PDA

View Full Version : Но нали е писано:



gandalfepi4
01-27-2011, 10:59
2 Царе 18:27

Hе ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат с вас заедно изпражненията си и да пият пикочта си?


Амин

Nam3less3
01-27-2011, 11:05
И ся кво ше правиме?

Писано е и "мъдреците говорят за онуй, що знаят". Който се чуди на библията, да чете тълкуванията и, празното цитиране на Стария Завет не впечатлява никой.

gandalfepi4
01-27-2011, 11:08
СТИГА!

не е ли написано

Ето, Аз ще разваля семето ви, И ще намажа лицата ви с нечистотии, Нечистотиите от жертвите ви; И ще бъдете отнесени заедно с тях,

Nam3less3
01-27-2011, 11:10
СТИГА!

не е ли написано

Ето, Аз ще разваля семето ви, И ще намажа лицата ви с нечистотии, Нечистотиите от жертвите ви; И ще бъдете отнесени заедно с тях,Май не може да очерниш думите Христови и за това даваш цитати от Стария Завет, имаш ли си идея за какво са.
Писано е "не давай цитати от стария завет"
Тия неща са свързани с историята на евреите и просто такива са били времената, това не е божието слово.

gandalfepi4
01-27-2011, 11:15
неймлес, пише:

22Ето, Аз скоро ще я тръшна на болно легло: и ще туря в голяма скръб ония, които прелюбодействуват с нея, ако се не покаят от нейните с тях дела.

23И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърдца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.

Nam3less3
01-27-2011, 11:19
неймлес, пише:

22Ето, Аз скоро ще я тръшна на болно легло: и ще туря в голяма скръб ония, които прелюбодействуват с нея, ако се не покаят от нейните с тях дела.

23И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърдца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.


Писано е "Бог е милостив"

gandalfepi4
01-27-2011, 11:35
значи това го казва пеньо от горния етаж така ли?

16А от градовете на тия люде, които Господ твоят Бог ти дава за наследство, да не оставиш живо нищо, което диша,

17но да ги обречеш на изтребление ; хетейците, аморейците, ханаанците, ферезйците, евейците и евусейците, според както Господ твоят Бог ти заповяда;

Nam3less3
01-27-2011, 11:36
значи това го казва пеньо от горния етаж така ли?

16А от градовете на тия люде, които Господ твоят Бог ти дава за наследство, да не оставиш живо нищо, което диша,

17но да ги обречеш на изтребление ; хетейците, аморейците, ханаанците, ферезйците, евейците и евусейците, според както Господ твоят Бог ти заповяда;И аз ко да напрая :D
Отиди в църквата и питай свещеника що пише такива работи, но най-вероятно и той ще те препрати към книгите за тълкуване. Всъщност защо цитираш стария завет изобщо, искаш да стават християнин и се интересуваш от нещата ли?

gandalfepi4
01-27-2011, 11:45
първо никъде в библията нема деление между "старо" и "ново"

само дето джизъс сам казва че такова деление не бива да се прави и това е.


па и да имаше такова нещо - *прошеп* богът е един и същи *намиг*

01-27-2011, 12:18
значи това го казва пеньо от горния етаж така ли?

16А от градовете на тия люде, които Господ твоят Бог ти дава за наследство, да не оставиш живо нищо, което диша,

17но да ги обречеш на изтребление ; хетейците, аморейците, ханаанците, ферезйците, евейците и евусейците, според както Господ твоят Бог ти заповяда;И аз ко да напрая :D
Отиди в църквата и питай свещеника що пише такива работи, но най-вероятно и той ще те препрати към книгите за тълкуване. Всъщност защо цитираш стария завет изобщо, искаш да стават християнин и се интересуваш от нещата ли?

То ако сме опрели до попове и свещеници дето доста от тях са атеисти....мали мали...