PDA

View Full Version : Властни родители



wukktoruQ
01-28-2011, 17:29
Омръзна ми от наще! Опитват се по всякакъв начин да ми управляват живота,бъркат се във всичко,нямам минутка свобода.За бога,на 16 години съм,а те се държат с мен като с бебе!Не ме пускат да излизам за повече от 3 часа,най-много 3 пъти в седмицата,независимо какъв е повода,и държат да познават лично приятелите ми,с които излизам.Опитвала съм се да говоря с тях,баща ми казва че трябва да си знам мястото и че съм прекалено малка да разбера от какво искат да ме предпазят.Добро дете съм,не пия,не пуша,имам хубави оценки,но НЕ - те продължават да ме тормозят :-x Просто вече полудявам с тях,искам свобода ! Мисля да избягам от вкъщи,имам при кого да отида..дано тогава разберат какво ми причиняват :( Моля ви,кажете какво да правя..

kyka1
01-28-2011, 17:34
Ми бягай да видим какво ще промениш.Най - много да ги раздразниш още повече :)

zlatit0o
01-28-2011, 17:50
Какъв е смисъла да бягаш? Къде ще отидеш? Какъв човек ще излезе от теб?

В никакъв случай не ти мислят лошото. Може би се страхуват да не те разпуснат сега, че после да не могат да те вкарат в пътя.
А и да излизаш вън 3 пъти на седмица е достатъчно според мен, ти какво искаш.. всеки ден вън по 5 часа ли? Тогава няма да имаш време за учене и със сигурност няма да си добра ученичка :)

wukktoruQ
01-28-2011, 17:51
Ми бягай да видим какво ще промениш.Най - много да ги раздразниш още повече :)

ами какво друго мога да направя ? Не издържам вече,аз една крачка не мога да направя без да се почнат съвети,размисли и т.н.

wukktoruQ
01-28-2011, 17:52
Какъв е смисъла да бягаш? Къде ще отидеш? Какъв човек ще излезе от теб?

В никакъв случай не ти мислят лошото. Може би се страхуват да не те разпуснат сега, че после да не могат да те вкарат в пътя.
А и да излизаш вън 3 пъти на седмица е достатъчно според мен, ти какво искаш.. всеки ден вън по 5 часа ли? Тогава няма да имаш време за учене и със сигурност няма да си добра ученичка :)

става въпрос сега,когато сме във ваканция...иначе когато ходя на училище,почти не излизам през седмицата.

sasha_90
01-28-2011, 17:58
Може да не пиеш,да не пушиш,да имаш хубави оценки,но не си достатъчно зряла,за да проумееш,че от проблема не се бяга-той се решава.

mArMaLaDkA
01-28-2011, 18:00
Аз пък имах период, в който по цял ден си висях навън или в някое кафене с познати. И? Успехът ми не се повлия кой знае колко, даже леко се подобри, просто защото станах по-организирана. Знаех, че в един момент съм навън, забавлявам се и ми е приятно, после се прибирам и имам работа за вършене, която не търпи отлагане. Напоследък си бях разредила излизанията с ясната мисъл, че е краят на срока, имам много за учене и нямам време за губене. От училище - вкъщи, което не ми беше от полза, ами напротив. По цял ден сън и занимаване с всичко друго, но не и с учене. Така че един час на ден, прекаран с приятна компания, няма да ти развали кой знае колко успеха и да ти отнеме значителна част от времето.

Колкото до авторката - не си чак толкова голяма, за колкото се мислиш и навярно родителите ти с право се тревожат за теб. От няколко изречения във форум не можем да ти кажем дали става въпрос за обикновена родителска загриженост, или ти просто преиначаваш нещата, затова май ще е най-добре да ти се даде като съвет шаблонното - говори с родителите си и се пробвай да се поставиш на тяхно място. Научи се по някакъв интелигентен начин да издействаш това, което искаш, защото с цупене, тропане с крак и крокодилски сълзи тип "колко съм онеправдана!" нищо няма да постигнеш.

ЕДИТ: Явно не ти е достатъчно строг контролът(или по-скоро не е особено ефективен), щом си пишеш разни простотии на профила от рода на "Bitch Town".

wukktoruQ
01-28-2011, 18:00
Добре,как да го разреша? С раговори очевидно не става,със сърдене също.. просто вече не знам какво да правя ;x

yani83
01-28-2011, 19:01
Ми бягай да видим какво ще промениш.Най - много да ги раздразниш още повече :) Изтърпи още 2 години да навършиш 18 и се махни от ваще но недей да бягаш само ще влошиш нещата и то много ще притесниш родителите си излишно и после ще съжеляваш

sti4i
01-29-2011, 11:09
ами тогава и вдигни скандал пробвай също и с малко сълзи за по голям ефект и с думите (не мога да живея така постоянно ме търсите не мога да се забажляжам с искам малко пове4е ли4но пространство) пробвай с сълзите 4естно аз преди така карах майками да ме пусне на центъра с приятели но тогава бях едва 3 клас

van1
01-29-2011, 22:52
Бягай, бягай, но като се окажеш с 0 лева в джоба ще видиш как ще ходиш само по градинки и вместо в кафене/дискотека ще пиеш от градски чешмички. :lol: :lol: :lol:

MishoShamara
01-30-2011, 02:02
Блокни ги във Facebook и после им гледай сеира!

Nakadah
01-30-2011, 03:37
на 16 не си пълнолетна още...

titinkaa
01-30-2011, 07:54
Ще изтърпиш до 18г.,но не си мисли,че и тогава ще имаш пълната свобода,щото щом си при тях ще правиш квото те кажат.

vagarious
01-30-2011, 08:37
Ми избягай - после и 1 път седмично за 1ч. няма да излезеш.
Добро дете си !? Много хубаво, че си такава, но живота не е като американските филми - когато си послушен, получаваш всичко.
Колкото и банално да ти звучи - и аз бях като теб, всички сме били като теб.Сега няколко години по-късно просто се смея на онези дни, в които си мислех, че съм голяма.Нямам и интерес към дискотеките, на които повечето ми приятели ходят всяка седмица.Нищо, че съм на 18.Да, отношението към мен не е като тогава, но определено още имат контрол.Винаги ще имат.
Сядай си на дупето, не се тормози за глупости и всичко един ден ще се нареди - ти само оправдавай средствата и усилията, които хвърлят по теб и имай акъл в главата си.Мисли като голяма, за каквато всъщност се мислиш. :)

Greennight
01-30-2011, 08:56
Последното нещо,което трябва да правиш е да бягаш.Колкото и пари да имаш едва ли ще ти стигнат за 2 години,докато станеш на 18,а никой няма да иска да те издържа безплатно повярвай ми...Дори да успееш да избягаш родителите ти,ако са някви строги и притеснителни като нищо ще те обявят за държавно издирване и после си ебало мамито...Дори и да не е така все ще се намери начин да те хванат...Я някой роднина ще те мерне,ако живееш в същия град,или пък си представи,че е 22:10 вечерта а вечерния час е 22:00 и те спира патрулката питат те за лична карта вкарват те в районното и ваще те хващат...Винаги се намира начин.Бягането няма да ти реши проблемите.Просто им покажи,че си отговорна,че могат да ти разчитат и поговори с тях.