PDA

View Full Version : Секс при проблеми с цикъла ?



Bubchoo
01-27-2011, 09:04
Здравейте, на 15 съм и имам проблеми с месечния цикъл, идва през три или повече месеци.Мога ли да правя секс спокойно ? Безопасно ли е ? Благодаря ви предварително за отговорите ! :? :neutral:

kalpazanka
01-27-2011, 09:09
Не е особено безопасно, ако е без презерватив.
От колко време имаш менструация? Консултирала ли си се с гинеколог?

Bubchoo
01-27-2011, 09:11
И аз съм на мнение че ми е рано, информирам се за в бъдеще. Благодаря за отговора ! :-)

Bubchoo
01-27-2011, 09:12
От 2 год имам цикъл.Не съм се консултирала, защото ми е гинетично, а пък от хапчетата се наедряваа и така нататък

GreenFairy
01-27-2011, 09:13
Чувала съм, че воденето на редовен полов живот нормализира цикъла, но ако имаш цикъл от скоро (1-2 години) ти предлагам просто да изчакаш да се уравновеси от само себе си, вместо да почваш да се ч*каш наред. Нормално е първите години да е нередовен цикъла. На мен 3 години си ми идваше когато си иска и после се оправи, но това не беше защото бях почнала да правя секс. :)

Bubchoo
01-27-2011, 09:15
Мисля че това е най-доброто решение. Благодаря !

kalpazanka
01-27-2011, 09:16
От 2 год имам цикъл.Не съм се консултирала, защото ми е гинетично, а пък от хапчетата се наедряваа и така нататък
Кое ти е генетичното?!
Менструациите ти са обилни и болезнени, пък били те и веднъж на три месеца. Тая хиперестрогенемия също не ти е от особена полза, особено пък в съчетание с повишаването на риска от ендометриален карцином и рак на гърдата. Да не говорим, че когато тръгнеш да създаваш семейство, ще започнеш да се вайкаш защо не забременяваш и защо нямаш деца, ще се почнат обвинения от родата, изследвания.
Не е казано, че трябва да пиеш контрацептиви. Може АГ да ти предпише гестагени по схема или само витамини. Обърни си внимание, не оставяй нещата така!