PDA

View Full Version : Защо не мога да кача нито един килограм ???



sa6o93
01-29-2011, 09:28
Здравейте ! На 17 години съм ( след 6 месеца правя 18). Висок съм 182 см и тежа 67 кг. Писна ми да съм толкова слаб ,преди когато ходех на фитнес и бях застоял бях 70 кг. и след като го спрях и започнах да тренирам бокс ,където се използва много повече енергия станах 67 кг. и си знаех,че е заради бокса тренирам 1 година вече и си стоя на 67 кг. и чат пат стигна до 69 кг и пак сваля.Обаче проблема е следният спирах няколко пъти да тренирам за по 1 месец връщам се на тренировки и съм свалил повече и съм станал 65 кг.През това време докато не съм тренирал и съм ял вместо да кача аз свалям. Всеки започна да ми казва,че съм бил отслабнал много и майка ми даже ме изкара болен и ме кара да хода на лекар да ми прават изследвания да видят дали съм болен :-o аз разбирасе се засмях,но после си помислих дали е така защото ям както си трябва и слабея възмоно ли това да е болесно състояние ? ? ? Сутрин когато ставам за училище в 06:00 ям това което съм вечерял демек тежка храна не ям сандвичи или нещо от този сорт. Връщам се от училище обядвам стабилно и вечерта пак ям стабилно. Пак не качвам килограми.Казват ми,че е заради разтежа докато още раста нямам шанс да кача много килограми и съм щял да кача когато спра да раста.На височина раста,но на килограми не.Станах много голяма клечка писна ми :-x не искам да си давам парите за "химия" защото пак нищо няма да направа и не ми се ходи на фитнес.Някакви идеи ??? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! ! ! :)

kiki1991
01-29-2011, 11:35
И моя приятел беше така когато ходеше на фитнес и тренираше беше станал с 10-11 кг отгоре,от колкото е сега..пиеше протеин и ядеше постояно,но като спря и за 1-2 месеца си върна старите килограми.Явно и ти си като него със бърз метаболизъм и не можеш да качваш кг лесно,или качиш малко и след няколко дни ги свалиш.Съветвам те да почнеш да ходиш на фитнес и да тренираш и ако не искаш да си купуваш протеин трябва много да ядеш и да си направиш режим на храната.Ти си избери за какво да тренираш,той тренираше за гръб,гърди,корем и бицепс,без крака щот не му каресвало напомпани карака.Ходеше по 2 пъти в седмицата за час и за 2-3 месеца беше станал доста як,и на килограми и на всичко,така че ти си прецени.Ако имаш възможност да ходиш за по 1 час ще ти се отрази много добре на организма.И не забравй за храната ..трябва яко тъпчене по 4-5 пъти на ден,и най-вече след самата тренировка да приемаш повече въглехидрати...разгледай в нета има много хранителни режими когато тренираш.Дано съм била полезна и успех:)

kalpazanka
01-29-2011, 15:57
Консултирай се с ендокринолог.

sa6o93
01-29-2011, 16:37
И моя приятел беше така когато ходеше на фитнес и тренираше беше станал с 10-11 кг отгоре,от колкото е сега..пиеше протеин и ядеше постояно,но като спря и за 1-2 месеца си върна старите килограми.Явно и ти си като него със бърз метаболизъм и не можеш да качваш кг лесно,или качиш малко и след няколко дни ги свалиш.Съветвам те да почнеш да ходиш на фитнес и да тренираш и ако не искаш да си купуваш протеин трябва много да ядеш и да си направиш режим на храната.Ти си избери за какво да тренираш,той тренираше за гръб,гърди,корем и бицепс,без крака щот не му каресвало напомпани карака.Ходеше по 2 пъти в седмицата за час и за 2-3 месеца беше станал доста як,и на килограми и на всичко,така че ти си прецени.Ако имаш възможност да ходиш за по 1 час ще ти се отрази много добре на организма.И не забравй за храната ..трябва яко тъпчене по 4-5 пъти на ден,и най-вече след самата тренировка да приемаш повече въглехидрати...разгледай в нета има много хранителни режими когато тренираш.Дано съм била полезна и успех:)

Това е,че мраза фитнеса :( а на бокс ходя всеки ден без събота и неделя за по 2 часа и си беше разбираемо,че заради това така съм свалил,но като спирах за по 1 месец и като утидох и се премерих съм свалил повече това ме притеснява.

SoulSell
01-29-2011, 16:42
Боже а някои хора искат да отслабнат..(аз) :Д

awerw
01-29-2011, 17:00
Боже а някои хора искат да отслабнат..(аз) :Д Ето има всякакви проблеми той даже трябва да се раадва. И яж по много колкото можеш и яж повече сладки и няма начин да не дигнеш

sa6o93
01-29-2011, 17:47
Боже а някои хора искат да отслабнат..(аз) :Д Ето има всякакви проблеми той даже трябва да се раадва. И яж по много колкото можеш и яж повече сладки и няма начин да не дигнеш

Никакви сладки не трябва да ям :( имам проблем с лицето ( надявам се знаете какъв :) )

awerw
01-29-2011, 18:11
Тогава се тъпчи по много и то така се вдигат килограми ама недей и спортува.

sa6o93
01-29-2011, 18:28
Тогава се тъпчи по много и то така се вдигат килограми ама недей и спортува.


Лесно ти е да го кажеш :( 1. Не мога да спра да спортувам обичам спорта 2. да ям постоянно няма как сам сутрин,обед и вечер дори един път ядох само сутринта и цял ден после не ядох не бях гладен а ми говорат яж много месо е как да ям само месо като майка ми какфото е сготвила дова ще ям не мога да и кажа готви само с месо защото искам да вдигам килограми тя няма да може да ми смогне :D

grozensym
01-30-2011, 13:21
Искам и аз да се изкажа по този въпрос, защото имам същият проблем.
На почти 22 години съм, висок съм около 1,80 тежа около 65 килограма. С тези размери съм от 3-4 години, нито раста на височина, нито качвам килограми. Преди много обичах да спортувам, карах колело като див, ноо се контузих и ... Не виждах кой знае каква разлика когато спортувах и сега, когато водя доста улегнал начин на живот. Ям като прасе, ям адски много сладко, но просто това не помага. Искам да ходя на фитнес, но нямам финансовата възможност, безработен съм... а и в радиус от 15 километра от тук, където съм.. фитнес няма. Наистина може да ви се стори странно, че човек иска да качи килограми, докато адски много хора искат да могат да ядат на глава без да качват.. Не ми е проблем да правя упражнения и да ходя да бягам, искам да кача мускулна маса.. ама просто със седене не става. НО дори докато не спортувам ако мога да кача малко мазнини няма да са ми излишни ама и тях не качвам... Така че сладкото и тъпченето не винаги е отговор на този въпрос. Един единствен път съм обличал костюм, на една сватба.. все едно стоеше на закачалка тая риза.. Така че разбирам Сашо, това наистина си е проблем. Ако някой помогне на него и респективно на мен ще съм много благодарен.

DuMbErRr
01-30-2011, 13:42
Яж ориз.

modjodjodjo
01-30-2011, 15:48
Консултирай се с ендокринолог.
Точно така, може да имаш проблем с щитовидната жлеза, макар че се съмнявам да е от това и просто генът ти да е такъв.
Ако имаш такъв ген и спреш да спортуваш има логика в това да отслабнеш. Просто ако искаш да промениш телосложението си тръгни на фитнес, въпреки че го мразиш. Наблегни на силовите упражнения, тяга, клекове, лежанка и като ядеш много ще видиш какъв поразителен ефект има.
И аз съм слаб по принцип и колкото да не ставам от компютъра и дори да се скъсам да ям, няма да наддам и с 100 грама.

sa6o93
01-30-2011, 16:47
Консултирай се с ендокринолог.
Точно така, може да имаш проблем с щитовидната жлеза, макар че се съмнявам да е от това и просто генът ти да е такъв.
Ако имаш такъв ген и спреш да спортуваш има логика в това да отслабнеш. Просто ако искаш да промениш телосложението си тръгни на фитнес, въпреки че го мразиш. Наблегни на силовите упражнения, тяга, клекове, лежанка и като ядеш много ще видиш какъв поразителен ефект има.
И аз съм слаб по принцип и колкото да не ставам от компютъра и дори да се скъсам да ям, няма да наддам и с 100 грама.

Забравих да кажа,че съм ходил 1 година на фитнес и няма никакъв ефект.Фитнеса не е за мен дори бях сменил 3 инструктора и бях дигнал 2-3 кг.

modjodjodjo
01-31-2011, 23:49
Първо отиди и си направи всякакви изследвания в болницата. От дъжд на вятър аз вземам някой приятел/ка с мене и ходим и си правим ей така профилактично. Ако си здравно осигурен мисля че трябва да имаш някфи точки и с тези точки имаш право на безплатни кръвни изследвания за еди колко си болести там. Немога да ти кажа с точност, но медицинската сестра ни го каза това. Питай някой компетентен и той ще ти обясни как седят нещата, таман най-много ще се набуташ 1-2 лв.
Ако си напълно здрав и от фитнеса неможеш да пълнееш ме навежда на мисълта, че не си се тренирал и хранил правилно.
И другото, което е, че психиката играе много важна роля. Трябва да си напълно спокоен, защото аз примерно като се изнервя за по-дълъг период от време и почвам да слабея. При някои хора пък е точно обратното. Абстрахирай се въобще от мисълта за килограмите и ще постигнеш голям ефект
Пък и когато ходиш на фитнес, ти тренираш да качваш мускулна маса, нормално е това да става бавно. Изисква се голямо постоянство пък и трябва да се отделят време и пари.
Ако не се решиш да посетиш залата, значи не желаеш да напълнееш

kalpazanka
02-01-2011, 05:25
Ник'ви точки, ник'ви 5 лв. Има профилактичен преглед.

modjodjodjo
02-01-2011, 05:46
Ник'ви точки, ник'ви 5 лв. Има профилактичен преглед.
Е да де, май не бяха точки. Абе беше свързано с това, че имаш право не безплатни кръвни изследвания, макар че това са някфи дребни пари и едва ли има голямо значение. Последно ходих преди 1 година че и повече и съм забравил, но се сещам че отидох направо при сестрата, която се занимава с това и пропуснах личния, тъй като винаги има голяма опашка и се чака минимум по половин час пред кабинета. Ама както и да е, тфа не е важно