PDA

View Full Version : Хора кажете елитно училище в София



Lovegirl
01-30-2011, 08:47
хора абе сега съм 7 клас и много се чудя къде да кандидатствам имам си способности ходя на курсове ама нещо незнам какво искам...много исках да съм в испанската много ме кефи езика ама като разбрах че тая година е бил близо 34 направо :? така де мислех и за 1 АЕГ ама некфи идеи какъв е бала там тая година??? Соу плийсе хелп! :o [/b]

chemist9009
01-30-2011, 08:58
Максималният бал е 36.00 и се формира от удвоените оценки от конкурсните изпити и оценките по БЕЛ и математика от Свидетелството за завършен седми клас. 8) 8)

LeDa
01-30-2011, 09:36
хора абе сега съм 7 клас и много се чудя къде да кандидатствам имам си способности ходя на курсове ама нещо незнам какво искам...много исках да съм в испанската много ме кефи езика ама като разбрах че тая година е бил близо 34 направо :? така де мислех и за 1 АЕГ ама некфи идеи какъв е бала там тая година??? Соу плийсе хелп! :o [/b]
Балът за 1 АЕГ е по-висок от Испанската :lol:

BaffaLsc
01-30-2011, 10:06
Скоро гледах някакъв справочник от миналата година и за испанската ' Мигел де Сервантес ' балът беше 35 и нещо.. за 1 аег е по - нисък, но прецени по себе си, по това какви са способностите ти.. и аз се бях гласила за там.. за 1ва, за 2ра и за испанската съм мислила.. накрая реших 33 ЕГ ' Света София '..

zdrasti9182
01-30-2011, 13:04
Да си чувала за минимален и максимален бал, за 1 класиране (http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2010_mon/min_max_po-paralelki_1klasirane.pdf) , 2 класиране (http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2010_mon/Sofia_statistika_II_klasirane.pdf), 3 класиране (http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2010_mon/III_klasirane_svobodni_mesta.XLS)?

Много е различно всяка година, а пък от миналата, като направиха измислената "матура" да е изпит, съвсем тъпо стана.

LeDa
01-30-2011, 14:54
Скоро гледах някакъв справочник от миналата година и за испанската ' Мигел де Сервантес ' балът беше 35 и нещо.. за 1 аег е по - нисък, но прецени по себе си, по това какви са способностите ти.. и аз се бях гласила за там.. за 1ва, за 2ра и за испанската съм мислила.. накрая реших 33 ЕГ ' Света София '..
Даа, нека гледаме само най-високият бал от всички паралелки. :lol: Дори по тая твойта логика влезналият пръв в Испанската е с бал 35.714, а в АЕГ - с 35.964. ;) Само плюете по АЕГ, обаче тя с години си върви плътно зад Немската.
Та правилната логика е да се гледа и минимален, и максимален. И като се направят сметките, ще излизе коя и с по-висок бал. Почти съм сигурна, че това е Английската, понеже имам познати, които имаха цяла единица ход моя бал, а влязоха в Испанската.

zdrasti9182
01-30-2011, 15:20
LeDa, остави това, че ще те залАят веднага и темата ще се превърне в поредния безсмислен злобен спор.
Приказката "За лисицата и гроздето" сме я чели и препрочитали...

Към авторката - изкарай си изпитите, после лесно ще решиш къде ти е мястото.

inloveinsomeone
01-30-2011, 15:22
Искаш елитно училище - стягай и учи за АЕГ тогава или за френската! Няма да сбъркаш! + това френският е романски език както и испанският. Няма да повярваш просто колко си приличат! Късмет! :)

Lovegirl
01-30-2011, 15:36
Ясно ми е че максималния е 36 и ми е ясно от какво се формира.Мерси се пак.И аз гледах някакъв справочник ама беше 32...така де видях в сайта на испанската че е толкова за тая година (близо 35) абе умряла работа...и тва с матурата май така и не стана смисъл за следващият випуск е тоест 2012-2013...вече се наслушах на глупости относно 1 АЕГ а пък и испанската не остава по-назад по слухове... 8-) Относно френския ми се струва бая труден...заради произношението ако не друго :?

Myrtyr
01-30-2011, 15:44
Силно те съветвам да не следваш слухове, когато се отнася до такъв избор. 1 АЕГ е позалязла, но тук трябва да се гледа сравнително. Моят съвет е да кандидатсваш там.
ПП.: произношението не е задължителна част от ученето на езика (то не се добива в класната стая), никой чужденец не би го изисквал от теб, тъй като те приемат като чуждоезичен. Няма французин, който да започне да се държи с теб като с другите французи от първия ден :)

BaffaLsc
01-30-2011, 16:26
Само плюете по АЕГ
Моля ? Аз да съм казала нещо ? Не, нали ?!
Както и да е.. просто изказвам мнение.. ; ))

schlanky
01-30-2011, 16:42
Препоръчвам ти мойто даскало.. БУЛПРОГРЕС... само, че се плаща.. но иначе влизаш без изпити =]

kokosety
01-30-2011, 19:03
Слушай просто си налягай парцалите както се казва учи здравата това е най-важното но трябва и да знаеш дали силата ти е математиката или рисуването или езиците съответно избираш гимназия за математиката-математическа за рисуването- паралелки с рисуване и езиците-езиковите
миналата година беше много преебано естествено това беше и годината в която трябваше да кандидадствам :D :D е не учих много но в момента съм в добро училище бих казала доста добро ( 133 А.С Пушкин ) Руска паралелка та по темата елитни са английската или поне се води познавам хора оттам доста пушаческа атмосфера бих казала но все тая LeDa я познавам ( или поне така си мисля но съм почти убедена) 8-) 8-) и след като е в английската много ясно че ще я защитава а също така френската немската други елитни са Приложното Художествената това е друга сфера де препоръчвам ти и мойто училище поне ако искаш да учиш френски има паралелка френски/ руски има английски/руски и руски/английски ( в такава съм аз)
Миналата година се вдигнаха доста баловете но тази гоидна чух че има доста повече места отколкото са кандидадстващите така че може да паднат баловете миналата година смоят бал ми казваха че 100 % съм във френската и 80% във английската но уви баловете се качиха значително така че нищо не се знае

Пп ударих го на гооворене ама... :D :D

LeDa
01-30-2011, 19:11
Слушай просто си налягай парцалите както се казва учи здравата това е най-важното но трябва и да знаеш дали силата ти е математиката или рисуването или езиците съответно избираш гимназия за математиката-математическа за рисуването- паралелки с рисуване и езиците-езиковите
миналата година беше много преебано естествено това беше и годината в която трябваше да кандидадствам :D :D е не учих много но в момента съм в добро училище бих казала доста добро ( 133 А.С Пушкин ) Руска паралелка та по темата елитни са английската или поне се води познавам хора оттам доста пушаческа атмосфера бих казала но все тая LeDa я познавам ( или поне така си мисля но съм почти убедена) 8-) 8-) и след като е в английската много ясно че ще я защитава а също така френската немската други елитни са Приложното Художествената това е друга сфера де препоръчвам ти и мойто училище поне ако искаш да учиш френски има паралелка френски/ руски има английски/руски и руски/английски ( в такава съм аз)
Миналата година се вдигнаха доста баловете но тази гоидна чух че има доста повече места отколкото са кандидадстващите така че може да паднат баловете миналата година смоят бал ми казваха че 100 % съм във френската и 80% във английската но уви баловете се качиха значително така че нищо не се знае

Пп ударих го на гооворене ама... :D :D
8-) 8-) Къде учиш? :oops: 8-)
А иначе това за баловете - на мен ми казаха, че с моя бал мога да се моля да вляза във Френската, за НЕГ, АЕГ и Испнаската да не става и дума, ама. 8-)
Абе наистина трябва да се учи, най-хубавото на края е ти да избираш къде да учиш, а не училищата да те избират.

anonymous708973
01-30-2011, 19:14
Какви са тия глупости: Балът е еди-колко-си? Няма точен бал.

Pwnmaster
01-31-2011, 10:56
Балът няма никакво значение.
Защото и от НЕГ, и от Испанската, и от 1 АЕГ излизизат ташаци.

kokosety
01-31-2011, 12:24
Слушай просто си налягай парцалите както се казва учи здравата това е най-важното но трябва и да знаеш дали силата ти е математиката или рисуването или езиците съответно избираш гимназия за математиката-математическа за рисуването- паралелки с рисуване и езиците-езиковите
миналата година беше много преебано естествено това беше и годината в която трябваше да кандидадствам :D :D е не учих много но в момента съм в добро училище бих казала доста добро ( 133 А.С Пушкин ) Руска паралелка та по темата елитни са английската или поне се води познавам хора оттам доста пушаческа атмосфера бих казала но все тая LeDa я познавам ( или поне така си мисля но съм почти убедена) 8-) 8-) и след като е в английската много ясно че ще я защитава а също така френската немската други елитни са Приложното Художествената това е друга сфера де препоръчвам ти и мойто училище поне ако искаш да учиш френски има паралелка френски/ руски има английски/руски и руски/английски ( в такава съм аз)
Миналата година се вдигнаха доста баловете но тази гоидна чух че има доста повече места отколкото са кандидадстващите така че може да паднат баловете миналата година смоят бал ми казваха че 100 % съм във френската и 80% във английската но уви баловете се качиха значително така че нищо не се знае

Пп ударих го на гооворене ама... :D :D
8-) 8-) Къде учиш? :oops: 8-)
А иначе това за баловете - на мен ми казаха, че с моя бал мога да се моля да вляза във Френската, за НЕГ, АЕГ и Испнаската да не става и дума, ама. 8-)
Абе наистина трябва да се учи, най-хубавото на края е ти да избираш къде да учиш, а не училищата да те избират.
Е, написах де 133, но това няма значение!!! Ходиш ли на Алианс, мисля че оттам те познавам. :D :D

LeDa
01-31-2011, 12:57
Слушай просто си налягай парцалите както се казва учи здравата това е най-важното но трябва и да знаеш дали силата ти е математиката или рисуването или езиците съответно избираш гимназия за математиката-математическа за рисуването- паралелки с рисуване и езиците-езиковите
миналата година беше много преебано естествено това беше и годината в която трябваше да кандидадствам :D :D е не учих много но в момента съм в добро училище бих казала доста добро ( 133 А.С Пушкин ) Руска паралелка та по темата елитни са английската или поне се води познавам хора оттам доста пушаческа атмосфера бих казала но все тая LeDa я познавам ( или поне така си мисля но съм почти убедена) 8-) 8-) и след като е в английската много ясно че ще я защитава а също така френската немската други елитни са Приложното Художествената това е друга сфера де препоръчвам ти и мойто училище поне ако искаш да учиш френски има паралелка френски/ руски има английски/руски и руски/английски ( в такава съм аз)
Миналата година се вдигнаха доста баловете но тази гоидна чух че има доста повече места отколкото са кандидадстващите така че може да паднат баловете миналата година смоят бал ми казваха че 100 % съм във френската и 80% във английската но уви баловете се качиха значително така че нищо не се знае

Пп ударих го на гооворене ама... :D :D
8-) 8-) Къде учиш? :oops: 8-)
А иначе това за баловете - на мен ми казаха, че с моя бал мога да се моля да вляза във Френската, за НЕГ, АЕГ и Испнаската да не става и дума, ама. 8-)
Абе наистина трябва да се учи, най-хубавото на края е ти да избираш къде да учиш, а не училищата да те избират.
Е, написах де 133, но това няма значение!!! Ходиш ли на Алианс, мисля че оттам те познавам. :D :D
Ходех. 8-) Ако си бил\а при Кадиян или една такава руса на кичури,не й помня името, начи за една и съща Леда мислим. 8-)

kokosety
01-31-2011, 13:04
LeDa-ами да още ходя, но не при Кадиян, а при русата на кичури 8-) 8-)
Името и е Мая Стоянова. Ще ме добавиш ли като фр, че нз как и може на лс!!!