PDA

View Full Version : Едно момче може ли да е приятел и любим..



momichee
01-29-2011, 13:28
Всичко стана като на шега, като забавна детска игра.
Той беше с една година по-малък от мен и много срамежлив. Обичахме се, но всичко беше до време. Той се премести в друго училище, запозна се с други, а мен ме изостави. Преживях го. След време ми писа, отново се сближихме. Той ми каза, че още от самото начало бил влюбен в мен. Сега се опита да бъдем както преди, но той за мен е само приятел, не можем да бъдем нищо повече. Когато му обясних всичко той сякаш не искаше да ме вижда, не ми писа..
И вече всичко свърши, но аз искам да си върна приятеля..

mArMaLaDkA
01-29-2011, 14:06
И какъв е смисълът от този човек изобщо в живота ти? Идва си, отива си без каквато и да била логична причина, после пак се появява и като не му угодиш - повторно прекратява контактите.

van1
01-29-2011, 15:21
Най-гадното нещо е да си до човека, когото обичаш и да знаеш, че не може да има нищо повече от приятелство между вас. Постъпил е така, за да не се наранява повече.

w0sh
01-29-2011, 15:27
Най-гадното нещо е да си до човека, когото обичаш и да знаеш, че не може да има нищо повече от приятелство между вас. Постъпил е така, за да не се наранява повече.

Бая по-гадни неща има.

valdesbg
01-29-2011, 15:31
На въпроса ти - би било хубаво ако любимият ти е и най-добрия приятел. На мен ми се е слу чвало и досега си поддържаме връзка с девойката :)

В твоя случай обаче никога не сте били приятели.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 16:40
Приятелство между двама бивши е много трудно,Влади.
3ащото едната страна винаги ще е по-засегната от другата...
Иначе и аз съм на мнението,на mArMaLaDkA

valdesbg
01-29-2011, 16:47
Вампирке - при мен не беше толкова трудно. Иска се малко воля и много постоянство(граничещо с инат понякога). И тъй.. просто прехода от любим, към приятел е нежелателен за повечето хора, а от там и болезнен. Причината се крие в гордостта.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 17:01
И аз поддържам връзка,макар и рядка с бившият си,но ми трябваха 6-месеца,след 2-годишна връзка,за да го забравя напълно и да започнеме на чисто,чисто-приятелска връзка и нищо повече :)
Той после исакше на няколко пъти да се събереме пак,но аз не го допуснах до себе си повече,по този начин,а само като приятел.
Знам ли?Може би,така ми беше по-лесно,защото знех,че дори да се събреме пак,пак ще ме лъже и ще ми изневерява.....
Аз през цялото време почти,знаех какво прави и сега ще ме питаш защо си търпяла такъв човек 2години?
Всичко го правих от ЛЮБОВ.
Нека кажем от ОБИЧ,защото влюбването е до време....
A,aз наистина го обичах,не просто бях влюбена....

valdesbg
01-29-2011, 17:08
Вампи - тук вече опира до това кой какво поставя на първо място. Любовта, достойнството, уважението или приятелството.

По принцип няма защо да те съдя, така че не е необходимо да се оправдаваш защо си го търпяла. Моята връзка продължи близо 3 години. Всъщност в момента сме доста близки с въпросната девойка. Може да се каже че почти нищо не се е променило в отношенията ни от тогава. Да, очевадно е че не се целуваме, и не правим секс. Но... близостта остана същата. Обичта премина в друг тип обич и така.

djuki
01-29-2011, 17:44
остави момчето на мира, отрязала си го , наранила си го няма какво повече да искаш от него

RaisedOnRock
01-29-2011, 17:58
Не мисля,че ще можете отново да бъдете приятели.
Той е влюбен в теб,а ти не споделяш чувствата му.
Не съм правилния човек да дава мнения по такава тема,но най-добре го забрави.

bogzfaggot
01-29-2011, 19:28
остави момчето на мира, отрязала си го , наранила си го няма какво повече да искаш от негоЧе какво е напраяила?!Била е честна с него.На всичкото отгоре той я е зарязал.Какво иска тогава?
Аз викам зарежи го.Очевидно е прост.

xxmexx
01-29-2011, 19:47
Ти искаш да сте приятели, а той те обича като нещо повече.. трудно ще се разберете... защото ти ще говориш с него като с приятел, а той ще иска да е с теб... не знам просто това ми се вижда трудно...