PDA

View Full Version : Проблеми с пускането на филми



mArMaLaDkA
01-29-2011, 11:11
Здравейте и предварително благодаря на всеки, който ще се отзове! :)
От известно време имах проблеми с VobSub - изобщо не ми се зареждаха субтитрите, не изключвам вероятността и аз нещо да не съм инсталирала като хората.
Преди малко си тегля един филм, пускам си го, уж всичко точно, само дето не е. Изобщо не тръгва. Няма абсолютно никаква картина, за сметка на това пък си има звук, т.е филмът си върви. С Winamp 5.601 съм. Субтитрите пробвах да си ги отворя с Notepad, но не може да ги разчете, излизат ми някакви йероглифи. Идея за какво става въпрос и какво мога да направя в случая?

twizz
01-29-2011, 11:54
Изтегли си Gom player. И аз имах този проблем но откакто изтеглих гом-а проблеми нито с суптитри нито с четенето на филми.

mArMaLaDkA
01-29-2011, 13:13
Леле, златен си! Благодаря много! :)

JackSparrow
01-29-2011, 16:09
MV2 Player, това е НЕЩОТО!

SoulSell
01-29-2011, 16:48
MV2 Player, това е НЕЩОТО!
съжелявам..съгласен съм с другарчето по-горе ..GOM PLAYER !.. много стабилен софтуер..надявам се маймуницата да ти се е оправила..ако не
Regional and Language Options>advanced>нещо си Uni Code programs ( настроиваш го на Bulgarian)

mArMaLaDkA
01-29-2011, 17:03
надявам се маймуницата да ти се е оправила..

Nope. Отначало си мислех, че нещо са скофтени субтитрите на филма, който си изтеглих, затова направо го изтрих и си изтеглих други два. За жалост, случая се повтори... и потрети... Самият Notepad не разчита текста по никакъв начин, което ме навежда на мисълта, че някой тотално ми е разбутал старите настройки при последното преинсталиране.

ЕДИТ: след 5-минутно човъркане наляво и надясно намерих това, което ми каза, избрах Bulgarian и ми се появи едно симпатично прозорче, което ми каза, че бил нужен дискът/преносителят, на който е записан windows xp. Както се вижда, съм тотално кьопава и неука в тази сфера и естествено, друг се занимава с преинсталацията и поддръжката на компютъра. Накратко - няма да се справя сама, както ми се искаше. ;\
Все пак, страшно благодаря за помощта! :]