PDA

View Full Version : На Горещия стол е relantisocial



DaemonBoy
01-30-2011, 17:49
Предавам щафетата

Pwnmaster
01-30-2011, 17:59
Вече е бил.
Сигурно с два акаунта, даже 8-)

Joc
01-30-2011, 18:01
то кой не е бил? във форума влизат едни и същи редовни хора..


на колко си?

cookie_master
01-30-2011, 19:41
Име?
Снимка?
От кой град си?

tuzaro
01-30-2011, 21:29
малко си му объркал ника realantisocial

montana6
01-30-2011, 21:34
Според теб възпитанието своеобразен конформизъм ли е?

Радват ли те Oidoxie?

Как ще коментираш ситуацията в арабския свят след една седмица на бунтове и протести?

Каза, че симпатизираш на ЕТА. А симпатизираш ли на сепаратистите от Чечня и Дагестан?

jghgh
01-30-2011, 21:40
Каква друга музика слушаш, освен пънк и хардкор и вариациите им? Примерно за джаз, рок и т.н. и сподели групи/изпълнители.

Какво за теб е любовта?

realantisocial
01-31-2011, 00:13
на колко си?

21

Име?

realantisocial

Снимка?

Echoes of the mind (http://img839.imageshack.us/img839/5594/65123663.jpg)

От кой град си?

София

Според теб възпитанието своеобразен конформизъм ли е?

Зависи от възприятията. Ако възприемаме човешкия ум и разум като tabula rasa, възпитанието е основополагащо за това какъв човек ще излезе нататък в живота. Има либерални схващания, които по своето същество възприемат човека като съвкупност от енергии и стремежи, които се дооформят сами. Разбира се, според мен това е както вярно, така и невярно. Възпитанието не е конформизъм, защото може да бъде и тренировка за деструкция в живота.

Радват ли те Oidoxie?

Не. От RAC групите точно Oidoxie са ми прекалено стандартни и съответно не им се кефя.

Как ще коментираш ситуацията в арабския свят след една седмица на бунтове и протести?

Както споменах в темата, арабските бунтове са преход от една епоха към друга. Човешката цивилизация е свикнала / с малки изключения / да се развива в посока на налагане на мнение и философия. Европейските схващания за демокрация достигнаха Северна Африка, която макар и близко не е точно Европа. Не мога да потвърдя или да изразя дори предположение кой стои зад масовите бунтове в арабския свят и в частност Северна Африка, но мога да заключа, че дестабилизацията на района е не просто идеалистична цел на определени интелектуални кръгове, но и икономическа и политическа стратегия за отслабване на силните в полза на по-силните.

Каза, че симпатизираш на ЕТА. А симпатизираш ли на сепаратистите от Чечня и Дагестан?

Моля да не се спекулира с думите ми. Борбата на баските и на чеченците се различава качествено. И макар и да можем теоритически да ги обединим като сепаритистични, дългогодишната европейска политическа алтернатива в Испания и Баския се различава фундаментално от анти-човешките методи на чеченците. И докато Испания не даваше на Еускади политическо решение на въпроса /насилието поражда насилие, в каквато и да е степен/ Русия обособи Чечня като територия с особен статут в рамките на вътрешнополитическото управление. Не казвам, че Еускади в този случай не е .. просто казвам, че Чечня имаше възможност да надигне глас. Това не се случи и няма да се случи никога. Района е обречен на непрестанно насилие. Загиват невинни. Това е неправилно, а терорът отнема всякакви възможности за далновидни политически ходове от страна на руснаците. Не забравяйте, че Русия е един от сериозните играчи, който принципно не разговаря с терористи.

Каква друга музика слушаш, освен пънк и хардкор и вариациите им? Примерно за джаз, рок и т.н. и сподели групи/изпълнители.

Освен гореспоменатите слушам предимно ска и реге. Рок'енд'ролът е ясен. Изпълнителите са много и не бих затормозявал себе си и читателите със списъци.

Какво за теб е любовта?

Това, което ни прави Човеци. И това, което ни различава по между ни. Както и това, което осмисля времето ни тук.
Иначе казано огромна загуба на време в полза на поезията, прозата и музиката.

realantisocial
01-31-2011, 08:32
С теб се знаем, но не съм те питал, според теб какви виждания трябва да има един български националист?И като второ - да гледа в миналото и да прилага действия тип ВМРО от миналия век или да гледа напред без да бъде шовинист?

Ако приемем теорията за логичното разделение на национализмите на положителни и негативни, България винаги е имала и трябва да има положителен национализъм заложен като виждане още от създаването на модерната ни държава /след освобождението/.

За съжаление последните години изследванията върху паметта на българина показват, че се заражда или вече се е зародил и се развива т.нар. страдалчески национализъм. Този национализъм е опасен, ненужен.

С думи прости - Ние сме горди с това, това и това. Ние сме направили това, това и това. Ние сме победили. Ние сме спечелили. --- Това е положителния национализъм. А страдалческия и реваншистки поражда митовете, като Баташкото клане например /извършено от помаци, не от турци/*

Национализмите /в този аспект, който ти разбираш/ отмират. Това е неизбежно в 21в., когато световната глобализация е с такива темпове, че предизвиква урагани от хора с размерите на Великото Преселение на Народите. Евентуално може да се говори за завръщане на идеята за Европа на нациите, но това няма да стане тъй като процесът е необратим. Национализмът в момента и за в бъдеще трябва да бъде значка, етикет за самосъзнание, отговорност и поет ангажимент към - опазване на основните ценности, разпространяване на националния разказ, възпитаване в гордост и позитивистични чувства, както и грижа за близкия, семейството и опазване на институцията семейство /!!!/
ВМРО няма. Македония няма. Време е всички да се събудим и да разберем, че всеки има право да се самоопредели. Това си говорих и скоро с един "македонец", че той даже ми се обиди.. Казах му, че нямам нищо против него и неговото самоопределение и че не го смятам за по-малко човек или нещо такова. Както няма да имам нищо против след време да се появи държава Мадония, нейните граждани Мадонисти, които говорят Мадонски език, историците им вадят корените им от семката на Мадона и в столицата си имат статуя на същата. Той човека май ми се разсърди, но то е точно така.
Шовинизма трябва да отмре с последните, които са възпитани в него.

* Мит не винаги означава нещо, което не се е случило. Мит е национална приказка, спомен, който се предава.

montana6
01-31-2011, 09:52
Това за Баташкото клане и помаците не го знаех. Може ли да кажеш повече подробности (откъде го научи примерно)?

tuzaro
01-31-2011, 10:19
Какво мислиш за радикалния ислямизъм? има ли го в България?

jghgh
01-31-2011, 10:24
Както и това, което осмисля времето ни тук.
Иначе казано огромна загуба на време в полза на поезията, прозата и музиката.
Защо това ми звучи като противоречие?
Обоснови се :-D

realantisocial
01-31-2011, 11:18
Това за Баташкото клане и помаците не го знаех. Може ли да кажеш повече подробности

Поинтересувай се, почети по въпроса, за да бъдеш по наясно :)

Какво мислиш за радикалния ислямизъм? има ли го в България?

Радикален ислям в България ? Слухове и догадки. Поне според мен. Почвата за развитие на радикални ислямистки движения тук е много неблагоприятна. Имаше разни шутове, които разиграваха театрални постановки, играейки си на джихад, но бяха бързо туширани и премахнати. Според мен темата с радикалния ислям се преекспонира в България от определени политически кръгове, търсещи си твърд електорат от смесените райони. От векове християни и мюсюлмани живеят заедно на Балканите и в България и така и ще остане.

Защо това ми звучи като противоречие?

Защото е. Но няма как да се напише един или два реда при подобен въпрос, когато са изписани стотици милиони стихове, песни, разкази. Освен да ти кажа моето виждане, което и направих, друго не мога да направя.

Eos
01-31-2011, 11:28
Парите ли са всичко? :с
Ако да, защо?
Ако не, защо?
/ обоснови се /

realantisocial
01-31-2011, 12:24
Парите ли са всичко? :с

Защо пък парите да са всичко. Кой го казва ? Ако има такъв човек, то той се съгласява, че парите са материя и анти-материя, битие и не-битие, Господ и творение. А те не са. Те са творение на човека. На всичкото отгоре все още са книжни, т.е. са подвластни на природния закон. Как може къс хартия да е всичко ?
Да, някой любител на болезнения реализъм ще ми каже да си затворя огромната уста и да ходя да си купя хляб с добри думи. И сигурно ще е точно толкова цинично прав, колкото и цинично глупав, за да не разбере, че човешките взаимоотношения и политики са в основата на това кой ще яде и кой ще умре от глад. А не парите. Дори тяхната стойност е променлива. Как може нещо с толкова променливи да е всичко ?
Извън философията за парите, стои вакуума, който сами си създаваме. Придаваме на тези късове хартия нещо отвъд тяхната реална стойност и причина да съществуват. Придаваме им смисъл, който ги превръща не просто в средство, а в користна цел на съществуването. Често, загубвайки се в бурята, човекът забравя най-важното...
Memento mori.
.. а след това никакви пари няма да имат никакво значение.

w0sh
01-31-2011, 12:25
Възможно ли е форумната симбиоза между теб и Харли някога да влезе в оналйн конфликт?

realantisocial
01-31-2011, 12:30
Възможно ли е форумната симбиоза между теб и Харли някога да влезе в оналйн конфликт?

Аз и Харли /предполагам имаш предвид manliftingbanner/ сме доста добри приятели в живота извън форума, споделяме отчасти обща кауза и най-вече гледаме да се забавляваме, когато сме заедно. Познаваме се вече сравнително отдавна, но това не означава, че сме напълно еднакви. Даже напротив. Има много неща, за които не се разбираме. Онлайн конфликти е имало, дори един от тях беше във форума, но не помня на каква тема, въпреки че най-вероятно е ставало дума за футбол. Гледаме да избягваме дискусията на въпроси, които е повече от ясно, че може да ни доведат до разпра.

Иначе, за да изляза малко от сериозния тон, миналата или по-миналата година ме удари с куфара от бачкане по главата. Сериозно. :o

semantics
01-31-2011, 12:42
Какво време е дошло за пънка и производните му сцени у нас?

Мъртъв ли е пънкът? Много пъти съм ти го виждал по подписи, ако не греша.

Защо пишеш в този форум?

НГДЕК?

Ssummerjam
01-31-2011, 13:37
Привличат ли се според теб противоположностите [ за хора става въпрос ] ? Ако да - защо, ако не- пак защо? 8-)

realantisocial
01-31-2011, 13:52
Какво време е дошло за пънка и производните му сцени у нас?

Мисля, че идва един по-светъл период. Оптимизма ми се крепи върху факта, че сме на вододел. Последните 2 години са точно такъв вододел, но като че ли нещата вървят в по-правилна посока - има нови групи, има завръщане към старите традиции и към отваряне към света и хората. Има нещо като тихо съгласие с онова гръмко рефренче - unity & respect. Разбира се, това никога няма да е факт, не и при нас, не и днес, но като че ли все повече хора възприемат тия сцени като свои и се грижат за тях. В това има нещо мило.

Мъртъв ли е пънкът? Много пъти съм ти го виждал по подписи, ако не греша.

Живее чрез неговите деца и нас, техните последователи. "ДДТ! ПЪНКА НЯМА ДА УМРЕ!"

Защо пишеш в този форум?

Започнах на шега, преминах през три вълни на отчаяние, пряко свързани с потребителите тук, но още пиша и го намирам за доста полезно. В крак съм с това какво е обществото на тийнейджърите в момента главно заради този форум.

НГДЕК?

:lol: Белязаните сме :) Каквото и да кажа ще прозвучи елитарно, а не искам.

Според теб кой е най-големият проблем (или предизвикателство) пред нашето съвременно общество в глобален аспект?

Нарушаването на традиционните семейни ценности, изобщо разрушаването на институцията на семейството осакатява индивидите. Капиталистическото мислене наслоява изключителна авто-агресия към тялото и себе си в името на висшата ценност - спечелването на повече пари. Системата потъпква чувството за правда, солидарност и братство за сметка на вече генетично заложеното желание и склонност към експлоатация - на индивиди или животни или к'вото ще да е... Всичко това примесено с огромна доза дезинформация завръща развитието на обществата с няколко века назад във феодализма. Пост-модерните общества са едни неравномерни, неправилни купчини от самотни до полуда индивиди, между които има огромна икономическа и социална пропаст. Общества, в които диктатът на новия морал безчинства, за сметка на парадните права.


Интернет прееба ли сцената или й даде тласък?

От интернет получаваме страшно много информация, която, ако успеем да сортираме правилно сцената ни ще получи не просто тласък, ами огромен такъв. Отчасти това се случва, според мен. Общуването чрез интернет, обаче, създава пропастта, която унищожава ценностите на последователите ѝ. Но все пак мисля, все още, че интернет има положително влияние.


Каква е разликата между позьора и ентусиаста и как да я видим?

С теб сме го водили този разговор. Аз лично не мога да отговоря еднозначно. Ако трябва да взимам решение със сигурност ще е в полза на времето, което само да покаже позьора позьор ли е или ентусиаст :)

Привличат ли се според теб противоположностите [ за хора става въпрос ] ? Ако да - защо, ако не- пак защо?

Не знам за какви противоположности става дума, при положение, че няма единен модел на поведение, нито пък хората могат да бъдат слагани под някакви знаци. Да, със сигурност различните хора се привличат. Противоположните полюси на магнита също. Но нито съм физик, нито съм психолог, за да мога да обясня по-подробно двете явления. Мога да кажа моето гледище, а то от съвсем скоро гласи, че нещата са такива, каквито са. Не винаги има логическо обяснение за това, че нещо се случва в главата ти, когато си с определено момиче.

CanisDirus
01-31-2011, 14:24
Какво разбираш под "капиталистческо мислене"?

Защо "капиталистическото" мислене е различно в различните държави. например печеленето на пари е много по-важно в Германия, отколкото в Холандия.

Мъжки срещу женски култури?
Колективни срещу индивидуални култури?

Япония срещу САЩ например. И двете са богати страни, но едната е страна на индивидуалсити, а другата е колективна.

Семейството на богатите дубайци например?

machoka
01-31-2011, 17:01
За или Против абортът след края на пети месец, ако НЕ се налага по медицински причини? (хЪхЪ, в 2 изречения де)

10лв на куката или 100лв акт?

Яки и корави пичове ли са тия, дето чертаят по кенефите?

Защо 'ъндърграунд' или алтернативната музика се нуждае от дрогирани почитатели? Вярвам, че няма две мнения, че сякаш именно те са в голям процент такива - имам предвид бръснатите глави и буйните х-ри.

EJIu
01-31-2011, 17:33
Аз имам няколко странни въпросa на тема езици...

Спомням си едно твое мнение, в което обясняваше за нуждата да се знае руски език. Това свързано ли е с бъдещо икономическо израстване на Русия или нейно влияние в/у България? Или ако не - в какъв смисъл си го казал. /ако помниш/

Останала съм с впечатлението, че си учил латински. Запознат ли си с него или просто ти харесва и знаеш някои работи? Аз винаги съм имала афинитет към този език, но тук никой не преподава :-x И според теб има ли бъдеще, освен в медицината и за преводаческа дейност?

Има ли език, европейски или не, който искаш да можеш свободно да говориш? Предполагам всеки има някакво желание и направо задавам въпроса на каква основа е решението - заради дадената страна, желание за създаването на контакти, заради бъдещата ти работа, звучност или комплексно решение.

Не мислиш ли, че е тъпа тази разпра за американския и британския английски :/ Въобще имаш ли мнение по този въпрос.. мен винаги ме е очудвала.

Според теб в далечното бъдеще има ли възможност да отпадне кирилицата? (примерно, ако се претопят народите, приеме се латиницата и т.н.) и това би ли имало някакво негативно последствие за света / историята, след като най-важното - комуникацията - се запазва?

Bokonon
01-31-2011, 18:29
какво мислиш за Хо Ши Мин и радикалната политика на Мао Дзедун по отношение на врабците и последвалата я вредна популация на скакалци ?!?

strave
01-31-2011, 20:16
Добър избор за човек на стола-поздравления.Ето и въпросите:

Коя според теб е най-подходящата политическа система за България?
Според теб България продължава ли да е в преход и изобщо имало ли е такъв в България?
Кое е последното нещо което те подразни?
Според теб сайтове като фейсбук,майспейс и т.н-социализират ли младеща или я десоциализират?
Мнението ти за медиине в България?

realantisocial
01-31-2011, 21:17
Какво разбираш под "капиталистческо мислене"?

В този псевдо термин влагам смисъл свързан с всички нео-либерални схващания за властта на корпорациите. Това, разбира се, влияе на човешкото развитие и променя ценностната система. Дори в по изостанали в някои аспекти страни като България се появяват хора, за които най-висша ценност е печеленето на пари, на много пари и на много, много пари. На всяка цена. Това обуславя и създаването на безумни законодателства подпомагащи по-богатите и стимулиращи ги да стават още по-богати за сметка на бедните. Този паричен-морал променя светогледа до такава степен, че превръща хората в два типа машини - машина за експлоатация тип експлоататор и машина за експлоатация тип експлоатиран. С тази разлика, че мотивацията при първия тип е само една - спечелването на възможно най-много позиции / считай пари / и най-изгодното им удвояване на всяка цена, докато мотивацията при втория тип се изгражда на базата на стремлението да се превърне в първи тип или на чисто битийната нужда да съществува по издиктуваните вече правила. Т.Е. "Аз ще бачкам, ще бъда мачкан, ще бъда плют и недоволен, докато ми плащат и ЗА ДА ми плащат".
Интересно е, че това битие, този затворен кръг променя отношенията на хората още в най-ранна детска възраст и трови съзнанията им. Тук психолозите трябва да се намесят, но мисля че нещата са свързани... 16 годишната девойка търси вече не физически здрав или привлекателен мъжки индивид, колкото икономически по-добре поставен от нея. И прочее...

Защо "капиталистическото" мислене е различно в различните държави. например печеленето на пари е много по-важно в Германия, отколкото в Холандия.

Капитализмите, както много добре знаеш, са се развили на различен принцип и в различно време на различните места в света. Северните народи /икономически термин, благодаря, че ми позволяваш да продавам на краставичаря краставици/ сред които са и Германците имат по-различно схващане за нуждата от развиване на свободния пазар в този му вид и на капитализма, като обща шапка.
За да не задълбавам, а и за да не навляза в недотам позната територия ще обсъдя конкретния въпрос за Холандия и Германия на плоскостта, на която аз го разбирам, а именно политическата.
Управленията в Германия и тези в Холандия през годините са различни и макар и да имат общи допирни точки в много от случаите /най-вече в макроикономическите си виждания/ те се различават качествено и съответно обуславят разлики в управлението на нациите си. Когато това се случва с течение на средно дълги и дълги периоди това променя манталитета. Културните особености също играят роля.
Ако искаш да обсъдиме разликите в политическите управления на двете държави последните години само дай знак.

Мъжки срещу женски култури? / Колективни срещу индивидуални култури?

Така зададен въпросът е некоректен. Макар и лично да не мога да подкрепя на 100% нито една от съществуващите теории, трябва да се съглася с тази част от изследванията, с която съм запознат.
Безспорните плюсове, които носят по отделно както колективистичните, така и индивидуалистичните култури, според мен могат да бъдат съчетани чрез възпитаване на мерки. Колективистична конвергенция.


Япония срещу САЩ например. И двете са богати страни, но едната е страна на индивидуалсити, а другата е колективна.

Тук позицията ми ще се измени, поне малко. Според мен дълбоката традиция играе сериозна роля, справка азиатските политически режими с елементи на традиционни фактори.
/ бел. авт. леко на кучето в гъзЪ, ама... идеите Чучхе /считай доктрината на управлението в Сев. Корея / е хич-не-странна-за-региона симбиоза между комунизъм и конфуцианство. Примера идва в услуга на гореспоменатата разлика в традициите. /
В Япония това играе твърда роля. Примера на лаика : Аз съм горд японец и ще бачкам, щото бачкането е важно. Ще бачкам в екип, защото така сме по-силни. За да построя своя дом, който е част от нашия дом - Япония. Или пък .. Аз съм горд американец, обичам да ям кюфтетата на МакДоналдс и завиждам на съседа за по-лъскавата кола, по-лачената жена, по-широката веранда, за т'ва утре в бачкане ще му подлея вода, за да мога да го заместя на неговия по-висок пост.

Семейството на богатите дубайци например?

Едно е да построиш нещо. Друго е да се родиш с него. "Битието определя съзнанието"

За или Против абортът след края на пети месец, ако НЕ се налага по медицински причини? (хЪхЪ, в 2 изречения де)

Точно в 2 изречения : Против абортите след петия месец. Това е убийство на човек, а убийството е лошо, незаконно и неправилно.

10лв на куката или 100лв акт?

Буквално зададен въпросът - 100 лева акт, тъй като едва ли ще успея да събера кураж да предложа рушвет. Долно, нали ? Дет' се вика, обаче, 100 кинта са си 100 кинтра ;)

Яки и корави пичове ли са тия, дето чертаят по кенефите?

Не ги харесвам, според мен нито са яки, нито са корави, още по-малко са "различни" или "уникални". Всеки има личното право да играе на "тука има, тука нема" със своята съдба и живот. Някои намират чар и адреналин в това. Аз не.

Защо 'ъндърграунд' или алтернативната музика се нуждае от дрогирани почитатели? Вярвам, че няма две мнения, че сякаш именно те са в голям процент такива - имам предвид бръснатите глави и буйните х-ри.

"Ъндърграунд"-ът не се нужда от дрогирани почитатели. Най-малкото защото последните десетина години дрогата не е само ъндърграунд. Тя излиза на светло по смисъла на това, че нейните ползватели не са ъндърграунд.
А защо ъндърграундът акумулира наркомани и почитатели на наркотиците е въпрос, който социалните служби трябва да разглеждат. Очевидно нуждата за отграничение от съществуващите норми предизвиква бунтарска, саморазрушителна реакция.
Не много голяма част от "бръснатите глави" се стимулират по някакъв начин, извън стандартния алкохол и природен лумпенизъм, който си вирее на свобода на Балканите :)

Спомням си едно твое мнение, в което обясняваше за нуждата да се знае руски език. Това свързано ли е с бъдещо икономическо израстване на Русия или нейно влияние в/у България? Или ако не - в какъв смисъл си го казал. /ако помниш/

Не е нужно да помня, за да ти кажа мнението ми :)
Знаенето на чужди езици е задължение. За съжаление или не знаенето на повече чужди езици, включително екзотични такива е предпоставка за сериозен личностен напредък и израстване във всяка една професионална среда, в която попаднеш. Знаенето на руски език съвсем скоро ще се превърне в доста добър ход поради ред причини - някои от които са свързани с т.нар. от теб "икономическо израстване" на Русия, която по същество никога не е била "безименна карта" и особено напоследък диктува жизнено-важните запетайки в правилата на играта. Изтокът е бъдещето във всеки един план, но това е друга тема. Иначе, ако имаш мерак, учи китайски или арабски - не се ебавам, това е бъдещ тренд :)

Останала съм с впечатлението, че си учил латински. Запознат ли си с него или просто ти харесва и знаеш някои работи? Аз винаги съм имала афинитет към този език, но тук никой не преподава Mad И според теб има ли бъдеще, освен в медицината и за преводаческа дейност?

Учил съм пет години латински. Не е като никой да не го преподава. Цяло училище се занимава с тази трудоемка задача, а доста хуманитарни специалности изискват поне основни познания по латински.
Какво означава да има бъдеще мъртъв език ? Не може да има бъдеще, нещо което е умряло. Той е полезен, защото дарява неговите преносители с огромна обща култура, която може да се окаже дори основополагаща за развитието на бъдещи интереси. Знаенето на латински език /говоря доброто му познаване/ изключително улеснява научаването на испански, италиански и френски.

Има ли език, европейски или не, който искаш да можеш свободно да говориш? Предполагам всеки има някакво желание и направо задавам въпроса на каква основа е решението - заради дадената страна, желание за създаването на контакти, заради бъдещата ти работа, звучност или комплексно решение.

Винаги решението е комплексно. Според мен нуждата да се знаят максимален брой езици /когато това не е самоцел/ ни притиска до стената и нямаме особен избор. Трябва да знаем поне 2 европейски езика /все пак живеем в европоцентрични времена/, но знаенето на извън-европейски език придава онзи вид класа, която е недостъпна за много хора, поради ред причини, и те превръща буквално в човек без-граници.
Всички романски езици са красиви. /и нужни/
Аз лично много харесвам китайският, арабският и еускади от не-романските.

Не мислиш ли, че е тъпа тази разпра за американския и британския английски :/ Въобще имаш ли мнение по този въпрос.. мен винаги ме е очудвала.

Не съм от най-тънките познавачи на английския, но при положение, че хора от острова - да речем ливърпулец и лондончанин, трудно биха се разбрали по между си.. да. Звучи тъпа тая разпра. Но от друга гледна точка - културна такава, британистите имат право да казват, че американците осакатяват и без това осакатения до безумие английски език.

Според теб в далечното бъдеще има ли възможност да отпадне кирилицата? (примерно, ако се претопят народите, приеме се латиницата и т.н.) и това би ли имало някакво негативно последствие за света / историята, след като най-важното - комуникацията - се запазва?

В далечно бъдеще абсолютно всичко е възможно. Изчезването на цели езици и тяхното, така да се каже, "забравяне" е отколешна тенденция, която за добро или зло има различен интензитет през различните периоди. Например лингвистите са забелязали, че не е задължително популацията да е ниска, за да имаме сериозни предпоставки за изчезване на цели фрагменти от широко-разпространени езици.
Примерът не е много точен, но китайският, и по-специално неговата писменост, имат две официални версии - традиционна и опростена. Това е заради високата степен на неграмотност, която стабилно поддържа темпа си. Най-логичното нещо е след време да се наложи само и единствено опростеният китайски, а традиционният да влезе в музея. А защо да не се случат и други, на пръв поглед естествено изглеждащи катаклизми.

realantisocial
01-31-2011, 21:37
Коя според теб е най-подходящата политическа система за България?

Двупартийна демокрация с висока степен на политическа отговорност на управляващата партия.

Според теб България продължава ли да е в преход и изобщо имало ли е такъв в България?

Темата за прехода е любима на десетките псевдо-изследователи, които замърсяват звуковия и картинен фон наоколо. За да си отговорим най-лесно на този въпрос първо трябва да знаем що е то "преход" и аджеба преход от к'во в к'во..
Преход или това, което ние наричаме Преходът с главно П и пълен член /защото е най-доброто оправдание на управляващите хунти/ е движение на /внимание!!!/ ОБЩЕСТВОТО И ПОЛИТИЧЕСКАТА КЛАСА от тоталитарен политически режим към демократичен, съответно плуралистичен такъв.
Ето как стоят нещата към днешна дата. 21 години "преход" - резултат равен на нула. Защо - причините са хиляди, не мисля, че един пост би бил достатъчен, за да изразя в пълнота вижданията си, но теоритически погледнато преходът не е свършил. Защо ? Това движение, тази абдикация /насилствена, революционна такава/ на държавата, като суверен по смисъла на тоталитарен водач, от всички сфери на политическия, културен и обществен живот отваря една куха празнина. Ако си го представим картинно оттеглянето е бавно, на моменти по-бързо, на моменти едвам-едвам. Това е естествен процес, който няма как да се случи по друг начин. Тази вакумирана празнина се запълва от несъществуващото или фиктивното по време на тоталитарни режими "гражданско общество". Ще се радвам някой да ми опиши в пет изречения съществуващото българско гражданско общество, да се аргументира и след това ще призная, че преходът е свършил. А тиражираните от 2001г. насам теория, че преходът е приключил с "основното" събитие на века - завръщането на Симеон II, в лицето на партиен лидер и водач на партията спечелила изборите е нелепа. Теорията се аргументира с това, че периодът на прехода се характеризира с двупартийна политическа система, която НДСВ разбива на пух и прах. Вярно, но не съвсем. Настаняването на "партиите явления" в българската политическа реалност е абсолютно логичен резултат от вековната традиция на всенародно месианство. Обществото чака ли чака неволята в лицето на Месията. Или Месията в лицето на неволята, знае ли човек.. От Костов през Симеон до Сергей и Бойко, ценноста на политическата формация да бъде колектив е разрушена в името на нейния водач.
Бесната СДС-арка не казва "ДСБ", а казва "Костов", както и повярвалите в псевдо-либералните идеи на НДСВ не споменаваха това четирибуквие, ами Симеон.
Дори културен преход няма. Напротив. Има културен регрес. Завръщане назад в името на носталгичните чувства към сигурността и топлия хляб. Не виждам в коя сфера на живота преходът е завършил.

Кое е последното нещо което те подразни?

Помня ли.. аз се дразня нон-стоп на всякакви неща. Най-вероятно на себе си съм се издразнил.

Според теб сайтове като фейсбук,майспейс и т.н-социализират ли младеща или я десоциализират?

Тези сайтове си имат своите плюсове. По-добра, бърза и качествена комуникация, която разбира се е за сметка на други неща. Социалните мрежи са до толкова социални, до колкото превръщат света в огромно глобално село. Превръщат компютъра ти в СРС устройство, което действа на абсолютно доброволен принцип. Превръщат клюкарката в добър фейсбукур, майспейсър, тренд-уенкър и е.а ли му майката там к'во... Аз ползвам някои социални мрежи, но с друга цел. Фейсбукът си го изтрих.

Мнението ти за медиине в България?

Няма независими медии, всички те участват в голямата игра между свръх-богатите корпорации и свръх-властните политически формирования.
За съжаление почти няма и свестни журналисти. Вестниците се превръщат в парцали, а телевизиите в огромни шопинг машини за кинти.
Анализаторските умения на всякакъв тип журналисти са заменени от преписваческите им възможности.

CanisDirus
01-31-2011, 21:47
Всъщност отношението към парите и живота е повече култура, отколкото нагласа за мен. Изкарвате нео-либерализма по-черен от дявола, при положение, че той не поставя парите като висше благо. Поне аз не го разбирам така.

Просто исках да подтикна към 5 културни измерения според Hofstede.

други културни изследвания сочат и други интересни неща. Например, че баланса семейство/работа е по-важен в САЩ, отколкото в Испания, което е малко парадоксално.


Пост-индустриалните ценности не се градят около парите.
Например много хора в Западна Европа са готови да се откажат от прдмета кола, но ако им е соигурена мобилност.
Това например е немислимо за Китай, Русия, Филипините например, където колата е символ на нещо.

Затова се питах и да намекна за мъжки/женски култури - в мъжките култури стремежа към статус в обществото е много по-ясно изразен. Затова например в Германия рядко ще видиш единия партньор да е високо образован и с положение (лекар, архитект), а другия да е обикнвоен работник. В Дания това е възможно в много по-голяма степен.

за съжаление я няма България, но ние сме нещо средно между бившия СССР и арабсия свят - мачо култура, приемаме голямата разделение на властта (всяка жаба да си зане гьола), индивидуалността нараства (в училище не са ни подготвяли за това), а освен това сме ориентирани много краткосрочно.
От точно тази комбинация резултира и сегашната ситуация.
Това разбира се е общата картинка, а не цялостния облик. Хора, чиято цел са парите има навскяъде.

Тази фаза ще отмине. мога да дам пример с градовете от ханзата (Бремен, Хамбург, Любек) и тези от рурската област. първите са забогатели няколко века по-рано и по-отрано са тръгнали да се облагородяват - паркове, градини и тн.
Вторите забоатяват едва през 20 век и са грозни и сиви и сега се опитват да се "разкрасят".
Ценностната система се изменя. Просто в момента определени култури са на периода на индустрилните ценности на акумулиране на богатство, а други гледат към устойчивото развитие.


Как виждаш ролята на държавата в своя живот?

Стандарт на живот и качество на живот?
(тук почти си изписах мнението) 8-)

montana6
01-31-2011, 22:10
Каза, че почти няма свестен журналист. А можеш ли да дадеш пример за свестен?

ShtrudeL
01-31-2011, 22:11
Ама защо му задавате толкоз скучни и сложни въпроси...

Шумните места или по-спокойни предпочиташ?
Какъв шоколад обичаш?
Опиши ми дома на мечтите си. ^_^
Мил ли си?
Имаш ли някой странен навик?

CanisDirus
01-31-2011, 22:15
Ама защо му задавате толкоз скучни и сложни въпроси...


И аз ще му задам един интересен и лесен въпрос тогава:

Какво е отношението ти към хомосексуалистите?

За или против полигамията?

Баничката с боза или кифла с айран?

ArrowsOfDeath
01-31-2011, 23:44
BT at school или BT at work? :razz:

semantics
02-01-2011, 08:55
Мил ли си се днес?

realantisocial
02-01-2011, 11:00
Canis, относно коментара... Няма нищо странно в примера за Дания, особено, когато се има предвид, че това е държава, чиято минимална заплата осигурява такъв стандарт на живот, който в някои случаи в България е считан дори за лукс.

Как виждаш ролята на държавата в своя живот?

Държавата трябва да е моето голямо улеснение и да е машина, която работии за мен, а не аз за нея и нейните користни цели.
Днес държавата /българската/ е големият камък, който тежи върху хората, а те го дялкат ли дялкат с надеждата да се превърне в паметник, а той си остава голям, грозен и тежък камък. И неговата функция е да тежи.
Надявам се някой ден това да се промени и да мога да кажа, че се гордея с българската държавна машина и че ролята ѝ в живота ми е да бъде мой закрилник и съгледвач на моите права.

Стандарт на живот и качество на живот?

Абе имаше наскоро едно изследване, което показва, че ние българите сме били най-нещастните хора в ЕС. Сигурно има нещо такова, но тук на Балканите, за разлика от Западна Европа и северните народи качеството на живот не е правопропорционално на стандарта.

Каза, че почти няма свестен журналист. А можеш ли да дадеш пример за свестен?

От спортните не мога да се сетя. Сериозно. От другите.. ами Велислава Дърева отчасти.

Шумните места или по-спокойни предпочиташ?

Зависи от случая и момента. Понякога предпочитам пълно спокойствие, но това е сравнително рядко. Случва се тишината и спокойствието да ме натоварват и депресират.

Какъв шоколад обичаш?

:grin: Всякакви шоколади обичам. Много обичам сладко. Всъщност май не мога да живея без сладко. Може би млечни и такива със стафиди и ядки. Мхм. :grin:

Опиши ми дома на мечтите си. ^_^

.. на мечтите ми. Добре. Ще е голяма къща с много голям двор. Много голям. В двора ще има малко игрище за футбол и къса скейт рампа. Самата къща ще е с огромни джамове и дълги и широки тераси, на които жена ми ще си слага цветята. Цял етаж за гости, където ще могат да спят отрепките, които наричам свои приятели. В подземието ще има саунд студио, а над него голяма стая с билиярдна маса и дартс автомат.
Няколко тоалетни и две три бани мисля, че ми стигат. И всичко /без тоалетните и баните/ ще е в цвят банан.
В 98% от времето си едва ли ще използвам повече от 1/3 от всичко това, но да има :)

Мил ли си?

Рядко.

Имаш ли някой странен навик?

Имам страшно много странни навици. Приятелите ме ебават заради манията ми да си чистя обувките/кецовете. Изпълнен съм със странни навици, толкова са много, че сега не мога да откроя нито един като странен и да го цитирам :D

Какво е отношението ти към хомосексуалистите?

Негативно. Винаги е било такова и винаги ще бъде. Не харесвам хомосексуалисти, но тъй като живеем в такова време, че няма как да се получи моето, за това ми се налага да се съобразявам и да изтърпявам хомосексуалната пропаганда, която е навсякъде - от телевизията през вестниците, музиката и въобще навсякъде. Промиват мозъците на малките деца, че е нормално да си педал. Според мен не е. Това си е моето мнение. И все пак всеки е свободен да си бърка по които иска дупки, стига да не е в очите ми.

За или против полигамията?

Против. Полигамията е признак или на болестно състояние или пък знак за това, че не оценяваме жените като равни на нас човешки същества.

Баничката с боза или кифла с айран?

Баничка с айран :)

BT at school или BT at work?

Не разбирам въпроса, съжалявам.

Заговорихме за нео-либерализъм и реших да попитам - според теб какво трябва да представлява свободния пазар? И какъв би бил удачен да е в момента?

Засилен държавен контрол и участие в свободния пазар е по-удачен и работещ вариант за днешната реалност.
Free market is free doom.
Корпорациите и едрите търговци контролират валутите, контролират цялата търговия, а чрез това регулират и отношенията на държавите. В техни ръце е най-голямото и унищожително оръжие за масово поразяване - парите.
Частната инициатива и свободният пазар трябва да са ограничени в рамките само на някои сфери.


Кое е качеството на българите (като национална черта на обществото), което мразиш/ненавиждаш и кое ти харесва?

Това, което може би най-много ме дразни е "По-добре Вуте да е зле, отколкото аз да съм добре." Има страшно много типично български черти, от които ме е срам или ненавиждам, но същото се отнася и за тези, които ми харесват. Например ние сме натурални купонджии. На Балканите е така - пък и сме сравнително топли и доста гостоприемни в много случаи.


Какво ти харесва и обичаш в София?

Това е моят роден град, по неговите улици съм израснал. Обичам я защото е моят дом. Тук се чувствам сигурно и щастливо. Харесвам го, дори когато е студен, сив, мрачен. /с малки изключения де/

Обичам нощния живот на София. Обичам градинките и огромните разлики между кварталите. Обичам центъра, обичам парковете.. Обичам и западните квартали. Обичам София през лятото и по празници. Обичам подлезите, обичам кафенетата. Обичам традиционните за нас клубове, обичам софиянките :-) , обичам да говоря на "копеле" и "братле". Обичам да се връщам от дълъг път, екскурзия или море. Обичам София през първите топли пролетни дни. Обичам Витошка през лятото. Обичам НДК и петоъгълния шестохуй. Обичам паметника на Съветската Армия и Игла. Обичам метрото и това, че стигам от т. А до т. Б за 5-10 минути. Обичам субкултурните кафенета, гъзарските кафенета, клошарските кафенета. Гарибалди, сандвичите на Раковска, пиците на Аптека, Южния Парк и комарите с размери на хеликоптер "Апачи", страшната жега през лятото, кучия студ през зимата, отражението на десетките светофари в локвите и задръстванията, когато си в тролей и имаш оправдание просто да стоиш и да гледаш в една точка.. А да.. обичам тролеите, мразя трамваите.

Мхм.

burpp
02-01-2011, 11:02
Кой за теб е най-хубавият град в България?
Мислиш ли, че си преуспял в живота ?
Любимото ти ястие ?
Харесва ли ти работата в която работиш? Защо ?

jghgh
02-01-2011, 17:18
Страхотни отговори, realantisocial
Поздравявам те.

Ще извадиш ли тук няколко твои любими латински сентенции + превода им, разбира се?

И ще обясниш ли по-подробно виждането си за полигамията?

Не е ли заложено на мъжа да 'хойка', да изневерява (според теб)?

Може ли един мъж да е полигамен?

Трябва ли?

Учуди ме изключително много отговора ти на въпроса за полигамията ... в положителна насока :)

Би ли имал проблем с егото ако жена ти работи повече от теб и е по-платена?

Какви жени харесваш като характер (да си дойдем на думата)?

Какъв модел семейство ти допада (патриархален, матриархален и т.н.)?

Какво може искрено да те зарадва?

Каза, че искаш къща с рампа, караш ли скейт?

Какво ти е отношението към животните и имаш ли домашен любимец?

За/против кастрацията на животните?

За какво си благодарен в живота си?

И последно .. има ли култура, на която се възхищаваш и защо?

Blab
02-01-2011, 17:52
*какво си е взел българинът от чуждите култури?
*защо, за разлика от руснаците, например, българинът не цени собствената си култура и изкуство? (пр: в Русия за един успешен бизнесмен/фирма е въпрос на чест да финансира даден театър, у нас - хм, още държавата възпрепятства културния живот, камо ли възможното му развитие.)
//и подвъпрос - нематериалното "лека дисциплина" ли е - 1) за теб 2) за българина/за Бойко 3) в по-големи мащаби?

*калокагатията възможна ли е във времена като нашите? а необходима ли е?
стадион-театър, магистрала-библиотека, къде е Храмът, за кого е и как се стига до него?

*какво остава?

WinstonSmith
02-01-2011, 18:37
И аз имам затруднения с въпросите. Все пак ще разведря обстановката с няколко бедняшки такива. Можеш да си ги познаеш и да си ги вземеш 8-)

Кога най - накрая ще напием Е. /Т/?

Защо закриха лайното?

На кого са тия 2 лева?

Мое ли?

Как мое бе?

Кажи ми мое ли?

Какъв е срокът преди нещо да се окаже твое?

И накрая разясни "If we are good they will never remember us, if we are bad they will never forget us".

realantisocial
02-01-2011, 22:51
Кой за теб е най-хубавият град в България?

Надявам се не очакваш сто процента безпристрастност от мен. Най-хубавият град за мен е моят роден град София. Не се сърдя на никой от провинцията, който отговори по същия начин и каже своят град.
Други много хубави градове са Велико Търново и Варна. Тук съчетавам всичко, което съдържа един град в себе си.

Мислиш ли, че си преуспял в живота ?

Не. Напротив. Мисля си, че съм страшен боклук и отрепка и се самосъжалявам. Разбира се не правя нищо по-въпроса.

Любимото ти ястие ?

Хмм.. Много са. Не мога да отговоря еднозначно. Телешко варено например.

Харесва ли ти работата в която работиш? Защо ?

В момента не работя, по смисъла на това да изкарвам пари. Цялата друга "работа", която върша ми доставя удоволствие, да.

Ще извадиш ли тук няколко твои любими латински сентенции + превода им, разбира се?

Няма смисъл. Всичките са ми любими. Не мисля, обаче, че най-важното от латинския са сентенциите. Най-популярното и това, което най-много се помни и цитира да. Въпреки това ще ви цитирам нещо друго... по-яко.

Fortuna puerarum inter pedis puellarum est
Щастието на момчетата се намира между краката на момичетата.
Това е надпис, открит в Римска обществена тоалетна. :D

И ще обясниш ли по-подробно виждането си за полигамията? / Не е ли заложено на мъжа да 'хойка', да изневерява (според теб)? / Може ли един мъж да е полигамен? / Трябва ли?

Мисля, че няма нищо нетипично за изясняване. Защо трябва на мъжа да е "заложено" да хойка. Това, според мен, са легенди, които са наложени предимно от холивудската филмова индустрия и от сексуалната революция. Всъщност, научно доказано е, че мъжете са много по-вярни на своите половинки, отколкото обратното. Поправете ме, ако греша с това си твърдение. Аз познавам /с много малки, вярно важни, изключения/ предимно неверни невести. Като под хойкане не визирам само секс или открит акт на изневяра /целувка, например./ Дори заигравка и флирт може да е хойкане, защо не.

Би ли имал проблем с егото ако жена ти работи повече от теб и е по-платена?

Не знам дали ще е проблем с егото, не съм психолог, но ще имам някакъв вид проблем, да. Определно ще се чувствам слаб и по-малко мъж, ако съпругата ми издържа семейството, отнемайки ми природното право аз да се грижа за него.

Какви жени харесваш като характер (да си дойдем на думата)?

И аз това съм се чудил дълго време. Емпиричният ми опит показва някакъв тип шизофрения, но го отдавам на периоди, в които съм бил объркан. Ако си говориме за сексуално привличане, няма място за сравнение на характери. Ако говорим за по-сериозни неща със сигурност мога да кажа какво НЕ харесвам. Не харесвам прекалено самоуверени, наперени, свръх-сексуални, излишно клиширани в своята екстровертност девойки.

Какъв модел семейство ти допада (патриархален, матриархален и т.н.)?

Тип здраво патриархално семейство с мъж, който поема главната част от отговорността за стандарта и качеството на живот. Отговорност към съпругата и най-вече към децата. Отдаден на каузата за отглеждане на здраво, възпитано и силно поколение, което достойно да го замести след време.

Какво може искрено да те зарадва?

Много неща. Да виждам, че хората ме разбират, например. Или пък възраждането на позагубената надежда. Приятелската "ръка" и дружеското рамо.
Дребни работи. Една бира. Няколко бири. Добра компания. Хубава женска компания. Добра и хубава женска компания. :D
Добър концерт, от която и страна на сцената да се намирам.
Победа на любимия тим.
Не са малко нещата..

Каза, че искаш къща с рампа, караш ли скейт?

Карах като по-малък. Сега ми се вижда тийнейджърско, макар и много познати на достолепна възраст все още да се търкалят. Но си мисля, че ако имам къща с мини скейт-парк ще мога да се отпусна и да се наслаждавам на звука от колелцата.
Всъщност никога не съм бил чак толкова запален скейтър, за разлика от по-големият ми брат. Но за сметка на това през целият ми живот съм имал скейтбординга за много близък до себе си, дали заради хората или заради самата идея, не знам.

Какво ти е отношението към животните и имаш ли домашен любимец?

Обичам животните. Мисля, че това изчерпва въпроса. Останалото е ненужно словоизлияние.
В момента нямам. Искам прасе.

За/против кастрацията на животните?

За. Това е единственият хуманен начин да се справиме с т.нар. "проблем с бездомните животни". Защото това си е проблем.

За какво си благодарен в живота си?

За всичко, което имам. Абсолютно всичко. И за това, което нямам. И за него съм благодарен.

И последно .. има ли култура, на която се възхищаваш и защо?

Много са. Но най-много се възхищавам на източните култури. Все повече се разочаровам от консуматорското общество от западно-европейски-християнски тип. На Изток хората обясняват нещата чрез себе си и заобикалящото ги битие, за да направят отговорите по-лесни и достъпни без излишна елитарност.

Споделям възгледите ти за ролята на държавата и индивида, като също смятам, че сме обърнали обществения договор. Какъв тогава ще е начина да обърнем отново процеса и държавата да защитава интересите на обществото, а не индивида на държавата?

Като начало, трябва да обясним на хората, които четат това, че с теб имаме предвид един ОПРЕДЕЛЕН обществен договор. Общественият договор и неговата интерпретация на Русо.
Аз приемам, че този обществен договор трябва да представлява всеобща идея за относително равенство на индивидите, така, както всъщност си го представя швейцарският философ и теоритик.
Като цяло проблемът, според мен, не идва от правното равенство, което така или иначе съществува, а от идеята за самоосъзнаване.
“За това че винаги трябва да се връщаме към едно първоначално споразумение.”
Народът е народ отпреди да се отдаде на царя, държавата, суверена, обществената личност. И следвайки този факт можем да изходим, че държавата е и трябва да бъде слуга на народа, а не обратното. / това обръщане, за което ти говориш /
Сега концепцията, обаче, е по-различна. Идеята, че сме формирани около общ притегателен център и сме получили /благодарение на него/ общоприети и общовалидни за територията на неговото влияние, политически, правни и социални права, ние трябва да заплатим. Понякога, обаче, цената се оказва толкова непосилно висока, че центъра на тежестта в този прост механизъм се обръща и човекът се превръща в длъжник.
Създаването на социалната държава е добър опит за промяна на статуквото. И отчасти успешен. Скоро, обаче, предсказаният от естеството на държавната машина крах е ясен.
Изходът е нова концепция за държава, държавност и пр. Нямам представа каква ще е тя. В момента в света вървят паралелно две тотално противоположни тенденции. Уедряване и изчезване на националните държави в полза на наднационални формирования /ЕС, например/ и раздробяване на националните държави в полза на засилващото се местно самоуправление. Което и от двете да надделее със сигурност ще доведе до нов тип държавност, надяваме се и нов тип / в добрия смисъл на думата / "обществен договор", колкото и архаичен да е терминът.

А всъщност някога обществения договор съществувал ли е или винаги е бил по-скоро лъжа/терория, но на практика нещата са си запазили статуквото?

Общественият договор съществува и до днес. Всеки един, който, разбира се няма избор, става нечий гражданин, делегира права на държавата, чийто гражданин е, да регулира отношенията в обществото, на което той е член, с правото да прилага законова /и законна/ сила.
Коректното му спазване не зависи от теоритиците, които са го описали, а от хората, които регулират неговите инструменти.
Т.Е. проблемът е в човека.

*какво си е взел българинът от чуждите култури?

От векове народът ни живее на кръстопът и взима. Който е минал оттук е оставил по нещо, за да обогати тази културна съкровищница в сърцето на Балканите.

*защо, за разлика от руснаците, например, българинът не цени собствената си култура и изкуство? (пр: в Русия за един успешен бизнесмен/фирма е въпрос на чест да финансира даден театър, у нас - хм, още държавата възпрепятства културния живот, камо ли възможното му развитие.)
//и подвъпрос - нематериалното "лека дисциплина" ли е - 1) за теб 2) за българина/за Бойко 3) в по-големи мащаби?

Не винаги е било така. За съжаление в момента грижата за вещната и невещна култура на българите всява ужасТ сред управляващата клика, която по този начин си припомня отминалите времена на тоталитарен режим.
В последно време е модерно да се зачерква всичко вписано в черния списък демоде. В него са галерии, театри, кина, БАН, учени... А пък х'американските учени-икономисти под-сурдинка признаха, че във времена на криза инвестицията в културата е една от малкото логично-обосновани. Сефте, по-добре, че изобщо има някакъв дял от Дянковата пица, който все още не е преместен по ресора МВР-РСПАБ-ДАНС-подслушване, че тогава хептен щяхме да осъмнем с молове, вместо културни средища или по-скоро НАместо културни средища.
Знаете ли, връщам се мисловно 21г. назад и в онова прекрасно "утро", в което за зор за аман бг народът си е казал "юруш на маслините" и си давам сметка, че разршаването на политически, икономически и социални въпроси от важно и голямо естество, каквото несъмнено е падането на "чл.1" е замаскирало едно постепенно, но изключително хладнокръвно убийство, запланувано, добре изпипано и изпълнено с удивителна точност. Убийството на неподготвената за промените българска култура, която в рамките на 21г. получава избирателна помощ и благодарение единствено и само на огромната си скорост, превърнала се в абсолютна инерция, съществува и до днес. И в това визирам подпомагането на млади таланти, например. Защото пък творбите не се подчиняват на икономическите закони и практики, но пък и творците не съществуват от въздух и вятър.
Май е време да разберем, че всичко, което няма реална парична стойност и не се продава в мол или по интернет е неприложимо и е пълен боклук в двора на днешната българска реалност. И с това или да се съобразим или да го променим на секундата, преди да сме се събудили tabula rasa.
Какъвто народът - такова и управлението. Каквато е възпитаната в електората ценностна система, такива ще са и културните приоритети на правителството, а най-вече за нематериалното.

*калокагатията възможна ли е във времена като нашите? а необходима ли е?
стадион-театър, магистрала-библиотека, къде е Храмът, за кого е и как се стига до него?

καλοκαγαθία може да бъде единствено стремеж. Резултатът е финалната присъда на другите, не на нас самите, нали така ?
Ненужна е само на циниците, които наричат себе си реалистични наблюдатели и на тези, които никога не са мечтали за хармония.
Против съм противопоставянето, но ще ги приема като понятия. И Храма ще го приема като такова, за да отговоря по своему. Храмът е там, където е бил винаги, а пътят към него намира вярващият. Този, който не Вярва и е загубил или е накаран да загуби Вярата. Във всички нейни аспекти. Храмът го няма, ние не го виждаме, защото сме загубили Вяра(та).

*какво остава?

Активно да търсиш смисъла.

Кога най - накрая ще напием Е. /Т/?

Онзи ден изпи /ДОБРОВОЛНО И САМ!!/ една бира в Билкова. По тоя случай се Е. /Ш./ се напихме :)

Защо закриха лайното?

Пост-лайното искаш да кажеш. Е, да.. дойде краят и на тази ера. Защо ? Ами защото са малоумници без идея как се управлява такова заведение.

На кого са тия 2 лева?

Мои очевидно.

Мое ли?

ЕЕКАКМОЕЕ ??

Как мое бе?

Защо бе сине ?

Кажи ми мое ли?

скан.. дал.

Какъв е срокът преди нещо да се окаже твое?

Аз така действам и с живите неща, които се оказват мои :-D

И накрая разясни "If we are good they will never remember us, if we are bad they will never forget us".

Всичко е казано. Просто и точно. Добрите пичове са yesterday heroes. Лошите се помнят вечно.

jghgh
02-01-2011, 23:04
А домашните любимци трябва ли да бъдат кастрирани?

Защо постна гадния цитат с щастието на мъжете?

В това ли се състои щастието на мъжете наистина според теб?

realantisocial
02-01-2011, 23:27
А домашните любимци трябва ли да бъдат кастрирани?

Ако съществуването им в условията на дом е невъзможно без кастрация - да.

Защо постна гадния цитат с щастието на мъжете?

Защото е гаден тоалетен графит от Рим. Това е целта му. Да е гаден. И тоалетен.

В това ли се състои щастието на мъжете наистина според теб?

Не, но..
Благодаря, че разглеждаш нас мъжете еднопланово. Тъй като аз гледам на нас не-еднопланово не мога да ти кажа в две изречения в какво се състои щастието на мъж/ете/.

shadow4e
02-01-2011, 23:35
Каква е мечтанатати работа? Какво по-точно искаш да работиш?

SemperArdens
02-02-2011, 00:29
с гума или без? 8-)

tuzaro
02-02-2011, 09:05
кое те накара да пишеш у форона?

realantisocial
02-02-2011, 12:04
Каква е мечтанатати работа? Какво по-точно искаш да работиш?

Да стоя и да давам акъл. Не знам какво по-точно искам да работя. Не е грях, нали ?

с гума или без?

На този етап със.

Мултикултурните и толерантни общества имат ли бъдеще или ще се провали този модел? А има ли разлика в тези общества в Европа и САЩ?

Според мен провала на мултикултурните общества в Европа бе неизбежен. Малък континент с много икономическа и политическа мощ е привлекателна дестинация за хора от други континенти и култури, които търсят препитание и/или по-добър живот. Но сблъсъкът на цивилизациите, който макар и да е леко преекспонирано понятие, дава отражения дори в общества, които са отколешно гостоприемни.
Европейският мултикултурен модел, наложен от Франция и Англия във втората половина на отминалия век малко по-малко започва да изиграва лоша шега, както на местните икономики, така и на формирането на обществата.
САЩ е създаден като мултикултурен център и там законодателството плюс традициите играят изключително важна роля в това статуквото да се запази. Според мен Америка ще остане последния бастион на многообразието дори след евентуален бъдещ катаклизъм в отношенията между расите и етносите.
Според мен е много късно "мултикулти" да се оказва погрешна стъпка, защото тя вече е направена. Пък и потокът от хора не може да бъде рестриктиран. Трябва да се търсят други алтернативи за справяне с проблема.

Сега ще задам един малко тъпо формулиран въпрос, но се съобразявам и с аудиторията и всичко - Какво е мнението ти за ЕС? Подкрепяш ли идеята за подобно обединение на нации с толкова различна култура и порядки?

Европейският проект идва като решение на сериозната икономическа неравнопоставенст в следвоенна Европа. Стратегическото и икономическо обединение на страните от Европа е важно, за да оцелее западният европо-центричен модел. Във времената на студената война това изиграва най-важна роля в победата над десните-демократични системи над Източния блок и социализма. След разпада на двуполюсния модел на международните отношения, в Европа крещящата нужда от обединение като ЕС е удължила срока на годност на съюза.
Днес, всички някогашни и сегашни изчисления показват, че това начинание излиза много скъпо. Европа остава разделена, макар и обединена под знамето със звездите. Нещо повече... някои от тези, които диктуват правилата успяват да изпаднат от водещата група в ролята си на догонващи. / Франция "слиза на юг" и се превръща в южноевропейска страна от иконом. гледна точка./
Модела на ЕС трябва да претърпи сериозна революция, защото изпълва своя капацитет и всички очаквания са насочени към последната стъпка. Не се знае дали ще е за добро или зло, но според мен бъдещето на подобно обединение е единствено и само федерация. В този си вид ЕС започва да се превръща в бреме както за неговите двигатели, така и за неговите ползватели.
Две са алтернативите, според мен. Европа на националните държави - стъпка назад. Или федеративна Европа, населявана от една политическа нация - европейците.

Би ли подкрепил създаването на ОЕА (Обединена Европейска Армия)? Това е нещо, което чух докато бях в Страсбург и тогава доста ме заинтригура, защото в идеята има много плюсове и минуси.

Плаши ме идеята за създаване на обща армия, под ръководството на малка група хора. Това е съсредоточаване на много бойна и дори политическа мощ в ръцете на малко хора.
По-скоро ме плаши проекта за нещо подобно. След като го има, означава, че все още има нужда от такава армия.
В хода на развитието на военните технологии, с малки изключения, глобални военни конфликти няма да имат нужда от конвенционални армии, съставени от стотици хиляди войници. Евентуална реална заплаха идваща срещу Европа ще акумулира 3 дневна война, ръководена и изпълнена от малък брой хора в различни точки на конфликта плюс не много голям брой хора, които да довършат започнатото от тактическите удари. В 21 в. не мога да си представя глобален конфликт като конвенционална война, такава каквато е била втората световна.


САЩ, ЕС, Източният тигър/дракон = Евразия, Океания и Изтазия?

Аз, обаче, ще си позволя в рамките на този въпрос, да го тълкувам така, че да споделя с вас нещо, за което си говориме от край време с хора, интересуващи се от политика и икономика.

Събитията в световен политически и икономически план последната една година показват интересна зависимост.
Ако мислено си представиме влиянието на световните икономически мотори като два географски паралела - източен и западен, и техните неразривно свързани взаимоотношения като движения на тези паралели с лекота ще открием следното...
Движението на източния паралел /Китай, Индия, Русия и вс. наоколо/ и движението на западния паралел /САЩ, ЕС и партньори/ е странно симбиотично свързано. Нещо повече. Западният паралел се движи КЪМ източния заради огромната му притегателна сила. И докато изтокът пленява западните пазари, а тяхната защита срещу прииждащото множество стоки и услуги е почти нулева, то той в даден момент ще остане в играта на предлагането само с едно-единствено нещо - себе си. С думи прости - силно развиващите се източни икономики подчиняват пост-индустриалните западни икономики, които колкото и да се роят и обединяват не могат да се противопоставят и съответно стават в началото малко, впоследствие повече зависими - както една от друга /това ги прави несуверенни/ така и от Изтока.
Визитата на китайският прайм министър при Барак Обама се превърна в едно безкрайно молене и целуване на крака с една единствена цел - да се спре изкуственото занижаване на юана, което прави Китай най-големият завод в света.
Световната икономическа криза показа на западния капитализъм /считай гореописания художествено западен паралел/, че е балон с въздух под налягане поради много причини. И една от тях е, че той се опита да печели експлоататорски, възползвайки се от бедния, но пренаселен изток. В даден момент това започна да се обръща и в момента двата паралела вървят бясно един към друг. Въпрос на догадки е какво ще се случи, когато се сблъскат /по мои изчисления на базата на износа на Китайски, Руски и Индийски производства, блага и пр./ някъде около Украйна или бившия Източен блок.
/Завод за китайски автомобили в България дава абсолютното законово право китайските инжинери да произвеждат коли и продукция с етикет Made in EU, което със сигурност ще нанесе в даден момент съкрушителен удар върху европейското автомобилостроене/
Така че нека забравим за този знак за равенство.

кое те накара да пишеш у форона?

Ново изживяване.

Thrashington
02-02-2011, 16:25
Какви мисли ти нахлуват в главата когато излезеш на сцена? Коя за теб е най-силната емоция и в каква ситуация би я почувствал ? 8)

burpp
02-02-2011, 17:00
Пребиваването на стола не е ли 48 часа, или се лъжа ?

HoldFast
02-02-2011, 17:16
/не ги владея полит-икономическите въпроси, за това няма да се правя на луд... 8-) /

Поради липсата на умение да свириш ли си вокалист или го предпочиташ?

Какво е най-голямото (за теб) несъответствие, в това как се възпремаш ти и как те виждат другите?

Кой е най-лошият продукт/изобретение/способие, предназначен за мъже?
8-)

tuzaro
02-02-2011, 19:38
Майна пусни нещо да те чуем 8)

Brooklyn
02-02-2011, 20:16
да стоя и да давам акъл вика :D и аз така много обичам ,хиляди житеиски съвети мога да дам на някои от кандидатурата на пълния айляк


ако имаш син какъв път в живота би му дал ,как ще подходиш за неговото личностно израстване ?

как би го предпазил от забранените удоволствия които предлага съвременния свят ?

разговор или наказание оказва повече ефект ?

при какви обстоятелства би го излъгал ?

лъгал ли си някога близки хора ,и ако да каква е причината да го правиш ?

смяташ ли че човек които лъже ежедневно близки и приятели е по малко грешен от един рецивидист например ?

BioX
02-02-2011, 21:38
цъкна ли се в електронното преброяване или ще чакаш да дойде преброител?

мнение за Bear Grylls ? :D :D

realantisocial
02-02-2011, 22:04
Какви мисли ти нахлуват в главата когато излезеш на сцена?

Опитвам се да мисля за нещата, които са ме накарали да пиша дадения текст и/или се опитвам да го съпреживявам. В останалото време мисля и се трудя за това да дам всичко от себе си.

Коя за теб е най-силната емоция и в каква ситуация би я почувствал ?

Не знам коя БИ могла да бъде най-силната емоция. За мен е имало различни емоции, така да го кажем, с различен интензитет, които в дадения момент са ми се стрували най-силни. Силно чувство на привързаност/любов, важна и инфарктна победа на любимия тим, чувството да си на върха на тълпата /преди време/ и др. и др. Не се сещам за нещо конкретно, което да мога да определя като най-силната емоция евър.


Поради липсата на умение да свириш ли си вокалист или го предпочиташ?

Всъщност, малко известен факт е, че преди време бях решил да се намеся кардинално в разпределението на "операторите" зад инструментите, но това изисква изключително много време и вглъбеност, което не можех да отделя тогава. Пък и мисля, че колкото и да не ми е призвание сегашната ми позиция, може да стане и много по зле :)

Какво е най-голямото (за теб) несъответствие, в това как се възпремаш ти и как те виждат другите?

Обикновено най-голямото несъответствие между това как се възприемам аз и как ме виждат другите е първото впечатление, което правя. Иначе конкретно.. не знам. Може би някой друг етикет, който празно виси на врата ми, окачен от други хора.

Кой е най-лошият продукт/изобретение/способие, предназначен за мъже?

От де да знам :D Сигурно джобната вагина. Казват, че усещането била доста реално :D :D :D

ако имаш син какъв път в живота би му дал ,как ще подходиш за неговото личностно израстване ?

Ще се погрижа да му осигуря такъв живот, какъвто родителите ми са осигурили на мен. И ще му дам възможността да развива вродените си таланти или това, което той счита за "свое", един вид. Неговото личностно израстване ще е комбинация от много неща, като семейството не е единственият фактор. Ще се опитам да му дам всичко най-добро, което да го подпомогне в живота и при взимането на неговите избори и решения.

как би го предпазил от забранените удоволствия които предлага съвременния свят ?

Чрез възпитание. Считам, че това е основното в случая. След това зависи от него и неговият капацитет какво ще приеме като забранено, позволено, добро и зло.

разговор или наказание оказва повече ефект ?

При мен разговорът е оказвал много повече ефект винаги.

при какви обстоятелства би го излъгал ?

Ще ми се да кажа при никакви, но това също ще е лъжа. Не мога да преценя и прекроя каква ситуация би ме накарала да го излъжа.

лъгал ли си някога близки хора ,и ако да каква е причината да го правиш ?

Да, правил съм го. Дали от някакъв вид страх и страхопочитание или от нежелание да разгръщам вижданията си по даден въпрос и проблем... зависело е от ситуацията. Гледам да не го правя.

смяташ ли че човек които лъже ежедневно близки и приятели е по малко грешен от един рецивидист например ?

Не знам, не мога да отсъждам по такъв тип морални казуси. Въпрос на ценностна система, очевидно.

цъкна ли се в електронното преброяване или ще чакаш да дойде преброител?

Не съм още, но ще го направя.

мнение за Bear Grylls ?

Почти не гледам телевизия. Хващал съм му едно-две предавания. Скучен ми е.


Предлагам ви да се ориентираме към последни въпроси и техните отговори, за да мога да поставя утре вечер следващия на стола.

jghgh
02-02-2011, 22:17
Какво значи аватара ти?

Смяташ ли се за злобен?

Харесваш ли телосложението си?

Ходиш ли на фитнес/някакъв спорт?

Какво мислиш за теорията за по-силните в природата и в живота, важи ли според теб за хората?

Можеш ли да категоризираш че мъжете с женска структура на тялото по-рядко са лидери в живота, поради по-малкото количество тестостерон, което им прави структурата тесноплещеста, с голям ханш и по-голямо дупе?

Случайно ли е според теб че диктаторите Сталин и Хитлер са имали точно такива тесноплещести тела, или даже откровено недостатъчно развити и мъжествени (Хитлер)?

За Хитлер кво мислиш? /отнех въпрос, който би трябвало друг потребител да зададе/



Съжалявам за издебилените въпроси, но пробвам да не ги мисля много-много - нито как звучат, нито дали изглеждат интелигентно, необобщаващо, нееднопланово и т.н. Май по-добре ми се получава като ги мисля спонтанно, точно както ми идват в съзнанието.
Приятно отговаряне. :)

realantisocial
02-03-2011, 09:17
Какво значи аватара ти?

По същество е смеска между свастика, кръст, union флег и уроборос. Иначе се възприема ( по-широко ) като символ на английската банда Crass.

Смяташ ли се за злобен?

Понякога излобявам, но мисля, че се усещам на време, за да спра.

Харесваш ли телосложението си?

Малко са хората, които харесват телосложението си. Мисля, че е нормално.

Ходиш ли на фитнес/някакъв спорт?

Преди ходех сега ме мързи :lol:

Какво мислиш за теорията за по-силните в природата и в живота, важи ли според теб за хората?

За по-силните да. За по-силните физически да, но не съвсем.

Можеш ли да категоризираш че мъжете с женска структура на тялото по-рядко са лидери в живота, поради по-малкото количество тестостерон, което им прави структурата тесноплещеста, с голям ханш и по-голямо дупе?

Не знам почти нищо в тая област. Звучи ми логично някой с по-малко тестостерон да не е типичният лидер.

Случайно ли е според теб че диктаторите Сталин и Хитлер са имали точно такива тесноплещести тела, или даже откровено недостатъчно развити и мъжествени (Хитлер)?

Не знам какво да кажа. Просто не съм запознат по темата. За първи път гледам на Хитлер и Сталин от гледна точка на това как изглеждат техните тела. Не мога да направя връзката между тази нова, за мен, информация и това, което знам за тях.


За Хитлер кво мислиш? /отнех въпрос, който би трябвало друг потребител да зададе/

Какво трябва да мисля за него ? Хитлер е бил герой на своята нация, издигнал я е от пълната разруха на първата световна война до готовност за нова война. Това е не малко постижение. Но същевременно реваншизма, абсолютно недалновидната му политика в международните отношения и октровенно глупавото му отношение към потенциалните съюзници му изиграват лоша шега още преди началото на войната.
Почти не намирам разлика на идейно равнище между Хитлер и Сталин. Разликите между двамата са може би в това, че Сталин е бил една идея по-малко луд ( и двамата са психопати ) от Хитлер и по-далновиден.

tuzaro
02-03-2011, 09:27
Мислиш ли, че може да се направи партия от млади хора и да просперира?

MetalZone
02-03-2011, 11:13
Шумен и здрав концерт или пълно спокойствие и тишина? Какво ти дава публиката? Какво изпитваш когато видиш хиляди гърла да пеят редом с теб и безброй ръчички във въздуха? Как се чувстваш когато те забутат в погото? Когато са ти върху главата, а в другия момент ти си върху нечия тиква? Ами как се чувстваш когато концерта завърши? Ами как е да си в тиха стая с хубава книга? Да седиш просто в тишината? Имаш ли често такива моменти? Кое правиш по-често?

montana6
02-03-2011, 11:31
Какво ти е мнението за партия "Другата България"?

realantisocial
02-03-2011, 12:41
Мислиш ли, че може да се направи партия от млади хора и да просперира?

Партия само от млади хора не знам дали може да съществува. Идеята да си част от политическа партия е пряко свързана с идеята да имаш визия за бъдещето и/или алтернатива на настоящето - в политически план. Разбира се, всяка една партия си има различни органи, които се занимават с различен тип дейност - в някои от тези органи е почти 100% задължително да присъстват "млади" хора, каквото и практически да означава това.

Шумен и здрав концерт или пълно спокойствие и тишина?

Зависи от случая, но шумните и здрави концерти са сравнително по-малко от моментите, в които можеш да намериш спокойствие и тишина. Така че, ако трябва на момента да се избира - шумен и здрав концерт.

Какво ти дава публиката?

Публиката ми "заплаща" труда, който съм положил в музиката, посредством своята интерпретация за нещата. Тоест, когато хората се кефят и разбират защо е всичко това - трудът ми/ни е абсолютно обезпечен.

Какво изпитваш когато видиш хиляди гърла да пеят редом с теб и безброй ръчички във въздуха?

За хилядите гърла не знам - никога не съм имал възможност да свиря пред хилядна публика. Но чувството хората да се радват от това, което виждат и да са активни е равносилно на много силно влюбване, като емоция говоря.

Как се чувстваш когато те забутат в погото?

Като част от общия организъм - такъв, какъвто трябва да бъде един подобен концерт.

Когато са ти върху главата, а в другия момент ти си върху нечия тиква?

Аналогично е. Методите на забавата не са важни, когато не пречиш или не нараняваш ближния.

Ами как се чувстваш когато концерта завърши?

Зависи от коя страна на сцената се намирам. Ако съм, образно казано, на нея гледам да си дам реалистина оценка и равносметка за това кое-как се е случило. А след това гледам да се забия на някое от любимите ми места, за да изпия една-две бири на лаф с приятелчета.

Ами как е да си в тиха стая с хубава книга?

Не съм достатъчно интровертен, за да се изкажа на сто процента ласкаво за такива моменти, но тишината рано или късно се превръща в непреодолима необходимост. Понякога е хубаво, понякога е шизофренично.. зависи.

Да седиш просто в тишината?

Когато акълът ми е зает със сериозни мисли извън лични такива - да. Когато, обаче, съм в лош период просто да стоя в тишината може да ме докара до полуда.

Имаш ли често такива моменти?

Случва се.

Кое правиш по-често?

Известна част от деня винаги прекарвам сам - тишината е относително понятие, зависещо от начина на живот, който водиш. Четенето на книга го сравнявам със слушането на музика. Четеш определена книга, когато си в определено настроение. Даваш шанс на нова книга, когато си в настроение или глад за нещо ново - същото като с музиката. Може да прекарвам часове в преслушване на до болка познати записи и в следващия момент да потърся нещо друго, нещо ново. Това е извън случаите, когато ми се налага да чета книга по задължение.


Какво ти е мнението за партия "Другата България"?

партия "Другата България" ?

Сефте чувам такова животно. Съжалявам, ако обиждам някого.
Прегледах сайта им и не виждам нищо, което да ги прави реален електорален играч.

slicky
02-03-2011, 15:04
1.Би ли правил секс за пари?
2.Каква е целта в живота ти?
3.Може ли нещо да те докара до самоубийство?

Briseis
02-03-2011, 15:36
защо и кога започна да се занимаваш с музика?
писа, че пееш свои текстове, искрен ли си в тях, винаги ли пееш за нещо преживяно?
умееш ли да композираш?
'арт' ли са твоите занимания?

не видях никъде дали учиш, ако да - какво?

CanisDirus
02-03-2011, 15:42
какво е мнението ти за хипстърите?
А за фолкстърите?

коя според теб е най-спреведливата икономическа постройка?

realantisocial
02-03-2011, 20:42
1.Би ли правил секс за пари?

Не знам до къде може да ме докара животът.

2.Каква е целта в живота ти?

Огромна висша цел нямам. Тя по-скоро е съвкупност от много малки цели, които искам да постигна

3.Може ли нещо да те докара до самоубийство?

Предполагам да.

защо и кога започна да се занимаваш с музика?

Беше наистина много отдавна. Винаги съм живял адски близо до музиката или поне до този тип музика. Един ден бях на репетиция на едни приятели - хареса ми задружността на бандата. Един ден вокалът го нямаше и трябваше да го замествам аз. Това беше първата ми стъпка. Послен нещата се развиха лавинообразно. Участвах в няколко банди и така..

писа, че пееш свои текстове, искрен ли си в тях, винаги ли пееш за нещо преживяно?

Абсолютно искрен на 101%. Не винаги пея за нещо преживяно, но винаги в текста има позиция, която трябва да се осмисли.

умееш ли да композираш?

Ами да. Или поне така си мисля.

'арт' ли са твоите занимания?

Не и в този смисъл, в който ние използваме думата "арт". Иначе предполагам, че са някакъв вид изкуство, но в много по-малък процент, отколкото позиция, политика, щение и пр. и пр.


не видях никъде дали учиш, ако да - какво?

Уча политология степен бакалавър.


какво е мнението ти за хипстърите?

"Деца без занимание". Модерната култура на пичовете с повече пари в джобовете може да измисли уникални простотии и как да се представя.

А за фолкстърите?

Родните хипстъри водят чартовете, к'во..

коя според теб е най-спреведливата икономическа постройка?

Тя ще е симбиоза. Още не е назована. От "назованите" най-справедливата икономическа система е социализмът. Не обсъждам неговото изпълнение в лицето на "държавния социализъм", нито идейното му изкривяване.

Briseis
02-03-2011, 21:06
съществува ли разлика между нашенския фолк и западния поп?
на каква база се разпространява масово развратът?
модерно ли е да сме 'лоши'?
е ли понякога културата с упадъчно влияние?
кои други видове изкуство ти допадат освен музиката?
какво място би трябвало да заема културата в държавната политика?

според теб кой трябва да е водещият приоритет във вътрешната политика на България?
как е по-правилно да се ориентира държавата ни в международните отношения?
адекватно ли е да е налична специална външнополитическа стратегия, насочена към САЩ?

Thrashington
02-03-2011, 22:56
Плачеш ли често ? И ако не, по принцип дали плачеш ? :?

ArrowsOfDeath
02-03-2011, 23:15
А на Тейлър Суифт кефиш ли се? :oops:
Кой е най-добрият саундтрак на филм, който си чувал?
Най-силния албум на The Prodigy?
Коя разновидност на метъла не понасяш?
Можеш ли да слушаш ambient, защото съм забелязал, че не на всеки му понася спокойна музика.

jghgh
02-04-2011, 07:50
Приятелка имаш ли?

Ако не, от колко време си сам?

Най-дълга и най-къса връзка?

Какво научи от двете поотделно /конкретно/?

А от всичките си връзки какво разбра персонално за себе си за жените, като житейски опит и т.н.?

realantisocial
02-04-2011, 10:29
съществува ли разлика между нашенския фолк и западния поп?

В музикално отношени да. Поп-фолк лириките и америкън поп лириките са почти идентични. Идеята, която предават - също.

на каква база се разпространява масово развратът?

На базата на масовото толериране на секса като принципно условие да си голям/а и готин/а. Безконтролното разпространяване на софт-порно клипове, пробутвани като "музика" по кабеларките. И пр.

модерно ли е да сме 'лоши'?

Винаги е модерно да си лош. Никога не е било модерно да си добър и ученолюбив например.

е ли понякога културата с упадъчно влияние?

Упадъчна - не, с упадъчно влияние - да. Зависи от хората, според мен.

кои други видове изкуство ти допадат освен музиката?

Фен съм на всякакъв тип изкуство, който успява да достигне до мен. Има такива неща, които не разбирам и съответно не мога да оценя, но в мен е възпитано око и слух, най-малкото защото съм от такова семейство.
Мисля, че единствено балет не харесвам.

какво място би трябвало да заема културата в държавната политика?

Културата би трябвало да заема едно от основните места в държавната политика на България и това си има много просто обяснение. Да вложиш в културата е дългосрочна инвестиция, която има малко по-различен тип възвращаемост. Това, разбира се, не може да го разбере някой лайнар, завършил икономика на краставиците, който си мисли, че щом нещо съществува като учреждение, то задължително трябва да е на печалба иначе гори. :o

според теб кой трябва да е водещият приоритет във вътрешната политика на България?

Спешни мерки за намаляване на безработицата + мерки за подобряване на жизнения статут на бедните. Спешни промени с ранга на реформи в здравеопазването. Задължителен старт на енергийните проекти - построяването на АЕЦ Белене и др. Спешни мерки срещу корупцията в държавната администрация и МВР. Стартиране на оздравителни програми за образованието, културата и науката.

как е по-правилно да се ориентира държавата ни в международните отношения?

В 21в. - днес, няма двуполюсен модел. Най-правилното ориентиране е да се използват политическите и донякъде икономически дивиденти на това, че вече сме западна страна - член на ЕС и НАТО + стартиране и затвърждаване на по-сериозни търговски и енергийни отношения с изтока. Това е печелившата карта. Никога не трябва да се зачерква нещо, било то и в миналото.

адекватно ли е да е налична специална външнополитическа стратегия, насочена към САЩ?

Не. При положение, че САЩ има специален отдел занимаващ се с връзки с ЕС /на който член е и БГ/ изготвянето на стратегии за взаимоотношения със САЩ днес е .. безполезно.

Плачеш ли често ? И ако не, по принцип дали плачеш ?

Брато, какви са тези въпроси :D Не си водя дневник за това кога цивря. Но не съм циврил скоро.

А на Тейлър Суифт кефиш ли се?

За сефте чувам тази девойка. Сега я проверих в интернет и не е нещо особено.

Кой е най-добрият саундтрак на филм, който си чувал?

От известните и касови филми най-добрият саундтрак е този :

http://www.youtube.com/watch?v=-_WDG8iLT1o

Най-силния албум на The Prodigy?

Не съм им много голям фен, но /тука има възможност да бъда замерван с камъни/ за мен най-добрият им албум е последния.

Коя разновидност на метъла не понасяш?

Абе не съм много близко до метъла, но пауър метъл определено не мога да понасям. Ония от приказките на Толкин с хвърчащите коне във Валхала не мога да ги слушам.

Можеш ли да слушаш ambient, защото съм забелязал, че не на всеки му понася спокойна музика.

Сигурно на 1 кг. трева мога, не знам. Ще пробвам и ще ти кажа.

Приятелка имаш ли?

В момента не.

Ако не, от колко време си сам?

Няколко месеца май.

Най-дълга и най-къса връзка?

Година и половина и 1 месец.

Какво научи от двете поотделно /конкретно/?

От дългата връзка научих, че малките хора с "големите" връзки не е равно на успех и благополучие. От късата връзка разбрах, че секса не е причина за връзка.


А от всичките си връзки какво разбра персонално за себе си за жените, като житейски опит и т.н.?

Е то да не е едно и две та да мога да ги сместя. Не знам.. сама го каза - Житейски опит.
За себе си разбрах що за човек съм в състояние на връзка, какво търся и кой може да го притежава.

CanisDirus
02-04-2011, 10:50
Някога подозирал ли си, че икономистите правят разлика между ефикасност и ефективност? Можеш ли да обясниш, каква е за теб разликата между двете?

Защо реши, че печалбата е единствената цел на едно начинание?

jghgh
02-04-2011, 10:53
Винаги е модерно да си лош. Никога не е било модерно да си добър и ученолюбив например.
Защо според теб?


И.и за балета.. Сигурен ли си, че "не го харесваш" или просто не е нещо, което разбираш => не ти докосва сърцето? А може и обратното - тъй като не ти влияе, не го и разбираш 8-)
Нещо като например феновете на чалгата, които не могат да бъдат докоснати от някоя хардкор група с послание, просто защото не разбират това, не разбират какво е усещането да крещиш на соц. теми и т.н. :-o


A, и за секса по телевизията. Мислиш ли, че 'покварява' не толкова с това, че едва ли не казва на младите да го правят безразборно с цел да са "готини", а по-скоро с култа към бързите, лесни удоволствия и загърбване на по-духовните занимания, за сметка на послание тип "Пий, друсай се, еби се", което ни принизява до степен на .. животни, поне според мен?

http://www.youtube.com/watch?v=of7xZqJipJU

Коментирай това...


Мислиш ли, че държавата трябва да се меси в изкуството и да налага цензура на клипове, съдържание на текстовете и етц?

realantisocial
02-04-2011, 14:26
На тези въпроси ще отговоря по-късно тази вечер. Преди това имате възможност да зададете последните си питания :) След това слагам следващия :)

realantisocial
02-05-2011, 11:52
Момчета и момиче, съжалявам, че се забавих, но снощи ми беше епична вечер и нямаше как :)

Някога подозирал ли си, че икономистите правят разлика между ефикасност и ефективност? Можеш ли да обясниш, каква е за теб разликата между двете?

"Подозирал съм", но честно казано мисля, че както и да отговарям на тези въпрои, които впрочем огромна част от хората тук пропускат, едва ли ще се промени хода на нескончаемият ни спор, който водим около един и същи център, но на различни теми. Така че ще си позволя да не ти отговарям на този въпрос. Ако много държиш, може да го направя в друга тема или на ЛС, но предполагам, че разбра какво искам да ти кажа.

Защо реши, че печалбата е единствената цел на едно начинание?

Правя си лични, непрофесионални изводи от случващото се на вътрешната сцена в България.

Цитат:
Винаги е модерно да си лош. Никога не е било модерно да си добър и ученолюбив например.

Защо според теб?

Не знам, предполагам, че това е някакъв психологически комплекс, който се развива в голяма част от подрастващите навсякъде. Лично според мен има връзка и с новата ценностна система, но това е в много по-малка степен, тъй като и в отминали времена са били модерни "лошите" на определена възраст. Може би психолозите трябва да се изкажат по темата.


И.и за балета.. Сигурен ли си, че "не го харесваш" или просто не е нещо, което разбираш => не ти докосва сърцето? А може и обратното - тъй като не ти влияе, не го и разбираш Cool
Нещо като например феновете на чалгата, които не могат да бъдат докоснати от някоя хардкор група с послание, просто защото не разбират това, не разбират какво е усещането да крещиш на соц. теми и т.н. Surprised

Ами те нещата са свързани. Първо аз не обичам да казвам, че не харесвам нещо без да съм се опитал да се докосна до него. Балет и опера са изкуства, които очевидно не разбирам, което от своя страна е признак за това, че нямам такава потребност в момента. Може би след време ще имам, не знам. Всичко това води до констатацията, че на мен не ми харесва.


A, и за секса по телевизията. Мислиш ли, че 'покварява' не толкова с това, че едва ли не казва на младите да го правят безразборно с цел да са "готини", а по-скоро с култа към бързите, лесни удоволствия и загърбване на по-духовните занимания, за сметка на послание тип "Пий, друсай се, е** се", което ни принизява до степен на .. животни, поне според мен?

Според мен точно това ни прави хора, заедно с избора дали да го правим или не.
Иначе нормално е подобни неща, които се разпространяват масово да имат определен възпитателен характер.
Разбира се, точно на хора като нас най-малко им отива да се правят на морални, но протестът е не срещу хода на цивилизацията, а срещу методите на индустрията. Така например сексуалната революция не е направена от фирмите за бельо, а от хората. Но фирмите за бельо успяват да се възползват от това.
Все пак трябва да има някакви граници. Колкото и позитивно да гледаме на нещата, трябва да има някаква регулация дори да е в смисъла на подход към подрастващите, които да бъдат по-добре подготвени за нехуманната атака над тяхното съзнание, предприета от костюмираните чичковци, чиято цел е единствено и само доходи от всевъзможни места.

http://www.youtube.com/watch?v=of7xZqJipJU

Коментирай това...

Какво мога да коментирам тук. Всичко си е казано - просто, ясно, леснисмилаемо в 3/4 ритъм, най-добре възприеман от мозъка. Девойката казва каква трябва да бъде една жена и какъв трябва да е подхода на един мъж към нея. Представя своята /едва ли/ гледна точка. Има свободата да го прави и го прави. Какво ще е влиянието на това схващане зависи от неговата аудитория.


Мислиш ли, че държавата трябва да се меси в изкуството и да налага цензура на клипове, съдържание на текстовете и етц?

Тя така или иначе го прави - има закони, които казват кое може и кое не може. Въпроса е кои неща влизат в "може" и "не може".
Преди години СЕМ забрани издаването на най-култовия албум на Хиподил - "Надървени Въглища", което не попречи на всички хора наоколо да го имат, някои от тях даже в няколко екземпляра.
В зората на прехода "скандалността" продаваше буквално. Сега едва ли тази комисия ще забрани албум, в който всяка втора дума е п.тка, цици, гъз, х.й и пр. и пр.
Но определено ще забрани албум, в който се подстрекава директно към насилие, сегрегация, расизъм, убийства, самоубийства и т.н.
Така например някаква немска комисия по младежта забранява "Rose Clouds of Holocaust" (http://en.wikipedia.org/wiki/Rose_Clouds_of_Holocaust) на Death In June (http://en.wikipedia.org/wiki/Death_in_June) за продажба и разпространение на територията на Германия.

Свободата на словото е разтегливо понятие и е изключително интересна и актуална тема, но в по-друга светлина.








Благодаря за интересните въпроси. Надявам се да съм отговорил поне задоволително :) Нека модератор да затвори темата. Следващият на стола е Eos