PDA

View Full Version : Тежък случай



Jeronimo
01-26-2011, 00:43
Здравейте,не знам до колко темата ми е за този форум,защото вече съм на 20...Да пробвам пъ да видим какво ще излезне.Студент съм 2 курс в български вуз и съм лудо влюбен в една моя колежка.Изтината е,че не може да ми излезне от главата дори за секунда.Тя е висока,стойна,красива и много умна.Там е и проблема...Истината е,че не вярвам някога да мога да и предложа нещо кой знае какво.За да ме разберете трябва да ви разкажа историята си.
Здравейте пак :) аз съм на 20 съм 2ра година студент в български вуз.Истината е,че съм идиот...Гимназиалните ми години не минаха добре,нямах приятелка или какъвто и да е контакт с момичета,нямах и приятели,с който да излизам.Бягах много от училище,бях кофти хлапе не обичах училището не просто от мързела,а и защото там си ме тормозиха редовно.Поради това,че в класът ми имаше няколко момчета,който редовно си ме псуваха,а и поради характера ми много се затворих в себе си.Естествено не им оставах длъжен,но все имах чувството,че всички тях слушат.Имах усещането,че има нещо нередно в мен и се срамувах много.Това продължи докато не се преместих в друго училище,там някак ме приеха.Започнах да спортувам редовно и някак си си стъпих на краката,даже влезнах в университе :).Истината е обаче,че каквото и да правя си оставам същия недоверчив единак.Няма отново такова голямо приятелско обкръжение,само няколко човека.Истината е,че си се движа сам със себе си...От време на време ми въреже и спя с някоя по лека кака(обикновенно) и това е.Но съм единак,такъв сам си.И ето я нея,красива е и заобиколена с хора.Има си и приятел...Познаваме се добре вече,но тя си няма и представа,че съм такъв характер.Вече не ми личи толкова,добре сложен съм,общителен,но недоверчив.Излизам от време на време с колеги,но нищо редовно.Не мога да и предложа вълнуващия живот,на който вероятно е свикнала.Има го и вечният страх,че ако започна връзка с жена тя ще види колко съм слаб действително.Ще види липсата на приятели и контакти,ще види,че действително ме е страх да не я загубя,да я пазя от чуждите погледи...Ще ме види какъв нещастник съм в действителност.Замислям се дали не мога да съм напълно самостоятелен.Да хода по заведения сам и да трупам опит сваляйки момичета.Аз сега правя нещо подобно просто местата са фитнеса,улицата,квартала.П там се дали мога да имам това момиче,но не за 1 нощ,а да изградя връзка с нея,да се разкрия какъвто съм бил преди.Истината е,че жените не обичат слаби мъже...Можеш да заблудиш 1 жена за 1 вечер,но не и за постоянно.Е това беше,който го е прочел-благодаря!!! :)

JDeel
01-26-2011, 01:05
Ако си има приятел и особено ако нещата между тях са наред - не би трябвало да си бъркаш носа там, нали знаеш? Момчетата твърде често забравят, че момичетата също имат избор и предпочитания.

Момичетата оценяват тези две неща в момчетата - това как те се държат с тях, и това как те се държат със себе си.
Първото те наричат Отношение, другото е Самочувствие. За да си перфектен, трябва и двете да са на ниво. Това не е лесна задача :)

SmilezZz
01-26-2011, 05:43
Щом си има приятел - най-добре е да не се бъркаш в техните взаимоотношения..Все пак момичето щом е с него - явно е щастлива..
Просто я приеми за добра приятелка..Говори с нея повече..
- Намери си друго момиче..

vampire_girl_
01-26-2011, 07:23
Като има приятел - не е редно да се месиш.

Преодолей притесненията и страховете,защото най-вероятно не си по-малко човек от другите.Намери нещо което харесваш в себе си,нещо което правиш добре и работи над тези неща - така ще станеш по-уверен.
Общувай повече,дори да ти е трудно.
И следващия път,гледай да харесаш някоя свободна,за да имаш по-голям шанс.
Успех :)

Lian4ety
01-26-2011, 10:15
Щом момичето е заето мисля,че няма смисъл да си създаваш неприятности и да се бъркаш, но пък може да си й добър приятел. Ако по-нататък в живота тя те обикне, ще те обича такъв какъвто си независимо слаб/силен и т.н Успех :)

bratignat
01-26-2011, 10:25
Нали се сещате, че почти всяка готина мацка си има приятел, често няма паузи между приятелите. Така, че ако искаш готино маце трябва да го грабнеш от нечии други обятия. Вярно, ч ехванеш лис е с такова момиче, после ще си постоянно нащрек, но това е законът на джунглата...правото на силния.

dimitar_ak
01-26-2011, 11:57
Откажи се не само от нея, а изобщо от идеята да имаш приятелка. Поне за сега. НЕ СИ ГОТОВ. Та ти си се смачкал и свил. Никоя жена няма да те хареса такъв. Момичетата имат нужда от мъж до себе си. Съжалявам, но трябва сериозно да поработиш над самооценката си.

sladur4etyYy
01-26-2011, 12:06
принципно това, че си има приятел, не би трябвало да е пречка, ако наистина я искаш. около харесваните момичета винаги е пълно с момчета, готови да я ''откраднат'' във всеки един момент, така че нямаш време да седиш и да чакаш.

само че в конкретния случай, съм напълно съгласна с горното мнение- не си готов за връзка, защото не можеш да предложиш нужното. усъвършенствай се, работи върху себе си; върху самооценката и характера си. чак когато ги подобриш и се ошлайфаш, ще можеш спокойно да се занимаваш с момичета.

Jeronimo
01-26-2011, 15:55
А възможно ли е това да бъде постигнато без приятелски кръг от хора?

VaMpiRKaTaaa
01-26-2011, 16:37
А възможно ли е това да бъде постигнато без приятелски кръг от хора?
Не.
Но също толко важно е,колкото и приятели да имаш,дори да са само 3,да са истински.
Относно момичето...ако връзката им е сериозна мисля,че не трябва да я разваляш.Просто опитай да я спечелиш,недей разкрива,веднага какъв си,що си...и какъв си бил в ученическите си години,не,че те са били кой зна колко отдавна де.
Ако не върви връзката им,просто се опитай да я спечелиш,най-добрият начин ще е да и признаеш ,че я харесваш,и искаш сериозна връзка с нея.

DNA
01-26-2011, 19:14
Аз не виждам нищо лошо, какво като си има приятел... Съмнява ме някой от форума да знае какви са взаимоотношенията им.
Авторе накарай я да ти разкаже за приятеля си, какво я дразни в него, и започни да и говориш, че така не бива и тнт. Покани я някаде, сподели и някои работи. Жените обичат да им споделяш, след което ти сам ще осетиш получава ли се работата. И най-вече бъди усмихнат и забавен, но и сериозен когато трябва.

goblin0306
01-26-2011, 19:53
Пич, момичето за което говориш, го заеби. Някои хора се правят на интересни и казват, че няма нищо лошо в това да крадеш чуждите момичета, дори те да ходят с боклуци. Познай кво, грешно е. Представи си ти да успееш да се хванеш с това момиче, ще си супер щастлив, нали? Как ще се почувстваш обаче ако някой ти я открадне?

Никога не прави това, което не искаш да ти бъде направено!

Относно самочувствието. Задължително трябва да работиш по въпроса. Викаш, че постоянно са те мачкали и псували, а ти си седял и мълчал. Ами ако не го оправиш този проблем, ще те мачкат и псуват цял живот.
Нещо което винаги повдига самочувствието, са бойните изкуства. Запиши някое бойно изкуство, не за да пребиваш всеки 2ри, а за да се научиш на самозащита. Като вече напреднеш, тогава като някой те напсува си му отговори, а недей да си мълчиш. Ако тръгне да те бие, поне ще му счупиш канчето (а може би не). Не е въпроса в това да биеш тези които те дразнят, а да се защитаваш от тях. Ако ще да те пребие, поне ще знаеш, че си не си го оставил да те тъпче, а си се защитил и си се държал като мъж.

Повтарям, бойното изкуство ще те направи супер уверен в себе си, но не се превръщай в боклук. Използвай го само в краен случай, и то за самозащита.

Казах бойно изкуство, защото това е единственото нещо което съм убеден 1000%, че ще ти помогне. А имаш ли самочувствие, можеш да постигнеш всичко.

Ти вече сам си решаваш.

DNA
01-26-2011, 21:38
Пич, момичето за което говориш, го заеби. Някои хора се правят на интересни и казват, че няма нищо лошо в това да крадеш чуждите момичета, дори те да ходят с боклуци. Познай кво, грешно е. Представи си ти да успееш да се хванеш с това момиче, ще си супер щастлив, нали? Как ще се почувстваш обаче ако някой ти я открадне?

Никога не прави това, което не искаш да ти бъде направено!

Относно самочувствието. Задължително трябва да работиш по въпроса. Викаш, че постоянно са те мачкали и псували, а ти си седял и мълчал. Ами ако не го оправиш този проблем, ще те мачкат и псуват цял живот.
Нещо което винаги повдига самочувствието, са бойните изкуства. Запиши някое бойно изкуство, не за да пребиваш всеки 2ри, а за да се научиш на самозащита. Като вече напреднеш, тогава като някой те напсува си му отговори, а недей да си мълчиш. Ако тръгне да те бие, поне ще му счупиш канчето (а може би не). Не е въпроса в това да биеш тези които те дразнят, а да се защитаваш от тях. Ако ще да те пребие, поне ще знаеш, че си не си го оставил да те тъпче, а си се защитил и си се държал като мъж.

Повтарям, бойното изкуство ще те направи супер уверен в себе си, но не се превръщай в боклук. Използвай го само в краен случай, и то за самозащита.

Казах бойно изкуство, защото това е единственото нещо което съм убеден 1000%, че ще ти помогне. А имаш ли самочувствие, можеш да постигнеш всичко.

Ти вече сам си решаваш.


На колко години си бе запетайко такава... Като гледам какви глупости си писал не повече от 12-14 години ти давам.


Представи си ти да успееш да се хванеш с това момиче, ще си супер щастлив, нали? Как ще се почувстваш обаче ако някой ти я открадне?

Няма да се почувства добре, но не заради другото момче, а заради избора на приятелката му. Щом избира друг, значи с него се чувства по-добре. На това му викаме свободно мислене.


Никога не прави това, което не искаш да ти бъде направено!

Грешка. Най-вероятно си набожен, пак грешка. Трябва да ти е ясно, че на никого нищо не му се връща каквото и да е направил. Или ако му се случи нещо, то е случайност.

goblin0306
01-26-2011, 21:48
Поредния заядлив умник.

1- Атеист съм
2- Не прави това което не искаш да ти бъде направено го казвам, не защото съм набожен, а защото е въпрос на принцип. Ако не искаш да ти изневеряват, не изневерявай, това имах впредвид. Ако не искаш да те убият, не убивай. А това да знаеш, че момиче има връзка и въпреки това се опиташ да я провалиш, е просто подло и неморално. Представи си, че някой е искал да открадне майка ти от баща ти бре! Тогава нямаше и да се родиш!
3- То че момичето си решава, да, така е. Но ти нямаш право да се бъркаш във връзката между 2ма човека. Ако правиш така, добре, жив и здрав да си, но това да се опиташ да развалиш една връзка е просто подло и долно.

saskou
01-26-2011, 22:10
Здравейте,не знам до колко темата ми е за този форум,защото вече съм на 20...Да пробвам пъ да видим какво ще излезне.Студент съм 2 курс в български вуз и съм лудо влюбен в една моя колежка.Изтината е,че не може да ми излезне от главата дори за секунда.Тя е висока,стойна,красива и много умна.Там е и проблема...Истината е,че не вярвам някога да мога да и предложа нещо кой знае какво.За да ме разберете трябва да ви разкажа историята си.
Здравейте пак :) аз съм на 20 съм 2ра година студент в български вуз.Истината е,че съм идиот...Гимназиалните ми години не минаха добре,нямах приятелка или какъвто и да е контакт с момичета,нямах и приятели,с който да излизам.Бягах много от училище,бях кофти хлапе не обичах училището не просто от мързела,а и защото там си ме тормозиха редовно.Поради това,че в класът ми имаше няколко момчета,който редовно си ме псуваха,а и поради характера ми много се затворих в себе си.Естествено не им оставах длъжен,но все имах чувството,че всички тях слушат.Имах усещането,че има нещо нередно в мен и се срамувах много.Това продължи докато не се преместих в друго училище,там някак ме приеха.Започнах да спортувам редовно и някак си си стъпих на краката,даже влезнах в университе :).Истината е обаче,че каквото и да правя си оставам същия недоверчив единак.Няма отново такова голямо приятелско обкръжение,само няколко човека.Истината е,че си се движа сам със себе си...От време на време ми въреже и спя с някоя по лека кака(обикновенно) и това е.Но съм единак,такъв сам си.И ето я нея,красива е и заобиколена с хора.Има си и приятел...Познаваме се добре вече,но тя си няма и представа,че съм такъв характер.Вече не ми личи толкова,добре сложен съм,общителен,но недоверчив.Излизам от време на време с колеги,но нищо редовно.Не мога да и предложа вълнуващия живот,на който вероятно е свикнала.Има го и вечният страх,че ако започна връзка с жена тя ще види колко съм слаб действително.Ще види липсата на приятели и контакти,ще види,че действително ме е страх да не я загубя,да я пазя от чуждите погледи...Ще ме види какъв нещастник съм в действителност.Замислям се дали не мога да съм напълно самостоятелен.Да хода по заведения сам и да трупам опит сваляйки момичета.Аз сега правя нещо подобно просто местата са фитнеса,улицата,квартала.П там се дали мога да имам това момиче,но не за 1 нощ,а да изградя връзка с нея,да се разкрия какъвто съм бил преди.Истината е,че жените не обичат слаби мъже...Можеш да заблудиш 1 жена за 1 вечер,но не и за постоянно.Е това беше,който го е прочел-благодаря!!! :)
Докато се опитваш да ги заблуждаваш няма как да стане. Бъди себе си :)

DNA
01-26-2011, 22:39
Съжелявам за дето съм толкова подъл, че отворих очите на предишната си приятелка. Жив и здрав да съм аз оставям всеки да направи решението си независимо грешно или правилно е. Можеш да помогнеш на някого само ако той самия иска. И да всъщност и други мъже са искали да вземат майка ми, като баща ми тогава не се е бъркал във взаимоотношенията и с другите. Майка ми се е чувствала добре с баща ми и е останала с него. Глупави принципи имаш...

goblin0306
01-26-2011, 23:37
Виждам че няма смисъл да споря с човек по-твърдоглав от мен. И ти си прав от една гледна точка, но не можеш да кажеш че и аз не съм прав.
Има 2 решения в случая, да се намесиш във връзката, или не. Въпроса е дали го смяташ за редно или не. Аз го смятам за нередно, защото нямам право да си завирам носа там където не ми е работа. Ти им се бъркаш, защото мислиш че им предлагаш по-добра алтернатива. Така че виждам доколко оставяш хората сами да си правят изборите, били те добри или лоши.

Съвсем честно ти казвам че нямам никакво намерение да продължавам да споря с теб ако не спреш да си такъв инат.
Евала за това че си изказваш мнението, ама не може да продължаваш така грубо да си го налагаш. Сега след като ме изкара като човек с олигофренска ценностна система, добре ли се чувстваш? Доволен ли си от живота? Чувстваш ли се по-силен? На следващия човек който си изкаже мнението пак така ли ще му говориш? Моралист такъв, ще ми се прави на господ тука (ако речем, че има господ де).

Lestat357
01-27-2011, 00:11
Започни работа някъде, попътувай малко лятото..

Стани по-самостоятелен, като поработиш над уменията си за адаптация едновременно с това! По думите ти, се справяш доста по-добре с последното, ала все още си доста далеч от нормална мъжка увереност. Няма рецепта как, на мен просто ми се изсипаха малко повечко нещица на главата, с които трябваше да се справя и това доста ме промени. На 20 и аз си бях хлапе още, не само на вид. Фитнеса ти помага за някаква измамна увереност по-скоро, ще се съглася отчасти с едно от мненията по-горе. За тонус е хубаво, нищо повече. Освен ако не тренираш много сериозно. При бойно изкуство нещата стоят съвсем другояче, ама ти не практикуваш такова. Преди години мислех да се записвам на кикбокс, адекватно приложим е в случай на нужда. Но се изисква бая свободно време и пари, това ме отказа. Особено времето. Хайде да не измествам темата.

Не ти трябват повече от няколко човека близо до теб, останалите са ‘познати’ и се виждаш тематично с тях, не ежеседмично дори, камо ли ежедневно. При мен е така. Проблеми с общуването нямам, нито с установяването на нови контакти. Повечко самостоятелност ти е жизнено необходима на теб в момента, ама не в смисъла на ‘ходА по заведения сам и забивам яки мацки’, а на ‘хващам се на работа при първа възможност, започвам да се оправям/пера/гладя и т.н. сам’, защо ли? Така се гради характер, така се трупа и увереност постепенно. Да знаеш, че действително можеш да се справяш и сам (то е крайно време, най-малкото) и да започнеш да го правиш. Университет – добре. Тренировки – хубаво. Има липсващи елементи обаче. Би могъл да поработиш и над изказа си. Да се зачетеш в някой-друг утвърден автор (няма да ти препоръчвам напосоки) и т.н. Не, за да ‘впечатляваш гугутките, като им цитираш Хемингуей’ след това, макар че при някои действа..ло>, просто да си обогатиш общата култура, да откриеш повечко странични гледни точки над проблемите си, може би да пообогатиш ценностната си система. Казвам ти го като човек, който чете сравнително рядко, но пък доста си подбира литературата. Предвид какво уча аз, за (не)щастие имам и немалко задължителна такава, понякога и оттам изскача по нещо полезно.

За момичето ли? Ти си знаеш най-добре, прави се преценка спрямо моментната ситуация. Аз лично много трудно бих се намесил като ‘трети човек’ в съществуваща връзка с надеждата да се превърна в основен. И не толкова заради принципния въпрос и ‘не прави, което не искаш да ти правят’. Просто ще ми е неприятно така да ми започнат отношенията с даден човек. Ако тя е склонна за нула време да зареже дълга/сериозна връзка заради теб, то е доста вероятно да повтори същото след време. А може и да греша, няма как да ти дам по-уместен съвет без да я познавам. Премисли още веднъж добре дали си заслужава. Това хич не ти е най-сериозният проблем, поне на база прочетеното.
Успех!

Беше ми приятно да пиша тук.

umri
01-27-2011, 00:20
Първо - излизаш с нея, виждаш как е, що е, и чак тогава решаваш дали тя е подходяща за сериозна връзка. Не може без да си излизал с нея "не като приятели" да правииш такава преценка,че да я искаш за сериозна приятелка.

Съветът ми е да я оставиш тая и да се носиш по течението. Удряй по някоя, ходи си на барове и си гледай ученето, защото ти е важно. Сериозно и постепенно трябва да си вдигнеш самочувствието. Не си тъп според мен. Мнението ми е, че ще се оправиш.

DNA
01-27-2011, 06:02
Виждам че няма смисъл да споря с човек по-твърдоглав от мен. И ти си прав от една гледна точка, но не можеш да кажеш че и аз не съм прав.
Има 2 решения в случая, да се намесиш във връзката, или не. Въпроса е дали го смяташ за редно или не. Аз го смятам за нередно, защото нямам право да си завирам носа там където не ми е работа. Ти им се бъркаш, защото мислиш че им предлагаш по-добра алтернатива. Така че виждам доколко оставяш хората сами да си правят изборите, били те добри или лоши.

Съвсем честно ти казвам че нямам никакво намерение да продължавам да споря с теб ако не спреш да си такъв инат.
Евала за това че си изказваш мнението, ама не може да продължаваш така грубо да си го налагаш. Сега след като ме изкара като човек с олигофренска ценностна система, добре ли се чувстваш? Доволен ли си от живота? Чувстваш ли се по-силен? На следващия човек който си изкаже мнението пак така ли ще му говориш? Моралист такъв, ще ми се прави на господ тука (ако речем, че има господ де).


Знаеш ли какво означава налагане на мнение? Казах само, че имаш глупави принципи. Не целя да те изкарам никакъв. Ако не си забелязал точно за това написах в един от коментарите си "Авторе накарай я да ти разкаже за приятеля си", за да разбере що за човек е. А и защо и е на нея друг ако се чувства добре със сегашния си приятел. Съжелявам, че те изкарах 12-13 годишен, незнаех, че си толкова чувствителен на тая тема. А и аз мразя да споря, за теб си оставам ЗЪЛ и ПОДЪЛ, за мен ти оставаш дете.

GunSnSteelflowers
01-27-2011, 08:30
^ Поредният многознайко дето е комплексиран ай да не казвам защо. Кой си ти да обиждаш, да слагаш етикети кое е тъпо и кое остро бе?

По темата първо се заеми със самочувствието, защото собственото ти мнение за себе си се превръща и в мнение на околните, в това може да си сигурен. И се приеми такъв какъвто си - общителен, необщителен, дебел, слаб, висок, нисък. До някаква степен можеш да се промениш, но самооценката се гради на това да приемеш себе си със всички добри и лоши черти. И естествено винаги трябва да се стремиш към осъвършенстване, но докато не си се приел няма да е осъвършенстване към добро, а някакви отчаяни опити да се харесаш на околните. Живей заради себе си, а не заради мнението на другите и мисли какво се случва сега, а не какво ще си помисли момичето ако евентуално сте заедно... А що се отнася до нея - да се занимаваш с обвързани момичета не е най-чистото нещо на света, но те не са женени и тя е свободна да направи избора си.

DNA
01-27-2011, 17:12
^ Поредният многознайко дето е комплексиран ай да не казвам защо. Кой си ти да обиждаш, да слагаш етикети кое е тъпо и кое остро бе?

По темата първо се заеми със самочувствието, защото собственото ти мнение за себе си се превръща и в мнение на околните, в това може да си сигурен. И се приеми такъв какъвто си - общителен, необщителен, дебел, слаб, висок, нисък. До някаква степен можеш да се промениш, но самооценката се гради на това да приемеш себе си със всички добри и лоши черти. И естествено винаги трябва да се стремиш към осъвършенстване, но докато не си се приел няма да е осъвършенстване към добро, а някакви отчаяни опити да се харесаш на околните. Живей заради себе си, а не заради мнението на другите и мисли какво се случва сега, а не какво ще си помисли момичето ако евентуално сте заедно... А що се отнася до нея - да се занимаваш с обвързани момичета не е най-чистото нещо на света, но те не са женени и тя е свободна да направи избора си.


Ти пък какво се обаждаш като развалена станция, нали не те интересува мнението на другите. Аз слагам етикет за себе си, не те карам да мислиш като мен. Виж какво си написала, същото което и аз, само че ме и убиди. Само неможах да разбера какво имат общо имат комплексите с темата. Тролски изказвания.