PDA

View Full Version : Лицемери



krisdimi
01-29-2011, 08:25
... Обградена от лицемери... :x Навсякъде са...В новото ми даскало .... всички (макс 2,3 изключения)...Идват лицемерите казват, че са ти прятели..забавлявате се с тях...усмихвате се ...помагаш им, когато са затруднени...НО всичко е 1 лъжа... Самите те помежду си само убиждат вс. други.....
ПРИМЕР: Седяхме 3 момичета и 2 от нас (без мен) говореха за една друга съученичка...да се разкарала от даскало ( тя е в нашата компания.... :shock: :shock: :shock: )...И в този момент тя влиза и те отиват прегръщат я..и и казват как тъкмо са говорели за нея..как я чакат да дойде...
Толкова примери..толкова случки... и всички те адски много ме нараняват..защото са най-свестни сред останлите хора в даскало.. Интересно ми е още дали те самите осъзнават колкооо са долни... :? :x Ако някой също се е сблъсквал с такива хора да пише.. :)

ysmivka
01-29-2011, 09:15
Еми то навсякаде ги има такива. Дали ще им обръщаме внимание или не - си е наше решение. Аз отдавна спрях да им обръщам внимание и се отделих от всичките тях. Имам си двама-трима приятели ама поне знам, че не са лицемери.

Остави ги - намери си други приятели. Не може да са само тези момичета.

"защото са най-свестни сред останлите хора в даскало.. Интересно ми е още дали те самите осъзнават колкооо са долни..."

Според мене не са най-свестните!

vagarious
01-29-2011, 09:22
И аз съм заобиколена от такива .. всеки е заобиколен, няма начин.
Едната ми по-близка приятелка се оказа такава - преди много се дразнех, даже веднъж се карахме .. но се сдобрихме и вече не обръщам внимание за кого какво казва.Мълча си и това е.Или ако мога - го обръщам на смешка и със съвсем лек намек казвам каквото имам.Няма значение дали това помага или пък не.Това е.
Сетих се късно, че точно така трябва да се отнасяме с такива хора...

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 09:56
Обградена от лицемери
Игнорирай ги.

FernandoTorresIkerCasilla
01-29-2011, 13:00
Охх, в моя клас има 2ма такива! :X С този за който говорят си пишем, и той дори не подозира че говорят зад гърба му! По скайп ми пишат "Много е тъп, не го понасям!", а в даскало, "Оо ****, яла при нас. К'во праиш, как си?" ..
Мислела съм да му кажа, но се отказвам, щото след това ще кажат че съм клюкарка, каквато точно не съм! ;] Така че както каза VaMpiRKaTaaa - Игнорирай ги, не се занимавай с тях! ;]

RaisedOnRock
01-29-2011, 13:19
Еми то навсякаде ги има такива. Дали ще им обръщаме внимание или не - си е наше решение. Аз отдавна спрях да им обръщам внимание и се отделих от всичките тях. Имам си двама-трима приятели ама поне знам, че не са лицемери.

Остави ги - намери си други приятели. Не може да са само тези момичета.

"защото са най-свестни сред останлите хора в даскало.. Интересно ми е още дали те самите осъзнават колкооо са долни..."

Според мене не са най-свестните!

kyka1
01-29-2011, 13:40
Живота е такъв!Не може да го промениш :) Хората вече се побъркаха

krisdimi
01-29-2011, 15:23
Проблема е,че въпреки това аз държа на тях..макар да знам, че не може да се разчита на тях..но някак ще го преодолея.. :( Интересно ми е само ...дали те самите са си приятели помежду си ..след като 2ма от тях миналата и по миналата година обиждаха човека :smt017 , който сега уж им е приятел и е в компанията им... Всеки ден съм свидетел как си казват колко се обичат... Дали е така??

Chacho
01-29-2011, 16:30
Щом държиш на тях, по-добре им кажи в очите какво мислиш. Ясно е, че може да си мълчиш, но ще се си останат такива каквито са. Нека им е ясно, как изглеждат нещата отстрани. Още повече, че и на теб не ти е все едно, че се държат по този начин, но криеш това, което също е един вид лицемерно. Най-вероятно всички ще се настроят срещу теб, но е за доброто на всички.

Pamaa
01-29-2011, 22:34
не става така... като те дразни отиваш при някой друг :o :)

rand0m
01-29-2011, 22:38
Разбира се, че съм се сблъсквала с такива хора. Вече са навсякъде и наистина е ужсно. Просто, както кааха преди мен ги игнорирай. Нужно е да познаваш 1, само 1 истински свестен човек, за да се приобщиш към неговата компания и да намериш приятели на своето ниво.

Chacho
01-29-2011, 23:23
Едно време говорех зад гърба на хората, защото не ми беше ясно, какви точно са ми възгледите и обсъждайки човек и постъпки град и утвърждавах светогледа си. С времето станах по-наясно със себе си и нямах нужда от това. Веднъж стана на въпрос за едно момче, което си имаше комплексите и пороците, пообсъдихме какъв и що бил. Един от приятелите ми мълча, мълча, питахме го какво му е, пък той ни отговори "Аз зад гърба на хората не говоря." и се зачете в нещо. Тогава разбрах всъщност как сме изглеждали и реших, че не искам никога повече ги чувам тези думи отправени към мен. На този приятел съм му истински благодарен, може да се каже, че ми отвори очите.

Ssummerjam
01-30-2011, 11:45
Лицемери винаги е имало, има, и ще продължава да има. :?

Eliii
01-30-2011, 13:49
Всеки е малко или много лицемерен в дадени моменти от живота си. Няма човек, който да е в състояние да каже с ръка на сърцето: "Не, аз никога не съм говорил зад гърба на някой друг". Просто е невъзможно.

Според мен е важно, както Chacho каза, да си отворим очите и ние самите да не бъдем лицемерни.

А иначе, ако те дразни цялото това лицемерие, с което си заобиколен/а:


Игнорирай ги.

ThisIsMe
01-30-2011, 14:03
За жалост ,са навсякъде.Пред теб казва колко хубав човек си,а пред другите ,че за нищо не ставаш.Пълно е с такива.Игнорираш ги и това е.Кой каквото прави ,за себе си го прави.По-важно е ,да не ставаш част от лицемерите.

ecstazy
01-30-2011, 15:23
Наистина са навсякъде, но според мен трябва да се научиш да ги преценяваш от самото начало и да нямаш специално отношение към тях. Просто винаги си имай едно наум, мери си приказките пред тях и внимавай каква информация споделяш с тях. Горкото трето момиче, явно само то не е осъзнало от какви боклуци е заобиколено :(

NeverForget
01-30-2011, 17:26
За жалост навсякъде има лицемери.. И аз съм заобграден от такива, всички сме заобградени.. Просто ги игнорирай. Въпреки че и това няма да помогне много. ;)

Tuncho
02-04-2011, 18:31
Знаеш к`во и при мен в даскало бяха така.... Мен ми писна и отидох при всички ония тъпи крави и овце и им го казах в лицето... И очаквах всички да ме оставят, обаче си намерих истинските приятели... :D Така че, не се страхувай от това да бъдеш пич. :grin:

kombarka
02-04-2011, 20:47
Винага има такива. Игнолиране му е майката.

sToyAncHo
02-05-2011, 08:25
...Ако някой също се е сблъсквал с такива хора да пише.. :)

Пиша :) На всички им личи от километри дали са такива. И обикновено те са с най-много приятели или всички странят от тях. В момента съм забелязал, че при момичетата няма много истински приятелки. В нашия клас момчетата сме си разделени на приятелчета, но взаимно се уважаваме :)