PDA

View Full Version : Не иска да ми светне монитота :[



galin4o0o
01-30-2011, 08:00
Преди 1 седмица сложих нови драйвери на видео картата ....Обаче не се усетих,че имам и вградена която е ATI а външната е Nvidia....преди няколко дена видях,че има Драйвер на ATI.. опитах се да го махна но не стана...И от тогава като се включи компютъра не иска да светне монитора.В началото чаках по 5-10 минути а снощи е седял цяла вечер и не иска да св включи ..Та въпроса ми е,някой имал ли е този проблем и дали може да се оправи ...Дали може на монитора да му е дошло времето ...Ще съм благодарен на всякакви съвети..Сега само ми премига диодчето,и се чува едно щтракане ...друга реакция няма ..Някой ако може да каже мнение пак казвам ще съм много благодарен :) Пз на всички ;)

galin4o0o
01-30-2011, 16:09
Никой ли не може да каже нещо?:/

Cybershot
01-30-2011, 17:16
Компютъра въобще зарежда ли? Под сейф мод можеш ли да влезеш?

galin4o0o
01-30-2011, 18:23
Мне ...то ако иска да тръгне монитора да го направя...а той ми е постоянно черен екран и няма как избощо да видя къде ръчкам и какво изобщо става :( Утре ще пробвам с др монитор ..ако стане ясно къде е проблема .. но ..

illusion1993
01-30-2011, 18:43
Мисля че проблема не е в драйверите а в самия монитор ако имаш възможност пробвай с друг монитор дали ще тръгне

galin4o0o
01-31-2011, 06:46
Мерси.Това и ще направя :)

dimitar_ak
01-31-2011, 06:52
Я извади външната видеокарта и вържи монитора към вградената. Така ще запали ли?

didonko
01-31-2011, 08:17
Мен ми мирише на изгоряла или недействаща видео карта. Може и мониторът да е заминал де. Щом дори при boot-ването не изкарва картина, значи нещо не е като хората, за там какви драйвери ти трябват?

K_O_L_E_V
01-31-2011, 09:44
Видеокартата си тръгва и без драйвъри, все пак като си преинсталираш Win-а и нямаш драйвъри как да си ги сложиш ?

galin4o0o
01-31-2011, 10:38
Вадих я външната,включих буксата за сигнала към вградената....пак същия проблем .... ами външната е Nvidia 7100 GS ..а вградената е някаква боза на Ati....след няколко часа като пробвам с др монитор ако има пак този проблем.Видеото е заминало ...Ако стане ще пиша :P

JDeel
01-31-2011, 13:29
Нали когато се пусне компа и веднага почва да изписва разни неща на черния екран... тези неща не зависят от Windows. Ако и тях ги няма, проблема е хардуерен. Често като се махне и после се сложи видеокартата се оправя - пробвай така :)

GregoryHouse
01-31-2011, 15:42
Reset на биоса. В нета има обяснено как се прави, не питай тук.
Ако продължава да е черен екрана, вадиш външната боза на Невидя и бодеш във вградената. Ако продължава да е черен, носиш нов монитор и слагаш за проба. Ако и той е черен - честито ново дънце.

galin4o0o
01-31-2011, 16:36
До:GregoryHouse Няма как да стигнеш до никъде при положение,че той дори не иска да тръгне и не виждам абселючтно нищо.Освен ако вече някой е прейснталирал и Windows на черен екран и е обяснил как са комбинацийте..но както и да е.Проблема е от монитора пробвах с друго всичко си върви :) Ако имате този проблем вие(не ви пожелавам) да знаете от какво може да е ;) Мерси на всички за мненията :)

GregoryHouse
01-31-2011, 16:42
До:GregoryHouse Няма как да стигнеш до никъде при положение,че той дори не иска да тръгне и не виждам абселючтно нищо.Освен ако вече някой е прейснталирал и Windows на черен екран и е обяснил как са комбинацийте..но както и да е.Проблема е от монитора пробвах с друго всичко си върви :) Ако имате този проблем вие(не ви пожелавам) да знаете от какво може да е ;) Мерси на всички за мненията :)

За това което съм обяснил, не ти трябва да виждаш нещо на монитора.

Честит нов монитор :P

didonko
01-31-2011, 17:02
За това което съм обяснил, не ти трябва да виждаш нещо на монитора.

Честит нов монитор :P

Батерийката, за батерийката мисля, че става въпрос.
Вградената боза на ATI, о боже...

Честит монитор иначе де...

galin4o0o
01-31-2011, 17:52
Некво бушонче е изгоряло ..10-тина лева струва и пак ..почвам ..ама от е ясно не може 7 години юмруци и да не му стане нищо :D