PDA

View Full Version : Вярвате ли в прераждането на душата?



Azariel
01-27-2011, 18:17
Интересно ми е широко ли се вярва в прераждането на душата(и без спам моля само по темата).

Nam3less3
01-27-2011, 18:21
Да във всичкия смисъл на думата. Прераждане на земята в друго тяло, пречистване на душата, ново начало и т.н.

ZipFail
01-27-2011, 18:21
Оправи си анкетата :P

Иначе - да.

Azariel
01-27-2011, 18:23
Вече я оправих(и не се подигравай за грешката на всеки се случва мой човек).

NomNomNom
01-27-2011, 18:37
Надявам се , защото не може да съм толкова оусъм и да изчезна.

Иначе, ок си живея и със смъртта като цяло.

gandalfepi4
01-27-2011, 18:44
и защо да вярвам в нещо което е напълно нелогично и напълно лишено от доказателства?

приятно е наистина, но просто няма причина да вярвам в това.

ZipFail
01-27-2011, 19:45
За научни доказателства не знам, ама има някои покъртителни истории. При това не са 1-2 :>

ПП: Търся, след малко ще постна :)

gandalfepi4
01-27-2011, 20:21
ми по мой опит обикновено става въпрос за истории тип чупакабра/йети/извънземните които следят село "коларово"/душата на дядото виждащ ченетата си през тавана/рептилите/магическите сили на циганките и тем подобни

и освен това "покъртително" по никакъв начин не е = на "достойно за вярване"


филма "стълбата на якоб" е покъртителен И за прераждане, НО не е никаква причина да се вярва на представеното в него.

иначе наистина е доооооста приятна мисъл

ZipFail
01-27-2011, 20:32
Пример: Документиран случай от полиция и медии как едно 3-4-5 годишно момиченце твърди че е било не-знам-си-кой през миналия си живот и е било убито от свой съселянин. Вследствие вдигнатия шум родителите заедно с медии и полиция отиват във въпросното село на стотици километри от града и намират на посоченото място оръжието на убийството, а въпросния пич прави пълни самопризнания, при това абсолютно потвърждаващи историята на момиченцето.(не са говорили или общували по никакъв начин)
Има десетки такива случаи.
Есествено има и изкуфяли бабички, които търсят внимание, но това е друг въпрос :>

Но както казах търся из компа, след малко ще пусна нещо по-подробно..

Nam3less3
01-28-2011, 02:56
и защо да вярвам в нещо което е напълно нелогично и напълно лишено от доказателства?

приятно е наистина, но просто няма причина да вярвам в това.Някой неща разбираш че са верни, и без да имаш никакви доказателства за тях.

gandalfepi4
01-28-2011, 10:27
а някои неща дори когато ти изкарат релевантни примери, логика и мнението на 99% от групата към която принадлежиш пак не ги приемаш за верни.

бегай се ти. като онзи тъпак дето каза "ако се върна назад във времето и видя че джизъс никога не се е раждал, пак ще вярвам"

показах ти, и би трябвало поне от обща култура да знаеш, че тази идея я няма в това общество, а идва от "гадните, зли езичници", че не е спомената в библията (въопреки че е супер важна и основна) НО за сметка на това директно се казва на много места че се умира веднъж, че може да бъдеш съживен (което е невъзможно ако прераждането е възможно) и на всичкото отгоре е напълно нелогично и в пълно несъответствие с идеите на гигантското мнозинство от групата ти.


дрисльо.

НАИСТИНА ми се ще онзи мегаломаниак джизъс да съществува за да може като пукнеш да те пита защо ги дрънкаш тези работи и как наркоманската ти, видеотена убеденост се изпарява и започваш да свеждаш поглед към краката си вместо нагло да започваш да му дрънкаш глупости за това как като пише "умира се веднъж" Той всъщност е имал предвид не умирането което пише на всяко едно шибано място в библията ами този тип който ти се ще.

бих си дал порите от лявата буза на задника да съм там и да помириша на какво ще ти замиришат гащите като започнеш да мънкаш...


или просто ще изцепиш същите простотии със стъклен поглед и ще мога да видя на живо джизъс фейспалм и натискане на червения бутон с надпис "ETERNAL RAPE IN FIRE"

ще ти го натяквам цяла вечност докато се къпем в кръв, лайна и лава барабар с папата и ганди

Nam3less3
01-28-2011, 12:18
На краставичар краставици ще продаваш. Не разбираш библията и духовното и това е.

ZipFail
01-28-2011, 12:29
На краставичар краставици ще продаваш. Не разбираш библията и духовното и това е.
Убийствена аргументация ;-)

Защо просто не приемеш, че Библията противоречи на някои от вижданията и че не винаги е права(или пък че ти не винаги си прав :>) ?

Nam3less3
01-28-2011, 12:33
На краставичар краставици ще продаваш. Не разбираш библията и духовното и това е.
Убийствена аргументация ;-)

Защо просто не приемеш, че Библията противоречи на някои от вижданията и че не винаги е права(или пък че ти не винаги си прав :>) ?Нещата са много по сложни, тук говорим за цяла система.

gandalfepi4
01-28-2011, 12:47
всичко показва че си тъп

http://3.bp.blogspot.com/_dFR5TPQACKk/TNWSM4fRbPI/AAAAAAAAAW0/rqPJh-nsJyg/s400/tumblr_lbc28dKuhQ1qav6f6.png

реалноста греши






ТИ пък откъде знаеш че библията, логиката, болшинството от хората принадлежащи към религията ти, историческата обстановка и пълната несъстоятелност и необоснованост на твърдението ти ("искам" не се бори за обосноваване, а за лигня) + това че всъщност то не е базирано на каквото и да е НО има ДООООСТА фактори "против" него са наложително иррелевантни и тривиални пред твоите желания?

един път не си казал защо аджиба мислиш така.

това обаче означава че само някакви си два билиона християни не се съгласяват с теб, пак толкова мюсюлмани и билион атеисти най-вероятно мислят че грешиш в предположението и логиката си, а сигурно и почти билион хиндуисти биха те сметнали за хахов въпреки че подкрепят идеята - ПОНЕ СПОРЕД ЕЛЕМЕНТАРНАТА ЛОГИКА


баси арогантноста имаш брат, баси арогантноста.

само си показваш 2 см. пишковата логика, вдигаш си ръцете и обяваваш "its perfect and bigger than everybody else's" докато 100-ина негри с некви 2 метра маркучи логика стоят около тебе и ти се смеят


кажи ни поне на нас простосмъртните какво толкова знаеш което ние не, кажи ни защо дори в сайта който ни прати и обяви за супер просветлен пишеше че грешиш, кажи ни защо целия свят греши пред теб, о титане на мисълта, о колос на духовността и боже на просветата

01-28-2011, 13:43
само си показваш 2 см. пишковата логика, вдигаш си ръцете и обяваваш "its perfect and bigger than everybody else's" докато 100-ина негри с некви 2 метра маркучи логика стоят около тебе и ти се смеят

Човек... :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: Тука си много прав :razz: :razz: :razz: :razz:

Колкото до темата...Еми има душа която МОЖЕ да живее няколко пъти в материално тяло...Но не винаги е така...Тя става все по- "опитна" с всеки матриален живот...Демек се получава като наслагване...

npp
01-28-2011, 18:12
Интересно ми е широко ли се вярва в прераждането на душата(и без спам моля само по темата).

Няма никакво прераждане, но има цикъл на Вечността, така че пак ще се раждаме тук, но в следващите Вечности, и всеки път под друга самоличност.

"Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето. Има ли нещо, за което може да се каже: Виж! това е ново? То е вече станало във вековете, които са били преди нас. Не се помнят предишните поколения; Нито ще се помнят послешните, грядущите, поколения, Между ония, които ще идат подир."(Еклесиаст 1: 9-11).

gandalfepi4
01-28-2011, 18:23
http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/5450128/-.jpg

npp
01-28-2011, 18:53
Просто ние ще бъдеме всеки един от "човеците", които сме срещали досега, и ще имаме същата съдба като тяхната, и дори вече сме били - просто тогава няма да сме същите, които сме сега, но ще бъдеме всякакви най-различни: мъже, жени, деца, старци, и пр., с най-различни съдби.

gandalfepi4
01-28-2011, 19:15
значи просто няма да сме ние?

npp
01-28-2011, 19:31
значи просто няма да сме ние?
Напротив, при все това ще сме ние.

filmimilmi
01-28-2011, 19:32
@npp, според това, което казваш в този смисъл, изглежда отричаш самосъзнанието, характера и жизненото самоопределение на личността. Значи според теб ние сме просто превозни средства на душите, които пътуват от едно тяло в друго, за да събират нашия опит, докато ние самите просто си умираме? Много странно.

npp
01-28-2011, 19:35
Не, в същност ние сме души, чиито самоличности са сменяни в всеки следващ цикъл на Вечността.

filmimilmi
01-28-2011, 19:49
Тогава кога е бил последният цикъл? Какви са тези цикли на вечността? Нали според Християнството, щом стане дума за живот във вечността се има в предвид безсмъртие и времето е без значение. Ако сме приели ученията на Христос, след физическата ни смърт, съзнанието ни преминава в едно чудесно място завинаги, където не съществуват пространство и време, сливаме се любовта/Бог и цялото знание е на наше разположение, можем да правим каквото поискаме, без каквото и да е чувство за край. Щом вечността има цикличност, а всеки цикъл има начало и край, значи не е точно вечност това, за което говориш?!? :shock: Въобще не те разбирам, наистина...

gandalfepi4
01-28-2011, 19:49
остави филми, ей сега ще му разбера логиката на нпп.

само ми дай две-три минутки

http://www.fresh99.com/images/funnyweedpics/bag-of-weed.jpg

Nam3less3
01-29-2011, 02:34
Обяснявал съм много пъти, но няма как да ти влезе в главата, защото си атеист(даже библията не разбираш(защото си атеист), а искаш да разбереш обяснението ми, в което библията е само една част от всичко). Т.е. не бъди атеист и ще схванеш голямата картинка :D

gandalfepi4
01-29-2011, 07:09
що?


няма никаква причина за това ти изказване - със същия успех можеш да кажеш "ако спреш да използваш перил актив пърл ще повярваш в гъливер"


ЯВНО има атеисти които вярват в прераждането тук (да не броим онези десетки хиляди жълтури за сега) и това не им пречи.

защо на мен пък да ми пречи точно това?



освен това пък не мога да "спра да бъда атеист" толкова колкото и не мога да спра да бъда хелиоцентрик - стигнал съм до тази позиция от три математически чисти и прости (следователно железни) факти които трябва да бъдат опровергани за да спра да бъда атеист.

ако ти кажа на тебе "спри да вярваш в яхвето и ще ме разбереш" няма да стане нищо, понеже ще искам невъзможното от тебе - трябва да те УБЕДЯ по някакъв начин да спреш да вярваш.

пък и така и иначе пак грешиш - ако вярвам в яхвето (нищо не ми пречи да го правя хипотетично нали?) вярвам в библията или поне голяма част от нея и поне взета метафорично (щото требе да съм пълен, малоумен олигофрен за да вярвам истински в нея) и ПАК няма логика да вярвам в прераждането.

ТИ си идиотът който си насосва някакви лайна понеже ти се иска.


кажи ми кой ти даде тази идея - кой факт, коя книга, каква логика ти подсказаха че прераждането е вярно според християнството?



не би следвало да е непосилно да ни го обясниш, поне не и началото, основата на идеята ти.

просто го кажи и спри да дрънкаш глупости от типа на "трябва да си изрежеш нокътя на безименния пръст на левия крак в понеделник вечер и много бързо ще разбереш"

това е глупаво - ако аз се опитвах да обясня на геоцентрик защо греши нямаше да му кажа "ми повярвай ми и ще разбереш" понеже просто ще искам да заобиколя ЦЯЛАТА част с доказателства (което по някаква причина ти харесва) и със силата на видеотеността си да го вкарам в моя коловоз на мислене.

НЕ! просто ще му кажа кратко и ясно "има доказателства против." ТОЧКА

след това ще му кажа какви са ми доказателствата против (не би следвало да стигнем по-далеч от архимед ако не е некъв вманичен педал) и доста бързо ще стигнем до дилемата:

"приемам твоите доказателства / оборването на моите доказателства"

и

"не приемам твоите доказателства и/или оборването на моите доказателства"


и това НЕ ТРЯБВА да става на вяра, не изисква вяра ситуацията.

просто е - вярвам в това и онова ПОНЕЖЕ хикс/игрек/кур



и това всеки може да го разбере. СЪЩОТО Е (1000000000%) и с философските, абстрактни идеи - логиката е една и съща (щото е общовалентна) и научния метод е приложим въпреки нематериалността на... материала... на спора.


и тука идваш ти - вместо да защитиш тезата си ДОРИ С ЕДНО мъъъничко доказателство, дори и с един пич който те подкрепя, дори и с някакъв полъх на рационалност в твърдението си очакваш да ти повярваме и когато ти казваме че според светая светих на мирогледа ти (тех библе) ТОЧНО в тази идея не би следвало да вярваш понеже противоречи на директно написаното, против предсказаната история на света е, механизмите на живеенето и умирането представени като верни не позволяват това, показва ти се с примери (ко ще и да са само митове) как това е невъзможно щото разни мъртви наистина си стават и почват да си перкат НО ТИ ПАК ТВЪРДИШ СВОЕТО БЕЗ ДА СЕ ОБОСНОВЕШ ИЛИ ДА ОБОРИШ НАШИТЕ ТВЪРДЕНИЯ??!!!


дори не си стигнал и до най-основното и просто начало на излагане на позицията - "понеже има доказателства/така ми каза пешо/така прочетох в спящата красавица/така ми изглежда логично/хикс, игрек, ташак"

и си оставаш на едно детско и наивно "вярвам"

само ЕДИН ВИД ХОРА вярват безосновано

религиозните излагат причини от типа на - говорих лично с джизъс/мама и тате ме научиха от малък/има научни доказателства че тех библе е научна (креационистите)/ еди кой си е много убедителен и ме зариби... и май това е то.

това е основата на тяхната вяра.

ти от друга страна си "нямам каквато и да е причина да вярвам, нямам и причина да не вярвам в оборването на твърдението ми, но вярвам понеже ми СЕ ИСКА"

като малките деца които вярват в разни работи понеже им се иска - "батман е истински ПЪК!" *троп с краче*


за това ти казах че еквивалента ти би бил човек който казва как жена му е вярна, фригидна и високо морална докато колегите му гледат дневния епизод на "черни пишки" в което (ас южюъл) главната звезда е жена му, която се пецка с двеста негра и пекинез наведнъж.

когато некъв през смях изтъква очевидния факт че всеки друг човек, реалността (документирана при това) и елементарната логика твърдят обратното ти само поглеждаш към екрана където точно жена ти получава конска доза "негърско млеко" право в дясната ноздра, усмихваш се и казваш "трябва да ми вярваш, ако ми вярваше щеше да разбереш" докато другите се мъчат да не си счупят нятопорчените паци докато спонтанно падат на земята от смях.


толкова имам причина да ти вярвам на твърдението колкото и че този пич е супер герой


http://www.toneoperi.altervista.org/wp-content/uploads/2007/11/super-idiota.jpg

Nam3less3
01-29-2011, 07:14
Толкова дълго мнение(и сигурно тия неща сме ги предъвквали) не ми се чете(щото и аз трябва да пиша дълъг пост след това), напиши кратко точно и ясно от какво не си доволен.

gandalfepi4
01-29-2011, 07:21
отне ми ТОЧНО (засичах) една минута и една секунда да си изчета поста.

приемаме че като съм го писал аз го чета по-бързо - ти не искаш да отделиш дори една минутка и 20-ина, 30-ина секунди за моето спасение?

баси наглия си неймлес.

(+ това ти се струва дълъг щото оставям много разстояние между редовете да не е много гадно за четене)

и НЕ, не са предъвкани неща ( с изключение на последния параграф може би)

Nam3less3
01-29-2011, 07:24
отне ми ТОЧНО (засичах) една минута и една секунда да си изчета поста.

приемаме че като съм го писал аз го чета по-бързо - ти не искаш да отделиш дори една минутка и 20-ина, 30-ина секунди за моето спасение?

баси наглия си неймлес.

(+ това ти се струва дълъг щото оставям много разстояние между редовете да не е много гадно за четене)

и НЕ, не са предъвкани неща ( с изключение на последния параграф може би)Не искам, щото 100% пишеш нещо дразнещо, което и преди сме обсъждали. А времето е пари, тъй че давай по-синтезирано :D

gandalfepi4
01-29-2011, 07:49
БРАТО ИЗЧЕЛ СЪМ ПЕРИФРАЗИРАНИ ТВОИ 1000 МНЕНИЯ КОИТО КАЗВАТ "АЗ СЪМ ПРАВ ПОНЕЖЕ ИСКАМ" И ТОВА МЕ Е ОЩЕТИЛО С ПЕТДЕСЕТ ХИЛЯДИ ТРИЛИОНА АЛБАНСКИ РУПИИ, АРЕ ТИ ДА ОТДЕЛИШ МИНУТА И ПОЛОВИНА КАКТО ТИ ЗАПОВЯДВА ИИСУС ДИРЕКТНО ДА НАПРАВИШ!

Nam3less3
01-29-2011, 08:05
БРАТО ИЗЧЕЛ СЪМ ПЕРИФРАЗИРАНИ ТВОИ 1000 МНЕНИЯ КОИТО КАЗВАТ "АЗ СЪМ ПРАВ ПОНЕЖЕ ИСКАМ" И ТОВА МЕ Е ОЩЕТИЛО С ПЕТДЕСЕТ ХИЛЯДИ ТРИЛИОНА АЛБАНСКИ РУПИИ, АРЕ ТИ ДА ОТДЕЛИШ МИНУТА И ПОЛОВИНА КАКТО ТИ ЗАПОВЯДВА ИИСУС ДИРЕКТНО ДА НАПРАВИШ!Добре де до вечерта ще отделя, но да знаеш че не е заповядано :D

npp
01-29-2011, 08:49
Исус е заповядал да Търсиме Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог на Доброто, докато не Го "Намериме"(т.е. това е непрестанно Търсене и Призоваване без край), и да Искаме от Него Пълно(-то) Осигуряване за всички "човеци", докато не бъде Осигурено от Него, и да Настойваме за това, докато не бъде Извършено възможно най-скоро.

"7 Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,
8 защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори.
9 Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък?
10 или, ако поиска риба, да му даде змия?
11 И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него!
12 И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците.
13 Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот(т.е. който води към Истинското спасение за всички "човеци", а не само за някои), и малцина са ония, които ги намират.
15 Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители.
16 От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?
17 Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.
18 Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове.
19 Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън.
20 И тъй, от плодовете им ще ги познаете.
21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.
22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.
24 И тъй, всеки, който чуе тия Мои думи и ги изпълнява, ще се оприличи на разумен човек, който е построил къщата си на канара;
25 и заваля дъждът, придойдоха реките, духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; но тя не падна, защото бе основана на канара.
26 И всеки, който чуе тези Мои думи и не ги изпълнява, ще се оприличи на неразумен човек, който построи къщата си на пясък;
27 и заваля дъждът, придойдоха реките и духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; и тя падна, и падането й бе голямо.
28 И когато свърши Исус тия думи, народът се чудеше на учението Му;
29 защото ги поучаваше като един, който има власт, а не като техните книжници."(Матей 7: 7-29).

ZipFail
01-29-2011, 09:23
gandalfepi4 : Nam3less3
. . . . 12876 : 0

montana6
01-29-2011, 09:54
gandalf, голям си маниак, брато, много се смях докато ти четох постовете. :D :D 8-)

gandalfepi4
01-29-2011, 10:00
I do it only for you, my fans.

http://funnyemotions.webs.com/photos/pleased9.jpg

Nam3less3
01-29-2011, 11:21
gandalfepi4 : Nam3less3
. . . . 12876 : 0Не мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ 8)
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза 8-)

Nam3less3
01-29-2011, 12:03
А и сега се подигравате на Истината, както @смелотуукюфте каза това е първият етап през който минава Истината, хули и присмиване.

Nam3less3
01-29-2011, 14:29
що?


няма никаква причина за това ти изказване - със същия успех можеш да кажеш "ако спреш да използваш перил актив пърл ще повярваш в гъливер"

Ако си атеист и съответно нямаш вяра, няма просто как да разбереш някой неща от християнството, а и на всичкото отгоре не искаш, квото и да напиша пак ще си недоволен и ще търсиш атеистичен отговор.

ЯВНО има атеисти които вярват в прераждането тук (да не броим онези десетки хиляди жълтури за сега) и това не им пречи.

защо на мен пък да ми пречи точно това?

Ако си атеист значи не вярваш в Бог, тогава как може да вярваш в прераждането и съответно в безсмъртието на душата, или това ще са просто естествени и научно дефинирани неща?

освен това пък не мога да "спра да бъда атеист" толкова колкото и не мога да спра да бъда хелиоцентрик - стигнал съм до тази позиция от три математически чисти и прости (следователно железни) факти които трябва да бъдат опровергани за да спра да бъда атеист.
Знаеш, че във философията и религията не се работи с доказателста и факти.
ако ти кажа на тебе "спри да вярваш в яхвето и ще ме разбереш" няма да стане нищо, понеже ще искам невъзможното от тебе - трябва да те УБЕДЯ по някакъв начин да спреш да вярваш.
Няма как да спре да вярва човек(а и бивши вярващи (и проститутки :D ) няма, щом не са вярващи в момента, значи никога не са били), но човек винаги може да започне да вярва.

пък и така и иначе пак грешиш - ако вярвам в яхвето (нищо не ми пречи да го правя хипотетично нали?) вярвам в библията или поне голяма част от нея и поне взета метафорично (щото требе да съм пълен, малоумен олигофрен за да вярвам истински в нея) и ПАК няма логика да вярвам в прераждането.
Библията не говори по явен начин за прераждането, но не го и отрича категорично(така може да се тълкува), просто това не е предмет на библията, но ако погледнем други духовни източници(за които можем да бъдем сигурни във верността на информацията им) ще видим как прераждането обяснява много неща и е логично да съществува. А може и в библията да е било писано за него, но после да е премахнато, защото християнството акцентира на този живот тук и сега.
ТИ си идиотът който си насосва някакви лайна понеже ти се иска.
Хем ми се иска, хем изглежда че е така, тъй че съм късметлия :)

кажи ми кой ти даде тази идея - кой факт, коя книга, каква логика ти подсказаха че прераждането е вярно според християнството?
Всички книги заедно и духовни източници и разговори с други много по-начетени християни, синтезирайки всичко и така разбрах. Всъщност откакто се помня сякаш знам че съществува прераждане.


не би следвало да е непосилно да ни го обясниш, поне не и началото, основата на идеята ти.
Основата ми е базирана на една теория обхващаща всичко и включваща информация от библията и още много книги.
просто го кажи и спри да дрънкаш глупости от типа на "трябва да си изрежеш нокътя на безименния пръст на левия крак в понеделник вечер и много бързо ще разбереш"

това е глупаво - ако аз се опитвах да обясня на геоцентрик защо греши нямаше да му кажа "ми повярвай ми и ще разбереш" понеже просто ще искам да заобиколя ЦЯЛАТА част с доказателства (което по някаква причина ти харесва) и със силата на видеотеността си да го вкарам в моя коловоз на мислене.
Отново тук не съществуват доказателства нито за нито против прераждането, даже по-скоро има за.
НЕ! просто ще му кажа кратко и ясно "има доказателства против." ТОЧКА
Има ли доказателства против прераждането?
след това ще му кажа какви са ми доказателствата против (не би следвало да стигнем по-далеч от архимед ако не е некъв вманичен педал) и доста бързо ще стигнем до дилемата:

"приемам твоите доказателства / оборването на моите доказателства"

и

"не приемам твоите доказателства и/или оборването на моите доказателства"


и това НЕ ТРЯБВА да става на вяра, не изисква вяра ситуацията.
Тук изисква.
просто е - вярвам в това и онова ПОНЕЖЕ хикс/игрек/"мъжки полов орган"



и това всеки може да го разбере. СЪЩОТО Е (1000000000%) и с философските, абстрактни идеи - логиката е една и съща (щото е общовалентна) и научния метод е приложим въпреки нематериалността на... материала... на спора.
Дай пример.

и тука идваш ти - вместо да защитиш тезата си ДОРИ С ЕДНО мъъъничко доказателство, дори и с един пич който те подкрепя, дори и с някакъв полъх на рационалност в твърдението си очакваш да ти повярваме и когато ти казваме че според светая светих на мирогледа ти (тех библе) ТОЧНО в тази идея не би следвало да вярваш понеже противоречи на директно написаното, против предсказаната история на света е, механизмите на живеенето и умирането представени като верни не позволяват това, показва ти се с примери (ко ще и да са само митове) как това е невъзможно щото разни мъртви наистина си стават и почват да си перкат НО ТИ ПАК ТВЪРДИШ СВОЕТО БЕЗ ДА СЕ ОБОСНОВЕШ ИЛИ ДА ОБОРИШ НАШИТЕ ТВЪРДЕНИЯ??!!!
Какви твърдения имаш против прераждането? Ако са цитати от библията - то християнин ли си, че да ги даваш или да съдиш другите християни че вярват в прераждането? И как да се обоснова, ако го направя цял роман трябва да напиша, защото за всяко нещо което напиша 10 въпроса могат да се зададат. Просто това си е моето мнение.

дори не си стигнал и до най-основното и просто начало на излагане на позицията - "понеже има доказателства/така ми каза пешо/така прочетох в спящата красавица/така ми изглежда логично/хикс, игрек, ташак"

и си оставаш на едно детско и наивно "вярвам"
Тук това вярвам е базирано на огромна информация и неща които не мога да обясня.
само ЕДИН ВИД ХОРА вярват безосновано
Имам си достатъчно основания, това си е цял светоглед.

религиозните излагат причини от типа на - говорих лично с джизъс/мама и тате ме научиха от малък/има научни доказателства че тех библе е научна (креационистите)/ еди кой си е много убедителен и ме зариби... и май това е то.
Ем аз съм сериозен, нито някой ме е учил нито съм го чул отнякъде, винаги съм го знаел ей така от нищото, това си е дар като вярата.
това е основата на тяхната вяра.

ти от друга страна си "нямам каквато и да е причина да вярвам, нямам и причина да не вярвам в оборването на твърдението ми, но вярвам понеже ми СЕ ИСКА"
Ами явно ми се искат правилни и верни неща :D
като малките деца които вярват в разни работи понеже им се иска - "батман е истински ПЪК!" *троп с краче*


за това ти казах че еквивалента ти би бил човек който казва как жена му е вярна, фригидна и високо морална докато колегите му гледат дневния епизод на "черни пишки" в което (ас южюъл) главната звезда е жена му, която се пецка с двеста негра и пекинез наведнъж.

когато некъв през смях изтъква очевидния факт че всеки друг човек, реалността (документирана при това) и елементарната логика твърдят обратното ти само поглеждаш към екрана където точно жена ти получава конска доза "негърско млеко" право в дясната ноздра, усмихваш се и казваш "трябва да ми вярваш, ако ми вярваше щеше да разбереш" докато другите се мъчат да не си счупят нятопорчените паци докато спонтанно падат на земята от смях.
Ти всъщност просто не искаш да вярваш, няма значение в какво. Ако в библията пишеше буквално, че има прераждане пак нямаше да вярваш.



Ето отговор на дългия пост(мойте думи са в черно), но при такива дълги постове се губи структурираността и целостта на отговора :idea:

Gavra
01-29-2011, 15:49
Великата Конспирация е че няма конспирации :shock:

Пък за прераждането - защо да не вярвам. И в двата случая свършваш добре - или умираш и край, или идваш пак на земята да правиш нек'ви шитс, които не си досега.

Има такива документирани истории за прераждането, които разказват малки деца (нерядко с психически и физически проблеми, които донесли от миналия си живот)

Но и простата логика би оборила всяко доказателство - родилният белег е просто случаен, а не пренесен от миналото белег от смъртоносен куршум/прорез.

Никой от нас не се е занимавал да интервюира и разследва/докаже частни случаи, така че доколкото вие и аз знаем, може и да има прераждане, може и всичко да е случайност. Но спор в тема без приложен собствен опит си е само поредния форумен meatspin.

01-29-2011, 16:41
gandalfepi4 : Nam3less3
. . . . 12876 : 0Не мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ 8)
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза 8-)

Хах...Тоя па си вЕрва...

П.П. Браво Гандалфе...Неймлес не знае какво говори, а напира, че е истина...Хубава закопавка му направи :razz:

JDeel
01-30-2011, 01:54
Нека да припомня темата на темата - Вярвате ли в прераждането на душата? :)

Ако повярваме в прераждането, някой ще ми обясни ли как, от къде и защо идват всички тия все нови и нови души на тая планета, предвид това че населението постоянно се увеличава?
Ами ако започнем изведнъж прогресивно да намаляваме, как ще се чувстват непреродените души за които няма да дойде ред, защото няма да има достатъчна бройка? :D

Честно казано надявам се да няма прераждане, защото не ми се живее пак с тия хора на иначе хубавата планета.

А пък ако решим, че Земята е нещо като концлагер на който ни изпращат от някъде за да чистим грехове (има такава религиозна теория), то представяте ли си на другото място от където идваме какви пакости сме надробили :D

mech0
01-30-2011, 10:40
gandalfepi4 : Nam3less3
. . . . 12876 : 0Не мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ 8)
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза 8-)

Хах...Тоя па си вЕрва...

П.П. Браво Гандалфе...Неймлес не знае какво говори, а напира, че е истина...Хубава закопавка му направи :razz:
Мнението го е написал ZipFail, но нищо "просветителю", ти си спами тук и без това друго не ти се отдава. Иначе по темата - доста съм раздвоен, преди го считах за напълно невъзможно, но миналата година след прочита на "Свръхбоговете" на М. Котерел мисля, че би могло да има прераждане.

01-30-2011, 11:48
Мечикоши, ето това не го ли видя - "е мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ Cool
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза Cool".....?

А иначе...JDeel, не всички хора имат душа....

Nam3less3
01-30-2011, 14:24
Мечикоши, ето това не го ли видя - "е мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ Cool
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза Cool".....?

А иначе...JDeel, не всички хора имат душа....Защо? Ако нямат душа значи са роботи или са като животните.

01-30-2011, 16:56
Мечикоши, ето това не го ли видя - "е мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ Cool
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза Cool".....?

А иначе...JDeel, не всички хора имат душа....Защо? Ако нямат душа значи са роботи или са като животните.

Животните имат душа...
Абе инак сега ме мързи да пиша за това...
http://www.xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/?p=18
мисля че това беше...като го прочетеш ще кажеш дали е това...

mech0
01-30-2011, 17:32
Мечикоши, ето това не го ли видя - "е мисля така, всяко мое мнение е гвоздей в ковчега на атеизмЪ Cool
Резултатите са ~3000 срещу ~1500 в моя полза Cool".....?

А иначе...JDeel, не всички хора имат душа....
Да, ама ти си цитирал другото "просветителю", а това те прави абсолютно неграмотен и спамещ "просветител". Айде, че и аз наспамих сега темата.

Auriss
01-30-2011, 17:44
Мили Боже!!!!!!!!!
Такива колосални ,неземни глупости като в линка ,даден от Кьофтето ( http://www.xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/?p=18) не бях чел НИКОГА през живота си. Ама никога!
Това е като комбинация от християнство ,сатанизъм ,глупостите на всички врачки ,живяли някога + житейската философия на посетителите на 4ти километър.
Потресен съм. Дано никога не срещна такъв човек на улицата ,че най-вероятно пулсът ми ще се изравни с ръста ... нз колко трябва да ти е болен мозъка да вярваш в такива неща .....

gandalfepi4
01-30-2011, 18:00
БУАХАХАХАА

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :razz: :razz: :razz: :razz:

боже, наистина! :razz:

абе кюфте к'ви са тея шашми бе брат. ти наистина си изкукуригал :-D

01-30-2011, 20:33
От къде сте сигурни, че не е истина...къде има отрицание...

Auriss
01-30-2011, 23:40
Абе човек това е толкова странно ,нелогично ,необосновано ,лишено от причинно-следствена връзка ,глупаво и изопачено .... и какво ли още не.
Абе как ще ме убедиш ,че 1/2 от хората не са "хора" :shock: :shock: :shock:

Бе да му се не види - това е реалният живот ,не някакъв филм. Откъде-накъде на някой му е хрумнало всичко това. Не мога да разбера .....
Колко трябва да ти е повередено CPU-то ,че да съчиниш нещо такова :shock:

01-30-2011, 23:54
Абе човек това е толкова странно ,нелогично ,необосновано ,лишено от причинно-следствена връзка ,глупаво и изопачено .... и какво ли още не.
Абе как ще ме убедиш ,че 1/2 от хората не са "хора" :shock: :shock: :shock:

Бе да му се не види - това е реалният живот ,не някакъв филм. Откъде-накъде на някой му е хрумнало всичко това. Не мога да разбера .....
Колко трябва да ти е повередено CPU-то ,че да съчиниш нещо такова :shock:

Мравката която я пържиш с лупата дали знае, че се габаркаш с нея...?

Nam3less3
01-31-2011, 04:45
За да имат душа, трябва да имат съответно и разум, абе изобщо да са като хората. Нито науката, нито религията, нито някое духовно учение подкрепя това очевидно безумно твърдение, а една статийка в нета не струва нищо. Ти вярно квото прочетеш някъде само и само да противоречи на истината го приемаш за вярно, и аз утре ше напиша статия в Хнет за това как растенията имат душа.

gandalfepi4
01-31-2011, 05:56
я дефинирай разум че си наострих зъбите

Nam3less3
01-31-2011, 05:59
я дефинирай разум че си наострих зъбитеАз знам какво е, ако не знаеш виж гугъл :D

gandalfepi4
01-31-2011, 06:15
мислиш че не мога да напиша думата в гуглето ли?

НЕ, важна е ТВОЯТА работна дефиниция

Nam3less3
01-31-2011, 06:20
мислиш че не мога да напиша думата в гуглето ли?

НЕ, важна е ТВОЯТА работна дефиницияРазумът е аксиома - т.е. няма с какво да го дефинираш, дефинира се интуитивно :D

gandalfepi4
01-31-2011, 06:37
ок, тогава ще оперирам с тази дефиниция

http://www.google.bg/search?hl=bg&biw=1680&bih=860&defl=en&q=define:reason&sa=X&ei=cmVGTfjpJM_NswbS6c3XDg&ved=0CBYQkAE

след като животни са показвали

чуства

емоции

разграничаване на зло от добро

емпатия

способност да правят и утилизират инструменти

дедуктивност

изобретателност

ерго поне някои животни имат разум ерго душа

Nam3less3
01-31-2011, 06:42
Значи на тия животни трябва незабавно да им бъде представено християнството :!:

montana6
01-31-2011, 08:38
Тогава можеш да отскочиш до делфинариума във Варна (така и така ти е близо) и да им го представиш. :D 8-)

gandalfepi4
01-31-2011, 09:08
тц, делфините са езичници - глей ко праят

http://leftos.com/images/dolphin_sex.gif

01-31-2011, 11:39
За да имат душа, трябва да имат съответно и разум, абе изобщо да са като хората. Нито науката, нито религията, нито някое духовно учение подкрепя това очевидно безумно твърдение, а една статийка в нета не струва нищо. Ти вярно квото прочетеш някъде само и само да противоречи на истината го приемаш за вярно, и аз утре ше напиша статия в Хнет за това как растенията имат душа.

Еми да...който няма разум, няма и душа...разума е нещо доста сложно(за хората) и както каза няма как да се дефинира...
Казах за етапите на истината! Аз вярвам на нещата които са истина, или с голяма доза истина...Има някои неща дето без да се замисляш са така...
А растенията защо са така умаловажавани...тях също ги боли...за душа не знам дали имат все още...

HinataKonoha
02-10-2011, 08:05
Аз вярвам в прераждането, не само заради многобройните истории,които съм чела, но не мога да си предствя как така душата не отива никъде :?

gandalfepi4
02-10-2011, 13:44
ех че ме дразните!

аре някой като е много ербап да даде дори и едно елементарно доказателство за наличието на това чудо вместо само да дрънкате как вярвате че има душа, лилави хомосексуални гоблини, спагетеното чудовище и куп други неща които са базирани само на "искам да е вярно пък"

и мен ме е страх от смърта, но не си измислям глупости за невидим, летящ мозък, който е истинския ми мозък и който бяга от тялото ми когато пукна и се вкарва в некво бебе и стои там без да прави каквото и да е било което да даде някаква индикация за съществуването му

има и истории за хора които са правили секс с иисус нали? що не им вярвате?

Nam3less3
02-10-2011, 14:14
ех че ме дразните!

аре някой като е много ербап да даде дори и едно елементарно доказателство за наличието на това чудо вместо само да дрънкате как вярвате че има душа, лилави хомосексуални гоблини, спагетеното чудовище и куп други неща които са базирани само на "искам да е вярно пък"

и мен ме е страх от смърта, но не си измислям глупости за невидим, летящ мозък, който е истинския ми мозък и който бяга от тялото ми когато пукна и се вкарва в некво бебе и стои там без да прави каквото и да е било което да даде някаква индикация за съществуването му

има и истории за хора които са правили секс с иисус нали? що не им вярвате?Мен пък ме дразнят такива като тебе дето искат доказателства за всичко.

gandalfepi4
02-10-2011, 14:23
crazy bastards

HinataKonoha
02-10-2011, 15:49
Добре защо трябва да се ограничваме и да не вярваме , по този начин си слагаме граници, което не е научно доказано не е вярно. Преди хората са мислили Земята за плоска, понеже нямало доказателства и който твърди противното хайде на клада или на бесилото...

gandalfepi4
02-11-2011, 06:51
всъщност е имало нещо общо с библията това.

само казвам. не е важно изобщо, но ПРЕДИ НЕЯ когато хората са били нормални - аристотел примерно когато с 90 и нещо % акуратност е описал каква е формата и гоуемината на земята никой не му е казал КОПЧЕ защото хората тогава, crazy bastards, каквито са били са уважавали доказателствата и не са били ограничавани от вяра НО един пич наречен галилей е трябвало да се научи да бъде огнеупорен ИЛИ да се откаже от лудите си, еретически, греховни "доказателства" (които днес приемаме за вярни понеже не сме толкова доверчиви колкото тогавашните хора)

а иначе не казвам че ТРЯБВА да вярваш само и едниствено в нещо ако е 100% поддържано от стотици хиляди доказателства, идеята ми е че е тъпо да казваш че приятелката ти е вярна и отдадена докато колегите ти гледат поредното порно в което тя е главната звезда с 200 негри в поддържащите роли и едно магаре в бекграундска роля

това е за мен вярването в душа - няма доказателства за, има доказателства против и хората си вярват понеже си напълват гащичките в момента в който някой им каже "ей пич, не си центъра на вселената, всъщност не си кой знае колко важен и някой ден ще пукнеш КАКТО ВСЯКО ЖИВО СЪЩЕСТВО КОЕТО СЕ Е РОДИЛО

filmimilmi
02-11-2011, 12:12
Най-напред изобщо не може да се докаже, че душата съществува. От тук насетне всичко останало са само сладки приказки. Ако имаше наистина прераждания, то значи няма задгробен живот - нито в ада, нито рая. Тези пространства няма да имат приложение, ако земята е вечен дом за душите изхождайки от вярата в това, че те непрекъснато се прераждат.
От друга страна, идеята за прераждане успокоява ли тревогите ви, че някой ден ще умрете? Питам защото щом нямате спомени от своите предишни животи, така би следвало да нямате спомен и за настоящият ви следващия път, когато се преродите. Значи спомените ви ще изчезнат така както вашето тяло ще изгние. И сега питам: още ли идеята за прераждане ви успокоява? Обикновено човек обича да вярва в онова, което му обещава вечен живот. Прераждането не обещава друго освен прераждане на душата, но изчистена от спомени. Все едно просто си умираш се раждаш винаги като различен човек, по няколко пъти или до края на вечността. Какъв е смисълът?

Nam3less3
02-11-2011, 13:56
От друга страна, идеята за прераждане успокоява ли тревогите ви, че някой ден ще умрете? Питам защото щом нямате спомени от своите предишни животи, така би следвало да нямате спомен и за настоящият ви следващия път, когато се преродите. Значи спомените ви ще изчезнат така както вашето тяло ще изгние. И сега питам: още ли идеята за прераждане ви успокоява? Обикновено човек обича да вярва в онова, което му обещава вечен живот. Прераждането не обещава друго освен прераждане на душата, но изчистена от спомени. Все едно просто си умираш се раждаш винаги като различен човек, по няколко пъти или до края на вечността. Какъв е смисълът?Има смисъл, то не е само прераждане до безкрайност, целта на всичко е духовно усъвършенстване.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:17
и откъде го знаеш това?


искаш ли да дойдеш на мястото на ей този човек

http://2.bp.blogspot.com/_D4BHfLx8irc/S86ijSyU7RI/AAAAAAAAB1I/I6gMdJrT0vk/s1600/stoning+victim.jpg

да се поусъвършенстваш малко?

сигурен съм че ще е спомен който ще му стопля душата в следващия си живот който не предполага че ще дойде и няма да си спомня никога

Nam3less3
02-11-2011, 14:21
и откъде го знаеш това?


искаш ли да дойдеш на мястото на ей този човек

http://2.bp.blogspot.com/_D4BHfLx8irc/S86ijSyU7RI/AAAAAAAAB1I/I6gMdJrT0vk/s1600/stoning+victim.jpg

да се поусъвършенстваш малко?

сигурен съм че ще е спомен който ще му стопля душата в следващия си живот който не предполага че ще дойде и няма да си спомня никогаНякой неща човек разбира интуитивно, но едно е ясно - смисълът на живота е усъвършенстване на човека. Всичко което не те убива те прави по-силен. Но не искай от мен да ти обяснявам съдбата на всеки човек, неведоми са пътищата божии.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:40
ок, обясни ми тогава това:

всичко което се прави с идеята за постигане на някаква цел е с идеята за постигане на определен резултат/продукт.

аз кендзам аз да си изпразня стомаха, съседа слуша музика за да му стане кеф, пешо пише за да си свърши есето, киро работи за да получи заплата, аскдйхасклйх се кеца с асдасд за да роди бебе, распутин си прави покупка за да получи прах за пране и тн.


тааааа духовното усъвършенстване е с крайна цел продукт - духовно съвършенно същество

питам те:

1 - възможно ли е да има същество съвършенно в който и да е аспект? (отговорът е НЕ, този процес трябва да е вечен и следователно безсмислен)

2 - ако ях беше създал хората с цел да ги осъвършенства духовно може ли просто да щракне с пръсти и да получи готовия продукт наготово или просто да използва методи които не се възприемат като неприятни от нас - примерно вместо да направи така че една жена да бъде изнасилена от некви негра и после да накарат 12 годишния й син след като са му чупили чинии в главата и заливали очите с белина да изнасили майка си заедно с тяхдокато ги режат с ножове и бият

(напълно истински случай между другото)

http://tv.breitbart.com/gang-rapes-woman-assaults-son-forces-them-to-have-sex/

да направи така че тя и синът й да достигнат до това блаженно и нирванно състояние като са ядели патладжани примерно? (отговорът е ДА, боспод може всичко)




и не следва ли тогава просто че ях е тъп, жалък, садист?



ЗНАМ че не ти пука грам за тях и че си твърде страхлив за да кажеш че логиката е наистина логична, просто искам да видя как ще се помъчиш да отговориш

Nam3less3
02-11-2011, 14:55
1 - възможно ли е да има същество съвършенно в който и да е аспект? (отговорът е НЕ, този процес трябва да е вечен и следователно безсмислен)

2 - ако ях беше създал хората с цел да ги осъвършенства духовно може ли просто да щракне с пръсти и да получи готовия продукт наготово или просто да използва методи които не се възприемат като неприятни от нас - примерно вместо да направи така че една жена да бъде изнасилена от некви негра и после да накарат 12 годишния й син след като са му чупили чинии в главата и заливали очите с белина да изнасили майка си заедно с тяхдокато ги режат с ножове и бият
1 - възможно е, но отнема много животи и много време и то не всичко става на този свят, борбата продължава и извън смъртта, тя е навсякъде.
2 - не може просто да щракне с пръсти, защото ни е дал свободна воля, а ако го направи вече няма да сме разумни същества със свободна воля, а тоя случай няма да го коментирам.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:59
ЕСТЕСТВЕНО че няма да го коментираш, нали си пъзльо

а иначе -

1 - не, не е възможно - не може да си с перфектна физика, не може да имаш перфектна кола, не може да имаш перфектен цвят, не можеш да имаш перфектно настроение, не можеш да имаш перфектни знания (хайзенберг) и не можеш да имаш перфектна духовност ОСВЕН ако времето не спира в даден момент или поне духовността не изчезва като такава.

2 - ДА, може просто да щракне с пръст - целта е да се събират спомени нали? (ДА)

значи той може ли просто да създаде това същество което бих бил аз след 2304973047502375023750237520397502397 прераждания със тези спомени които бих имал от тях? (ДА)

значи го прави за себе си - ерго е садист

Nam3less3
02-11-2011, 15:11
ЕСТЕСТВЕНО че няма да го коментираш, нали си пъзльо

а иначе -

1 - не, не е възможно - не може да си с перфектна физика, не може да имаш перфектна кола, не може да имаш перфектен цвят, не можеш да имаш перфектно настроение, не можеш да имаш перфектни знания (хайзенберг) и не можеш да имаш перфектна духовност ОСВЕН ако времето не спира в даден момент или поне духовността не изчезва като такава.

2 - ДА, може просто да щракне с пръст - целта е да се събират спомени нали? (ДА)

значи той може ли просто да създаде това същество което бих бил аз след 2304973047502375023750237520397502397 прераждания със тези спомени които бих имал от тях? (ДА)

значи го прави за себе си - ерго е садистКакво общо има перфектната кола с духовното усъвършенстване? Виж Христос, той е бил такъв.
А надолу вече разсъжденията ти не мога да ги разбера, просто Бог е дал свободна воля на човека и заради това не може да щракне с пръсти и хората да станат перфектни, защото така губят свободната си воля.

gandalfepi4
02-11-2011, 15:24
що?

бог ни усъвършенства духовно като е пратил една жена на име гертруда примерно да се грижи за момиче на име силвия примерно.

Веднъж тя обвинява Силвия, че е бременна, когато в действителност бременната е нейната собствена дъщеря, и в резултат я"наказава " по някои от най-тежките и смущаващи начини, които съм чувал.

Тя принуждава момичето да вкара една бутилка кока кола от стъкло в себе си вагинално.

Тя също така я ритна в половите органи, и я бие. (А медицински преглед по-късно установява, че момичето никога не е било бременно).

Гертруда, заедно с местните деца и собствените си такива поделят побоища над Силвия, както и нейното изгаряне с цигари, игли и болтове с халки.

Тя също така епринудена да консумира изпражненията и урината си.

Гертрудa в един момент започва да дълбае надписа "Аз съм проститутка и се гордея с това" върху стомаха на момичето.

Гертруда пази Силвия затворена в мазето си в продължение на месеци и след опит за бягство Силвия е вързана за кол в мазето.

Гертруда принудила Силвия да напишете писмо, признавайки че проститутка и че група момчета я бие, гори, и издълбала надписа по корема й.

А няколко дни по-късно на 26-ти Октомври 1965 година Силвия умира от недохранване , шок и кръвоизлив мозъка, в резултат на тежки побои.



Тя е на 16 години.





та бог САМ, ПРЕДНАМЕРЕНО И С ЯСНО СЪЗНАНИЕ ПРИЧИНЯВА ТОВА НА напълно измисленото от мен момиче С НЯКАКВА ЦЕЛ НАЛИ?

това е НЕГОВО дело - ако силвия е можела да щракне с пръсти и да се измъкне, да упражни свободна воля с други думи, това НЯМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ.

ерго той ни контролира



освен това НА КОЙ МУ ПУКА??!! - важното е че той определя законите на каузалността нали? - той МОЖЕ да направи така че това да не ни маха свободната воля (както ти погрешно казваш), той МОЖЕ да направи така че да се усувършенстваме от приятни неща и той МОЖЕ ДА ОПРАВИ ВСИЧКО...

но не го - просто не му пука.

Nam3less3
02-11-2011, 18:39
Как може да критикуваш Бог? Всичко което той прави е правилно и перфектно, иначе нямаше да е Бог.

gandalfepi4
02-11-2011, 19:06
5И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,

6 разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си.


сега вече приключи ли въпроса официално?

Nam3less3
02-11-2011, 20:12
5И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,

6 разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си.


сега вече приключи ли въпроса официално?Не, то пише и че се разгневил в библията, но Бог не греши, не се гневи, не се разкайва. Приписват му такива човешки емоции каквито той няма за да могат да разберат за какво става въпрос.

ZipFail
02-11-2011, 20:20
Значи пише че се разкайва, за да разберат хората, че той всъщност не се разкайва и дори не може да се разкайва..
Логиката ти пак кърти...

Nam3less3
02-11-2011, 20:24
Значи пише че се разкайва, за да разберат хората, че той всъщност не се разкайва и дори не може да се разкайва..
Логиката ти пак кърти...Не точно, абе караш ме да пиша като кюфтето 8-)
Бог не се разкайва, но го пише, за да схванат хората идеята в дадения текст.

gandalfepi4
02-11-2011, 20:33
аааха... - значи метафоричното (което според йяшуа не е такова, НО ХЕЙ ти казваш че е тъй че той си затваря брадатата уста) избиване на растения и животни и фунги и каквото още има по земята заради това че един вид се държи така както е програмиран да се държи е преднамерен, логичен разсъдлив акт?