PDA

View Full Version : Какво Според Вас Значи Да Обичаш Някого...?



Reconecta
01-28-2011, 20:25
Има много мнения по въпроса...аз съм на 17 и още не съм попадал в ситуация да обичам някого....или поне не знам дали е било обич
Та какво значи да обичаш някого...смисал питам за да знам...да съм подготвен...?

Wwwooow
01-28-2011, 20:52
Да ти ,,светват'' очите щом го видиш,да се появява усмивка на лицето ти. 8-) Да ти дойде от вътре да го нацелуваш и напрегръщаш едно хубаво.Да искаш да си близо до него (любимия човек)
Но за всеки е различно,може би... тези чувства при мен не се задържат дълго..

xoxi
01-28-2011, 20:54
Когато обикнеш някой ще разбереш всичко. Ще видиш, че това не е нещо, което може да се описва или за което може да се подготви човек.

ShtrudeL
01-28-2011, 21:03
Означава...
да ти е приятно,уютно и спокойно, когато си говориш с него
да искаш да го прегръщаш,целуваш и правиш секс с него
да му вярваш повече от колкото на другите

Общо взето това...другото са лигавщини.

Reconecta
01-28-2011, 21:11
Мерси... :) Като цяло ми помогнахте..! :)

mArMaLaDkA
01-28-2011, 21:13
Да си подготвен? Това да не е болест, че да пиеш витамин С и един парацетамол, и да се надяваш, че няма да се заразиш? :lol:

Reconecta
01-28-2011, 21:35
Еми надявам се да не е....както казах още не съм обичал и не знам какво е чуството...!

SolemnityOfDeath
01-28-2011, 21:53
Когато дойде ще го усетиш и няма да го сбъркаш с нищо, повярвай ми (:

GregoryHouse
01-28-2011, 22:13
Да обичаш някого означава на първо място, да му имаш безусловно доверие...Малцина могат да се похвалят с това.

TheBeliever
01-28-2011, 22:18
Да ти ,,светват'' очите щом го видиш,да се появява усмивка на лицето ти. 8-) Да ти дойде от вътре да го нацелуваш и напрегръщаш едно хубаво.Да искаш да си близо до него (любимия човек)
Но за всеки е различно,може би... тези чувства при мен не се задържат дълго..

Това, което си описал/а е влюбването, пеперудките в стомаха, първоначалната тръпка. Обичта идва по-късно. Не е толкова бурна и неудържима. Не връхлита изведнъж. Идва спокойно, незабележимо. Но когато дойде се усеща с цялото същество. И точно защото е чувство няма как да се опише и да се постави в рамка.

dream1707
01-28-2011, 23:50
Любовта не се описва.. тя се усеща. Несравнима е, така че не можеш да я сбъркаш с което и да е друго чувсто.. ще разбереш когато се влюбиш. Незабравимо.. особено, когато е била истинска.

saskou
01-28-2011, 23:53
Означава...
да ти е приятно,уютно и спокойно, когато си говориш с него
да искаш да го прегръщаш,целуваш и правиш секс с него
да му вярваш повече от колкото на другите

Общо взето това...другото са лигавщини.
кратко и ясно...

vampire_girl_
01-29-2011, 01:42
Да го чувстваш по-близък от всичко и всички,да му имаш доверие независимо от обстоятелствата,да се чувстваш завършен в прегръдките му...Самото му присъствие да те успокоява и да знаеш просто,че това е Той,защото Той те кара да се усмихваш,вярва ти и е винаги до теб.

yamaha436
01-29-2011, 01:48
Любов,любов прекрасна, да взема едно дърво и да те фрасна.. :lol:

Sladyranna
01-29-2011, 03:31
Да ти ,,светват'' очите щом го видиш,да се появява усмивка на лицето ти. 8-) Да ти дойде от вътре да го нацелуваш и напрегръщаш едно хубаво.Да искаш да си близо до него (любимия човек)
Но за всеки е различно,може би... тези чувства при мен не се задържат дълго..

Това, което си описал/а е влюбването, пеперудките в стомаха, първоначалната тръпка. Обичта идва по-късно. Не е толкова бурна и неудържима. Не връхлита изведнъж. Идва спокойно, незабележимо. Но когато дойде се усеща с цялото същество. И точно защото е чувство няма как да се опише и да се постави в рамка.

+1 !

BgHtH
01-29-2011, 05:09
За мен любовта е само едно - да поставиш чуждото щастие над своето.Другото са глупости.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 05:19
Означава...
да ти е приятно,уютно и спокойно, когато си говориш с него
да искаш да го прегръщаш,целуваш и правиш секс с него
да му вярваш повече от колкото на другите

Общо взето това...другото са лигавщини.
Точно.
Взе ми думите.....

Nam3less3
01-29-2011, 05:33
За мен любовта е само едно - да поставиш чуждото щастие над своето.Другото са глупости.+1
Такава е любовта между родител и дете, и истинската любов между мъж и жена.


4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не мисли зло,
6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

А хората често бъркат любовта с похот, самота, привличане и т.н.

Nam3less3
01-29-2011, 05:37
Означава...
да ти е приятно,уютно и спокойно, когато си говориш с него
да искаш да го прегръщаш,целуваш и правиш секс с него
да му вярваш повече от колкото на другите

Общо взето това...другото са лигавщини.
Точно.
Взе ми думите.....Това мога и да го правя и с приятелки, за които не ми пука изобщо. А за секса без коментар.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 05:44
Nam3less3
НЕ може да не ти пука...
Все пак,са ти приятели.
Да обичаш,значи да споделяш щастие и нещастие с човека,когото обичаш.
Да се радваш на малките жестове.
Да обичаш,значи да си влюбен...
А това е прекрасно чувство...

Nam3less3
01-29-2011, 05:47
Nam3less3
НЕ може да не ти пука...
Все пак,са ти приятели.
Да обичаш,значи да споделяш щастие и нещастие с човека,когото обичаш.
Да се радваш на малките жестове.
Да обичаш,значи да си влюбен...
А това е прекрасно чувство...Е не съм влюбен в майка ми примерно но я обичам, а щастие и нещастие може да споделяш с всеки. Твойте определения не ме кефят нещо :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 05:58
E..аз съм малко по-друг типаж :)
За мен само ТОЙ е близкият човек,на когото мога да се доверя за всичко..
и да му звъна в 2 през нощта,ще откликне.
Съответно с него се чувствам най-сигурна и му споделям всичко.
Дори пред най-добрата ми приятлка,с която се познаваме от 7-годишни не мога да се отпусна до край.Както и пред майка ми,не мога.
Само пред него.

Nam3less3
01-29-2011, 06:03
E..аз съм малко по-друг типаж :)
За мен само ТОЙ е близкият човек,на когото мога да се доверя за всичко..
и да му звъна в 2 през нощта,ще откликне.
Съответно с него се чувствам най-сигурна и му споделям всичко.
Дори пред най-добрата ми приятлка,с която се познаваме от 7-годишни не мога да се отпусна до край.Както и пред майка ми,не мога.
Само пред него.Ем радвай му се, преди да е станало твърде късно :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 06:10
Nam3less3
А,ти пред кой можеш да се отпуснеш до край и да 'разголиш' :D както се казва,душата си? :)

Nam3less3
01-29-2011, 06:17
Nam3less3
А,ти пред кой можеш да се отпуснеш до край и да 'разголиш' :D както се казва,душата си? :) Пред никой, щото няма човек с който да мога да си говоря за всичко, което ме интересува. Примерно с майка ми мога да си говоря на сериозни теми от всякакъв род но не и за неща от типа на интимния ми живот(гадно е някак си) :D , с приятелите мога това последното, но те не стават за всички сериозни разговори пък(и да могат да слушат не могат да имат мнение).

SugarLolLipoPsS
01-29-2011, 06:17
Както казаха.. Любовта не се описва, а се усеща.. :smt007 :smt007 :smt007 Когато я усетиш ще разбереш какво имаме предвид.. :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 06:24
и да могат да слушат не могат да имат мнение
Хмммм...интересно :D
Защо да немогат да имат мнение?

Nam3less3
01-29-2011, 06:38
и да могат да слушат не могат да имат мнение
Хмммм...интересно :D
Защо да немогат да имат мнение?Ами щото не се интересуват и съответно не разбират нищо. А аз имам широки интереси(и много свободно време), другите нямат и се интересуват от практични неща :)

anonimchetou
01-29-2011, 06:59
Да обичаш някого означава да те е грижа супер много за него. Да го уважаваш, да даваш всичко от себе си за него. Да си всеотдаен, да си искрен. Понякога това да обичаш води до това да страдаш, да търпиш унизения или пък лъжи или каквото и да било, но това се случва когато човека, който обичаш , не те обича. А ако изключим този вариант да обичаш е нещо прекрасно. Аз поне съм постоянно усмихната,позитивна, чувствам се цяла. Той ме допълва, той е моята мечта и реалност.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 07:09
и да могат да слушат не могат да имат мнение
Хмммм...интересно :D
Защо да немогат да имат мнение?Ами щото не се интересуват и съответно не разбират нищо. А аз имам широки интереси(и много свободно време), другите нямат и се интересуват от практични неща :)
Пробуди интересът ми :D
Ти си интересен и интелигентен човек :)
Много малко хора,пробуждат интересът ми.
Аз пък,слушам приятелите си с голям инетерес.

Nam3less3
01-29-2011, 07:16
и да могат да слушат не могат да имат мнение
Хмммм...интересно :D
Защо да немогат да имат мнение?Ами щото не се интересуват и съответно не разбират нищо. А аз имам широки интереси(и много свободно време), другите нямат и се интересуват от практични неща :)
Пробуди интересът ми :D
Ти си интересен и интелигентен човек :)
Много малко хора,пробуждат интересът ми.
Аз пък,слушам приятелите си с голям инетерес.Е тъп съм понякога, но да, имам широка обща култура и интереси, заради това и имам толкова много мнения във форума(а из други също съм писал) :D
Иначе мерси за доброто мнение, щом тъй мислиш, и ти трябва да си такава :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 07:20
и ти трябва да си такава
Ограничена ли ме наричаш?

Nam3less3
01-29-2011, 07:22
и ти трябва да си такава
Ограничена ли ме наричаш?Нещо си се объркала, имам предвид обратното на ограничена. Или аз не съм се изразил както трябва.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 07:29
и ти трябва да си такава
Ограничена ли ме наричаш?Нещо си се объркала, имам предвид обратното на ограничена. Или аз не съм се изразил както трябва.
Имах прeдвид тъпа?
Мисля,че НЕ съм толко тъпа,щом бия наще на табла и на шах затапвам сестра ми,която е много умна и е по-голяма с 5год. от мен.
Но това е твое мнение.

Nam3less3
01-29-2011, 07:31
и ти трябва да си такава
Ограничена ли ме наричаш?Нещо си се объркала, имам предвид обратното на ограничена. Или аз не съм се изразил както трябва.
Имах прeдвид тъпа?
Мисля,че НЕ съм толко тъпа,щом бия наще на табла и на шах затапвам сестра ми,която е много умна и е по-голяма с 5год. от мен.
Но това е твое мнение.Абе нищо лошо не съм казвал по твой адрес, или ти не може да ме разбереш, или аз не мога да пиша ясно :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 07:38
НЕзнам...
Такова усещане имам. :D
Някой път трябва да се пробваме с теб на табла.
От мен таблата и мезето,от теб водката и колата.. :D
Съгласен?

Nam3less3
01-29-2011, 07:45
НЕзнам...
Такова усещане имам. :D
Някой път трябва да се пробваме с теб на табла.
От мен таблата и мезето,от теб водката и колата.. :D
Съгласен?Ами ако си от София ми е далечко а и никога не ми се е налагало да ходя там(кола нямам лична щото живея на центъра и не пътувам никъде). Но ако имаш работа в моя град не е проблем :D

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 07:54
НЕзнам...
Такова усещане имам. :D
Някой път трябва да се пробваме с теб на табла.
От мен таблата и мезето,от теб водката и колата.. :D
Съгласен?Ами ако си от София ми е далечко а и никога не ми се е налагало да ходя там(кола нямам лична щото живея на центъра и не пътувам никъде). Но ако имаш работа в моя град не е проблем :D
Да от София съм,но имам приятелка в Стара Загора и като ходя при нея на гости,ще се отбия и при теб.
Като за начало ми прати skype-си на ЛС. :D

Dollystar
01-29-2011, 09:15
Да обичаш.. да правиш човека до себе си щастлив по всякакъв начин, да показваш тази любов с постъпките си.. да си готов да пренебрегнеш себе си заради другия и въпреки това да бъдеш безкрайно щастлив..Когато една жена е щастливо влюбена това й личи, усмивката не пада от лицето й и с всеки изминал ден става по-красива. :) Любовта е едно прекрасно чувство от което не трябва да бягаме или да крием, пожелавам на всеки да разбере какво е любовв! :)

Reconecta
01-29-2011, 09:49
Да обичаш някого означава да те е грижа супер много за него. Да го уважаваш, да даваш всичко от себе си за него. Да си всеотдаен, да си искрен. Понякога това да обичаш води до това да страдаш, да търпиш унизения или пък лъжи или каквото и да било, но това се случва когато човека, който обичаш , не те обича. А ако изключим този вариант да обичаш е нещо прекрасно. Аз поне съм постоянно усмихната,позитивна, чувствам се цяла. Той ме допълва, той е моята мечта и реалност.
Най-точното описание за мене! :)