PDA

View Full Version : Химия



BBRevolvE
01-28-2011, 22:34
Искам да питам скоро мисля да почвам фитнеса отново и се чудя какъв креатин да си взема по-възможност ,ще търся и глутамин.Нека тези ,които по ги разбират работите да ми препоръчат нещо до около 30-40 лв?

alabama4151
01-28-2011, 22:36
Много е относително искам кажете ми зависи от много неща не само от парите!

BBRevolvE
01-28-2011, 22:38
Еми вярно е ,познавам хора на които различните марки креатин им влияят различно при някои даже има странични ефекти още в началото.

Myrth
01-29-2011, 06:12
Отсега ти казвам, не почвай фитнес.

LifeFitness0
01-29-2011, 07:49
Ако толкова искаш креатин това е най-доброто- http://fitness1.bg/all-american-kre-alkalyn/ .52лв стига за 2 месеца.

redbul2
01-29-2011, 08:12
Още в началото започваш с толкова тежка химия?

HHristov
01-29-2011, 08:22
Хахахахах тежка химия :Д

redbul2
01-29-2011, 08:26
Отсега ти казвам, не почвай фитнес.

Прав е Myrth.Фитнесът не е за всеки.Има и други спортове.

Myrth
01-29-2011, 08:28
Нека си взима, ако иска и астероиди и комети да зима, то по отношението на хората се познава докъде ще стигнат. Ако от началото почнат да питат ''какво да взимам'', значи работата върви на неуспех.

BBRevolvE
01-29-2011, 09:54
Аз не ходя за първи път просто ,спрях да ходя за няколко месеца ,иначе преди това ходих около 9 месеца.Мога отначало да почна без химия и след това да почвам да ползвам.

DownloadVirus
01-29-2011, 13:58
Първо почни фитнеса за 2-3 месеца,после земи креатин,щом смяташ да взимаш..

potrebitellq
01-29-2011, 14:15
Ако на креатина му викате химия ..

DownloadVirus
01-29-2011, 14:44
Ако на креатина му викате химия ..

То си е химия,но не такава каквата автора си мисли :D

Myrth
01-29-2011, 14:56
Никаква химия не е. Да вземеш креатин преди поне 3 години сериозен стаж си е изгърмяване на козовете.

redbul2
01-29-2011, 18:22
Да вземеш креатин преди поне 3 години сериозен стаж си е изгърмяване на козовете.

Напълно вярно,така е.

DownloadVirus
01-30-2011, 09:43
Кво спорите протейн креатин всичко си е химия..;) Ама явно автора си мисли,че креатина е нещо като анабол,защото в България повечето разбирачи като кажат химия това имат в предвид (анаб-стер)

monsternutritions
01-31-2011, 07:54
Мога ли и аз да взема отношение по въпроса?

Първо, относно кре-алкалина - НИКЪДЕ не е доказано, че този продукт влияе положително върху покачването на мускулна маса и сила. ФАКТ.....
Второ, относно стероидите

Сигурен съм че над 90% от читателите на форума са под 25 години. За какво ви е да взимате стероиди на такава възраст? Мислите си, че ще станете мистър Олимпия ли? Е, ще ви разочаровам......това няма да стане, единственото, което ще си навлечете е сериозни здравословни проблеми.
Ще обесня накратко, за какво става въпрос, а който иска да възприема, който не иска, да си пати.
Във възрастта, в която се намирате, тялото ви произвежда огромно количество хормони и единственото, от което имате нужда е стабилно хранене и търпение, може да включите и хранителни добавки, но относно стероидите - започнете ли да ги приемате, тялото веднага реагира на това и......какво прави, подтиска производството на хормоните по естествен път, опитвайки се да намали това високо неестествено ниво, което е в момента

monsternutritions
01-31-2011, 07:56
И по този начин със тази си защитна реакция, то се стреми да възвърне нормалният хормонален баланс. Мога да заговоря и за страничните ефекти от употребата на стероиди, но ще го направя при евентуален интерес от Ваша страна.

Поздрави,

Румен

ranieri
01-31-2011, 08:07
Добре си го написал ама кои ти говори за стероиди ..

Myrth
01-31-2011, 10:09
Впрочем си прав за кре-алкалина, че не е много проучен. Аз обаче съм го пробвал и бих казал, че определено имаше ефект. Най-забележителното беше колко кратко трябваше да почивам между сетовете. За максимална сила нямам представа дали е повлиял, но определено отнема доста от умората. Което не е учудващо, все пак фунцкията на креатина е да засилва ресинтезирането на АТФ.

LifeFitness0
01-31-2011, 10:14
Сигурен съм че над 90% от читателите на форума са под 25 години.Стига бе!?! :shock: :shock:

BBRevolvE
01-31-2011, 17:19
Кво спорите протейн креатин всичко си е химия..;) Ама явно автора си мисли,че креатина е нещо като анабол,защото в България повечето разбирачи като кажат химия това имат в предвид (анаб-стер)Не, не съм мислил ,че креатина е анабол, защото разликата с анаболите е голяма.Разчетох се из bb-team и fitnes-bg и добих някаква представа.Мерси ,че се отзовахте. ;) :)

fr33runner
01-31-2011, 18:44
Румене, позволи ми да не се съглася точно с всичко.АКО човека няма амбиции за професионален съзтезател, то тогава много силно да помисли за това дали да почва с тях или не.НО ако има професионални амбиции, особено в бодибилдинга, нещата се променят много сериозно.18-19 е достатъчно за първия цикъл.Може разбира се и по-късно, Дориан Йеитс за пример, но не сме всички с такава генетика като него.

До автора:Щом наричаш креатина химия, то изобщо не си и помисляй да си взимаш.Ще си спестиш малко пари. ;)

Everytime
01-31-2011, 19:10
Ако всичко ти е точно,хранене и добър режим не ти трябват добавки + добри тренировки.

LastFN
01-31-2011, 19:59
Myrth немога да съм съгласен, че трябва минимум 3 години сериозен стаж за креатин - това което го казваш е пълна глупост и съм сигурен, че неможеш да си защитиш мнението.
Относно monsternutritions и стероидите: Добре е, че отказваш тийновете от стероидите вредни са пък и това за хормоните, което го казваш е наистина вярно.Познавам доста хора, които са под 18 години и са взимали стероиди.1 приятел на 14 взимаше метан и нямаше абсолютно никакви проблеми.Още един приятел е на 18 и вече има 3 цикъла зад гърба си :),има и още примери, но не ми се изброява..
Искам да кажа, че има хора под 18, които като си наумят да взимат стероиди неможеш да ги откажеш и ако искат наистина много да взимат в нормални дози и с добра постстероидна терапия няма да имат проблеми :), но за всичко това се иска много начетеност и стаж.

Myrth
02-01-2011, 05:25
Всъщност нищо няма да защитавам, а просто ще те питам - кога предпочиташ креатинът да ти влезе в употреба? Когато се мъчиш да дигнеш лега от 90 на 100 или от 150 на 160? В 1вия случай става и без кой знае какви усилия, докато за 2рия се искат здрави тренировки. Тогава креатинът ще ти влезе наистина в употреба, да прескочиш прага.

Давам тези тежести само за пример. Целта е визията, но надявам се ми схващаш идеята.

DownloadVirus
02-01-2011, 12:40
За кви стероиди говорите бе ? Аз си зех един протейн и тука майка и баща ми четоха и четат конско не се знае за колко време :D Нали знаете нормалното :D Дигало се кръвното,заминават ми бъбреците,сърцето,черния дроб и още и още и още :D На 16 съм + това със стаж 2 години ...

LifeFitness0
02-01-2011, 16:13
И Myrth и LastFN сте твърде крайни според мен.Наистина трябва да имаш определен опит.Ако имаш едно хубаво тяло,изградено за 1 година чисто трениране може да започнеш с базови добавки,като протеин,креатин,БЦАА.Вече на нивото,което Myrth спомена повечето отиват на по-горно ниво-азотни буустери и тн.
Нищо лично кем двамата.Убедил съм с в опита и знанията на Myrth ,за LastFN нямам изградено мнение.

redbul2
02-01-2011, 20:53
Аз си зех един протейн и тука майка и баща ми четоха и четат конско не се знае за колко време :D Нали знаете нормалното :D Дигало се кръвното,заминават ми бъбреците, сърцето, черния дроб и още и още и още :D На 16 съм + това със стаж 2 години ...

Оооо,на 16 е много опасно за теб да се тъпчеш с такива тежки химии. Прави са родителите ти.Да бях на тяхната възраст и на тяхно място и аз щях да ти забраня. 8)

firstdiesel
02-01-2011, 21:08
креатин от телешки пържоли и моркови ще ти свърши работа ;)

fr33runner
02-02-2011, 04:55
Да, ако яде по 2.5 кг телешко на ден може и да усети нещо общо с ефекта от креатина.

firstdiesel
02-02-2011, 10:20
Да, ако яде по 2.5 кг телешко на ден може и да усети нещо общо с ефекта от креатина.

абе заместител на натуралните работи няма ... ако ще оня креатин да струва 1000 лв/100грама.
Иначе много ясно, че ако говорим за ефект чистият креатин е по-ефикасен от "яденето".
Но в дългосрочен план с правилно хранене се постига много повече отколкото с креатин(само)!

DownloadVirus
02-02-2011, 12:30
Аз си зех един протейн и тука майка и баща ми четоха и четат конско не се знае за колко време :D Нали знаете нормалното :D Дигало се кръвното,заминават ми бъбреците, сърцето, черния дроб и още и още и още :D На 16 съм + това със стаж 2 години ...

Оооо,на 16 е много опасно за теб да се тъпчеш с такива тежки химии. Прави са родителите ти.Да бях на тяхната възраст и на тяхно място и аз щях да ти забраня. 8)

Ти си бъзикай..Аз сериозно говоря..Малко мъмрят ама пак си взимам едно просто протеинче..

LastFN
02-02-2011, 14:51
Myrth,разбирам те какво искаш да кажеш, но можеш да пиеш креатин когато се стремиш да дигнеш 90-100 кг и когато се стремиш да дигнеш 150-160 кг.За креатина време няма според мен

LifeFitness0
02-02-2011, 19:55
Да, ако яде по 2.5 кг телешко на ден може и да усети нещо общо с ефекта от креатина.

абе заместител на натуралните работи няма ... ако ще оня креатин да струва 1000 лв/100грама.
Иначе много ясно, че ако говорим за ефект чистият креатин е по-ефикасен от "яденето".
Но в дългосрочен план с правилно хранене се постига много повече отколкото с креатин(само)!А представи си като ги комбинираш. :wink:

MravkASnaiperisT
02-06-2011, 12:28
Креатина не е вреден ... са ако почваш не го зимай веднага тренирай 5 месеца без добавки и после може да го земеш ..

Greennight
02-06-2011, 12:39
Хах,ти очакваш е така да почнеш да тренираш 2 седмици после да вземеш креатинчето и да станеш супер герой ли ? Е,повярвай ми нема да стане 8)

MravkASnaiperisT
02-06-2011, 12:45
На мен ли говориш бе момче хахаха ? повярвай тренирам повече време от тебе ! аз говоря на автора на темата,че след 1 вите 5 месеца нема проблем да си земе 1 креатин ..

Greennight
02-06-2011, 12:50
И аз говоря на автора...Той мисли да взима креатин още с почването...За мен е идеално след 1 година сериозни тренировки и хранителни режими...

MravkASnaiperisT
02-06-2011, 12:54
Ами и аз тва викам требва да тренира чисто поне 5 месеца и тогава да си земе 1 креатин ..

DownloadVirus
02-07-2011, 17:34
Извинявам се,ако ви разочеровам малко, нo бях намерил една статия за положителни и отрицателни качества на креатина и между отрицателните беше рак.Ще потърся пак и ако намеря статията ще ви дам линк да прочетете,защото беше доста противоречиво.От едната страна казваше рак,а от друга положителното,което се споменава е,че може да защити мозъка от увреждания,които произхождат от травми.За това заключението е,че трябва да ограничите приема му до минимум.

Myrth
02-07-2011, 17:44
Аз пък мога да напиша статия, в която казвам, как пениса ми е станал двоен от приема на креатин....

Има адски много канцерогенни фактори. В храната ни има много повече, отколкото в креатина. Само помислете за консервантите. Добавките са водица в сравнение с това, което ядем.

DownloadVirus
02-07-2011, 17:58
Сайта беше държавен и това е базирано на проучвания.

MravkASnaiperisT
02-07-2011, 19:07
Как може да се филмирате креатина бил вреден хахах ... ТОВА Е ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА .. ако си глупак и не знаеш как се пие много ясно,че може и да ти навреди с всичко е така .. и с определена храна да прекалиш щи навреди ..

Myrth аз имам горе долу 2 год стаж в фитнеса .. целта ми не е да стана културист нито ми се чака да тренирам 5 години чисто .. тренирах към 5,6,7 месеца чисто без хранителни добавки (имам предвит тогава стъпих в фитнеса иначе не съм зел от 1 вия ден креатин а чак след 5,6,7 месеца) след тва ми трябваше качване на мускулна маса зех креатин+протеин и аминокиселини .. после пак след няколко месеца като свърших прайх 1 месец чисто тренирах и пак подобна схема .. сега скоро си зех креатинова матрица+гейнър и аминокиселини общо взето тва съм пил имал съм кинти дадох ги и съм доволен ... качих колкото исках са 1,2 кг ако кача ше е добре но съм доволен и така .. не ми е навредило не ми е пораснала 3 та ръка или нещо подобно с тоя пост исках да ти кажа,че твърдението ти че добавките са водица и т.н. звучи доста несериозно .. те са добавка към храната помага по бързо възстановяване и т.н. и съответно покачване на мускулна маса.. на мен тва ми трябваше напрайх го с добавки попринцип не съм културист не и това ми е целта ,но просто добавките ми помогнаха нямал съм странични ефекти поне аз .. това са просто добавки бе пичове :)


та тва е от мене сега като кача 1,2 кг стига ми толко и ше си трен 1 вид за подържане на формата или там както искаш го разбери ... без повече добавки най-много по 1 протеин да си зимам чат пат щото в повечето случаи некой път съм нагоре надолу с мотора и те така немога да отдела в момента време да се наям в нас е понякой път е така,но немисля че 1 протеин ако пие човек и си трен за подържане ще е зле

MravkASnaiperisT
02-07-2011, 19:19
а все пак незабравайте,че добавките не са вълшебни прахчета нито се сравняват с стеродите от към странични ефекти или спортни постижения .. стероиди не съм зимал няма и да зимам .. но хранителните добавки не са вредни тва исках да ви кажа :) са не си мислете,че който земе креатин+протеин и още неща става културист... трябва и правилно хранене+правилно трениране тва е

BBRevolvE
02-07-2011, 19:28
Момчета ,аз вече почнах реших да не вземам нищо,ще тренирам чисто с Високо Въглехидратна диета (ВВД) или поне някво подобие. :D

MravkASnaiperisT
02-07-2011, 19:40
BBRevolvE Това ти обяснявах и аз .. неможе с 1 вия ден в фитнеса да се меташ на креатин не че е щи навреди не че щи порастне 3 та ръка ами просто щото няма смисъл от 1 вия ден дето още не знаеш как се тренира правилно :)

BBRevolvE
02-07-2011, 19:42
Аз даже се чудя дали да земам нещо, евентуално като напрая около година! ;)

MravkASnaiperisT
02-07-2011, 19:44
Ти първо почни да ходиш на фитнес и направи 1 година .. после си говори кво ще правиш ;]

Myrth
02-08-2011, 09:50
Като казах, че добавките са водица, исках да кажа, че са доста по-безвредни от боклуците, които слагат в храната, която ядем.

А иначе - за креатина не съм казал, че не е добре след 5,6,7 месеца стаж. Просто по-нататък би имал повече ефект от него. В никакъв случай не казвам и че е вреден. Просто не е нещо, което като не взимаш, няма да прогресираш (все пак при правилни тренировки).

DownloadVirus
02-08-2011, 11:29
Вижте сега момчета.Ако мислите да приемате добавки в дългосрочен план много внимавайте с дневните дози..Смисъл и протеина може да бъде дори много опасен ако примерно приемаш по 500 грама на ден,ти отиват бъбрек , черен дроб.
@Mravka: Недей да говориш така на ляво на дясно,то това само добавка било,чул си го от двама-трима да го казват,че това нищо не прави и си мислиш,че е вярно.Важно е да търсите повече,преди да изкажете мнение,защото аз па мога ти кажа много неща.И трениора ти тва ще ти каже,няма проблем,ама то и да има няма ти каже нищо,все пак печели $.

Успех и внимавай с приема :)

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 12:09
Myrth То ако не тренираш правилно не знам къв ефект очакваш въобще ... обаче спор няма,че добавките помагат ..


DownloadVirus Абе ей ти имаш ли 12 години.. я прочети хубаво поста ми аз съм пил креатин,което е хранителна добавка и нищо не ми е станало и не ми го е казал някой ами съм се убедил щото съм го пил кво ми говориш наизуст .. питай в някой форум почти всеки който е пил креатин щи каже,че не е вреден ..кви глупости ми бръщолевиш.. ако прекалиш с определена храна също щи навреди .. ти требва да си ебати тупана да си мислиш,че щи навредат едни хранителни добавки .. хахаха съжелявам те ... то верно,че има идиоти дето не знаят как се пие креатин и примерно от 500 грама дето стигат за има нема 2 месеца го изпият за 1 ден ,но те са си виновни то си пише как се пие на опаковката и в форумите ако се поинтересува човек ще прочете и няма да има странични ефекти при мен е нямало .. тва да не са ти стероиди пак казвам тва са ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ.. ти сигурно си чул от някой твой приятел креатина му навредил щото незнае как да го пие и после викат от хранителните добавки се умира .. тва са просто хранителни добавки ..такаче незаблуждавай хората наляво надясно квото четеш по разни измислени форуми ... то всеки ден сигурно умират хора от хранителни добавки :D :D :D

DownloadVirus
02-08-2011, 13:47
Myrth То ако не тренираш правилно не знам къв ефект очакваш въобще ... обаче спор няма,че добавките помагат ..


DownloadVirus Абе ей ти имаш ли 12 години.. я прочети хубаво поста ми аз съм пил креатин,което е хранителна добавка и нищо не ми е станало и не ми го е казал някой ами съм се убедил щото съм го пил кво ми говориш наизуст .. питай в някой форум почти всеки който е пил креатин щи каже,че не е вреден ..кви глупости ми бръщолевиш.. ако прекалиш с определена храна също щи навреди .. ти требва да си ебати тупана да си мислиш,че щи навредат едни хранителни добавки .. хахаха съжелявам те ... то верно,че има идиоти дето не знаят как се пие креатин и примерно от 500 грама дето стигат за има нема 2 месеца го изпият за 1 ден ,но те са си виновни то си пише как се пие на опаковката и в форумите ако се поинтересува човек ще прочете и няма да има странични ефекти при мен е нямало .. тва да не са ти стероиди пак казвам тва са ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ.. ти сигурно си чул от някой твой приятел креатина му навредил щото незнае как да го пие и после викат от хранителните добавки се умира .. тва са просто хранителни добавки ..такаче незаблуждавай хората наляво надясно квото четеш по разни измислени форуми ... то всеки ден сигурно умират хора от хранителни добавки :D :D :D

Виж сега приятел,първо не си ми на годините.Нека да се уточни това.
2.Като знам днешните лапета как приемат нещата ми е ясно и за това ти го казвам,за твое добро.Всяко вече 13-14 годишно келешче,дето е тренирал има няма месец несериозно разбира се и взима креатин и си мисли,че ще стане супермен.
3.Трябва да внимаваш с тези хранителни добавки и общо взето всичко,което приемаш.

4.Съвета ми е да не слушаш тоя и ония,а да се консултираш с професионалст ако искаш да научиш повече,не да ме каниш да чета в някой форум некомпетентни мнения.

Като имам време ще напиша вероятно няколко статии колкото се отнася за най-използваните добавки.

Myrth
02-08-2011, 15:54
Аз пък ви казвам - каквото и да четете, колкото и да са авторитетни източниците и тн.. не приемайте нещата за чиста монета. Историята помни адски много примери за масови заблуди, грешки на учени, лекари и тн.

А що се отнася до фитнес, хранене и добавки... има толкова много теории, все на професионалисти и хора с опит, които страшно много си противоречат в много отношения.

Така че каквото и да четете, имайте предвид че най-вероятно не е чистата истина. Изобщо в тоя спорт и наука абсолютни правила няма. А пък човешката физиология е зона, в която постонно изникват нови теории и има страшно много заблуди. Лекарите не са единодушни по страшно много въпроси.

DownloadVirus
02-08-2011, 16:54
Исках да наблегна на дневната доза..Квото ще да казват лекарите ако примерно дозата е 10-20 грама на ден (някъде там трябва да е за креатин),а той взима по 50-60 е нормално да има проблеми след определен период от време.

Myrth
02-08-2011, 17:11
А е напълно възможно и да няма проблеми. Не можеш да си сигурен.
Обаче е факт и друго - креатинът като се предозира, абсолютно не дава по-добър ефект.

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 17:18
DownloadVirus


1во ти не си ми на годините! 2 ро това,че повечето на 13,14 год с 1 вия месец зимат креатин макар и да е само хранителна добавка пак не е добре ... аз почнах да хода на фитнес на 15 и половина 16 год ... там некъде с точност не си спомням .. та аз не съм пил от 1 вия месец а след 5,6,7 месеца си зех креатин+протеин+аминокисел ини .. дадох ти пример с фитнес форумите щото там има хора,които го пият примерно както си трябва без да пият по 100 грама на ден и нямат странични ефекти от 100 човека 1 ще се оплаче примерно ... 3 то аз познавам професионален бодибилдър,който ми каза как да пия пия хранителните добавки и какво да ям и т.н. ... е аз спокойно мога да ти кажа,че не съм имал странични ефекти казах около 2 год имам стаж е не ми е пораснала 3 та ръка от креатина .. но и с определена храна да прекаляваш щи навреди ... такаче ако креатина ти навреди то ще е е щото не си направил нещо както трябва или не си го пил правилно или не си пил достатъчно вода причините може да са много аз такива проблеми съм нямал... напрайх квото ми трябваше и все пак това са ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ не са вълшебни прахчета пиеш ги и ставаш културист,но пак казвам на мен не ми е и това целта .. такаче аз съм доволен помогнаха ми такаче един креатин и един протеин примерно въобще ама въобще не са вредни ако знаеш как да ги пиеш са ти ако зимаш по 200 грама креатин на ден може и да ти навреди,но тогава си ВИНОВЕН ТИ а не креатина то си пише даже на опаковката колко се пие ... ако некой некадърник не знае как 1 хранителна добавка като креатин да пие то незначи че требва да плюе по хранителните добавки те са добавка към храната просто

DownloadVirus
02-08-2011, 18:03
DownloadVirus


1во ти не си ми на годините! 2 ро това,че повечето на 13,14 год с 1 вия месец зимат креатин макар и да е само хранителна добавка пак не е добре ... аз почнах да хода на фитнес на 15 и половина 16 год ... там некъде с точност не си спомням .. та аз не съм пил от 1 вия месец а след 5,6,7 месеца си зех креатин+протеин+аминокисел ини .. дадох ти пример с фитнес форумите щото там има хора,които го пият примерно както си трябва без да пият по 100 грама на ден и нямат странични ефекти от 100 човека 1 ще се оплаче примерно ... 3 то аз познавам професионален бодибилдър,който ми каза как да пия пия хранителните добавки и какво да ям и т.н. ... е аз спокойно мога да ти кажа,че не съм имал странични ефекти казах около 2 год имам стаж е не ми е пораснала 3 та ръка от креатина .. но и с определена храна да прекаляваш щи навреди ... такаче ако креатина ти навреди то ще е е щото не си направил нещо както трябва или не си го пил правилно или не си пил достатъчно вода причините може да са много аз такива проблеми съм нямал... напрайх квото ми трябваше и все пак това са ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ не са вълшебни прахчета пиеш ги и ставаш културист,но пак казвам на мен не ми е и това целта .. такаче аз съм доволен помогнаха ми такаче един креатин и един протеин примерно въобще ама въобще не са вредни ако знаеш как да ги пиеш са ти ако зимаш по 200 грама креатин на ден може и да ти навреди,но тогава си ВИНОВЕН ТИ а не креатина то си пише даже на опаковката колко се пие ... ако некой некадърник не знае как 1 хранителна добавка като креатин да пие то незначи че требва да плюе по хранителните добавки те са добавка към храната просто

1.Дърт съм :D Да се уточни просто :d
2.Много зависи..Смисъл ако почнеш сега да взимаш креатин на 15-16 колкото си и продължиш до 40 едва ли ще си много добре.Не стигат другите всекидневни боклуци от храната..
3.А колкото до bodybuilder-a,ами и на мене тези неща ми казва arnold,жалко,че не мога да го докажа..Разбираш за какво става въпрос.

И все пак 5-6 месеца..Мисля,че няма да е зле да имаш малко повече стаж,освен ако не искаш да се правиш на някой нали..За 1 месец да приличаш на..

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 18:13
DownloadVirus Май нещо не ме разбра :D аз на 15 и половина 16 почнах с фитнеса тогава започнах да хода такаче в момента не съм на 15,16 год .. чак след 5,6,7 месеца чисто трениране си зех креатин+протеин+аминокисел ини сега добави и 2 год стаж дето имам там некаде са и ще видиш ,че не съм на 15,16 ... са ако зимаш 20 години креатин без спиране сигурно ще има и вреда аз напрайх квото ми трябваше такаче ... а ако щеш вярвай имам приятел който е професионален бодибилдър обясни ми как да си пия хранителните добавки и съм нямал проблеми същото ми каза и с храната кво да ям и т.н. ако щеш ми вервай на мен не ми пука напрайл съм си квото трябва и не съм имал странични ефекти това са само хранителни добавки .. а както вече за 10 ти път ще кажа на мен целта не ми е била да бъда културист квото ми трябваше го напрайх хранителните добавките ми помогнаха.. такаче спри да говориш наизуст от разни форумчета на некадърници дето немогат да разтворят правилно една хранителна добавка като креатин примерно ...

DownloadVirus
02-08-2011, 18:38
DownloadVirus Май нещо не ме разбра :D аз на 15 и половина 16 почнах с фитнеса тогава започнах да хода такаче в момента не съм на 15,16 год .. чак след 5,6,7 месеца чисто трениране си зех креатин+протеин+аминокисел ини сега добави и 2 год стаж дето имам там некаде са и ще видиш ,че не съм на 15,16 ... са ако зимаш 20 години креатин без спиране сигурно ще има и вреда аз напрайх квото ми трябваше такаче ... а ако щеш вярвай имам приятел който е професионален бодибилдър обясни ми как да си пия хранителните добавки и съм нямал проблеми същото ми каза и с храната кво да ям и т.н. ако щеш ми вервай на мен не ми пука напрайл съм си квото трябва и не съм имал странични ефекти това са само хранителни добавки .. а както вече за 10 ти път ще кажа на мен целта не ми е била да бъда културист квото ми трябваше го напрайх хранителните добавките ми помогнаха.. такаче спри да говориш наизуст от разни форумчета на некадърници дето немогат да разтворят правилно една хранителна добавка като креатин примерно ...

1.Ами примерно какъв креатин вземаш?И нали знаеш,че като спреш креатина 70-80 % по принцип (зависи) се губи.
2.А и виж сега..То ако беше така да се появяват проблеми за 5-6 месеца употреба то тогава никой нямаше да го зима..
3.Не говоря наизуст,просто се интересувам повечко,това лошо ли е?Ти знаеш само положителните качества на креатина и като комшийката ти е казала,че нищо няма ти стане вярваш.

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 19:12
DownloadVirus Абе пич ти си брутално зле ...... ква кумшиика ми била казала,че няма нищо да ми стане .... ако знаеш как да го пиеш много ясно,че нищо няма да ти стане тва е хранителна добавка бе зле .. аре кажи ми кво ми стана от креатина аз съдя по себе си .. нямам никви странични ефекти тва е просто хранителна добавка а тва за 70 80 % от загубеното странна работа аз след като тръгнах на фитнес до са всичко,което съм качил откъм мускулна маса не съм загубил нищо ... странна работа викаш а като спамиш по форумите кво ми плямпаш аз съдя по себе си нямам странични ефекти къв страничен ефект .. ти си говори наизуст .. може би единия страничен ефект от креатина е че мога да летя също и да ставам невидим :D много е жалко когато човек ти говори едно ти си говориш съвсем друго щото дядо ти ти е казал,че хранителните добавки са вредни жалка работа по жалкото е че ти си вярваш .. това са само хранителни добавки на мен нищо ми няма от тях ама то са сигурно ше каеш всеки ден има умират хора от креатин или протеин :D

DownloadVirus
02-08-2011, 19:48
DownloadVirus Абе пич ти си брутално зле ...... ква кумшиика ми била казала,че няма нищо да ми стане .... ако знаеш как да го пиеш много ясно,че нищо няма да ти стане тва е хранителна добавка бе зле .. аре кажи ми кво ми стана от креатина аз съдя по себе си .. нямам никви странични ефекти тва е просто хранителна добавка а тва за 70 80 % от загубеното странна работа аз след като тръгнах на фитнес до са всичко,което съм качил откъм мускулна маса не съм загубил нищо ... странна работа викаш а като спамиш по форумите кво ми плямпаш аз съдя по себе си нямам странични ефекти къв страничен ефект .. ти си говори наизуст .. може би единия страничен ефект от креатина е че мога да летя също и да ставам невидим :D много е жалко когато човек ти говори едно ти си говориш съвсем друго щото дядо ти ти е казал,че хранителните добавки са вредни жалка работа по жалкото е че ти си вярваш .. това са само хранителни добавки на мен нищо ми няма от тях ама то са сигурно ше каеш всеки ден има умират хора от креатин или протеин :D

1.Ограничи иронията , момко!
2.Казвам ти като спреш да взимаш креатина какво става и би трябвало твоя приятел културиста да ти го каже..
3.Е пак ти казвам,че странични ефекти за 5-6-7 месеца при правилно употребяване щеше да е много глупаво да имаш и ако беше евентуално така никой нямаше да взема..Аз си взимам само протеин и съм си доволен.
4.Така като повтаряш едно и също колко 3-4 пъти в един пост "нищо не правят" почвам да смятам,че мислиш обратното.

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 19:55
DownloadVirus Ами виж моя приятел културист няма защо да ми го казва щото аз не съм пил през живота си само 500 грама .... щото тея 500 грама стигат за 1 месец и половина 2 ... след тва се прай 1 месец почивка примерно от креатина само и после пак може да се земе 500 аз съм пил доста повече и съответно съм спирал за 1,2 месеца и ти казвам,че не съм СВАЛИЛ нищо от каченото... ти като не си пил как знаеш,че се губи 70,80 % а да прочел си го от някой форум е да ама всичко е индивидуално аз нищо не съм свалил ... и тва го казвам,че няма странични ефекти да не лъжеш хората,че от 1 креатин ше измрът не заради друго а заради това ги пиша в всеки твой пост говориш едни и същи неща .. 20 години ми вика креатин ако пиеш без спиране щи навреди ами да ама кой ти говори 20 години без спиране .. и с определена храната ако прекалиш щи навреди .... е да пичове от 1 хранителна добавка хората измират всеки ден :D в най-добрия случай страничния ефект е летене :D също ставаш невидим и моеш да пикаеш ред бул хахаа

Myrth
02-08-2011, 20:09
Абе машини...
Страничният ефект е, че задържа вода. Чисто и просто. Вече водната задръжка не се отразява много добре, физиологично не е нормално. При хора с болни бъбреци - абсолютно не трябва да се консумира, но те и месото трябва да ограничават. Това е. Клинично здрав човек може да си зима. Трябва да се прави пауза, защото клетъчните рецептори за креатин се насищат и ефекта пада.

Това е само за монохидрата. Другите форми на креатин не задържат вода и не товарят организма, не се разпадат в такава степен до креатинин. Уви, монохидратът обаче е най-проучен и най-доказал се... така че всеки си прави своя избор.

И да не пиеш креатин - не губиш. Можеш да станеш изрод и без никакви добавки, дори и без протеин и то не много по-бавно, отколкото с добавки.

DownloadVirus
02-08-2011, 20:10
DownloadVirus Ами виж моя приятел културист няма защо да ми го казва щото аз не съм пил през живота си само 500 грама .... щото тея 500 грама стигат за 1 месец и половина 2 ... след тва се прай 1 месец почивка примерно от креатина само и после пак може да се земе 500 аз съм пил доста повече и съответно съм спирал за 1,2 месеца и ти казвам,че не съм СВАЛИЛ нищо от каченото... ти като не си пил как знаеш,че се губи 70,80 % а да прочел си го от някой форум е да ама всичко е индивидуално аз нищо не съм свалил ... и тва го казвам,че няма странични ефекти да не лъжеш хората,че от 1 креатин ше измрът не заради друго а заради това ги пиша в всеки твой пост говориш едни и същи неща .. 20 години ми вика креатин ако пиеш без спиране щи навреди ами да ама кой ти говори 20 години без спиране .. и с определена храната ако прекалиш щи навреди .... е да пичове от 1 хранителна добавка хората измират всеки ден :D в най-добрия случай страничния ефект е летене :D също ставаш невидим и моеш да пикаеш ред бул хахаа

1.Казах ти да ограничиш иронията.
2.Виждам,че не можеш да ме разбереш,явно ще имаш някакъв проблем,не знам..
3.Какво да ти река да се повтарям още 50-60 пъти,че да разбереш,щото още не си разбрал аз за какво говоря и си говориш сам..
4.Какъв креатин взимаш?

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 20:20
DownloadVirus

1 во аз ти казвам земи си закривай акаунта,че бръщолевиш пълни глупости.
2ро проблема са ми хора като тебе,които говорят наизуст все 1 креатина е неква отрова и секи ден измират хора от него .. казах ти аз съм нямал странични ефекти креатина е само хранителна добавка ..

3то са последния път си бех зел креатинова матрица (bsn cell mass) +гейнър+аминокиселини .. тва са само хранителни добавки аз не съм свалил нищо от каченото нито съм имал странични ефекти ... не заблуждавай хората са ако си некъв смотан неможе да си разтвориш креатина или незнаеш как се пие примерно си е твой проблем,но не заблуждавай хората все пак при всеки е индивидуално при мене нямаше проблеми с креатина .. пак ше кажа ТОВА СА САМО ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

Myrth аз особено сега нямам много свободно време,че да седа и да ям в нас постоянно не ми се обяснява защо на мен хранителните добавки ми помогнаха не са ми навредили само + имах от тях :) колкото и да ядеш неможе да се отрече,че хранителните добавки помагат ..

DownloadVirus
02-08-2011, 20:24
DownloadVirus

1 во аз ти казвам земи си закривай акаунта,че бръщолевиш пълни глупости.
2ро проблема са ми хора като тебе,които говорят наизуст все 1 креатина е неква отрова и секи ден измират хора от него .. казах ти аз съм нямал странични ефекти креатина е само хранителна добавка ..

3то са последния път си бех зел креатинова матрица (bsn cell mass) +гейнър+аминокиселини .. тва са само хранителни добавки аз не съм свалил нищо от каченото нито съм имал странични ефекти ... не заблуждавай хората са ако си некъв смотан неможе да си разтвориш креатина или незнаеш как се пие примерно си е твой проблем,но не заблуждавай хората все пак при всеки е индивидуално при мене нямаше проблеми с креатина .. пак ше кажа ТОВА СА САМО ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

Аз да ти кажа един банан да вземеш ще ти е точно в +

Така и така не успя да разбереш аз за какво говоря и си говориш още сам..Както искаш..IQ отрицателно :lol:

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 20:27
DownloadVirus Ти може да вземеш един чеп в устата ако толко искаш много си спрел ... я си виж постовете говориш пълни измислици аз не съм тръгнал да пия 20 години креатин,че да ми навреди така е като говориш без да знаеш IQ ако имаш такова то ше е -100 че и поече .. имам чувството,че си на 3 вида наркотици искам да напишеш познаваш ли някой на който креатина му е навредил или само по форумите четеш банда идиоти плюят креатина е отрова хаха.. жалко е аз познавам поне 20 човека дето са пили креатин или пият и нищо им няма такаче не лъжи хората ...

DownloadVirus
02-08-2011, 20:30
искам да напишеш познаваш ли някой на който креатина му е навредил или само по форумите четеш банда идиоти плюят креатина е отрова хаха

Май знаеш как стават нещата?Нещо нещата са наобратно..Аз ти казвам пак,че или имаш наистина ниско IQ или се правиш на малоумен.Все ми е тая..

Не отговаряй на поста ми,не си достоен за това!

MravkASnaiperisT
02-08-2011, 20:33
DownloadVirus майкати не е достойна да ми лапа,но лапа :D колко си смешен и жалък аре кажи бе отрепка на 1000 човека се пада точно 1 на който креатина му е навредил... кво ти говори това ? замисли се ти сигурно си от тия ненормалните дето стоят в една стая и гледат в една точка :D :D :D ако говориш малко с факти ще разбереш,че креатина въобще няма да ти навреди стига да знаеш как се пие .... на тоя палячо дедо му е казал да не пие разни прахчета и тоя ше ми спори тука хахха били вредни я се стегни бе..


ТОВА СА ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

redbul2
02-08-2011, 20:56
Креатин трябва да се взема след 1-2 години в залата,ако през това време нямаш растеж.То иначе може и майките да дават на бебетата си лъжичка креатин да започнат да ходят на краката си още първия ден.Когато са още с биберона в устата вместо след една година. :D

DownloadVirus
02-09-2011, 11:46
DownloadVirus майкати не е достойна да ми лапа,но лапа :D колко си смешен и жалък аре кажи бе отрепка на 1000 човека се пада точно 1 на който креатина му е навредил... кво ти говори това ? замисли се ти сигурно си от тия ненормалните дето стоят в една стая и гледат в една точка :D :D :D ако говориш малко с факти ще разбереш,че креатина въобще няма да ти навреди стига да знаеш как се пие .... на тоя палячо дедо му е казал да не пие разни прахчета и тоя ше ми спори тука хахха били вредни я се стегни бе..


ТОВА СА ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

Прекаляваш много и внимавай с тона келеш.Аз ти казвам да прочетеш отново постовете ми и да ми кажеш къде казвам,че от креатин се умира?Тези неща сам си ги измисляш.

PC:Колко дигаш от лежанка?

Myrth
02-09-2011, 14:20
Хахахах, пич не че се заяждам, ама това да питаш някого колко вдига от лежанката е супер детинско... все едно е някакъв знак за прогрес... Ами ако не вдига от лег, а има супер тяло?

Спрете с тези глупости.

redbul2
02-09-2011, 15:31
DownloadVirus майкати не е достойна да ми лапа,но лапа :D ТОВА СА ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

хахахааа,стигнахме и до майките :-D Значи майката на DownloadVirus лапа хранителната добавка на мравкатаааааа,хахаха :D

DownloadVirus
02-09-2011, 15:56
DownloadVirus майкати не е достойна да ми лапа,но лапа :D ТОВА СА ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ

хахахааа,стигнахме и до майките :-D Значи майката на DownloadVirus лапа хранителната добавка на мравкатаааааа,хахаха :D

То като си малоумен си личи.То е нормално един необразован човек като му кажеш две думи и не може да си аргументира мнението да почне да псува.

@Myrth питам го колко дига,за да разбера на какво ниво е горе-долу,защото за креатин е добре да имаш известнет стаж,който е пряко свързан със силата,която имаш.

Myrth
02-09-2011, 16:19
Еми аз познавам един пич, който е 65 кг и бута 140 от лег (да, 140кг). За друг напредъкът в залата е раземра, за други пропорцията, за трети релефа.

Спорът е меко казано смешен, защото нито ти, нито той можете да знаете точно как се отразява креатинът на организма, а само да пишете работи, които сте чели по фитнес сайтове и са ви казвали хора, които разбрат от фитнес. Проблемът е, че точно тези, които разбират от тренировки, също не знаят с точност нещата. Не ги знаят и лекарите и учените - те правят изследвания и експерименти и стигат до определени заключения, много от които в последствие се опровергават.

Така че спрете спора си, защото никой от вас не може да има сериозни аргументи. Няма статистика засега, която показва ефекта на креатина в дългосрочен план, също няма статистика, която да говори за развита заболяемост от приема. Всичко засега се основава на предположения и относителни изследвания.

DownloadVirus
02-09-2011, 16:37
Еми аз познавам един пич, който е 65 кг и бута 140 от лег (да, 140кг). За друг напредъкът в залата е раземра, за други пропорцията, за трети релефа.



Това става:

1.Ако е здрав,20 години тренировки примерно.
2.Ако взима анаболи.
3.Ако е някъв 1.50 :)

MravkASnaiperisT
02-09-2011, 16:59
Myrth Много си прав за 1 път някой в теен форум да разбира от нещо .. тоя идиот както много идиоти като тоя сега викат примерно колко дигаш от лежанка ? абе палячо ако хванеш един мазен дебелак примерно и го караш да дигне и той ше дигне към 100 предполагам .. нали един от моя клас дигаше 120 а е сланина дига поече от мене и кво ? остава си сланина,но кво да говоря с тебе некъв клоун ше ми говори наузист аз ти казвам кажи с кво вреди креатина и щом вреди на мен що не ми е навредил примерно .. аз не съм единствения на който креатина не му е навредил казах ти погледни малко глупендер некадърен на 1000 човек се пада 1 на който ще му е навредил... което е нищо.. виж си постовете,че не знаеш кво пишеш примера дето даваш ако зимаш 100 грама на ден примерно абе доста над нормалното е да може и да ти навреди ама тогава няма да е виновен креатин А ТИ смотаняка,който неможе да разтвори една хранителна добавка на 2 магарета сламата неможе да раздели ше ми говори аре ше ти еба майката :D такива като тебе дето говорят наизуст са много само се заблуждава жалкар... и скоро не съм дигал от лег и КАКВО ОТ ТОВА ? с тоя пост колко дигаш от лежанка бях на 99% убеден,че не знаеш на кой свят се намираш сега вече съм сигурен,че живееш в някой си твой измислен свят дето спамиш по цял ден по форумите ...

DownloadVirus
02-09-2011, 17:05
Myrth Много си прав за 1 път някой в теен форум да разбира от нещо .. тоя идиот както много идиоти като тоя сега викат примерно колко дигаш от лежанка ? абе палячо ако хванеш един мазен дебелак примерно и го караш да дигне и той ше дигне към 100 предполагам .. нали един от моя клас дигаше 120 а е сланина дига поече от мене и кво ? остава си сланина,но кво да говоря с тебе некъв клоун ше ми говори наузист аз ти казвам кажи с кво вреди креатина и щом вреди на мен що не ми е навредил примерно .. аз не съм единствения на който креатина не му е навредил казах ти погледни малко глупендер некадърен на 1000 човек се пада 1 на който ще му е навредил... което е нищо.. виж си постовете,че не знаеш кво пишеш примера дето дваш ако зимаш 100 грама примерно абе доста над нормалното е да може и да ти навреди ама тогава няма да е виновен креатин А ТИ смотаняка,който неможе да разтвори една хранителна добавка на 2 магарета сламата неможе да раздели ше ми говори аре ше ти е** майката :D такива като тебе дето говорят наизуст са много само се заблуждава жалкар... и скоро не съм дигал от лег и КАКВО ОТ ТОВА ? с тоя пост колко дигаш от лежанка бях на 99% убеден,че не знаеш на кой свят се намираш сега вече съм сигурен,че живееш в някой си твой измислен свят дето спамиш по цял ден по форумите ...

Иди на психиатър .Аз повече с умственоизостнали няма да говоря.

MravkASnaiperisT
02-09-2011, 17:08
Всички неща,които каза за креатина сам си ги измисляш щом не се умира от креатина напиши конкретно кво вреди ? са ше почнеш да ми бръщолевиш някви глупости и пак няма да дадеш точен отговори.. самоче дано вече са те прибрали онея с белите престилки :D че като гледам интервала от време в който отговаряш на всеки пост ... ти ставаш ли от компа или по цял ден зубриш от форумите хахаха;аха нещасник

MravkASnaiperisT
02-09-2011, 17:11
redbul2 не бе майката на DownloadVirus ми лапа кура тва имам предвид :D a ТВЪРДЕНИЕТО НА ТОЯ,ЧЕ КРЕАТИНА ВРЕДИ СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ... това Е ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА ....

DownloadVirus
02-09-2011, 17:14
[b]Малко поне срам да покажем..Оспамихме темата на момчето.

MravkASnaiperisT
02-09-2011, 17:20
DownloadVirus Един съвет когато говориш за фитнес и хранителни добавки и че редовно се пишеш,че спортуваш неможе ти след всеки пост да отговаряш моментално интервала от време в който ми отговори е няколко минути .. тва значи,че си супер спрел неставаш от компа та земи и наистина тръгни на фитнес не да спамиш по форумите :)

DownloadVirus
02-09-2011, 17:26
DownloadVirus Един съвет когато говориш за фитнес и хранителни добавки и че редовно се пишеш,че спортуваш неможе ти след всеки пост да отговаряш моментално интервала от време в който ми отговори е няколко минути .. тва значи,че си супер спрел неставаш от компа та земи и наистина тръгни на фитнес не да спамиш по форумите :)

Сега правиш заключения без да знаеш.

1.От две седмици насам имаме малко да учим и стоя доста повече на компютъра.Факт.
2.Днес ми е почивен ден (както и в Неделя)
3.Спама не го правя сам.

mehasnoname
02-09-2011, 19:36
протеина и креатина са си част към храненето. Не виждам смисъла да спорите. :-o като погледнах заглавието си мислех , че става върпос за химия от типа на анавар, станозолол , параболан , декадураболин, т3 , метан , тест и т.н

Не забравяйте , че почнете ли веднъж да зобите трудно ще спрете. (психика , кво да правиш) , целата работа е там , че ше си биете омнадрена в четвъртък за да се биете по дискотеките в петък. тъжната истина !!

DownloadVirus
02-09-2011, 20:09
Е и кво искаш да кажеш?Че протеина и креатина са като наркотик ли :lol: Полека :D

Myrth
02-10-2011, 04:55
Не, пича говори за химията.

DownloadVirus
02-10-2011, 11:58
Аха,добре :P

Вижте сега какво стана,така и така спамиме :o Взимам протеин от един сайт от чужбина.Говоря за този продукт http://www.silabg.com/bg/6765-SYNTRAX-Whey-Shake-2270g.html и така сега пише под всички хранителни добавки да не се пият от лица под 18 години преди да се консултирам и лекaр и треньор.

Ето да цитирам:


Този продукт може да се използва само от здрави атлети или стажанти, на възраст над 18 години. Преди употреба, се консултирайте с Вашия лекар или треньор.
Ако сте бременна или кърмите или страдате от някакво хронично заболяване или повтарящи се, да не действа с използваната форма, освен със съгласието на Вашия лекар.

Myrth
02-10-2011, 12:25
мислех че знаеш защо е това.

При суплементите това е вид застраховка, че ако нещо се обърка със здравето на някой, които няма години и ги е ползвал, независимо каква е причината за заболяването, болният няма да съди компанията. Много ясно беше обяснено това, просто така се прави в търговията.

DownloadVirus
02-10-2011, 12:35
Ама преди седмица го нямаше..

BBRevolvE
02-13-2011, 13:55
Момчета ,спрете да се карате!Колкото за мене ,аз изчетох интернета и си изясних много неща и вече съм на друго мнение! ;)

DownloadVirus
02-13-2011, 15:16
Най-мразя като правят ей така..Питат тука,а после си разрешили проблема и не казват какво са решили..

Yanysha
01-31-2014, 16:02
ey mocheta ... q mi kajete molq vi stranichnite efekti ot toq cellmass???

Rakshy
01-31-2014, 23:34
#подай #правописа #на #шльокавицата #там

Баща Ти
02-01-2014, 07:51
ey mocheta ... q mi kajete molq vi stranichnite efekti ot toq cellmass???

При теб има страничен ефект още от раждането - тъпотия.