PDA

View Full Version : Икономика - Висше



blackstreet
01-30-2011, 21:21
Здравейте хора. Мислех да уча икономика, но вече почвам да се чудя. След като всички се насочват натам логично в един момент, да почне безработица и да не се търсят икономисти. Как мислите?

ArrowsOfDeath
01-30-2011, 22:36
Все си мисля, че за кадърните хора винаги ще се намери работа за сметка на многото некадърници, които просто имат диплома.

spopi
01-31-2011, 13:02
И аз съм мислила за това но пак с висше може дори да не специалността пак добра работата да си намериш аз съм твърда ,че ще е с икономика. :)

rosencetooo
02-01-2011, 04:31
И аз мислех , размишлявах , но май и висшото ще си го карам с икономика ;д така и така поне имам основата :)
А и както казаха горе , когато си кадърен винаги ще можеш да си намериш работа ,дори да не е по специалността ;)

Lisunka
02-01-2011, 08:47
много зависи къде искаш да я учиш тази икономика, разлика в университетите има от небето до земята...;)

а може да разгледаш за предприемачество или бизнес администрация, също хубави специалности!

И недей да ходиш в УНСС!!!

realantisocial
02-01-2011, 11:19
И аз мислех , размишлявах , но май и висшото ще си го карам с икономика ;д така и така поне имам основата :)
А и както казаха горе , когато си кадърен винаги ще можеш да си намериш работа ,дори да не е по специалността ;)

Не се самоуспокоявай.

ZipFail
02-01-2011, 11:25
Подкрепям мнението за УНСС, ако можеш да избираш между УНСС и чужбина, определено чужбина е пъти по-добре (под чужбина визирам повечето университети в Германия, Англия, САЩ и т.н.). Но в България УНСС май е най-добрия избор, въпреки че и в него положнието е повече от отчайващо...

techCandy
02-01-2011, 11:31
И за какво по- точно ти е да учиш някаква специалност, която после нямаш намерение да практикуваш? Само щото майка ти ти е казала, че трябва да имаш виШ0 ли? Учи мама да не работиш....?

assd
02-01-2011, 11:55
отиди в унсс, от опит ти казвам баце
първо 4 години - ташак и купон яко, мацки нема ти казвам кви са, направо че се отебеш яко. после завършваш и почваш неква далаверка
те тва е, ако не искаш - ходи в ту и су при баба ягите 8-)

SemperArdens
02-01-2011, 15:56
администрация и управление, еквивалент сякаш е публичната администрация в СУ. аз това учих до преди седмица, но не ми хареса. имаше иконимически предмети, които ми дойдоха в повече. оказа се, че не е ми е сила и не ми интересно. не те занимавам с личните си проблеми, просто ти подсказвам да сложиш на първо място това, което ти е интересно и ти върви, а не това, което УЖ се/ще се харчи ЕДИН ден...