PDA

View Full Version : Нередовен цикъл



blackdreamxX
01-30-2011, 17:00
На 16г. съм отслабнах рязко ( за 2 месеца около 10кг-15кг.) и следствие на сайтовете който поситих, прочетох и т.н се замислих за нередовния ми цикъл след рязкото отслабване. Та искам да питам възможно ли е найстина да съм си навредила някак ? :(

rand0m
01-30-2011, 20:16
През тийн годините е напълно нормално да ти е нередовен.

elenka3
01-30-2011, 21:57
и ти ли бе

kalpazanka
01-31-2011, 06:45
През тийн годините е напълно нормално да ти е нередовен.
Айде бе!
До 19 години да й е нередовен?! Дали е нормално?

Авторке, грабвай се и беж при гинеколог. Може да те понатъпче с хапове, но това го приеми като наказание за простотиите, които си извършила спрямо тялото ти. Започни да се храниш нормално и прави упражнения, ако толкова искаш да пазиш фигура. Ако трябва, се консултирай и с психолог.

SmilezZz
01-31-2011, 09:09
Колко килограма беше преди и сега колко си ?

Иначе е възможно (и то има доста голяма вероятност) да си се "навредила"..

Наистина бягай на гинеколог..

Eliii
01-31-2011, 09:09
В първите няколко години (2-3) след първата менструация е нормално да ти е нередовен. На мен вместо на 28, ми идва на 52 дни (например).

Друг е въпроса, че и 37-годишната ми майка има нередовен цикъл, консултирала се е с гинеколог и той не е открил нищо нередно.

Все пак, ако се притесняваш много, иди при специалист (гинеколог), както казаха по-горе.

blackdreamxX
01-31-2011, 16:31
През тийн годините е напълно нормално да ти е нередовен.



И аз така си помислих, че е нормално но това е от 4-5 месеца насам и се замислих защо след това отслабване се получи така .. Идва ми когато си му скимне просто - в началото, в края на месеца.. всеки месец различно, да не говорим че болките са просто брутални .. Вярно че при всяка жена (момиче) е различно но това е така от тези 4-5 месеца.. Като казвам брутални имам впредвид че първите 1-2 дена едвам седя права.. налага ми се даже да отсъствам от училище дори.. Нооо дали има връзка незнам, и просто най добре ще да е да отида на генеколог, като гледам друго решение няма..

blackdreamxX
01-31-2011, 16:32
Колко килограма беше преди и сега колко си ?

Иначе е възможно (и то има доста голяма вероятност) да си се "навредила"..

Наистина бягай на гинеколог..



Бях 60кг а сега съм 47кг..... : (

blackdreamxX
01-31-2011, 17:15
В първите няколко години (2-3) след първата менструация е нормално да ти е нередовен. На мен вместо на 28, ми идва на 52 дни (например).

Друг е въпроса, че и 37-годишната ми майка има нередовен цикъл, консултирала се е с гинеколог и той не е открил нищо нередно.

Все пак, ако се притесняваш много, иди при специалист (гинеколог), както казаха по-горе.


Идва ми от 4 години, през който само първите 3 месеца ми беше нередовен следкоето се останови дата и си ми идваше редовно можеше да дойде с 2-3 дена преди датата или след но никога критичните 10-15 дена след или преди датата.. Не го намирам никак за нормално :?

rand0m
01-31-2011, 17:40
През тийн годините е напълно нормално да ти е нередовен.
Айде бе!
До 19 години да й е нередовен?! Дали е нормално?

Да, нормално е, а и е на 16, не 19 :-D

kalpazanka
01-31-2011, 19:24
Тийн годините от коя до коя включват?

:-D

rand0m
01-31-2011, 20:44
Хихих слабеев маняк :D Не знам последно до коя точно година е, а и не ме интересува. Хората се развиват поне до 18.
Тя е на 16 и е тийнейджърка нали? Къв ти е проблема :D

kalpazanka
02-01-2011, 05:20
Нямам проблем. Казах, че не е нормално до 19 да е нередовен.

puppynka
02-01-2011, 09:23
Нередовният цикъл е едно нормално явление, особено в пубертета. Отделно познавам жени, които са имали този "проблем" до първото им раждане и след това се оправя, а са клинично здрави.Това, което е притеснително е рязкото сваляне на килограми;съчетано с нередовния цикъл, може да е проблем. Най-добре на лекар, не хапе. Отиди, за да си сигурна.