PDA

View Full Version : за всички момичета, които искат да отслабнат



ronkaBarabonka123
01-26-2011, 14:46
Аз съм момиче на 14 години.. и съм решила да променя тялото си : )) от утре (26.01.2011) започвам .. ще ви кажа какво съм решила да правя.. (не съм прекалено дебела, но имам коремче) .. та така :
значи ще съм на плодово-чаената диета , смисал утре само плодове и чай във 8,12,16 и 19:30 часа .. на следващия ден се прибавя за обят и вечеря нещо белтъчено по избор (може яйце и т.н) 3ти ден само чай и плодове .. на 4тия за обяд и вечеря има нещо въглехедратно и така се редуват в продължение на 2 седмици..
всеки ден кардио по 30 минути и упражнения (някой, ако може да ми препоръча някакви , ВИДЕО)
и това е г/д .. а след диетата няма да се тъпча както досега ами пак ще избягвам тестени храни, пържено и т.н
А също исках някой да ми каже някакви упражнения за разтягане, защото много искам да се науча да правя щпагат ..!
АААААйдеее някой да отслабва с мен ..хаха :D Смисал да спазваме това горе всеки ден .. така ще е по- лесно , когато знам, че някой друг също се мъчи :D ако има желаещи да пишат.. и почваме от утре ..хем после ще си споделяме за резултатите :)
моля без отрицателни мнения, които ще ме спират , защотот съм твърдо решена да го направя и съм сигурна че ще има ефект
хайде коментирайте!! :-P

ZipFail
01-26-2011, 15:06
Най-добре не прави шпагат по време на тази диета..

ronkaBarabonka123
01-26-2011, 15:28
може ли да ми кажеш защо?
не че се заяждам просто питам :)

ZipFail
01-26-2011, 15:33
Форума е за питане :)

Нямаш белтъчини в диетата, което значи че мускулите ти ще се възтановяват по-бавно и ще отслабнат като цяло, и ако тръгнеш да правиш серизно шпагат има вероятност да скъсаш мускул.

И личното ми мнение е че диета без белтъчини е шибана диета, ама това е просто лично мнение 8-)

ronkaBarabonka123
01-26-2011, 15:40
има белтъчини през ден 2 пъти дневно :)
мерси

fatrat
01-26-2011, 16:34
има белтъчини през ден 2 пъти дневно :)
мерси
за сравнение аз в период за чистене имам белтъчини по 30гр+ на всяко ядене. Т.е 6-7 пъти дневно! Подкрепям зип фейл...
абе извинявай за въпроса Ронке ама от къде си ????

hamilcar
01-26-2011, 16:57
Просто намали въглехидратите и тренирай, това ще е достатъчно. С тия чайчета, бульончета, през 5 дена ядене, трудно става.

Saphire
01-26-2011, 17:46
halmilcar e прав. Сега ще ти обясня по подробно.
ПРОЧЕТИ ВСИЧКО НАДОЛУ
Когато отидеш да тренираш и нямаш въглехидрати, които да изгаряш започват да се горят мазнини до едно положение. След това започва да се гори мусулна маса и малкото количество мазнини останало по тебе се запазва за нататък. Това ще отслаби организма ти и ще те отпусне жестоко. Наблягай на плодове и обезмаслени млечни продукти. Яж месо също така... предпочита се риба и пилешко, защото съдържат по малко мазнини. Яж нормално, като за предпочитане е 4-5 пъти по малки порции, по тоя начин по голяма част от храната се усвоява от колкото като се набухаш на 3 пъти по много. 4 -5 пъти ти звучи много но храненията ти ще са малки. Тия чайове нищо няма да ти дадат. Най - много да ти навредят ако им слагаш захар. Избягвай захар и шоколадени мизерии. Ето и пример как да се храниш
закуска(преди училище) много е важно след сън да се закуси, повечето си мислят, че ще осталбнат ако не закусват, но става обратното сега няма да обяснявам защо...
закуска - чаша обезмаслено мляко (млякото е много важно) и някакъв плод, най - добре редувай 1 ден банан другия ябълка и т.н.
преди обяд към 10 пак можеш да хапнеш някакъв плод, но не повече
обяд - трябва да е по стабилен
на обяд яж нещо по така да има малко месце, като порзията ти не трябва да е голяма около 200 грама храна общо
изчакай след това 2 часа примерно и отиди да правиш кардио най - добре тичане или въртене на велоаргометър за препоручване е отначало на велоаргометъра за да влезеш във форма и да отслабнеш малко преди да започнеш да тичаш, защото там е по сложно и ако си тикаш задника супер бавно не очаквай нищо. Върти с постоянно темпо, така че да се лее пот яко! върти до отказ момиче, нахъсай се по някакъв начин, ако видиш че са минали 45 минути спри, ако не са продължавай до отказ.
след тренировка изяж плод, които е сладък сравнително, важно е да се заредиш с енергия и да възстановиш гликогена в кръвта си
за вечеря хапни нещо леко предпочитат се варени или печени храни не пържени, но не плодове отново
плод за закуск, преди обяд и след тренировка.

ZipFail
01-26-2011, 17:52
Абсолютно съм съгласен с горното мнение ;-)

+ може да вкараш малко белтъчини 15тина мин след тренировката...

Saphire
01-26-2011, 17:57
+ не очаквай резултат ако не правиш кардио минимум 5 пъти в седмицата, за предпочитане 7 дни в седмицата, също така не очаквай резултат ако не си изляла никаква пот трябва да ти е мокра тениската в буквалния смисъл, ако температурата, на която тренираш е под 25 градуса можеш да облечеш суитшър за да се изпотиш повече. Това става като тялото се нагрее допълнително от връхната дреха, но него прави ако температурата на средата в която се намираш е много висока, защото ще припаднеш

ZipFail
01-26-2011, 18:06
7 дни пък вече е прекалено, мускула все пак трябва да има време да почива. Наистина зависи от това в каква форма е трениращия, но за начинаещ над 4-5 пъти е прекалено според мен. Ако всеки ден тренира както трябва то със сигурност всеки ден тренировка ще доведе до пренатоварване.
Пък и aз съм свалял 6кг за 10 дни с 3 пъти в седмицата :D

LifeFitness0
01-26-2011, 18:58
Тук сме повече момчета с коренно различни цели и методи.По-добре отиди в "Козметика и диети".Там са основно момичета и има много теми и дискусии за отслабване. :)

Myrth
01-26-2011, 20:00
Ще ти обясня моето виждане с думи прости...
Първо, диетата ти е пълен боклук. Не го казвам, за да те демотивирам, казвам ти го, за да те предпазя. Такива диети вкарват тялото в критичен режим, което много силно забавя метаболизма, руши доволно количество мускулна маса и прецаква свалянето на мазнини.

Това, което ти казвам, ако искаш го приеми на доверие, ако искаш го проучи. Ако ме послушаш, само ще спечелиш, ако не... пожелавам ти успех. Абсолютно най-ефективният начин за ефективно отслабване и пълноценно хранене без нужда от кардио, това е високомазнинната нисковъглехидратна диета. Това не е диета в този смисъл, в който ти го разбираш. Това е начин на хранене. Принципи. Общо взето бухаш яко мазно и протеин, а въглехидратите ги държиш ниски. Няма да обяснявам защо, в нета има страшно подробни статии. Виж site-a spidersport, той е посветен на това хранене и на кондиционното трениране. Прочети всичко важно от форума много внимателно. Това е ключът към добрата фигура. Никакво кардио, без изтощителни тренировки, без хранителни лишения. Ако правиш нещата като хората, животът ти ще се промени тотално. Не се подвеждай по името на храненето, това е всъщност единственият здравословен начин за сваляне на мазнини и поддържане на изваяно тяло.

navar
01-30-2011, 15:21
кви са тия чаено -плодови измишльотини..спазвай НВД,движи се достатъчно ( кардио му е майката) и всичко си идва на място..ама що да е просто,кат може да е сложно

akinom
02-02-2011, 18:06
Ъмм..
Не е нужно да пускаш една и съща тема навсякъде!
Явно искаш някой да те подкрепи?! Еми не, само някой със супер слаба психика, без воля и т.н Прочети мненията написани до тук, страхотни познания имат хората.. възползвай се!!

radeberger
02-02-2011, 18:43
След тази диетa за нула време ще си върнеш килограмите, когато почнеш да се храниш нормално. Освен това не е хубаво диети за отслабване по време на грипна епидемия (до колкото знам отслабва имунитета).

Съвет: Храни си се нормално, само избягвай снаксовете и не наблягай много на сладко. И прави някакви кардио тренировки.

DownloadVirus
02-03-2011, 13:11
За да отслабнеш яж много,гледай на ден да примеаш по 7000-8000 калорий!

Ае да ти е кеф ;)

Chacho
02-03-2011, 14:37
Като разтяга, може да скъса мускул от невнимание, не от диетата. Нервната ни система има идеалният способ (болката), за да ни алармира къде е границата. Женският и мъжкият шпагат се тренират по различен начин. Тъй като не намерих бълг. наименование на мускула зад четириглавия (този, който сгъва крака), ще ти дам английското. Казва се hamstring и потърси hamstring stretch в google. Главоколянна поза, щъркел. Тези ще ти помогнат за женски шпагат. За мъжкия помагат пеперудата, наклони напред и към краката от разкрач в седнало положение, всички управнения който разтварят краката встрани и отварят таза. Нападите също са полезни за шпагат. Не се пресилвай, не бива да усещаш болка, просто леко опъване в мускулите и сухожилията като правиш упражнение. Задържаш по 30 секунди, почиваш 10-на и пак правиш същото. Постоянството е много важно, разтягай всеки ден! И най-важното е да разгряваш качествено преди да тренираш, защото контузиите от разтягане могат да те ивадят от строя за 5-6 месеца.

Гарантирам ти резултати с този вид тренировки, видял съм достатъчно хора в залата и включително аз, от състояние на пълно дърво да стигнем до шпагат.

fatrat
02-03-2011, 17:48
За да отслабнеш яж много,гледай на ден да примеаш по 7000-8000 калорий!

Ае да ти е кеф ;)
по голяма простотия може би няма да чуя в живота си!

DownloadVirus
02-04-2011, 17:57
За да отслабнеш яж много,гледай на ден да примеаш по 7000-8000 калорий!

Ае да ти е кеф ;)
по голяма простотия може би няма да чуя в живота си!

Пробвай го действа 100% Ще видиш за нула време как ще качиш..Ммм не знам 15-20 кила :D

FATRAT нали не очакваш сериозен пост в тази тема за диета с чай? Малко милост от страна на автора...

arizona
02-07-2011, 17:35
Виж са реших миналата година да отслабна-ок. за 3 месеца,през който всеки ден тичах(6км.) и упражнения всеки ден(сега продължавам 8-) )ефекта беше страшен,нито съм гладувала,нито съм се лишавала от нещо :wink:
По същото горе-долу приятелка и тя така реши да отслабне,обаче с ДИЕТА,ефекта,тя отслабна за 2 седмици,за сметка на това...КОСАТА и се ОМАЗНЯВАШЕ 2 пъти по-бързо,стана непрестанно ИЗНЕРВЕНА и РАЗСТРОЕНА за нещо си...така че по-добре почвай със спорт :wink: (ако не за друго поне заради хормона на щастието :-P )

DownloadVirus
02-07-2011, 18:06
За да стана малко по-сериозен.Да знаеш,че тези кила,дето ще загубиш с тази диета ще ги качиш като спреш,а ти ще я спреш,защото не може да живееш на чай и плодове.

Chacho
02-07-2011, 19:34
За да стана малко по-сериозен.Да знаеш,че тези кила,дето ще загубиш с тази диета ще ги качиш като спреш,а ти ще я спреш,защото не може да живееш на чай и плодове.

+1 Като стресираш организма с диета, той ще се подготви след това за евентуална следваща такава. Демек ще ти се върнат, че и отгоре ще сложиш.

tItEufFf
02-07-2011, 20:11
Как не го разбрахте, диетите за възрастни жени, които нямат време да спортуват.
В тинейджърска възраст ти е достатъчен само спорт , за да се чувстваш и изглеждаш добре ...