PDA

View Full Version : Защо пиете кафе?



Gavra
01-25-2011, 23:29
Имам робска задача от университета да анкетирам хората за причината поради която поглъщат кафе.

Шадап. Знам, че е скучно и глупаво като дъвкана дъвка, но информацията ми трябва. Това е възложено и на други 20 човека. Имам усещането, че тия професори ни използват за евтините си разследвания и нашите анкети ще бъдат телбоднати към документите за понататъшната им специализация :-x

Манипулация. Та, накратко, защо пиете кафе?!

SkyEatsAirplane
01-25-2011, 23:55
Защото не мога да започна деня си без кафе, аромата му и вкуса. Няма просто как да тръгне нормално денят ми без да се ободря. Друго е, че понякога пия повече кафе заради ниското ми кръвно :)

kalpazanka
01-26-2011, 05:29
Ободрява ме, затова. :)

SoulSell
01-26-2011, 06:53
Кафе - Кофеин - Opens your eyes in the morning ! :-o

ri41
01-26-2011, 06:54
аз пиех преди по 3 кафета, но се изнервях от това, влияеше ми зле, бях раздразнителна и за това сега пия само 1 сутрин за настроение и за да се събудя :-D много ми харесва вкуса и аромата, пия го с половин лъжица мед, определено е любимата ми напитка

kiki1991
01-26-2011, 07:25
Аз също обичам вкуса,аромата и това че ме ободрява,пия 3в1..обожавам го:)))

ImmortalSportFreak
01-26-2011, 07:25
Не пия. :lol:

Mi6inka
01-26-2011, 07:53
Имам ужасно ниско кръвно и ако не пия кафе се чувствам като смазан парцал. Ободрява ме, обичам вкуса и аромата му. Наистина си пийвам малко повечко кафета на ден, но това не ме кара да се чувствам зле, а напротив :)

mArMaLaDkA
01-26-2011, 17:14
За да се приспя в повечето случаи. Рядко мога да се разсъня от кафе.

TheBeliever
01-26-2011, 17:45
Различно. Понякога защото имам нужда от ударна доза кофеин за разсъняване, като предпочитам енергийни напитки за това, но и кафето върши работа. В повечето случаи защото ми е вкусно.

Millen4ety
01-26-2011, 19:49
Имам ниско кръвно.. много ниско.. помага ми.. принципно не обичам сладко, но ако хапна някой калориен боклук с едно кафе - спасявало ме е да мога да се прибера до нас.. от друга страна харесвам вкуса и аромата.. обожавам кафе напитки - капучино, мокачино, лате.. дава тонус и за учене :)

FuckedUp
01-26-2011, 20:19
Не пия.

П.п. Самовнушението е лошо нещо :-D

modjodjodjo
01-26-2011, 22:35
Сутрин кафе+цигара и получавам душевен оргазъм. Също така ми е хубаво на вкус и ако съм в добро настроение, кафето ми го приповдига още повече. Но иначе не го пия за да се разсъня, защото съм установил, че една чаша прясно мляко или един душ могат да ме разсънят много повече отколкото кафето. И също така много мразя да го изпивам на една или две глътки, особено ако нямам време въобще не си мисля за кафе. Обичам да му се наслаждавам колкото се може по-дълго дори и след като изстине.
Проучването, което са ви възложили ми изглежда тъпо. Това е все едно да се чудиш защо някои хора обичат да ядат фасул, а пък други не. Въпрос на вкус казало кучето и си облизало дупето :)

П.п. Самовнушението е лошо нещо
Самовнушението може и да е добро нещо :-D

VaMpiRKaTaaa
01-27-2011, 06:35
Пия кафе,зада се събудя сутрин.
После,пия кафе,когато съм с приятелки навънка.
Последното 3-то кафе го пия,обикновено от скука. :lol:

StolenBliss
01-27-2011, 12:47
Като почнеш да пиеш и се получава пристрастяване както с цигарите. И свикнеш ли с кафе, трудно се разсънваш без него. И така е и при мен

ThisIsMe
01-27-2011, 19:01
Много харесвам вкуса на кафето,действа ми освежаващо,пробуждащо,може да се каже,че това е основният подсладител на женските приказки :D
При мен действа и като разхлабител :)

van1
01-28-2011, 17:57
Вкус, аромат. Имам чувството, че хора които пият кафе от 10 години, кофеина вече не им действа изобщо. Просто си внушават, че се ободряват, а подсъзнанието може много неща :D

Mi6inka
01-29-2011, 08:34
Вкус, аромат. Имам чувството, че хора които пият кафе от 10 години, кофеина вече не им действа изобщо. Просто си внушават, че се ободряват, а подсъзнанието може много неща :D


о0 дори и от по-малко... аз пия по 3 кафета на ден от около 3-4 години и вече не ми действа ободряващо... но наистина ми действа добре, защото съм с много ниско кръвно. Ама само това, в никакъв случай не мога да кажа, че ме разсънва или , че не ми се доспива... нищо такова. :) Въпреки това си обичам ужасно много кафето !!!

tochica
01-29-2011, 09:01
за да се изнервям качествено и защото съм свикнала

BrokenInnocence
01-29-2011, 19:41
Като се замисля май никога не съм пила кафе с цел събуждане... не знам, не ми действа чак толкова събуждащо, колкото разправят хората. Пия кафе главно понеже, както повечето вече споменаха, ми харесват вкуса и аромата му...

anonimchetou
01-30-2011, 07:41
Защото кафето е моето Добро Утро ! Защото се разсънвам когато пия кафе, защото обичам аромата и вкуса му.

scanadal
01-30-2011, 11:44
Не пия.

П.п. Самовнушението е лошо нещо :-D
И аз не пия кафе.Разсънвам се без проблеми :)