PDA

View Full Version : Начинаещ в музикалния свят...(китара)



peroto
01-29-2011, 11:37
Здравейте. :) От заглавието се разбира, че съм начинаещ и инструмента ми е китара. По-точно съм начинаещ в ел. китарите, защото на акустична свиря от около година и нещо. След време ще си купувам електрическа и искам да съм напълно подготвен при купуването. Естествено съм разучавал малко, но нямам пълна представа от всичко. По начало искам някой просто да ми предложи сайт, който има пълно обяснение на разните му работи свързани с инструмента. Аз съм търсил, но намирам само частично примерно отделно за кубето отделно за дисторшъни, обаче никъде не пише марки по- добри, не пише как е по- добре да си взема в смисъл нещо за адаптерите примерно колко двойни единични не ми е ясна представата кое е по- добро. Искам да знам всичко свързано с инструмента и да съм наясно, за да може да си купя възможно най- доброто. Ако някой има желание да обяснява сам нямам проблем, но понеже знам, че малко хора биха се хванали да пишат романи само заради някакъв си човек преполагам, че поне някой, който се е научил от сайт би ми предложил да му хвърля един поглед и ако и на мен ми е полезен да го използвам... Благодаря предварително. :) :)

BladeDancer
01-29-2011, 15:50
Ми кво да ти кажа. При избирането на китарата най-важното е да ти е удобна за свирене. И понеже си държал китара преди ( дори и акустична) знаеш какво значи да ти е удобна и ще се оправиш.

Ако ме ориентираш каква музика слушаш мога да ти препоръчам няколко модела/ марки китари и от там нататък си ти де.

Ще се опитам да намеря каот цялостно информация за китарата- всичко което е нужно на един начинаещ и т.н....

peroto
01-29-2011, 18:30
Ми кво да ти кажа. При избирането на китарата най-важното е да ти е удобна за свирене. И понеже си държал китара преди ( дори и акустична) знаеш какво значи да ти е удобна и ще се оправиш.

Ако ме ориентираш каква музика слушаш мога да ти препоръчам няколко модела/ марки китари и от там нататък си ти де.

Ще се опитам да намеря каот цялостно информация за китарата- всичко което е нужно на един начинаещ и т.н....

Слушам рок ама по- хард и метълските раоти :D :)

sunman
02-18-2011, 14:42
Здрасти,значи погледни в сайта muzikant.org
Там има мноооогоо неща за начинаещи+това има и борса,така че разгледай там!А и кажи със колко пари разполагаш.:)

freakingood
02-19-2011, 04:10
Като за начинаещ е най-добре да вземеш някоя по-евтина китарка. Виждал съм модели с USB което ти спестява кубе и дисторжън а цената е малко повече от нормална електрическа китара. Успех

BladeDancer
02-19-2011, 11:21
Недей си купува с USB по-лошо нещо и звук от тва няма !

iLovePussyJuice
02-19-2011, 15:25
китара с usb- ташак работа

аз мисля, че ти е твърде рано да мислиш за адаптерите :-o
мен лично най-много ме кефи звука от 2 хъмбъкъра и 1 сингъл койл

http://www.igdb.co.uk/pages/beginners/images/sc_and_h.jpg

но смятам, че ти е твърде рано, за такива детайли...все пак нали си начинаещ
реално в началото трябва да свикнеш с инструмента, но ако имаш повечко пари ще те насочим 8)

не знам с какви пари разполагаш, ако ходиш при някой учител, по-добре питай него за помощ при избора
кажи с какви пари разполагаш за да е по-лесно с помагането 8-)

и питай някакви конкретни въпроси, които те интересуват, по-голям е шанса за отговор 8-)