PDA

View Full Version : Окултизъм



Azariel
01-26-2011, 07:55
Та вапроса ми е що е то ОКУЛТИЗМЪМ.Понеже разбрах че тук имало хора, които са много навътре в темата.
А да не би случайно да е това:Окултизмът (от латински occultus - „скрит, покрит“) е общо наименование на група разнородни мистични течения. Те постулират съществуването на нематериална реалност, която има собствени принципи, неподвластни на физичните закони и определящи ги. В определени научни среди това се приема със скептицизъм.

gandalfepi4
01-26-2011, 08:50
това е.

не е супер точно, но до това се свежда - магии некви, ама направени с подръчни материали.

ей това определение ми се струва хубаво.

http://en.wikipedia.org/wiki/Occult#Occultism

Nam3less3
01-26-2011, 09:24
Определението е дадено. Всъщност под тайно не се има предвид, че не може да се намери(преди време е било така, но днеска окултизъм навсякъде може да намериш), а това, че е трудно за разбиране.
Ето ти пример за окултни/езотерични духовни учения от книги които имам:
Агни Йога(Огнена Йога, Жива Етика) - книгите на Елена Рьорих, дадени от тибетския учител Мория
Теософското учение - от книгите на Елена Блаватска
Окултизъм на Великото Бяло Братство - книгите на Алис Бейли, дадени от тибетския учител Джуал Кхул
Херметизма - учението на Хермес Триждивелики(Тристмегисту )
Първите 3 са по-съвременни, и макар че всичките учения твърдят за другите че са грешни, те по същност са еднакви, и казват еднакви неща по различен начин. Конспираторската теория за Новия Световен Ред е описана в такива книги. В тях се говори за метафизика(особено много), тънките и невидими светове, окултна медитация и т.н.
Много по-трудни са за разбиране от библията, и не са масови като масонството да речем. Всичките ги има в книжарниците в раздел Окултизъм и в нета. В тях се говори за великото добро и т.н., но в крайна сметка по тънки методи те водят към злото и към властта и нечиста сила(използването на окултна медитация за пътешествия из тънките светове).
Но може и да се използват енциклопедично, като място от което просто да четеш информация за метафизика, а и има и много полезни съвети към човека за това как да стане по-силен, твърд и мъдър. Учат те от това как да вървиш като силен човек(с каква походка) до това да правиш окултна медитация. Та общо взето в тях не пише празни приказки и глупости като от някоя сектантска книга нито как да правиш магии като някоя циганка с чертане на пентаграми. Това са "сериозните" и силно дефинирани учения.

01-26-2011, 11:32
^ОМГ :shock: :shock: :shock:
Ти споменаваш неща като масонство и Нов Световен Ред....човек побъркал си се...Тука няма нищо свързано с Библията.
Абе сутринта да не да не си пил хапчетата???

Nam3less3
01-26-2011, 11:39
^ОМГ :shock: :shock: :shock:
Ти споменаваш неща като масонство и Нов Световен Ред....човек побъркал си се...Тука няма нищо свързано с Библията.
Абе сутринта да не да не си пил хапчетата?????
Масонството си е окултно, а както казах идейте за Новия Световен Ред са описани в тия окултни учения. Каква библия те гони?

01-26-2011, 11:43
^ОМГ :shock: :shock: :shock:
Ти споменаваш неща като масонство и Нов Световен Ред....човек побъркал си се...Тука няма нищо свързано с Библията.
Абе сутринта да не да не си пил хапчетата?????
Масонството си е окултно, а както казах идейте за Новия Световен Ред са описани в тия окултни учения. Каква библия те гони?

Еми в такъв ред на мисли трябва и да вярваш в илюминанти...?

Nam3less3
01-26-2011, 11:47
^ОМГ :shock: :shock: :shock:
Ти споменаваш неща като масонство и Нов Световен Ред....човек побъркал си се...Тука няма нищо свързано с Библията.
Абе сутринта да не да не си пил хапчетата?????
Масонството си е окултно, а както казах идейте за Новия Световен Ред са описани в тия окултни учения. Каква библия те гони?

Еми в такъв ред на мисли трябва и да вярваш в илюминанти...?Не съм казал че вярвам, просто споменавам какво пише. А ако вярвам на тия книги, те дори и да говорят за новия световен ред, не споменават илюминати. В тях пише за обединение на хората и държавите, за 1 световна религия и още доста неща, водещи към НСР.

01-26-2011, 11:48
^ОМГ :shock: :shock: :shock:
Ти споменаваш неща като масонство и Нов Световен Ред....човек побъркал си се...Тука няма нищо свързано с Библията.
Абе сутринта да не да не си пил хапчетата?????
Масонството си е окултно, а както казах идейте за Новия Световен Ред са описани в тия окултни учения. Каква библия те гони?

Еми в такъв ред на мисли трябва и да вярваш в илюминанти...?Не съм казал че вярвам, просто споменавам какво пише. А ако вярвам на тия книги, те дори и да говорят за новия световен ред, не споменават илюминати. В тях пише за обединение на хората и държавите, за 1 световна религия и още доста неща, водещи към НСР.

Вяра(знание) за масони => вяра(знание) за илюминанти...

Nam3less3
01-26-2011, 11:51
Вяра(знание) за масони => вяра(знание) за илюминанти...Всъщност и аз вярвам в глобализацията и идването на нещо като Нов Световен Ред(но не вярвам чак в крайностите и рептилите), а просто това ще е нормално нещо този нов световен ред. Богатите искат да стават по-богати и да имат повече власт, елиминиране на средната класа, завладяване на дребните пазари от крупните, идващата глобализация това е ясно. Най-сигурната теория за бъдещето е тази, и не случайно в тия окултни учения е застъпена. Не знам илюминали или кои са тия, може просто да са много на брой политици, бизнесмени които неумишлено водят до това. Но просто окултизма не е учение на доброто а е пътят към силата и властта, за това съм склонен да вярвам, че тия сили спомагват за тоя процес(окултните сили).

montana6
01-26-2011, 12:52
Според мен окултизъм е общо наименование на всякакви видове учения за взаимовръзката на ума и тялото, за силата на мисълта и най-общо казано за душевните и психологическите сили на човек. Затова и идва от "скрит, покрит". В окултизма влизат способности и учения като телекинеза, пирокинеза, всякакви видове -кинези, чакрите, медитацията, психологически атаки и защити и много други от тоя род. Това асоциирам с окултизма. Мога да ги определя като интровертни умения, но не знам дали ще е точно това определение.

Nam3less3
01-26-2011, 13:22
Според мен окултизъм е общо наименование на всякакви видове учения за взаимовръзката на ума и тялото, за силата на мисълта и най-общо казано за душевните и психологическите сили на човек. Затова и идва от "скрит, покрит". В окултизма влизат способности и учения като телекинеза, пирокинеза, всякакви видове -кинези, чакрите, медитацията, психологически атаки и защити и много други от тоя род. Това асоциирам с окултизма. Мога да ги определя като интровертни умения, но не знам дали ще е точно това определение.Остави го това. Докато християнската вяра да речем води до духовно усъвършенстване с божията благодат и помощ, то окултизма учи човека че сам ще постигне всичко и води до гордост. Който не вярва - да сравни библията с книгите на което и да е духовно учение и може да долови тънката разлика между 2те. В по-горния пост обясних. Също окултизма не признава Христос за божии син ами за най-просветленият дух слизал на земята.

01-26-2011, 16:40
Вяра(знание) за масони => вяра(знание) за илюминанти...Всъщност и аз вярвам в глобализацията и идването на нещо като Нов Световен Ред(но не вярвам чак в крайностите и рептилите), а просто това ще е нормално нещо този нов световен ред. Богатите искат да стават по-богати и да имат повече власт, елиминиране на средната класа, завладяване на дребните пазари от крупните, идващата глобализация това е ясно. Най-сигурната теория за бъдещето е тази, и не случайно в тия окултни учения е застъпена. Не знам илюминали или кои са тия, може просто да са много на брой политици, бизнесмени които неумишлено водят до това. Но просто окултизма не е учение на доброто а е пътят към силата и властта, за това съм склонен да вярвам, че тия сили спомагват за тоя процес(окултните сили).

Какво имаш в предвид под "илюминали"...?
А и то това е свързано пак с рептилите по един или друг начин...

А относно окулизма...еми явно Библииката е за тези които не могат да постигнат това което искат сами и се надяват, че някой ще им помогне(с твой приказки...примерно)...

Azariel
01-26-2011, 19:20
Илюминали е нещо свързано с валутните курсове ако не се лъжа.
А иначе съм чувал за Илюминати(от латинското Illuminati — просветлени, озарени) според една конспиративна теория те целят да завладеят света. Според тая теория Хитлер е бил Илюминат, а втората световна война е била само експеримент за тяхната идея. И според тая същата теория тяхната идея е че арийската раса трябва да властва над света а всички останали раси трябва да бъдат или поробени или изтребени.

Nam3less3
01-27-2011, 02:21
А относно окулизма...еми явно Библииката е за тези които не могат да постигнат това което искат сами и се надяват, че някой ще им помогне(с твой приказки...примерно)...Библи та е правилният път на доброто, недей да се опитваш да защитаваш окултизма(или си окултист)?

Azariel
01-27-2011, 06:43
Nam3less3 Нещо не разбрах имаш книги по окултизъм, и си го изучавал та за това твърдиш че е зло ли.

Nam3less3
01-27-2011, 07:33
Nam3less3 Нещо не разбрах имаш книги по окултизъм, и си го изучавал та за това твърдиш че е зло ли.Не само аз, ами и друг роднина ги е чел всичките по няколко пъти(и смея да твърдя ги е разбрал), та съм съгласен с него, а като пиша за окултизма, пиша това което съм научил от него.

Azariel
01-27-2011, 08:54
Окултната литература е доста за да съдиш за окултизма по няколко книги. А някои от писателите са толкова заблудени че сами не знаят какво пишат, а има и такива които пишат само за да спечелят а творбите им нямат действително никаква стойност. И аз съм чел книги на тая тема, и не открих нищо за конспирации в истинският им смисъл. И не можеш да съдиш за едно нещо по една от страните му.

npp
01-27-2011, 09:01
Пичове, всичката човешка вяра/духовност е зло номер 1 на света, т.е. тази която не е регламентирана от истинският Господ Бог, а това е всяка нечиста вяра/духовност:

"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест."(Откровение 13: 18 ).

ZipFail
01-27-2011, 09:21
Браво Уотсън, логиката ти е желязна !
Как не съм разбрал преди значението на този цитат :(

Nam3less3
01-27-2011, 09:33
Окултната литература е доста за да съдиш за окултизма по няколко книги. А някои от писателите са толкова заблудени че сами не знаят какво пишат, а има и такива които пишат само за да спечелят а творбите им нямат действително никаква стойност. И аз съм чел книги на тая тема, и не открих нищо за конспирации в истинският им смисъл. И не можеш да съдиш за едно нещо по една от страните му.Ами аз ти говоря за истинската окултна литература, тия книги които цитирах са част от нея. Окултизма е еднакъв в същността си, независимо дали се нарича херметизъм или Агни Йога. Тия учения които ти цитирах са страните на окултизма.
То от човека си зависи дали ще е избера правилния път или не, независимо какво чете. Но важното е словото да е от Бога както са думите Христови и думите на учениците му, а не да са от "наказателните духове" от Агни Йога примерно.

Nam3less3
01-27-2011, 09:36
А и тия книги не са писани от случайни хора, това знание им се подава, не е тяхно дело.

gandalfepi4
01-27-2011, 09:43
Пичове, всичката човешка вяра/духовност е зло номер 1 на света, т.е. тази която не е регламентирана от истинският Господ Бог, а това е всяка нечиста вяра/духовност:

"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест."(Откровение 13: 18 ).


тъп, глупав, жалък дебил който се фука колко бил просветлен!

да те ебеме у кухата глава и у напомпаното самочуствие - числото е 616!

такъв си нещастник "ууу, аз съм толкова готин! джизъс слезе от небето да ми каже че аз знам библията най-добре от всички и да ми върти минет, но още си бия чикии в тоалетната на 6-ти "Б""

аре сега като те видяхме какви елементарни грешки допускаш да си биеш шута за ден два и да спреш да ни обясняваш колко космически просветлен си бил, ок?



http://en.wikipedia.org/wiki/616_%28number%29#The_Number_of_the_Beast

Nam3less3
01-27-2011, 09:44
Пичове, всичката човешка вяра/духовност е зло номер 1 на света, т.е. тази която не е регламентирана от истинският Господ Бог, а това е всяка нечиста вяра/духовност:

"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест."(Откровение 13: 18 ).


тъп, глупав, жалък дебил който се фука колко бил просветлен!

да те ебеме у кухата глава и у напомпаното самочуствие - числото е 616!

такъв си нещастник "ууу, аз съм толкова готин! джизъс слезе от небето да ми каже че аз знам библията най-добре от всички и да ми върти минет, но още си бия чикии в тоалетната на 6-ти "Б""

аре сега като те видяхме какви елементарни грешки допускаш да си биеш шута за ден два и да спреш да ни обясняваш колко космически просветлен си бил, ок?



http://en.wikipedia.org/wiki/616_%28number%29#The_Number_of_the_BeastВ източно православната библия пише 666, но това няма значение, а и не е предмет на темата.

Azariel
01-27-2011, 09:48
А чел ли си нещо за Кабала.

Nam3less3
01-27-2011, 09:51
А чел ли си нещо за Кабала.Имаме книги за него, уникално е с това, че има система обединяваща всичко(Дървото на живота).

Azariel
01-27-2011, 09:54
А според теб кабала зло ли е.

gandalfepi4
01-27-2011, 09:57
Пичове, всичката човешка вяра/духовност е зло номер 1 на света, т.е. тази която не е регламентирана от истинският Господ Бог, а това е всяка нечиста вяра/духовност:

"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест."(Откровение 13: 18 ).


тъп, глупав, жалък дебил който се фука колко бил просветлен!

да те ебеме у кухата глава и у напомпаното самочуствие - числото е 616!

такъв си нещастник "ууу, аз съм толкова готин! джизъс слезе от небето да ми каже че аз знам библията най-добре от всички и да ми върти минет, но още си бия чикии в тоалетната на 6-ти "Б""

аре сега като те видяхме какви елементарни грешки допускаш да си биеш шута за ден два и да спреш да ни обясняваш колко космически просветлен си бил, ок?



http://en.wikipedia.org/wiki/616_%28number%29#The_Number_of_the_BeastВ източно православната библия пише 666, но това няма значение, а и не е предмет на темата.

ми мноо ясно че така пише, нали е открит оригинала който казва 616 след като е била написана тъпата библия?!

Nam3less3
01-27-2011, 10:02
А според теб кабала зло ли е.Целта на всичко това е духовно усъвършенстване, но ако словото не е от Бог, то може да не води по правилния път. Съмнява ме кабалата да е от Бог, чак зло не обичам да ги наричам(а и не е хубаво да се говори против такива сили), но не мисля че води по правилния път. Заради това в библията са отречени, но те не са за всеки. Който ги чете значи предварително е избрал този път. Но все пак може да се ползват като енциклопедия по духовна тематика.

Azariel
01-27-2011, 10:15
А според теб кабала зло ли е.Целта на всичко това е духовно усъвършенстване, но ако словото не е от Бог, то може да не води по правилния път. Съмнява ме кабалата да е от Бог, чак зло не обичам да ги наричам(а и не е хубаво да се говори против такива сили), но не мисля че води по правилния път. Заради това в библията са отречени, но те не са за всеки. Който ги чете значи предварително е избрал този път. Но все пак може да се ползват като енциклопедия по духовна тематика.

Кабала е създадена като наука за бога и начин за тълкуване на свещените писания. Наблягам на думата наука защото не е религия.

Nam3less3
01-27-2011, 10:18
А според теб кабала зло ли е.Целта на всичко това е духовно усъвършенстване, но ако словото не е от Бог, то може да не води по правилния път. Съмнява ме кабалата да е от Бог, чак зло не обичам да ги наричам(а и не е хубаво да се говори против такива сили), но не мисля че води по правилния път. Заради това в библията са отречени, но те не са за всеки. Който ги чете значи предварително е избрал този път. Но все пак може да се ползват като енциклопедия по духовна тематика.

Кабала е създадена като наука за бога и начин за тълкуване на свещените писания. Наблягам на думата наука защото не е религия.В науката се работи с доказателства, кабала и всичкото това са езотерика, философия, окултизъм, духовни учения, метафизика.

Nam3less3
01-27-2011, 10:23
Кабалата развива силите на духовността в човека, превръща те в магьосник, но така се отдалечаваш от Бог. Но за такива теми е забранено да се спори, който не вярва да опита, та да се опари и да разбере.

gandalfepi4
01-27-2011, 10:36
SHIT!

IT FUCKING WORKS


http://images.wikia.com/harrypotter/images/7/75/Expelliarmus..jpg

Nam3less3
01-27-2011, 10:39
Не се шегувай с това, нямаш представа за какво става въпрос. А магията няма нищо общо с това от филмите. Пробвай да се задълбочиш в окултизма и най-много да полудееш, това е за духовно силни хора, избрали другият път. То в книгите предупреждават колко е опасно.

gandalfepi4
01-27-2011, 10:43
IU VAS RAIT NEIMLEZ!

IT IZ TUU STRONG...

LOSING CONTROL OF DЪ PAUЪ...

AAARGHHH!!



http://images1.wikia.nocookie.net/harrypotter/nl/images/7/73/Harry_Expelliarmus.jpg

01-27-2011, 11:15
Еми по думите ти Неймлес излиза, че Библииката е за слаби, които искат да разчитат на друг да им свърши работата(било то духовна или физическа и тн.) , а окултизма е за хора можещи и разчитат сами на себе си...и знаещи, че няма подобни работи като дядоти божиии.

Nam3less3
01-27-2011, 11:22
Еми по думите ти Неймлес излиза, че Библииката е за слаби, които искат да разчитат на друг да им свърши работата(било то духовна или физическа и тн.) , а окултизма е за хора можещи и разчитат сами на себе си...и знаещи, че няма подобни работи като дядоти божиии.Окултизма много добре твърди че има Бог, а ти отново говориш глупости, всъщност бях сигурен че точно това ще изръсиш.
Точно християнският път е най-труден и тежък, пътя на окултизма също е за силни хора но той е лесният път(като избор между добро и зло). Абе кво да ти обяснявам, тия изводи са от синтезиране на голяма мъдрост и познание по духовните теми, за които можем да си мечтаем. Това ми го е казал човек, години наред чел и писал по подобни теми, но и същото го пише в святото слово. Всъщност ти ако можеше най-вероятно би станал окултист щом си толкова горделив, но щеше да заплатиш висока цена.

01-27-2011, 11:56
Еми по думите ти Неймлес излиза, че Библииката е за слаби, които искат да разчитат на друг да им свърши работата(било то духовна или физическа и тн.) , а окултизма е за хора можещи и разчитат сами на себе си...и знаещи, че няма подобни работи като дядоти божиии.Окултизма много добре твърди че има Бог, а ти отново говориш глупости, всъщност бях сигурен че точно това ще изръсиш.
Точно християнският път е най-труден и тежък, пътя на окултизма също е за силни хора но той е лесният път(като избор между добро и зло). Абе кво да ти обяснявам, тия изводи са от синтезиране на голяма мъдрост и познание по духовните теми, за които можем да си мечтаем. Това ми го е казал човек, години наред чел и писал по подобни теми, но и същото го пише в святото слово. Всъщност ти ако можеше най-вероятно би станал окултист щом си толкова горделив, но щеше да заплатиш висока цена.

И ми е любопитно каква цена ще заплатя(не, че съм тръгнал да следвам някакъв безсмилен път)...

Nam3less3
01-27-2011, 12:46
И ми е любопитно каква цена ще заплатя(не, че съм тръгнал да следвам някакъв безсмилен път)...Смисъла на всичко е в това(доброто и злото).

montana6
01-27-2011, 14:47
Днес се разрових малко за книги по темата и имаше доста отзиви за тая поредица - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43418&cat=109
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43417&cat=109
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43416&cat=109

Поредицата е на Петър Дънов и представлява нещо като енциклопедия на окултното. Една от първите такива (щото Дънов ги е писал в началото на 20-ти век). Имая бая неща описани в нея, така че който се интересува, ще му е интересно, мисля.

01-27-2011, 15:48
И ми е любопитно каква цена ще заплатя(не, че съм тръгнал да следвам някакъв безсмилен път)...Смисъла на всичко е в това(доброто и злото).

Та какво ще се случи с мен...че да съжалявам...?

Gavra
01-27-2011, 15:50
Папата е най-големият окултист, уизард и маджишън!

ZipFail
01-27-2011, 15:50
Ще бъдеш баннат в teenproblem и ще трябва да отидеш в някой друг сайт да спамиш.

01-27-2011, 16:08
Папата е най-големият окултист, уизард и маджишън!

Еми така си е...
Миналия папа имаше доста допирателни с рептили...което е свързано със смъртта му...

Nam3less3
01-27-2011, 16:27
Днес се разрових малко за книги по темата и имаше доста отзиви за тая поредица - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43418&cat=109
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43417&cat=109
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43416&cat=109

Поредицата е на Петър Дънов и представлява нещо като енциклопедия на окултното. Една от първите такива (щото Дънов ги е писал в началото на 20-ти век). Имая бая неща описани в нея, така че който се интересува, ще му е интересно, мисля.Учението на Дънов е бъгларската версия на Агни Йога.

Azariel
01-27-2011, 17:44
Ученията на Петър Дънов нещо на мен не ми допадат.

Nam3less3
01-27-2011, 18:23
Ученията на Петър Дънов нещо на мен не ми допадат.Ако някой ще следва окултно учение, то мисля че има и по-"големи" от неговото. Но дъновизма включва и интересни практични неща като паневритмията и т.н., става за хоби. 8-) То е нещо по-масово като йогата.

montana6
01-27-2011, 18:26
Е, това надали се водят учения, по-скоро е описателна за някакви основни работи в окултизма.

Azariel
01-28-2011, 19:53
А и като споменахте магии та се сетих за един интересен раздел книги от окултизма, Гримоарите (Гримоар (Grimoire) - с тази дума през средновековието са озаглавявали книги, съдържащи заклинания и магически формули).

Nam3less3
01-29-2011, 02:31
А и като споменахте магии та се сетих за един интересен раздел книги от окултизма, Гримоарите (Гримоар (Grimoire) - с тази дума през средновековието са озаглавявали книги, съдържащи заклинания и магически формули).То и ся има такива, примерно Големият Ключ на Соломон, в която пише как, къде и кога да начертаеш пентаграм на земята и т.н., но нямам доверие на такива магии.

Azariel
01-29-2011, 11:26
Аз се сещам и за една друга книга Grimorium Verum. Ако предположим че съществуват такива неща като деноните, тази книга би ти била полезна като куршум в главата, че даже и още по полезна :D :D ако схващаш какво имам предвид.

Nam3less3
01-29-2011, 11:30
Аз се сещам и за една друга книга Grimorium Verum. Ако предположим че съществуват такива неща като деноните, тази книга би ти била полезна като куршум в главата, че даже и още по полезна :D :D ако схващаш какво имам предвид.Не схванах, но според окултизма демоните са злите мисли или злите духове от тънките светове.

Azariel
01-29-2011, 11:38
В прав текст че използването на тази книга може да те убие.

Nam3less3
01-29-2011, 11:43
В прав текст че използването на тази книга може да те убие.Ами с тия сили шега не бива, то и в началото на окултните книги предупреждават за какво става въпрос.

npp
01-29-2011, 11:49
Да, такива книги са опасни:

"И мнозина от повярвалите дохождаха та се изповядваха и изказваха делата си(т.е. се покайваха от окултните си дейности). Мнозина още и от тия, които правеха магии, донасяха книгите си и ги изгаряха пред всичките; и като пресметнаха цената им, намериха, че бе петнадесет хиляди сребърници."(Деяния 19: 19),

всъщност ето я (и) пълната история:

"А някои от юдейските(т.е. от духовническите) скитници заклинатели предприеха да произнасят името на Господа Исуса на тия, които имаха зли духове, казвайки: Заклевам ви в Исуса, когото Павел проповядва. И между тия, които вършеха това, бяха седемте синове на някой си юдеин(т.е. духовник) Скева, главен свещеник, Но еднаж злият дух в отговор им рече: Исуса признавам, и Павла зная; но вие кои сте? И човекът, в когото беше злият дух, скочи върху тях, и, като надви на двамата, превъзмогна над тях, така щото голи и ранени избягаха от оная къща. И това стана известно на всички ефески жители, и юдеи и гърци; и страх обзе всички тях, и името на Господа Исуса се възвеличаваше. И мнозина от повярвалите дохождаха та се изповядваха и изказваха делата си. Мнозина още и от тия, които правеха магии, донасяха книгите си и ги изгаряха пред всичките; и като пресметнаха цената им, намериха, че бе петнадесет хиляди сребърници. Така силно растеше и преодоляваше Господното учение."(Деяня 19: 13-20).

01-29-2011, 17:15
нпп, спри с тези цитати от Библииката...не знам дали има някой да ги чете...амо като видя "истинския Господ Бог", а сега като видях Господа Исуса....какво да говоря...Исус не е Бог дори и според Библията....

А по темата....Как може да те убие една книга(не злорадствам, просто любопитство)...?

npp
01-29-2011, 18:09
Виж какво пише тук:

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."(Битие 1: 26-28 ),

"И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа."(Битие 2: 7),

"И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света."(Йоан 17: 5),

"Отче, желая гдето съм Аз, да бъдат с Мене и тия, които си Ми дал, за да гледат Моята слава, която си Ми дал; защото си Ме възлюбил преди създанието на света."(Йоан 17: 24),

"Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света. Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна. У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха. А на ония, които Го приеха, даде право да станат Божии чада, сиреч, на тия, които вярват в Неговото име;"(Йоан 1: 9-12),

"И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината."(Битие 1: 3-4),

"И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите."(Откровение 19: 16),

"сам царят служи на нивите."(Еклесиаст 5: 9).

01-29-2011, 18:42
Виж какво пише тук:

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."(Битие 1: 26-28 ),

"И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа."(Битие 2: 7),

"И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света."(Йоан 17: 5),

"Отче, желая гдето съм Аз, да бъдат с Мене и тия, които си Ми дал, за да гледат Моята слава, която си Ми дал; защото си Ме възлюбил преди създанието на света."(Йоан 17: 24),

"Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света. Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна. У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха. А на ония, които Го приеха, даде право да станат Божии чада, сиреч, на тия, които вярват в Неговото име;"(Йоан 1: 9-12),

"И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината."(Битие 1: 3-4).

Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....

npp
01-29-2011, 19:31
Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....

Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.

gandalfepi4
01-29-2011, 20:12
това е твърдение.

не е нито идея, нито хипотеза, нито разсъждение, нито заключение.

току що доказа на кюфтето че наистина не можеш да вържеш кохерентна мисъл без цитати (които пък и са релевантни към темата колкото звездата VY Canis Majoris към лезбийска оргия в Бостън на всичкото отгоре)





бих те посъветвал да изслушаш тази песен

http://www.youtube.com/watch?v=AGY_81V4DKA&feature=related

01-29-2011, 20:16
Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....

Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.

ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

NomNomNom
01-29-2011, 21:01
Знам, че мисленето е сложен процес и не се отдава на всеки, но опитай....Без цитат от Библииката....

Добре, ето: Исус Христос е самият Господ.

ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

В момента си се представям в спалнята ми . Има много свещи запалени, навсякъде - по шкафовете, по раклата, по скриновете. Сложила съм си бежевите копринени завеси и покривала за леглото . Облеклото ще го пропусна. В стаята има някакъв притеснен тип . В погледа му има ужас . В ръцете - библия. Трескаво ми чете цитати от нея и се опитва да ме убеди пелтечейки , че в мен се е вселил зъл дух.
Аз му взимам библията от ръцете, той е "втф?!?!?" . Паля я с една гадна усмивка . Момчето си гълта езика и припада . После мисля да го сготвя, примерно.


Иначе, преди посещавах един окултен форум, имаше страшно много информация в него , но хората започваха да ме ядосват.

Всички хора, занимаващи се с окултно, които познавам, са с твърда вяра в Бог. Даже някои твърдят, че са християни.
Госпожата ми по история пък сега каза, че чете за християнския окултизъм, който бил по-познат на запад.
Ще я питам за четива.

ZipFail
01-29-2011, 21:07
Сега очакваме вкючване с цитат от Библията как всъщност Истинския Бог е бога на доброто и светлината и че неговия син също е добрина и светлина и трябва да се спасиме чрез Него и всичко друго е зло и не-добрина за ралика от истинския Бог и т.н. и т.н.............което няма да има нищо общо с темата естествено :razz:

npp
01-29-2011, 21:13
ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).

NomNomNom
01-29-2011, 21:20
ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).
Като е админ и има заповеди/правила, защо не банва тези, които не ги спазват.

Направих асоциация с Мачока :D

gandalfepi4
01-29-2011, 22:04
В момента си се представям в спалнята ми . Има много свещи запалени, навсякъде - по шкафовете, по раклата, по скриновете. Сложила съм си бежевите копринени завеси и покривала за леглото . Облеклото ще го пропусна...


http://www.lotustalk.com/forums/attachments/f170/133143d1252671957-evora-racecar-house-do-want_thumbnail.jpg

NomNomNom
01-29-2011, 22:19
Не искам да притеснявам хората , достатъчно спам ударих .

Ако ми падне някой тип с библия у нас, веднага ще си купя нещо в стил садо-мазо / или ще скалъпя с подръчни материали.
:D

Майка ми спря цигарите, аз трябва да спра спама, да.

01-29-2011, 23:13
ОМГ....човек ти си много съркан, честно....Ти трябва най-добре да занеш какво е Бог....а не знаеш.....пък само ми цитираш библииката...

Господ Бог е Администраторът на Вселената, т.е. Спасител, Изцелител, Възкресител, Осигурител, Поддръжник, и тям подобните, за всеки "човек"(всяко одушевено).

Браво...Евала...Шапка ти свалям....как успя да не цитираш библията...не знам.

Ама с твърдението което изказа, че Исус е Бога ....ми говори колко си на ТИ с библията...

Nam3less3
01-30-2011, 02:10
Ама с твърдението което изказа, че Исус е Бога ....ми говори колко си на ТИ с библията...Ами естествено че е така. Той е Бог и християнството е правият път към него, окултизма е грешен според християнството. На който не му харесва - ами негов си проблем :D

gandalfepi4
01-30-2011, 06:51
КЕБАП ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПОТО ПАРЧЕ!

ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ДЖИЗЪС Е БОГ

гласувано е да бъде такъв през 325 година.

бахти необразования дивак. ма какво да очакваме все пак, трябва да не си атеист за да ги знаеш тези работи :?

нали в библията той сам казва че не е бог, обръща се към бог, атрибутира на бог знание което той самият не притежава, моли се на бог и още кууууп неща които биха изглеждали просто смешни ако бяха адресирани към него самия

за'тва и се обсъжда този въпрос - да се изглади мат'риала и да стане удобен за властта


тогава е и гласувано какво да бъде използвано за да се направи книгата сега известна като тех библе и кое е неудобно за тогавашната власт.

но какво да очакваме от тебе, атеисте смотан, нищо не знаеш *пу!* :-x

Nam3less3
01-30-2011, 06:53
Чак и вярващите не спорят толкова като вас на темата Христос Бог ли е Божи Син ли е какво значи това и т.н. 8-)

Nam3less3
01-30-2011, 07:02
Хем са различни хем са едно. Триединството(Бог) е:
Бог Отец - ума
Бог Син - словото
Святият Дух - силата

gandalfepi4
01-30-2011, 07:09
^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?

Nam3less3
01-30-2011, 07:10
^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?Мюсюлманите се намират на нивото на което християните са се намирали в Средновековието(може би защото е по-младо с 7 века) 8-)

01-30-2011, 12:24
КЕБАП ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПОТО ПАРЧЕ!

ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ДЖИЗЪС Е БОГ

гласувано е да бъде такъв през 325 година.

бахти необразования дивак. ма какво да очакваме все пак, трябва да не си атеист за да ги знаеш тези работи :?

нали в библията той сам казва че не е бог, обръща се към бог, атрибутира на бог знание което той самият не притежава, моли се на бог и още кууууп неща които биха изглеждали просто смешни ако бяха адресирани към него самия

за'тва и се обсъжда този въпрос - да се изглади мат'риала и да стане удобен за властта


тогава е и гласувано какво да бъде използвано за да се направи книгата сега известна като тех библе и кое е неудобно за тогавашната власт.

но какво да очакваме от тебе, атеисте смотан, нищо не знаеш *пу!* :-x

Знаеш ли, че ти си първия който срещам(е не буквално), който знае за гласуването относно Библията по времето на Константин Велики...
Иначе не съм сигурен дали това го каза с ирония....но имах в предвид дори и да има нещо божествено той е 1/3 от бога...

01-30-2011, 12:26
^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?Мюсюлманите се намират на нивото на което християните са се намирали в Средновековието(може би защото е по-младо с 7 века) 8-)

Само по отношение на годините....

Nam3less3
01-30-2011, 14:23
^ ИМЕННО! браво неймлес, каза им го.

войните, мъченията, екзекуциите и събранията породени от този въпрос са свършили отдавна.

сега има само една-две мини групички които не са съгласни с тази идея - мюсюлмани, евреи - некви такива дебили. както и една-две от 40 000 хиляди християнски секти.

но въпроса вече е що-годе официално решен - кога за последно са давали по новините че горят на кладата някой с такива идеи?Мюсюлманите се намират на нивото на което християните са се намирали в Средновековието(може би защото е по-младо с 7 века) 8-)

Само по отношение на годините....По отношение на всичко. Те и до днеска водят религиозни войни и някой от държавите им са ислямски републики където ще те убият с камъни и обесят както в средновековието.

gandalfepi4
01-30-2011, 14:39
По отношение на всичко. Те и до днеска водят религиозни войни и някой от държавите им са ислямски републики където ще те убият с камъни и обесят както в средновековието...

"... са правели християните" ли забрави да добавиш?

Nam3less3
01-30-2011, 14:40
По отношение на всичко. Те и до днеска водят религиозни войни и някой от държавите им са ислямски републики където ще те убият с камъни и обесят както в средновековието...

"... са правели християните" ли забрави да добавиш?Всички са правили така, не само християните. А истинските християни са стояли далеч от това.

gandalfepi4
01-30-2011, 14:59
от къде знаеш това?

пак ли просто "знаеш"?

Nam3less3
01-30-2011, 15:21
от къде знаеш това?

пак ли просто "знаеш"?Е това са исторически факти. А истински християнин не би убивал в името на Бог за да се сдобие с власт.

gandalfepi4
01-30-2011, 15:26
хе, хе и аз мога така:

исторически факт е че исус не е бог.

Nam3less3
01-30-2011, 15:30
хе, хе и аз мога така:

исторически факт е че исус не е бог.Някой историк може и да ти се върже 8)

01-30-2011, 16:54
А на теб някой будала...

Azariel
01-30-2011, 18:15
А докажете че Исус не съществува.......... :D :D :D :razz: :razz: :razz: :razz: 8) 8) 8)

Azariel
01-30-2011, 18:18
И искам реални доказателства а не философски съждения.

gandalfepi4
01-30-2011, 18:59
ок - джизъс е требело да прави невероятни, глобални чудеса в империя която е била пълна със страшно много документатори - днешния еквивалент на хора които снимат неща с мобилните си.

чудеса и събития от типа на зомбита които се разхождат из града, буйстване из централен храм с бич с девет опашки, храчене в очите на болните хора (ФАКТ), съживяване на некви мъртъвци и тн.

дори и едно от тях не е споменато дори и бегло докато имаме сведения че ирод е умрял със скротум, приличащ на червеи (сифилис).

ако беше истински поне едно от тези толкова нечувани неща щеше да го пише в някой документ.

QUED

Azariel
01-30-2011, 19:29
Жалко все пак че е нямало фотоапарати(все пак и за гравитацията преди Нютон е нямало доказателства, но тя все пак съществува нали ). Но и аз не съм бил там преди около 2000 години така че не виждам причина да спорим.

01-30-2011, 20:12
Е Исус е съществувал...това си е факт...но е бил просто човек, който е имал доста познания, а не божи син/пратеник...

Nam3less3
01-31-2011, 04:33
Неговото слово е достатъчно доказателство.

gandalfepi4
01-31-2011, 06:06
а на буда що да не е?

Nam3less3
01-31-2011, 06:09
а на буда що да не е?Не знам за него, може и да е. Но това засяга будистите.

01-31-2011, 11:57
а на буда що да не е?Не знам за него, може и да е. Но това засяга будистите.

Защо да засяга само будистите...?

npp
01-31-2011, 19:31
Разликата между истинският Господ Бог и буда е както разликата между медицината, която лекува всеки болен/пациент, и школата по самолечение, от която извличат частична ползва единствено/само много напредналите нейни ученици:

"Исус Христос е същият вчера днес и до века. Не се завличайте от разни и странни учения; защото е добре сърцето да се укрепява с благодат, а не с наредби за ястия, от които не са се ползували ония, които не са се водили по тях."(Евреи 13: 8-9),

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност(т.е. за да Дойде Пълно Спасение и Вечен Живот за всички (нуждаещи се) "човеци"). Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината. Защото има само един Бог и един ходатай(т.е. Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички;"(1 Тимотей 1-6),

"Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките(т.е. нито един от "човеците"), защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата. [Защото Човешкият Син дойде да спаси погиналото]. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се. Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките(т.е. нито един от "човеците")."(Матей 18: 10-14),

"Всичко което Ми дава Отец, ще дойде при Мене, и който дойде при Мене никак няма да го изпъдя; защото слязох от небето не Моята воля да върша, а волята на Този, Който Ме е изпратил. И ето волята на Този, Който Ме е пратил: от всичко, което Ми е дал, да не изгубя нищо, но да го възкреся в последния ден."(Йоан 6: 37-39),

"И всичко Мое е Твое, и Твоето Мое, и Аз се прославям в тях."(Йоан 17: 10).

Тук за сравнение ще перефразирам и обобщя думите на буда с които той дефинира своето учение: не съществуват такива богове които (да могат) да ви спасят но човек трябва сам да изработи своето собствено спасение.
Значи докато истинският Господ Бог на Доброто и неговите истински служители Спасяват всички "човеци", буда и неговите последователи лъжат някакви хора как най-важно е да спасиш сам себе си, без да те е грижа за никой от другите/останалите - нали той е казал да изкорениш желанията, които не те водят до собственото ти спасение, т.е. в случай че обичаш някакви хора и искаш да търсиш Спасение за тях, буда казва че това е неправилна привързаност - т.е. такова учение се свежда до най-голямо себелюбие.

01-31-2011, 20:12
Човееееееек....стига с тези цитати....и определението е глупаво, защото не е вярно...
Човек може(което е вече много трудно, поради закарняването) да се лекува сам...без медикаменти....Това е част от майнд контрола...да те накарат, да мислиш, че си зависим от всичко...което пък от своя страна зависят много други неща....
А и ако питам будист, той пък ще ти каже, че разликата м/у истинския Буда бог и Господ е....и умаловажи господя...
Аз предлагам да пуснете да се здавят един представител на християните и един на будистите....но е повече от ясно, че будистите ще спечелят....Питаш се защо...? като могат да буснат някоя машина-борец? Ама като будистите пуснат един пичага от Шао Лин...и бореца ще го изяде....

ZipFail
01-31-2011, 20:21
Така е...аз прелагам всяка религия да излъчи по един представител в мега-зрелищен UFC, MMA, ALL-STAR спектакъл и спечелилата религия да управлява света. Има логика в думите му, отворете съзнанието си за истината ! :booooomb:


ПП: Пък това с Шаолинците е поредната тема в която си изакваш мнението без най-малка представа :)

01-31-2011, 22:58
Така е...аз прелагам всяка религия да излъчи по един представител в мега-зрелищен UFC, MMA, ALL-STAR спектакъл и спечелилата религия да управлява света. Има логика в думите му, отворете съзнанието си за истината ! :booooomb:


ПП: Пък това с Шаолинците е поредната тема в която си изакваш мнението без най-малка представа :)

Защо да си нямам на представа от шаолинците...? Няма ли той да пребие бораца....

ZipFail
01-31-2011, 23:20
Така е, ще му приложи хватката на 16те магически пръста и ще го смаже. Както казах - пак обсъждаш теми за които знаеш само от филмите.

И стига си разводнявал темата.

02-01-2011, 12:06
Така е, ще му приложи хватката на 16те магически пръста и ще го смаже. Както казах - пак обсъждаш теми за които знаеш само от филмите.

И стига си разводнявал темата.

Е не съм запознат като с дланта си(е не, че бих познал дланта си, ама така е приказката)....но поназнайвам(не от филмите, защото не съм гледал филми в който се намесва шаолински истории)...
И стига си разводнявал темата....
Странно, защото пишейки този пост си спамя, но не се усещам...и нямам воля да спрЪ 8-)

ZipFail
02-01-2011, 20:35
Ясно е колко разбираш, след изказването за борците. Ама то сигурно и тука има няква конспирация.. 8)

02-01-2011, 21:09
Ясно е колко разбираш, след изказването за борците. Ама то сигурно и тука има няква конспирация.. 8)

Я цитирай от кои думи разбра...? За да знам за следващия път какви грешки да не правя...

ZipFail
02-01-2011, 21:38
От тези :

като могат да буснат някоя машина-борец? Ама като будистите пуснат един пичага от Шао Лин...и бореца ще го изяде....
Няма такава простотия като да кажеш 'еди кое си бойно изкуство е най-смъртоносно' и че всички шаолинци са машини за убиване, щото тренират еди-какъв-си стил. Няма най-добро или смъртоносно бойно изкуство, има добри и слаби бойци. Както винаги си говориш измишльотините чути от еди-кой-си или видени по Дискавъри и Нешънъл Джеографик.

02-01-2011, 23:28
От тези :

като могат да буснат някоя машина-борец? Ама като будистите пуснат един пичага от Шао Лин...и бореца ще го изяде....
Няма такава простотия като да кажеш 'еди кое си бойно изкуство е най-смъртоносно' и че всички шаолинци са машини за убиване, щото тренират еди-какъв-си стил. Няма най-добро или смъртоносно бойно изкуство, има добри и слаби бойци. Както винаги си говориш измишльотините чути от еди-кой-си или видени по Дискавъри и Нешънъл Джеографик.

Под борец нямах в предвид, че тренира борба, а че е огромен(но това е просто пример)...А и не можеш ли да кажеш, че един от Шао Лин ще смаже(буквално и приносно) друг чиляк...?
Вярно, че на повечето места се пресилва....но все пак се учат да използват сили, които са непонятни на другите....
А интересно ми е ти от къде знаеш инфото за Шао Лин...? Ееее....да.Заравих...ходил си там, даже и си обучен...

ZipFail
02-02-2011, 01:04
Един шаолинец е много относително понятие и един случаен човек също. Може да си тренирал 20 години и за нищо да не ставаш, може и обратното. Както казах всичко зависи на първо място то боеца. Няма такова нещо 'отиваш в шаолин и ставаш най-големия'. Плюс това в Шаолин целта им е далеч от това да бият Х-брой хора или някой си борец. Шаолин не случайно е манастир, целта им е духовното израстване, а бойните изкуства са само средството. Пък това със чи-то го има в буквално стотици други стилове.
Практикувам и чета за бойни изкуства от около 5 години, познавам и съм говорил с доста хора, така че смятам че съм достатъчно информиран ;)

gandalfepi4
02-02-2011, 05:32
грешиш зип.

що не му излезеш на тоя шаолинец а?

http://www.youtube.com/watch?v=t4jT-AtpCSY

02-02-2011, 11:33
Един шаолинец не е отностително понятие...Там не взимат всеки сульо...Взимат само каймака дет' са вика...Тренирал ли е някой там, може да си сигурен, че е какъвто трябва!
А както ти каза разни сили ала Чи...шаолинците знаят и могат да ги използват, а другите бойни изкуства повече дуят бузи...

Auriss
02-02-2011, 11:35
Имаше един сипматяга в един форум. Подписът му гласеше следното : Най-доброто изкуство е да ходиш с два ТТ . Таа...за какво спорите :D

02-02-2011, 11:42
Имаше един сипматяга в един форум. Подписът му гласеше следното : Най-доброто изкуство е да ходиш с два ТТ . Таа...за какво спорите :D

Какво точко се има в предвид под ТТ...?

mech0
02-02-2011, 12:40
Имаше един сипматяга в един форум. Подписът му гласеше следното : Най-доброто изкуство е да ходиш с два ТТ . Таа...за какво спорите :D

Какво точко се има в предвид под ТТ...?
Еххх, как може "просветителю" така да се излагате, мислех, че знаете една от най - популярните марки пистолети. Поне ако не знаехте можехте просто да копирате "ТТ" в Google и да видите, но явно това е високо интелигентно за вашите способности. Но аз няма да бъда лош като вас и да карам другите да търсят доказателства за нещо, което аз твърдя. Ето в следващите 2 линка може да се образовате:
http://www.pishtov.com/Russian/TT.htm
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%A2

02-02-2011, 12:44
Имаше един сипматяга в един форум. Подписът му гласеше следното : Най-доброто изкуство е да ходиш с два ТТ . Таа...за какво спорите :D

Какво точко се има в предвид под ТТ...?
Еххх, как може "просветителю" така да се излагате, мислех, че знаете една от най - популярните марки пистолети. Поне ако не знаехте можехте просто да копирате "ТТ" в Google и да видите, но явно това е високо интелигентно за вашите способности. Но аз няма да бъда лош като вас и да карам другите да търсят доказателства за нещо, което аз твърдя. Ето в следващите 2 линка може да се образовате:
http://www.pishtov.com/Russian/TT.htm
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%A2

Не съм го търсил в гуглето, защото съм чувал/знам за руските оръжия...но просто си мислех за едно съкращение използвано от един мой познат...свързано с темата!

Nam3less3
02-02-2011, 19:15
Тоя спор за шаолинците е epic :D

02-02-2011, 19:48
Тоя спор за шаолинците е epic :D

Уай ду ю тинк дат...?

Gavra
02-03-2011, 19:54
ю би тролин тролин тролин :(

02-03-2011, 22:44
ю би тролин тролин тролин :(

Това за мен ли се отнася...
И английския ти....

npp
08-28-2018, 21:14
Много интересна част (с доста истини в нея) от книгата на едно от най-ярките имена познати от протестантизма:


https://www.youtube.com/watch?v=4s7yX8RnkzI