PDA

View Full Version : Любопитен въпрос относно Wi-Fi сигнала



VHack
01-27-2011, 03:36
Не знам дали някой друг е забелязъл но при пускане на микровълновата фурна Wi-Fi сигнала се заглушава почти с 90% , в случая микровълновата не е по средата между рутера и антената и е на 5-6 метра от PC-то. Не мога да си обясня защо 2.4GHz сигнал се смущава от 2.45GHz и дължина на вълната 12 см (Честотата на Wi-Fi сигнала няма вариаций винаги е с точност до 3-тата запетая). Някой може ли да обясни това явление?

ПС: ползвам протокол 802.11g, мрежата е с 6 канала

Cybershot
01-27-2011, 06:22
Може би, защото са им близки честотите. Пробвай със смяна на канала дали ще прави пак така.

dimitar_ak
01-27-2011, 07:32
Редовно ползвам лаптопа си докато се храня в кухнята. Никога не съм имал проблеми при задействане на микровълновата. Сигурен ли си, че микровълновата ти е добре изолирана?

elf4o
01-27-2011, 14:46
Да микровълновата е проблема решението е премести я или не я ползвай.Микровълновите вълни заглушават wifi вълните без значение дали си на a/b/g/n ;)

Jus7DreamBoy
01-27-2011, 18:40
Преди малко пробвах и при мен нямаше проблеми с микровълновата и Wi-fi-а :)

VHack
01-28-2011, 04:37
Редовно ползвам лаптопа си докато се храня в кухнята. Никога не съм имал проблеми при задействане на микровълновата. Сигурен ли си, че микровълновата ти е добре изолирана?

Изолирана е просто са и доста ватовете дължината на вълната и честотата зависят от това, а и относно отговора на елфчо - няма как да се заглушават сигналите по този начин ако е така то две Wi-Fi антени една до друга няма да ловят сигнал, подозирам че влияе на самия електронен уред тоест антената по някакъв начин ако последната улавя вълните на микровълновата. А и не съм с лаптоп а с PCI антена на настолния а и съм прекъснал ширмовката на антената :oops: поради други причини 8-)