PDA

View Full Version : Проблем с батерия на лаптоп



bert0
01-30-2011, 18:06
Здравейте ! Имам лаптоп Toshiba Satellite l650-14f от около 6-7 месеца. Изтеглих си Everest Ultimate Edition, за да разбера малко повече за него. Но забелязах, че нивото на износване на батерията се покачва по малко. Отначало беше 3% после 6%, 10% , 12%, 16% и сега е 19%. Ето и малко информация за нея:
Вид на батерията: Презареждаема Li-Ion
Фабричен капацитет: 47520 mWh
Капацитет при пълно зареждане: 38350 mWh
Текущ капацитет: 23394 mWh (61 %) (Зарежда се)
Ниво на износване: 19%
п.с
Ето как зареждам батерията:
1. Когато е заредена напълно (100%), махам адаптера за зареждане и оставям батерията да захранва лаптопа, докато не ми изпише, че ми остават около 10% - 11% наличен заряд.

2.Веднъж в седмицата оставям батерията от напълно заредено състояние да се разреди до 0% (до изключването на компютъра).
Моля, помогнете !

Infection
01-30-2011, 18:29
И аз имах лаптоп Toshiba батерията си беше ок но след година почна да намалява с часове !!! В началото 6 часа ,5ч,и30мин, и така до 30 мин.
Явно от самото време износва се сякаш!!
Земи си нова пич!
Аз смених лаптопа :D

Sexer
01-30-2011, 20:40
В момента съм с тошиба и имам същия проблем ако зарядното не е пуснато , точно 5 мин и пада батерията.

JDeel
01-30-2011, 22:24
Вътре в батерията има електроника която комуникира с лаптопа. Там има памет, която запомня разни стойности и след време кара батерията да изглежда скапана. Когато батерията се държи изведнъж странно, вероятно е от това.

GregoryHouse
01-30-2011, 23:15
Е вие да не искате да са вечни. Те батериите почнаха да ги правят като тонер касетите, да ги сменяш честичко ида носят все по-малко. Не, че не може, ама се печели добре :)

didonko
01-30-2011, 23:28
В момента съм с Toshiba Satellite A200. От повече от 6 месеца батерията не ми се зарежда на 100%. Понякога стига 70, понякога остава на 50, в момента максималното е 25%. Също така често се случва да съм го включил в тока, а пък батерията да се разрежда и когато стигне 0% - да се изключи директно.
Когато се поразрових из нета, по форумите срещнах главно две версии

1. Скапана батерия (очевидното). Решение: Смяна на батерията.
2. Проблеми при запояването на дъното и оттам проблеми със захранването. Решение: Сервиз или майстор Тричко.

Честно казано, имам познат в съседната стая със същия модел като моя и ще пробвам с неговите кабели и батерия да видя как ще се държи, ама силно се съмнявам...

GLaDOS
01-31-2011, 01:20
Приятели ,вижте как правя аз .
Моя е от края на миналото лятот и аз правех така както се обяснява в първия пост.Преди месец - два забелязах че живота на батерията ми се е скъсил с около 10ина минути .
Когато съм си вкъщи (близо до контакт) вадя батерията и лаптопа става нещо като настолен (не му пречи ,само където трябва да се внимава да не се измъкне зарядното) ,слагам батерията като се местя из стаите или далече от контакт . Батерията 1 -2 пъти в седмицата се изхабява и я зареждам .
Стигнах до това решение да вадя батерията ,понеже когато играя тежка игра и за 1 час батерията 3 пъти се хаби и зарежда ...а знаете че топлината за батерията е вредна .

GregoryHouse
01-31-2011, 03:56
Приятели ,вижте как правя аз .
Моя е от края на миналото лятот и аз правех така както се обяснява в първия пост.Преди месец - два забелязах че живота на батерията ми се е скъсил с около 10ина минути .
Когато съм си вкъщи (близо до контакт) вадя батерията и лаптопа става нещо като настолен (не му пречи ,само където трябва да се внимава да не се измъкне зарядното) ,слагам батерията като се местя из стаите или далече от контакт . Батерията 1 -2 пъти в седмицата се изхабява и я зареждам .
Стигнах до това решение да вадя батерията ,понеже когато играя тежка игра и за 1 час батерията 3 пъти се хаби и зарежда ...а знаете че топлината за батерията е вредна .

Taка наистина се удължава живота на батерията. Само се надявай зарядното ти да не реши да се скапе и да пусне някой друг волт отгоре...тогава ще си останеш само по батерия :)

didonko
01-31-2011, 09:15
Това е така, но не всички имат тази възможност. Пробвах да си направя лаптопа настолен, защото ми писна да вадя и пъхам кабели с надеждата да стабилизирам батерията (да не почне да се разрежда, както казах по-горе). Всичко хубаво, ама не станаа... Просто започна да се изключва от време на време, все едно съм му дръпнал щепсела. Така че по-добре някаква батерия да седи в случай на прекъсване на тока, дори да ти вади душата, отколкото да внимаваш да не мръднеш с 2см кабелчето на зарядното и лаптопа да гушне букетчето

galin4o0o
01-31-2011, 12:07
Чел съм много за батерийте ...И пич само да ти кажа една материя има околу 800 цикъла на заряд ...1 цикъл е от 0% до 100% Хубаво е когато имаш възможност до електрическата мрежа батерията да е извадена от лаптопа. И помни не е хубаво да я зареждаш на 100% и да я харчиш до 0% зареждай до 85% и харчи до 15% применро и поне един път в месеца си я зареждах и хаби...за да не изгубиш някоя клетка ... и така това е най-добре за една батерия.И не я излагай на слънчева светлина или на топло...на студено е по-добре защото клетките са по-студени а вътре веществата се движат по-бавно и самата батерия се запазва за по-дълго време :) Надявам се да съм ти бил полезне :P

bert0
01-31-2011, 12:41
Благодаря на всички, които отделиха поне капчица внимание по тази тема. Peace. 8-)