PDA

View Full Version : Относно скачането на въже



SladkaZagadka
01-26-2011, 21:14
Започнах да скачам на въже с мисълта, че ще стегна краката ми , ще стана по - бърза и ще успея да оформя бедрата в общи линии :) Но сега се замислям какво точно ще стане от това скачане ; дали краката ми няма да заприличат на краката на този http://japanichiban.com/wp-content/uploads/2010/11/billy_blanks_.jpg ? В смисъл с изпъкнати мускули - грозно за едно момиче? Искам да ги стегна и да се оформят, но не чак толкова .. Вие какво мислите?

FuckingFreak
01-27-2011, 06:29
По - добре тичай на дълги разстояния. Така няма да развиеш мускули.

SladkaZagadka
01-27-2011, 15:24
По - добре тичай на дълги разстояния. Така няма да развиеш мускули.

Това значи ли, че с въжето непременно ще развия? :shock: Трудно ми се да тичам, в такъв смисъл, че започвам съвсем бавно, бавно , бавно и ускорявам, но на 3тата минута не знам на кой свят съм :(

MegiBoOm
01-27-2011, 15:33
^ако го правиш ежедневно ще свикнеш и това няма да ти е пречка...
винаги започваме от малкото.... :)

SladkaZagadka
01-27-2011, 16:03
^ако го правиш ежедневно ще свикнеш и това няма да ти е пречка...
винаги започваме от малкото.... :)

:) :) :)
А относно скачането , при всички случаи ли краката ми ще станат мускулести :( . Искам просто да са по-слабички и да се стегнат, а не да са като на момчетата :(

punksss
01-27-2011, 16:50
При скачането се оформят най-вече мускулите на прасците, а за бедрата по-дорбе прави специални упражнения... А иначе от въжето се оформят но става по-бавно и докато си ги харесаш, сигурно вече ще ти се очертават мускулите на прасците... При мен поне така стана 8-)

SladkaZagadka
01-27-2011, 17:37
При скачането се оформят най-вече мускулите на прасците, а за бедрата по-дорбе прави специални упражнения... А иначе от въжето се оформят но става по-бавно и докато си ги харесаш, сигурно вече ще ти се очертават мускулите на прасците... При мен поне така стана 8-)

Мерси . А от бягането/ тичането ли се оформят бедрата? :)

mentirahermosa
01-27-2011, 18:32
Със скачането ще си оформиш прасците, т.е. ще развиеш мускулите. Със клекове става същото, но с бедрата. С тичането не се преуморявай – прави серии, примерно първите няколко дни една 3 обиколки и после 3 и така си ги увеличавай с по една.

Melanie
01-27-2011, 18:42
При скачането се оформят най-вече мускулите на прасците, а за бедрата по-дорбе прави специални упражнения... А иначе от въжето се оформят но става по-бавно и докато си ги харесаш, сигурно вече ще ти се очертават мускулите на прасците... При мен поне така стана 8-)

Абсолютно същият проблем с прасците и много много ме дразни :D

ri41
01-27-2011, 20:36
с въжето за 1 месец се стягаш, маха и целулит и всичко, ама краката стават набити, като на спортист, просто не е ефекта който търсим, краката ще са стегнати, но няма да са фини

rand0m
01-27-2011, 20:57
Каквото и да правиш за краката си(въже, тичане) никога не е излишно. Що се отнася до мъжа на снимката ти. Крака като неговите не стават никак бързо. Ти постепенно ще забелязваш промяната и ще спреш, когато вече ти харесват. Успех :)

FuckingFreak
01-28-2011, 08:13
с въжето за 1 месец се стягаш, маха и целулит и всичко, ама краката стават набити, като на спортист, просто не е ефекта който търсим, краката ще са стегнати, но няма да са фини

Да, ама няма друг начин. Според мен е по-добре така, отколкото някакви сланинести крака, че даже и като се движат мазнинките да подскачат 8-)

edit: Защо винаги след 10-12 въжето ми се заплита в главата.. Има ли някаква техника, защото ако си оправя това мога да мина цяла песен без проблеми

ri41
01-28-2011, 09:14
с въжето за 1 месец се стягаш, маха и целулит и всичко, ама краката стават набити, като на спортист, просто не е ефекта който търсим, краката ще са стегнати, но няма да са фини

Да, ама няма друг начин. Според мен е по-добре така, отколкото някакви сланинести крака, че даже и като се движат мазнинките да подскачат 8-)

edit: Защо винаги след 10-12 въжето ми се заплита в главата.. Има ли някаква техника, защото ако си оправя това мога да мина цяла песен без проблеми
специално от въжето ефекта е такъв, от бягане обаче съм виждала страхотни крака, дълги изваяни и без напомпени мускули, но то при всеки е различно, едни правят мускули, други не

SladkaZagadka
01-28-2011, 14:45
Благодаря :)
Въпрос е, че имам и съвсем малко на едно място целулит :x и с въжето казаха по-горе, че се маха, ами с бягане? Сега чета някакви статии, че това била една от основните причини за появата :shock: , тъй като правело нещо на циркулацията в кръвта :shock: : http://www.teenproblem.net/news/s/23239.html

Значи засега съм решила да започна лека полека с тичането, но пък скачането на въжето ми е толкова забавно :razz: , а и е подходящо за стягане, не е излишно, + здравословен хранителен режим се надявам да постигна резултати :)

FuckingFreak , може въжето ти да не е с подходящата дължина за ръста или пък материалът, от който е направен, да не е подходящ, също . По принцип съм забелязала , че въжета като това http://toshevsport.com/eshop/images/7287900_%5B1%5D.jpg не се заплитат лесно, но пък много боли ако се удариш случайно .. .

ri41 , обръщам се към теб и към другите, значи с нещата, които споменах по-горе в поста, че ще правя ежедневно и здравословното и балансирано хранене, дали след месец ще видя резултат? :(

FuckingFreak
01-28-2011, 16:02
А целулита какво точно представлява? Понеже не съм дебела, но като си стисна по-силно кожата е леко неравна, но имам приятелка която също е слаба, но и на нея ѝ се появява, а тя ми каза че това е нормално, тоест че като го стиснеш е нормално. Виждала съм целулит и то по принцип не е ли такива като буци, по бедрата, но си се виждат и без да им правиш нещо? Защото това го видях още когато бях 1-2 клас, гледах леля ми какво прави и аз по нея 8-) и малко ми се струва невъзможно

SladkaZagadka
01-28-2011, 17:11
А целулита какво точно представлява? Понеже не съм дебела, но като си стисна по-силно кожата е леко неравна, но имам приятелка която също е слаба, но и на нея ѝ се появява, а тя ми каза че това е нормално, тоест че като го стиснеш е нормално. Виждала съм целулит и то по принцип не е ли такива като буци, по бедрата, но си се виждат и без да им правиш нещо? Защото това го видях още когато бях 1-2 клас, гледах леля ми какво прави и аз по нея 8-) и малко ми се струва невъзможно

http://dieti.cmc.bg/images/celulit.jpg .На мен ми се появи такова като на втория ред, първата снимка .

beachgirl
01-28-2011, 20:32
не мисля, че ще станат мускулести ... поне съм чувала, че ако стигнеш до такъв момент, в който можеш да скачаш по 15 мин на ден без да сприаш, е по-добре и от тичането .. нзз

SladkaZagadka
01-28-2011, 23:55
не мисля, че ще станат мускулести ... поне съм чувала, че ако стигнеш до такъв момент, в който можеш да скачаш по 15 мин на ден без да сприаш, е по-добре и от тичането .. нзз

Мерси :)

самоцитирам се :-o


Благодаря
Въпрос е, че имам и съвсем малко на едно място целулит и с въжето казаха по-горе, че се маха, ами с бягане? Сега чета някакви статии, че това била една от основните причини за появата , тъй като правело нещо на циркулацията в кръвта : http://www.teenproblem.net/news/s/23239.html

Значи засега съм решила да започна лека полека с тичането, но пък скачането на въжето ми е толкова забавно , а и е подходящо за стягане, не е излишно, + здравословен хранителен режим се надявам да постигна резултати

FuckingFreak , може въжето ти да не е с подходящата дължина за ръста или пък материалът, от който е направен, да не е подходящ, също . По принцип съм забелязала , че въжета като това http://toshevsport.com/eshop/images/7287900_%5B1%5D.jpg не се заплитат лесно, но пък много боли ако се удариш случайно .. .

ri41 , обръщам се към теб и към другите, значи с нещата, които споменах по-горе в поста, че ще правя ежедневно и здравословното и балансирано хранене, дали след месец ще видя резултат?

ri41
01-29-2011, 09:32
SladkaZagadka резултат ще има от въжето съчетано с хранителен режим-без хляб, сладко, газирано, тестени, пържени, мазно и изкуствени колбаси, хапвай пресни зеленчуци, плодове, млека, пилешко, риба, телешко, ще отслабнеш от въжето, ще се стегнеш, за 1 месец и няма да имаш никакъв целулит, ако сега имаш де, поне при мен така беше, а най-добре да караш вело или навън колело, бягане, това са активните спортове с които гориш мазнини, препоръчвам ти колелото, хем забавно, хем не те болят краката и не се изморяваш както бягането

FuckingFreak
01-29-2011, 11:58
^ за да не повтарям написаното по-горе ще добавя и още едно нещо:
Започнете с лека загрявка и след това например скачане 2 минути, а с всеки следващи 2-3 дни увеличавайте времето. Не правете грешката като мен 10 минути скачах и сега не мога да мръдна 2 крачки, особено пръсците как ме болят... :lol:

SladkaZagadka
01-29-2011, 15:28
SladkaZagadka резултат ще има от въжето съчетано с хранителен режим-без хляб, сладко, газирано, тестени, пържени, мазно и изкуствени колбаси, хапвай пресни зеленчуци, плодове, млека, пилешко, риба, телешко, ще отслабнеш от въжето, ще се стегнеш, за 1 месец и няма да имаш никакъв целулит, ако сега имаш де, поне при мен така беше, а най-добре да караш вело или навън колело, бягане, това са активните спортове с които гориш мазнини, препоръчвам ти колелото, хем забавно, хем не те болят краката и не се изморяваш както бягането

Благодаря :) А под това да не ям сладко означава ли, че въобще не мога да вкусвам или пък 1 път на седмица, да речем?

FuckingFreak, аз така се засилих още от първия ден, че .. :X

FuckingFreak
01-29-2011, 16:34
^ Ами според мен да го ограничиш до минимум или просто да похапваш нещо 1 път в седмицата което съдържа енергия преди да скачаш на въже или да правиш други упражнение..