PDA

View Full Version : Продължителна менструация



bebkaa123321
01-30-2011, 12:04
Имам цикъл вече от около 4 - 5 месеца и този пък цикъла ми продължава вече 13ти ден. Притеснявам се супер мнoгoо, а майка ми казва че е нормално и ще се регулира. Обаче незнам .. мн се притеснявам защото имам чувството че няма намерение да спре. Моля ви кажете ми какво да правя и дали е нормалноо ; ((((((

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

kalpazanka
01-30-2011, 12:09
Консултирай се с ОПЛ или АГ.

bebkaa123321
01-30-2011, 12:16
мхм добре, а тревожно ли е :(

kalpazanka
01-30-2011, 12:19
Зависи от кръвозагубата.

ThisIsMe
01-30-2011, 12:47
Много се внушаваш нещо.Съвсем нормално е .И при мен беше така в началото.Продължаваше ми даже доста по-дълго.До 3-тата година от началото на цикъла е нормално да ти идва по-дълго,да ти закъснява или да подранява,тъй като още не се е нормализирал.И майка ти ти е казала,че няма нищо тревожно,защо си се панирала толкова?
Ако пък чак толкова се притесняваш,идете на гинеколог,за да се успокоиш,но не мисля че има повод за притеснение.
Аз имам цикъл от 4 години и да ти кажа,до ден днешен ми закъснява с по 5 дни.Ти го имаш от 5 месеца,а си мислиш че нещо ти има.Не може да ти идва,като по часовник.Пък и още ти е мнооого рано,за да ти се регулира както трябва и да идва на време.

bebkaa123321
01-30-2011, 13:01
мерси много за успокоението .. че наистина доста се бях панирала :X

Titanic_baby
01-30-2011, 13:34
Аз какво да кажа,като в началото като ми дойде,продължи повече от месец,но не беше никак много.Нито съм се притеснявала,нито съм търсела лекари.С течение на времето всичко се оправи,но и до днес не ми е напълно точен цикъла от 3 години и половина.Все си закъснява с няколко дни,но това изобщо не ме притеснява. :) Не съм лекар,но от личен опит смятам,че няма нищо сериозно.Има хора с много по-сериозни проблеми,така че не се напрягай излишно!
Докато се нормализира ,така ще бъде.Ако имаш още неяснотии свързани с МЦ ,питай!

kalpazanka
01-30-2011, 13:36
^^Поне да каже за кръвозагубата. Един хемоглобин да се види няма да е зле.