PDA

View Full Version : Приятели или непознати ??



Acclaim
01-29-2011, 20:26
Кое ли е истината ?... Аз съм тъпак или най-добрата ми приятелка е егоистичен лъжец ?? Май и двете. До този извод стигнах след часове мислене. Това се случва за втори път и не зная има ли смисъл да продължавам да се боря за тази приятелска връзка или просто да се откажа и да си държа на правата на човек ( или там каквато глупост е..)
Първи път : каквото и да кажа единственият отговор, който получавах беше "да, не " или просто усмивка с която просто да ме залъже, че ме слуша и ми обръща внимание. Естествено не ми беше приятно това отношение и и го казах в лицето и тя ми се извини и наистина започна видимо да проявява по-голям интерес към мен (приятелски). Втори път: същия номер с егоистичното държание... единствените думи, които чувам от нея са свързани с нея... 1 седмица след като ми се извини за първия път и всичко си бе постаро му. Не винаги е било така.. или поне аз така си мисля, преди тя ми казваше как съм и бил най-добър приятел, как съм и много важен човек за нея, но вече не мисля, че ми е казвала истината. Та към моя главен въпрос - има ли смисъл да продължавам да се боря за това едностранно приятелство и да се залъгвам от фалшиви усмивки, че я е грижа за мен или да страдам неопределено време, защото са си няколко години от когато се оказа, че сме си най-добри приятели ?

xxmexx
01-29-2011, 20:29
Бори се ... приятелството е важно.. нещата ще се оправят :)

notlike
01-29-2011, 20:36
Няма вечно приятелство, пич, всичко опира до личен интерес. И колкото и хората да се самозалъгват, си е точно така. Лично мое мнение е, че ти вече не си й от полза и затова те избягва. Ако питаш мен, казвай баста. Нито ти е някаква интимна приятелка, че да се разигравате, нито е непозната, че да се прави на хахо-хихи. Стопираш контактите и продължавате на здравей-здрасти и това е..

Acclaim
01-29-2011, 20:41
Знам, че звучи лесно и на много хора съм го казвал или ми е идвало да го кажа, но от съжаление съм си мълчал, но това не е за сега. Наистина е трудно да я забравя защото ми е помагала за толкова много неща, че дори и живота си да дам няма да се чувствам, че съм и се издължил (както казах преди не беше така). Ето че сега съм между това да и тегля майната и да се боря още... и все пак не мога да реша въпреки всички факти.

FromAutumToAshes
01-29-2011, 21:08
Братле заеби я тая. Имах същия случай. С един човек уж бяхме големи приятели, дигнах се от единия до другия край на България за рождения ден на този човек, след време обаче по едни или други обстоятелства почнахме да поддържаме много слаба взаимовръзка. Установих, че от другата страна интереса граничеше с нулев и аз спрях да проявявам такъв. Мина малко време и започна да ме търси единствено за услуги. Даже наскоро пак се опита, и след като казах, че единственото което мога да направя е да проверя, но не мога да обещая нищо. е можах да помогна и разбира се последва луд скандал, започна да ми говори как съм почнал да пиша на кирилица и съм завъдил приятелка, много ми била пораснала работата. Единственото което казах беше "майната ти". И това от човек който е твърдял какви приятели сме били. Влязох в доста обширни обяснения, но като цяло искам да ти кажа, че нищо не трае вечно. Особено приятелството е една много тънка работа към която трябва да се подхожда с изключително внимание, уважение и много компромиси както от едната страна, така и от другата. Защото иначе може да има пагубни за "приятелството" последици :) Та да обобщим, съвета ми е - тегли й една българска и не се занимавай с глупости, само да си тровиш нервите за човек, който не дава и 5 пари явно за тебе (по обясненията ти до този извод стигам)

GregoryHouse
01-29-2011, 23:48
Разбери причината първо. Ако не ти харесва - Среден пръст и обръщаш гръб.

VaMpiRKaTaaa
01-30-2011, 05:33
Може би вече не изпитва интерес към теб.
3арежи я,няма смисъл да си губиш времето.
3агубена кауза.

anonimchetou
01-30-2011, 06:58
Приятелство между момче и момиче не може да съществува. Който квото иска да пише няма да ме убеди в обратното.