пък ако не греша и всяка година е различно ,така че ще трябва да изчакаш докато излезе официалната информация на сайта на СУ за съдържанието на изпита :)

silityyy
01-26-2011, 12:44
благодаря за помоща сега от мен се иска яко четене :)